Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα....μονο η τυχη παιζει ρολο...


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα,τις σκεψεις μου θελω να γραψω,ξερω πως αρκετες θα τις διαβασετε αλλες θα συμφωνησετε...αλλες οχι.Ειναι βασικα ενα συμπερασμα που εβγαλα, μετα απο ολα αυτα που βιωνω στην προσπαθεια να αποκτησω ενα 2ο μωρο.

Εγω μπορω καλυτερα απο ολες σας να σας πω οτι ειναι τελικα καθαρα θεμα τυχης και αν θελει ο Θεος;η ζωη;η μοιρα;;...θα στο δωσει.Τελικα ειναι γραμμενα τα πραγματα κ οι καταστασεις που μας δινει η ζωη απ'την στιγμη που γεννιομαστε.

Εγω καταφερα να μεινω εγκυος την πρωτη φορα χωρις να το καταλαβω,χωρις να το επειδιωξω..οι περισσοτερες ξερετε την ιστορια μου,ας μην την επαναλαβω.Ολα εγιναν τοσο απλα,μετα απο ενα "ατυχες"συμβαν,κ προς Θεου ατυχες δεν θεωρειτε η συλληψη ενος παιδιου,στον τροπο που εγινε αναφερομαι,και κατεληξα χωρις κοπο,χωρις προσπαθεια να εχω ενα παιδακι.Δεν ειχα ομως τα υπολοιπα.Τελικα τι μαθημα πρσπαθει να μου δωσει εμενα η ζωη;;Στον αντρα μου,τωρα που θελει ενα παιδι οσο τιποτα,που στη ζωη του λογω ασχημων συγκυριων δεν καταφερε να αποκτησει ποτε του,χωρις να φταιει αυτος...η ζωη γιατι δεν του δινει αυτο που πραγματικα του αξιζει;;και ειναι τοσο καλος,τοσο τρυφερος,εχει τοσα πραγματα μεσα του να δωσει..

Σε καποιους ερχονται τα πραγματα τοσο απλοχερα,τοσο γενναιοδωρα...οχι δεν ζηλευω..ποτε μου δεν ενοιωσα ετσι...απλα θλιβομαι κ νοιωθω να με πνιγει το αδικο...δεν ειμαι μονο εγω που νοιωθω ετσι..το ξερω.Εκατονταδες γυναικες καθημερινα νοιωθουν σαν εμενα,εκατονταδες γυναικες κ ζευγαρια καθημερινα παλευουν,τις περισσοτερες φορες με πολυ αντιξοες συνθηκες,να φερουν μωρα στον κοσμο,για να τους δωσουν ολη τους την αγαπη κ τη στοργη.Και σε καποιους αλλους που τους δινετε αυτο χωρις κοπο,χωρις κοστος(συναισθηματικο κ υλικο),χωρις την παραμικρη προσπαθεια τα πετανε σε ιδρυματα,τα κακομεταχειριζονται η στην καλυτερη περιπτωση τα κρατανε χωρις ομως να εχουν τα εφοδια να τα μεγαλωσουν σωστα,ισσοροπημενα με ζεστασια,μεσα σε μια πραγματικη οικογενεια.

Δεν ξερω..δεν ξερω...κατεληξα τελικα σε αυτο.Ειναι μονο θεμα τυχης.Τιποτα αλλο.Καθημερινα ακουω εδω μεσα κοπελες που μενουν εγκυες φυσιολογικα ενω οι γιατροι τους το ειχαν αποκλεισει..και χαιρομαι,ειλικρινα χαιρομαι..ομως αυτο δεν ειναι καθαρα τυχη;;

Εγω το παλευω με νυχια κ με δοντια,το προσπαθω με ολους τους τροπους..κ τιποτα...μηπως για αυτο;;και τι να κανω;;να τα παρατησω ολα κ να περιμενω αυτο το ηλιθιο παλιοπουλο(βλ.πελαργος),ποτε θα θυμηθει απο μονο του να με επισκεφτει;;;

Ειμαι πολυ μπερδεμενη...οχι απογοητευμενη δεν ειμαι..απλα προσπαθω να βαλω μια ταξη σε ολα αυτα που υπαρχουν μες το μυαλο μου,να κρατηθω απο καπου,απο κατι...

Κουραστηκα λιγακι απο ολα αυτο...για λιγο καιρο θα το αφησω,θελω να ξεκαθαρισω τα πραγματα μεσα μου,να πατησω γερα στη γη...πρεπει να βοηθησω κ τον αντρα μου,που τοσο τον εχει πληγωσει ολο αυτο...ενα γιατι,τριβελιζει το μυαλο μου κ το δικο του..ενα γιατι...;;;ποιος μπορει να μου το απαντησει...;;;κανεις.....

