Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!!!!Οι πιο πολλες θα γνωριζετε οτι η δουλεια μου ειναι σχετικη!!!Εγω γνωριζω τις περισσοτερες εταιριες και τι προσφερει η καθε μια!!!Ομως υπαρχει τοση υπερπληθωρα στα βρεφικα επιπλα,ενα σωρο εταιριες και καταστηματα που δεν ειναι δυνατον να τα επισκεφτω ολα για σχηματισω αποψη και να μπορω να προτεινω μετα!!!Σιγουρα εσεις ως νεες μαννουλες θα εχετε σχηματισει γνωμη!!!!

Θα με βοηθουσε πολυ να μου πειτα τη γνωμη σας!!!!!!Δηλ.ανεξαρτητα απο τις τιμες,ποιο καταστημα εδω στην Ελλαδα εχει τα καλυτερα κατα την αποψη σας βρεφικα επιπλα!!!!Απο ομορφια και λειτουργικοτητα!!!!!!Ποια θα διαλεγατε για το δωματιο του μωρου σας εσεις????????

περιμενω τη γνωμη σας!!!!!!!!;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υβοννακι μου γλυκο εγω δε θα σου πω για καταστημα βρεφικων επιπλων αλλα για μια ιταλικη εταιρια βρεφικων επιπλων.......την pali ειναι πολυ ομορφα και ιδιαιτερα επιπλα και το πιο σημαντικο τηρουν ολες τις προδιαγραφες.......εχουν πολυ προτοτυπα σχεδια....ενα απο αυτα εχουμε και εμεις:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα έπιπλα της PALI είναι φοβερά. Και από σχέδια και από ποιότητα και από αντοχή. Εμείς όταν διαλέγαμε το δωμάτιο του μικρούλη μας σχεδόν καταλήξαμε σε ένα της μάρκας αυτής.

Τελευταία στιγμή αλλάξαμε και διαλέξαμε το μοντέλο Jamestown της Mothercare. Είναι εξίσου καλά- πολύ γερά μετατρέπονται σε μονό κρεβατάκι – φεύγει το υποπόδιο και μπαίνει ένα άλλο μικρό στη θέση του το οποίο περιλαμβάνετε στο κουτί καθώς και τα πλαϊνά. Από την εμπειρία με τις φίλες μου ξέρω ότι τα μωρά – και ειδικά τα αγορά κοντά στα τρία τους δεν θέλουν να κοιμούνται με τα κάγκελα.

Μας βγήκε αρκετά πιο φτηνό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη γεια σου... εμεις πηραμε τα επιπλα απο το ικεα... εκτος της τιμης τους που ειναι ισως τα πιο φθηνα που κυκλοφορουν στο εμποριο απευθυνονται σε γονεις που θελουν να ξεφυγουν απο τα καθιερωμενα μωρουδιστικα επιπλα και αναζητουν λιτες γραμμες με μοντερνα σχεδιαση και λειτουργικοτητα... παρ'οτι δεν εργαζομαι, εχω σπουδασει διακοσμητρια και εχω ασχοληθει και προσπαθω γενικα να ενημερωνομαι και να μην βρεθω ασχετη καποια στιγμη με το χωρο... η προταση που σου κανω ομως αφορα μικρο ποσοστο... οι περισσοτεροι προτιμουν τα κλασσικα μωρουδιστικα με τα αρκουδακια κτλ... ελπιζω εστω και λιγο να σε βοηθησα...:kiss: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβόννη μου καλησπέρα !!!

Και εμείς Pali πήραμε στην μικρή μας ... το έψαξα πάρα πολύ και είναι η μόνη εταιρεία που τηρεί όλες τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές ... καθώς επίσης και την τελευταία οδηγεία η οποία λέει ότι θα πρέπει οι πλάτες του κρεβατιού να έχουν κενό για να μπορεί το παιδί να βλέπει και από εκεί έξω.

Έχουν πράγματα για όλα τα προτοφόλια και το βασικότερο είναι όλα φτιαγμένα μόνο με ξύλο !!! πουθενά κοντρα πλακέ ή μελαμίνη.

