Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια μου είπε χτες ένας συνάδελφος στο σχολείο για μια παγκόσμια ομάδα που εχει δημιουργηθεί στο ιντερνετ και αφορά το διάβασμα βιβλίων..

Πρόκειται για μια ''κινητή'' βιβλιοθήκη- για ένα ταξίδι βιβλίων...

Αφήνεις ένα βιβλίο σε κάποιο μέρος - αφου πρωτα το περασεις στο συγκεκριμένο site με κωδικούς κ.τ.λ. και κάποιος θα το βρει και θα το διαβάσει και με τη σειρά του θα το αφήσει σε κάποιο άλλο μέρος... και πάει λέγοντας... όμως όλοι δημοσιοποιούν εντυπώσεις- που το αφησαν κ.τλ.π. ετσι μπορεις να ξέρεις σε καθε χρονική στιγμή που πήγε το βιβλίο σου... υπάρχουν βιβλία που ταξίδεψαν απο την Αθήνα π.χ. στην Αλεξανδρούπολη π.χ. ακόμα και στο εξωτερικό...

Επίσης - μπορείτε και εσεις να βρίσκεται βιβλία σε διαφορα μέρη που γραφει το site π.χ. σε μια καφετέρια στα Κάτω Πατήσια π.χ. - να το διαβάσετε- και να το αφήσετε κάπου αλλού αφου ανακοινώσετε που το αφήσατε ομως...

Έτσι γίνετε ένα ταξίδι των βιβλίων...

Όσοι αγαπούν λοιπόν το διάβασμα ... ας δουν περισσότερες λεπτομέρειες στην σελίδα www.bookcrossing.com

Φιλάκιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΟ!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπραβο Χριστινακι!!!! Τωρα πηγαινε να απαντησεις και στο Ρουλακι στο αλλο θεμα....:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

((Ρουλα οπου την βρουμε θα την στριμωχνουμε...));) :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλιτσα αλήθεια? ωραιααααα! οτι απορίες εχω θα σε ρωτάω τοτε γιατι και εγω τωρα το μαιθαίνω... μου το ειπε ενα συναδελφος χτες και ξετρελάθηκα γιατι μου αρεσει πολύ το διάβασμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

ΤΕΛΕΙΟ!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μπραβο Χριστινακι!!!! Τωρα πηγαινε να απαντησεις και στο Ρουλακι στο αλλο θεμα....:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

((Ρουλα οπου την βρουμε θα την στριμωχνουμε...));) :laugh: :laugh:

:laugh: :woohoo: :lol::P :woohoo: :silly: :P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας παιδιά! Είδα πως μιλάτε για το bookcrossing και απλα ήθελα να γράψω πως κι εγώ είμαι μέλος από το 2005 και ειναι τέλεια ιδέα και τέλεια παρέα! Κάνουμε και μηνιαίες συναντήσεις με ανταλλαγές βιβίων, συνέδρια, εκδορμές και γενικά περνάμε καλά.

Αν θέλετε να γραφτείτε μέλη περάστε να πείτε ένα γεια και στο φόρουμ:

http://bookcrossing.com/forum/28

(Ρούλα με ποιο nickname είσαι στο bookcrossing? Εγώ είμαι η StrangeEmily. )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι με το nickname crazyforyou-gr.

Αλλά δεν έχω ασχοληθεί πάρα πολύ. Δεν έχω πάει σε συνάντηση.

Που και που αφήνω κάποιο βιβλίο.. :)

Αλλά είναι πολύ ωραία ιδέα το bookcrossing!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σε ειδα και σκέφτηκα πως κάτι μου θυμίζει αυτό το όνομα! Κανονικά θα είχαμε συνάντηση αυτή την Κυριακή αλλά λόγω πανελλήνιου συνεδρίου bookcrossing στη Λάρισα αναβλήθηκε για τον επόμενο μήνα. Έρχεσαι συχνά Αθήνα? Για κάθε συνάντηση στην Αθήνα στέλνουμε pm σε κάθε μέλος για να ειδοποιηθούν. Αυτό ισχύει και για τη Θεσσαλονίκη, όπου το bookcrossing είναι πολύ δραστήριο και τα παιδιά περνάνε πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

severin έγραψε:

Σε ειδα και σκέφτηκα πως κάτι μου θυμίζει αυτό το όνομα! Κανονικά θα είχαμε συνάντηση αυτή την Κυριακή αλλά λόγω πανελλήνιου συνεδρίου bookcrossing στη Λάρισα αναβλήθηκε για τον επόμενο μήνα. Έρχεσαι συχνά Αθήνα? Για κάθε συνάντηση στην Αθήνα στέλνουμε pm σε κάθε μέλος για να ειδοποιηθούν. Αυτό ισχύει και για τη Θεσσαλονίκη, όπου το bookcrossing είναι πολύ δραστήριο και τα παιδιά περνάνε πολύ καλά.

Severin γειαααααα

δεν ειμαι και τοσο συχνα στην Αθηνα, ομως θα θέλω να δικτυωθω εδω στη Θεσσαλονικη γιατι μου αρεσε πολυ η ιδεα.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamaka4 η ιδέα είναι ενός Αμερικανού κομπιουτερά αλλά έχει διαδοθεί σε όλο τον κόσμο. εμείς "ελληνοποιήσαμε" αρκετά την ιδέα και τη συνδυάζουμε με εκδρομές και φαγοπότια :-)

@Γλύκα αξίζει να δικτυωθείς στη Θεσσαλονίκη μαζί τους, γνωρίζεις αξιόλογο κόσμο μέσα από τέτοια hobby:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...