Καλη Ανασταση κ καλο Πασχα σε ολες σας.Ευχομαι στην καθεμια να αποκτησει αυτο που θελει μεσα απ'την καρδια μου κ σας ευχαριστω που ειστε εδω κ μπορω να πω ολα αυτα καπου.....

...και η ζωη συνεχιζεται...προχωραμε....:unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζούμπι μου κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι....ίσως δεν είμαι η κατάλληλη για να σου απαντήσω,εφόσον δεν έχω περάσει αυτό που περνάς αλλά σίγουρα θα σπεύσουν να σου απαντήσουν και να σε εμψυχώσουν πολλές κοπέλες που βρίσκονται σε παρόμοια κτάσταση...μην αγχώνεσαι θα έρθει και θα κάνει και έσένα και τον άντρα σου πολύ πολύ ευτυχισμένους!!!!!αφού το θέλετε τόσο πολύ θα σας το στείλει ο Θεός!!!

καλό Πάσχα να έχετε και καλή Ανάσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoumpi mou

kalimera.

Se pire apo kato simera vlepo.

Se katalavaino mehri enos simeiou.Ego eho dyo egymosynes sto istoriko mou kai oi dyo me atuhi katalixi kai malista sti mia ,taftohrona me mena emeinan egyos kai polles gnostes mou edo kapoies gia logous sumferontos klp.

Telos panton ki ego stin prospatheia eimai kai opos oles eho perasei ola ta skampanevasmata.

To sumperasma mou einai oti edo ehoume na kanoume me ti dimiourgia mias zois einai diladi to pio ousiastiko pragma apo ola osa ehoume programmatisei.

Eho dehtei oti oti kai na kano den mporo na to zoriso na erthei den eho ton elegho poli apla.

Den sou kruvo omos oti kata vathos tolmo na po oti den einai kai to kleidi tis eftuhias.Esu eheis idi paidaki kai xereis kalitera apo mena isos leo vlakeies den xero.

Ennoo oti den pistevo oti an kano paidi ola gyro mou tha paspalistoun me roz hrysoskoni kai tha lithoun ola.

To thelo ki ego kai o antras mou alla apo tin alli an den erthei ehoume o enas ton allon kai mia zoi na zisoume.

Pistevo oti otan theleis kati para poli kai den einai sto heri sou telika na to apoktiseis analonesai sto telos kai to thelo afto sou klevei ti hara sou.

Ti na po elpizo o antras sou na min stenahorietai toso poli na vriskei hara kai se alla pragmata kai pragmatika na sas erthei suntoma kai na sas fygei afto to varos.

Elpizo na mi se fortisa perissotero sou grafo apla tis skepseis mou ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου,

Τα ίδια ερωτήματα με εσένα να είσαι σίγουρη πως τα έχουμε όλες εμείς που δυσκολευόμαστε και ταλαιπωρούμαστε να κάνουμε παιδάκια.

Και εγώ καμιά φορά αναρωτιέμαι γιατί ο Θεούλης δίνει τόσο εύκολα παιδάκια σε ανθρώπους που τα κακοποιούν, τα παρατάνε, τα αμελούν ή κατά βάθος δεν τα θέλουν;; Και σ'εμάς που θέλουμε να τους δώσουμε τόσα πολλά μας αφήνει να ταλαιπωρούμαστε έτσι και να ζούμε στην αμφιβολία;;

Δεν είμαι μοιρολάτρης ούτε θρησκόληπτη ή τύπος της "εκκλησίας" (ίσως γιατί διαφωνώ με δόγματα που κατά τη γνώμη μου επικράτησαν από τους ανθρώπους και όχι από το Θεό ..) , πιστέυω όμως με τον δικό μου τρόπο στην δύναμη Του και σταματησα να ρωτώ "γιατί σ'εμάς??". Είναι εύλογο το ερώτημα και όλοι μας το έχουμε υποβάλλει σε κάποι στιγμή αδυναμίας αλλά η απάντηση δεν έχει σημασία τελικά.

Ίσως να μας δυσκολεύει για να καταλάβουμε ακόμα περισσότερο πόσο σημαντικό είναι το δώρο που κάποια στιγμή θα μας δώσει, ίσως να είναι και εντελώς τυχαίο.