Όσο για τα σχέδια ... είναι σουπερ. Θα ψάξω να βρώ φωτογραφία με αυτό που πήραμε εμείς και θα στην ανεβάσω.

Επιπλέον εγώ βρήκα ένα μαγαζίστο Χαϊδάρι που κάνει εισαγωγή και τα πήρα πιο φθηνά από ότι είχαν στα υπόλοιπα μαγαζιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβόννη μου γλυκιά, εμείς τα πήραμε από τα bebe jou, και από ό,τι ξέρω είναι δικής τους κατασκευής. Τα δύο πλεονεκτήματά τους που βλέπω εγώ είναι ότι αφενός είναι γερά-σταθερά έπιπλα με καλά δεσίματα και όχι καρφωμένα με συρραπτικά (σαν κάτι που είδα στα στράτα στρατούλα) και επίσης απευθύνονται σε εκείνους που δεν θέλουν αρκουδάκια και κουνελάκια πάνω στα έπιπλα, έτσι ώστε να μπορούν αργότερα να χρησιμοποιηθούν και στο προεφηβικό-εφηβικό δωμάτιο. Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα :)) Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννακι μου, θα συμφωνησω κι εγω με την MamaToBe!!:)

μετα απο ΠΟΛΥ ψαξιμο, κατεληξα στην bebe-jou, γιατι μου φαινοντουσαν τα πιο γερα και τα πιο ομορφα φυσικα!!!;)

ειναι ολα τα επιπλακια σε λιτη, μοντερνα γραμμη!! επισης αν και τα περισσοτερα δεν ειναι ιδιαιτερα φθηνα (ουτε και ιδιαιτερα ακριβα ομως!) μπορεις να βρεις και καποια οικονομικα!! ειχα παθει πορωση με κατι απιστευτες κουνιες, αλλα καταφερα να συγκρατηθω και πηρα μια με 350ευρω! εξισου ωραια, αλλα οχι τοσο πορωση οσο οι αλλες οι τσιμπημενες!!:( )

MamaToBe, κοριτσακι μου, δε ξερω αν στο εχω ξαναπει, αλλα το δωματιακι σας ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsakii έγραψε:

Υβοννακι μου, θα συμφωνησω κι εγω με την MamaToBe!!:)

μετα απο ΠΟΛΥ ψαξιμο, κατεληξα στην bebe-jou, γιατι μου φαινοντουσαν τα πιο γερα και τα πιο ομορφα φυσικα!!!;)

ειναι ολα τα επιπλακια σε λιτη, μοντερνα γραμμη!! επισης αν και τα περισσοτερα δεν ειναι ιδιαιτερα φθηνα (ουτε και ιδιαιτερα ακριβα ομως!) μπορεις να βρεις και καποια οικονομικα!! ειχα παθει πορωση με κατι απιστευτες κουνιες, αλλα καταφερα να συγκρατηθω και πηρα μια με 350ευρω! εξισου ωραια, αλλα οχι τοσο πορωση οσο οι αλλες οι τσιμπημενες!!:( )

MamaToBe, κοριτσακι μου, δε ξερω αν στο εχω ξαναπει, αλλα το δωματιακι σας ειναι ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!:woohoo:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ mitsakii μου! Βάλε κι εσύ καμμίά να καμαρώσουμε και το δικό σας :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamato be και εμείς σε αυτό είχαμε κολλήσει. Στο δίχρωμο του όμως που έχει και λίγο μπεζάκι. Όπως και στο μοντέλο με το αυτοκίνητο – επίσης δίχρωμο. Τελικά καταλήξαμε στα Mothercare γιατί ο καλός μου ως σπουδασμένος στην Αγγλία τρελαίνετε για κάτι τέτοια. Τώρα το Πάσχα θα το στήσουμε, και θα βάλουμε και την ταπετσαρία στον τοίχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!τι υπεροχα επιπλα ειναι αυτα????ειδικα αυτο με την καμηλοπαρδαλη ειναι απλα κορυφαίο!!!!!!!...Κοιταζοντας όμως αυτα τα υπέροχα δωμάτια, μου δημιουργηθηκε μια αποριούλα....το μωρο τον πρωτο καιρό δεν κοιμαται με την μαμα και το μπαμπά του??????κοιμάται από την αρχή στο δικό του δωμάτιο????:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk έγραψε:

