Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πραξη ονοματοδοσιας τεκνου -λυσεις


ΕλένηΧ

Recommended Posts

AngelMama έγραψε:

Πάντως αν έχετε κανένα καλό παιδί... είμαι διαθέσιμη. Έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης και παραπάνω και είμαι έτοιμη...:laugh:

χα χα!!!

Αθηνα μενεις..να σ εχω στα υποψην:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι apis μου, δυστυχώς Θεσσαλονίκη.

Θεσσαλονικιές ακούτε;;;;

Όποια έχει αδερφό, ξάδερφο κ.τ.λ. να μ' έχει στα υπόψιν.

28χρονη όμορφη και μελαχρινή, μαμά ενός πανέμορφου αγοριού, με δικό της οροφοδιαμέρισμα ψάχνει σύντροφο...:laugh: :laugh: :laugh:

χαχαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα εμεις εχουμε το ατου να εχουμε και τους συντροφους και τις οικογενειες μας διπλα και ειναι διαφορετικα ( Και εμενα σε αυτη την αποφαση οι δικοι του γονεις δεν μας ειπαν κουβεντα γιατι δεν το κανετε και τετοια ) η μαμα του μονο που ειχε συνενοηθει με τη δικια μου μας ειπε δυο τρεις φορες να παμε για πολιτικο αλλα σταματησε )

Αλλα φαντασου οτι και εμεις που εχουμε τους συντροφους μας διπλα οι αλλοι μας βλεπουν σαν Α.Τ.Ι.Α

Στην αρχη που το ειχα ανακοινωσει Επεσε μια γνωστη απο πανω και πως θα παρει το μωρο το ονομα του πατερα και δεν εχεις αλλο τροπο να το αναγνωρισει εκτος απο τον πολιτικο και δεν μπορεις να το δηλωσεις στο ληξιαρχειο μιλαμε για καταστρολογια

Εμενα αυτο με πεισμωσε να ψαξω και για αλλους τροπους αναγνωρισης αλλα τις πρωτες 3-4 μερες ειχα επηρεαστει και σκεφτομουνα τον γαμο

λεω ωπα τι κανω τωρα ???

Φαντασου να εχεις ολο το σοι και τους γνωστους απο επανω σου να σου φερνουν την καταστροφη αν δεν παντρευτεις δεν μπορεις να κανεις αυτο το ενα το αλλο αν μια γνωμη μπορει να σε επηρεασει φαντασου 40 που να εχουν βαλει την ιδια κασετα

Στην ουσια οι περισοτερες κοπελες δεν ξερουν καν οτι υπαρχει και αλλη επιλογη αν φερεις ενα παιδι στον κοσμο χωρις να θες και απαραιτητα να παντρευτεις και οι ολος ο περιγυρος σου σου κανει κανονικη πλυση εγκεφαλου

Η μια φιλη - γνωστη μου

Τι δεν θα κανετε γαμο????

εγω παντως αποκλειεται να κανω εκτος γαμου πρωτα θα παντρευτουμε και μετα βλεπουμε

Εμεινα μα...ας!!!!!!:blink:

Αυτο που θελω συνοπτικα να πω ειναι οτι αν θελουμε να αλλαξει αυτο το ανοητο βλεμμα που εχουν καποιοι οταν βλεπουν ανυπαντρη μητερα ειτε απο επιλογη ειτε οχι πρεπει να αλλαξουμε πρωτα εμεις την εικονα προς τον εαυτο μας και δεν υπαρχει λογος να νιωθουμε ενοχες που δεν παντρευτηκαμε η δεν θελουμε να παντρευτουμε

Αν ειχες τον συντροφο σου διπλα θα σκεφτοσουν το γαμο απο επιλογη η επειδη (πρεπει) να γινει για να παρει το μωρο το ονομα του πατερα αφου ετσι κι αλλιως καποια στιγμη θα γινοταν??

Ναι καποια στιγμη αν ηταν διπλα φυσικα και θα γινοταν οχι ομως επειδη εχει ερθει ενα παιδι

Τον γαμο τον κανεις για σενα και τον συντροφο σου

Ομως τωρα που δεν εισαι μεσα σε γαμο αν εισαι εσυ ευτιχισμενη και καλα με την εικονα σου θα ειναι και το παιδι σου και δεν θα το βλεπει σαν αξιοπεριεργο αλλα σαν κατι που απλα συμβαινει

Εσυ τωρα για να τα βγαλεις περα πρεπει να δουλευεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ να εχεις ολα τα εξοδα του σπιτιου και του παιδιου μονη σου ολες τις ευθηνες για το μεγαλωμα και την ανατροφη του μονη σου και αυτο ειναι κατι που ειναι αξιο θαυμασμου και σεβασμου οχι μονο σε εσενα αλλα σε οποιαδηποτε ειναι στην θεση σου

και αυτη την εικονα πρεπει να εχει το παιδι σου για σενα που ομως αν εσυ επιτρεπεις στον καθε γελοιο να σε επηρεαζει το χαλας απο μονη σου Εχεις πολλους λογους να νιωθεις περηφανη και οχι σαν ''μειασμα''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Απλά καμιά φορά εκνευρίζομαι με όλα αυτά που αντιμετωπίζω.

Θα μου πεις... ήξερες δεν ήξερες;

Το σίγουρο πάντως είναι, όπως έγραψα και πιο πάνω ότι είμαι πολύ τυχερή που έχω το παιδάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AngelMama έγραψε:

Το σίγουρο πάντως είναι, όπως έγραψα και πιο πάνω ότι είμαι πολύ τυχερή που έχω το παιδάκι μου!

:) :) :)

Λογικο ειναι καποιες φορες να απογοητευεσαι

αλλα πιστευω οτι εισαι αρκετα δυνατη για να αντιμετοπισεις τα παντα πλεον εφοσων το κρατησες παρολες τις πιεσεις που ηξερες απο την αρχη οτι θα εχεις

Εσυ το μονο που πρεπει να σκεφτεσαι προς το παρων εινα πως θα χαρεις το Ζουζουνι σου και πως θα του μεταδωσεις ολη την αγαπη που νιωθεις γι αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...