Η θρησκεία εκτός από "όπιο του λαού" είναι και ψυχολογική ανάγκη κατά βάθος. Θέλουμε να υπάρχει κάτι πάνω από εμάς στο οποίο να μπορούμε να αποδώσουμε πράγματα που η λογική δυσκολεύεται να ερμηνεύσει. Έτσι κάνω κι εγώ, Τον παρακαλώ να είμαστε κι εγώ κι ο άντρας μου και όλος ο κόσμος υγιείς, να είναι καλά όλα τα παιδάκια του κόσμου και έτσι "καθαρίζω" την ψυχούλα μου για να είναι όσο πιο φρέσκια γίνεται όταν με το καλό θα μου στείλει κι εμένα ένα παιδάκι. "Συν Αθηνά και χείρα κινει" βέβαια!!! Δεν περιμένω να κάνω παιδάκι με τη Θεία φώτιση!!

Δεν ξέρω, εγώ έτσι προσπαθώ να το βλέπω για να μην τρελαίνομαι... Ελπίζω να σε βοήθησα καθόλου κοριτσάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpi m

glikia m

na min agxonese os prin ligous mines vriskomoun stin diki s thesi

olo mesa sto agxos kai sta ateliota giati

mporei na einai to deutero moraki s alla den exi simasia niothis akrivos tin

idia agonia me to proto

auto pou exo na s po ego einai na xalarosis to xero einai diskolo

ayto ekana kai ego edosa simasia se alla pragmata ekino to mina kai na tsouk irthe to polipothito moraki

eimai siguri 100% oti tha erthi polli sintoma

kai min xExnas ta ''THAUMATA EINAI STIGMIAIA DEN MPOREIS NA TA KALESIS ERXONATAI SE ANIPOPSISTES STIGMES POU DEN TA PERIMENUME KATHOULOU''

filakia polla eimai edo gia oti xriastis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoumpi mou agapi mou...

Se parakalw min stenaxwriesai glukia mou...

Mia mera tha erthei agapoulla mou,,,

kai malista ekei pou den tha to perimeneis kan...

Iremisai ligaki giati paizei rolo kai i psuxologia...

Na perneis ta pragmata xalara...

Sou euxwme suntoma ena deutero mwraki stin kilitsa sou...

Ta filia mou agapi mou...

Kai o theoullis mazi sou...

Oti thes opote thes emeis eimaste edw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ...ΑΥΤΟ,ΑΝ ΔΕ ΤΟΑΠΟΒΑΛΛΕΤΕ,ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ,ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ....

ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ 3 Η 4 ΧΡΟΝΙΑ...ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΠΤ,ΜΕ ΤΠΟΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΣΙΑΓΡΑΜΜΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΥΡΣΟΚΥΛΗ,ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑΘΕΡΑΠΕΙΑΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...

ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΧΑΡΗΚΑΝ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΞΕΑΓΧΩΘΗΚΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΑΦΕΘΗΚΑΝ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ,ΑΧ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ?? ΚΛΠ...

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΗΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ...

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ!!!!!!!!!!!

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαταρχας σας ευχαριστω ολες που για αλλη μια φορα ανταποκριθηκατε και μου απαντησατε...ειναι το καταπληκτικοτερο πραγμα που μπορω να εχω αυτη τη στιγμη,στηριξη κ λογια απο γυναικες που πραγματικα με καταλαβαινουν.

Οχι κοριτσια ενα παιδι οταν ερθει δεν σημαινει οτι ξαφνικα θα φτιαξει ολος ο κοσμος γυρω σου θα τυλιχτει σε ροζ χρυσοσκονη κ θα σε παρει να ζησεις σε κοσμο μαγικο...απεναντιας κ εγω το ξερω πολυ καλα αυτο,οι δυσκολιες ενος παιδιου ειναι πολλες και απο τη στιγμη που θα ερθει παυεις να εχεις τον εαυτο σου στο επικεντρο.Το κεντρο γινετε το παιδι κ εσυ γυριζεις γυρω απο αυτο.

Τελικα δεν εχω καταλαβει ποια ακριβως αναγκη μας σπρωχνει στο να αναζητουμε τοσο εναγωνιως να κανουμε παιδια...ειναι το κενο που νοιωθουμε οταν βλεπουμε τους γυρω μας να εχουν παιδια κ να απαρτιζουν την ιδεα της "φυσιολογικης" οικογενειας κ εξελιξης στη ζωη του ατομου;;Ειναι ο εγωισμος;;;γιατι αυτοι κ οχι εγω;;Ειναι η αποδειξη,κοιτατε με κ ΕΓΩ τα καταφερα...αρα ειμαι ισος μαζι σας κ οχι παραγκωνισμενος...;;;Τι ειναι τελικα;;;

Κανονικα η αποκτηση ενος παιδιου θα επρεπε να βασιζετε μονο στην ανιδιοτελη αγαπη που εχουμε κ κρυβουμε μεσα μας κ που τοσο θελουμε να μοιρασουμε κ να διδαξουμε,σε καινουργιους ανθρωπους που εχουν το ιδιο αιμα με εμας.