Κοιταζοντας όμως αυτα τα υπέροχα δωμάτια, μου δημιουργηθηκε μια αποριούλα....το μωρο τον πρωτο καιρό δεν κοιμαται με την μαμα και το μπαμπά του??????κοιμάται από την αρχή στο δικό του δωμάτιο????:dry:

λενιω οι αποψεις διαφερουν σ αυτο το θεμα... θεωρητικα οι επιστημονες λενε οτι απο την αρχη πρεπει να κοιμουνται μονα τους στο δωματιο τους (αυτο θα κανω και γω να σου πω την αληθεια) το θεμα ειναι πρακτικο, δηλαδη ποσο ευκολα μπορεις να το ακους το βραδυ, ποσο ευκολα θα ξεπερασεις την αβεβαιοτητα του να το ελεγχεις καθε λιγο και λιγακι να δεις αν ειναι καλα - κατι που το παθαινουμε ολες στην αρχη ιδιως αν ειναι το πρωτο, αν χωραει στο δωματιο των γονιων μια καλαθουνα...

νομιζω ξεκινας καπως και στο δρομο βρισκεις μονη σου την απαντηση και τι σε βολευει καλυτερα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση...δεν ξερω ακομα τι να κανω οταν γεννηθει με το καλο....αλλα αυτο με την καλαθούνα είναι οτι καλυτερο για τις πρωτες μέρες μέχρι να συνηθίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsaki και MamaToBe θα συμφωνησω απόλυτα!!

Εγω το εψαξα τρελα για επιπλα γιατι ολα

μου φαινοντουσαν τελειως ψευτικα και επισης

τα ηθελα πολυ μοντερνα, οχι με ζωγραφιες και

τετοια. Επισης ειναι ολλανδικα, με εξαγωγες σε ολο

τον κοσμο!!

Ακομα μια εταιρεια που βρηκα αλλα δεν ειναι

ιδιαιτερα διαδεδομενη στην Ελλαδα ειναι η PAIDI.

Ειναι κορυφη στην Γερμανια!! Ειχε και αυτη πολυ

ωραια σχεδια και πραγματικα δυσκολευτηκα

να διαλεξω!

Ελπιζω να βοηθησα! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax yvonaki mou twra eida to post sou xaxaxaxax den katalava oti eise esu

egw yvonnaki mou exw ta elephant einai para polu moderna sxedia

kai ta exw parei apo ton kwn/nidi apo athina.

alla an rwtiseis mporei na vreis autin marka kai stin saloniki,

filia yvonnaki mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Csig . . .

να ρωτήσω κάτι? Το μωρό δεν πέφτει από τις τεράστιες αυτές τρύπες???

Έχεις δίκιο να ρωτάς ...απλά η τρύπα δεν είναι ακριβώς τρύπα ... :D

έχει ένα ειδικό διάφανο άθραυστο υλικό για να μην πέφτει το μωρό. Θα ήμουν τρελή αν θα το έπερνα με άνοιγμα ... θα ήταν σίγουρη πτώση στο κενό για το μωράκι μου!!!!

Θα ήθελα επίσης να επισημάνω ότι μία τελευταία έρευνα (θα ψάξω να βρώ το Link) έδειξε ότι τα μωρά θα πρέπει να έχουν οπτική δυνατότητα και από τα πόδια της κούνιας τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα csig Χριστος Ανεστη με υγεια και αγαπη!!Να χαιρεστε το μωρακι σας..Να σε ρωτησω ποσο κοστισε η κουνια κ η συρταριερα?

Φιλια

Κατερινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

csig το κρεβατάκι σου είναι φανταστικό!!!!!Πες μου σε παρακαλώ τη διεύθυνση στο Χαιδάρι γιατί εχώ ξεκινήσει να ψάχνω και εγώ και είμαι κοντά στο Χαιδάρι οπότε να περάσω να δω!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων........

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μας στειλανε κατι σχεδια απο κουνιες,αλλα δεν κυκλοφορουν εδω στην Ελλαδα !!!Ομως εγω ξετρελλαθηκα και σας βαζω φωτο:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...