Εγω παντως θελω να κανω αλλο ενα παιδι γιατι πραγματικα τωρα νοιωθω ετοιμη για αυτο κ θελω να βιωσω κ να απολαυσω ολα αυτα που εχασα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη για λογους που ηδη σας εχω πει.Ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που αγαπω εναν αντρα τοσο βαθια κ ουσιαστικα που θελω μαζι του να ζησω οτι μπορει να μας προσφερει η ζωη.Ενα παιδι θα μου συμπληρωσει την ηδη μεγαλη μου ευτηχια.Περναω τοσο καλα μαζι του,μεγαλωνω τοσο καλα το υπαρχον παιδι μου,που θελω να το προσφερω ολο αυτο κ σε αλλη μια ψυχουλα που θα ειναι δικη του κ δικη μου κ που στα ματια του παιδιου που θα ερθει θα βλεπω τα ματια του αντρα μου...χαζορομαντικη ε;;;μπορει...

Δεν ξερω μπορει να σας κουρασα..με εχει πιασει πολυ το φιλοσοφικο μου σημερα...ειναι που τα λεω εδω κ ξεσπαω,νοιωθω καλυτερα..δεν θα ηθελα να φορτωσω συναισθηματικα κ αλλο τον αντρα μου αν κ σημερα ειταν πολυ καλυτερα...ειναι δυνατος,ευτηχως.

Δεν χανω ουτε τις ελπιδες μου ουτε το κουραγιο μου.Εξαλλου μεσα μου μια φωνουλα μου λεει συνεχεια "προχωρα...εισαι κοντα..να φτανει...λιγο ακομα..."

Πολλα φιλια...Ααααα κ κατι που δεν το εχω πει τοσο ανοιχτα για να το ξερετε ολες...ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ,συζουμε σχεδον 2 χρονια αλλα για εμενα ηταν ο αντρας μου απ'την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα,στις 22 Μαιου στα γενεθλια του.

ΦΙΛΙΑ:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου ένα πράγμα θα σε συμβουλέψω...Οχι άγχος, μην το σκέφτεσαι καθόλου το θέμα παιδί και θα σου έρθει...Ο θεούλης δεν θα αφησει κανέναν...ξέρει πότε είναι η κατάλληλη στιγμή για τον καθένα μας να μας στείλει ένα μωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoumpi mou...

Afto akrivos eho pei ki ego...

Thelo na koitazo to paidi mou kai na vlepo ton antra mou sta matia tou..

Na theoreis ton eafto sou(opos ki ego)idi evlogimeno gia afta pou eheis pou einai politima ...

Me to kalo o gamos kai kati mou leei oti suntoma tha mpeis trellameni sto forum gia tin anakoinosi tis egymosunis sou...

Emeis edo panta dipla sou filia! :side: :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου,

οπως πριν λίγο είπα στην alice, εναμιση χρόνο προσπαθούσα να μείνω έγκυος, εφτασα ενα βήμα πριν απο την εξωσωματικη, όταν το πήρα απόφαση οτι μόνη μου δε μπορώ και χρειάζομαι βοήθεια, ασχολήθηκα με κάτι άλλο και αμέσως ήρθε το μωράκι μου υπομονή και όλα θα γίνουν εκεί που δεν το περιμένεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΓΛΙΥΚΙΑ...ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ,,ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ,,ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ..ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,,ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ..Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΝΟΜΙΖΩ,,ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ..

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΜ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕΣ...ΤΟ ΕΙΔΕΣ? ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ?

ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ..ΙΣΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΕΞΟΛΕΩΣΗ..ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΕΛΙ...

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ..ΜΕ ΥΓΕΙΑ,,ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΕΣ ΕΔΩ ...ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ...ΠΑΡΕΑ...ΦΙΛΙΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ώρα η καλή Ζούμπι μου, αν και δεν έχω παρακολουθήσει τι σου έχει συμβεί νωρίτερα μπορώ να καταλάβω πως έχεις περάσει ταλαιπωρεία μεγάλη.

Από δω και πέρα να σου έρθουν όλα δεξιά από κάθε πλευρά!

Να θυμάσαι όμως πάντα ότι η χαρά που φέρνει ένα παιδί συμπληρώνει μεν την ευτυχία του ζευγαριού η οποία όμως πρέπει να προϋπάρχει. Και στη δική σας περίπτωση διαισθάνομαι ότι ευτυχία υπάρχει και σε πολύ πολύ μεγάλο βαθμό μάλιστα!!

Όλα είναι στο μυαλό κοριτσάκι μου! Η αλήθεια είναι πως μας το έχει επιβάλει και λίγο η κοινωνία , η παράδοση , η οικογένεια κλπ. ότι ο γάμος ολοκληρώνεται με ένα παιδί... ΛΑΘΟΣ!! Ο γάμος ή η σχέση, όπως θέλεις πέστο, για μένα ολοκληρώνεται όταν αρχίσεις να αισθάνεσαι τον άνθρωπο σου ως "οικογένεια", εσύ κι αυτός (προφανώς και το παιδάκι σου το πρώτο στη δική σου περίπτωση). Είναι βέβαια και μια εσωτερική ανάγκη το να κάνεις παιδιά (στη δική μου περίπτωση σίγουρα και φαντάζομαι και στη δική σου) και να αισθάνεσαι ότι το μισό είναι πραγματικά βγαλμένο από εσένα και το άλλο μισό από τον άνθρωπο σου. Αφού λοιπόν είναι πραγματικά τόσο σημαντικό για εσάς πιστέψτε το και θα γίνει!!

Μην προβληματίζεσαι άλλο... Αγάπαγε ΟΛΑ ΟΣΑ ήδη έχεις με όλη σου την καρδιά και πάντα να ελπίζεις!! Υποστήριζε και τον αντρούλη σου γιατί όσο δυνατοι και να φαίνονται καμιά φορά από μέσα τους είναι... πλαστελίνες!!

Φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zούμπι μου γειά σου!

Διάβασα τις σκέψεις σου κ συμμερίζομαι τα όσα γράφεις...

Ναι το πιστεύω, ίσως μπορεί να είναι και θέμα τύχης τελικά...

Βλέπω επίσης την αγάπη που νιώθεις για τον αντρούλη σου

κ αν αυτό δεν είναι ευλογία τότε τί είναι?

Αγαπάω κ εγώ με όλη μου τη δύναμη τον καλό μου κ κάποια στιγμούλα θα έρθει κ ολοκληρωθεί η ευτυχία μας!

Κάποια στιγμούλα θα χαμογελάσει κ σε μας η τύχη μας!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι γεία σου.

Αχ, αυτά τα γιατί!Σκαλώνουν σαν κόμπος στον λαιμο και δεν κατεβαίνουν με τίποτα.

Νιώθω οτι θέλεις να βγάλεις από μέσα σου όλα αυτά που σε βαραίνουν.ΚΑΝ'ΤΟ.Κλάψε, φώναξε,ξαλάφρωσε. Και μετά πήγαινε κοντα στον αντρούλη σου ντάντεψε τον,κανάκεψε τον(κατα βάθος μωρά είναι)κράτησε τον σφιχτά απο το χέρι και δειξε του πόσο σημαντικός είναι στη ζωή σου.

Βοηθήστε την σχέση σας να βγεί πιο δυνατη μεσα απο αυτή την δοκιμασία.

Μην απογοητεύεσαι κάθε αποτυχία είναι και ένα βήμα προς την επιτυχία.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ¨ΓΙΑΤΙ¨ ΤΡΙΒΙΛΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΜΩΡΕΙ Ο ΘΕΟΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΠΑΝΤΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΣ. ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ Ή ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ, ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕΣ ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΩ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ Η΄ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΝ. ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΩ ΦΙΛΙΑ, ΝΑ ΤΣΙΜΠΗΣΩ ΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΖΩ, ΝΑ ΤΟ ΠΛΕΝΩ, ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΚΑΤΙΖΩ, ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΑΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου καλησπέρα και από μένα. Συμμερίζομαι απόλυτα τις σκέψεις σου. Και εγώ είμαι στην ίδια θέση με σένα. Προσπαθούμε για παιδάκι με κάθε δυνατό τρόπο και δεν έρχεται. Θέλω όμως να πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα έρθει και σε μας από εκεί που δεν το περιμένουμε. Να έχεις καλό Πάσχα, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και θα δεις.

Θα χαμογελάσει η τύχη και σε μας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...