Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΟΡΙΑΚΗ??????????


Recommended Posts

alice1979 έγραψε:

Σε ευχαριστω ελενιτσα!

κοριτσια σκεφτομαι να ρωτησω το γιατρο μου να την κανω και εγω αυτην την εξεταση....βεβαια λογω του ιστορικου τησ ενδομητριωσης, κανω συχνα αλλες εξετασεις και δεν εχει φανει ποτε κατι στις σαλπιγγες...η μηπως χρειαζεται και η συγκεκριμενη εξεταση...?

εντωμεταξυ, φοβαμαι πως εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα περιοδου και αρχιζω να ξενερωνω....παλι καλα δηλ.που εχω και αυτη την ανακατοσουρα απο το πρωι και σκεφτομαι οτι ισως να υπαρχει ακομη ελπιδα.....

για να δουμε...

Σε πάρα πολλές κοπέλες τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι ακριβώς τα ίδια!!! Καθόλου να μην ξενερώνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

constantinag έγραψε:

Νάνσυ διαβάζω το μήνυμά σου και κλαίω από συγκίνηση!!!

!!!

Καταρχήν Νάνσυ μου Συγχαρητήρια και να έχεις μια πολύ τέλεια εγκυμοσύνη.

Κωνσταντίνα μου μη κλαις απο τώρα και ετοιμάσου να κλάψεις απο συγκίνηση τη Δευτέρα με τα ευχάριστα νέα σου.

Αλίκη μου σου ευχομαι να έχεις οοοοολο ανακατοσούρες και να μην έρθει η ακατομαστη για 9 μήνες.

Με το καλό κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝ Κ ΕΓΩ ΠΗΓΑ Κ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΤΟΣΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ..Κ ΕΓΩ ΑΚΟΥΓΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Κ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΕΠΕΡΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΝ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΛΟ.ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ..ΕΧΘΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΨΑ ΕΝΑ, ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΤΟΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΣΥ83 έγραψε:

ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΕΠΕΡΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΝ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΛΟ.ΑΝΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ..ΕΧΘΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΨΑ ΕΝΑ, ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΤΟΝ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΑΔΥ ΤΟΝ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ..

Τι εγινε βρε κοριτσακια μου;;;;;δεν σας προλαβαινω!!!!!Τι χαρα ειναι αυτη;;;;κρατιεμαι με το ζορι να μη με παρουν τα ζουμια...μια η Κωνσταντινα..τωρα εσυ Νανσυ!!!!Αγαπη μου καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι κ απο εδω κ περα απεεεεεραντη ευτηχια!!!!!

Τον περασμενο μηνα εκανα κ εγω σαλπιγγογραφια αλλα δεν...εγω βεβεαια εκανα σπερματεγχυσεις...Τωρα μαλλον θα ξεκινησω εξωσωματικη..δεν πειραζει..ολα καλα..εγω ειμαι απο αυτες που θα κουραστουν λιγο παραπανω.

Και παλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΑΝ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΚΥ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΜΥΡΙΣΕ ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Φοβερά τα νέα σου τελικά!! Εύχομαι μια καλή κι ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Και φυσικά στην Alice σύντομα να μας ανακοινώσει για την δική της εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IXIXIX!THANX DALIA MOU!

ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΠΟΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΓΛΑΣΤΡΑ!!!!!!!!ΧΑΧΧΑ!!!!!!!ΕΤΣΙ ΤΡΥΠΩΝΩ ΣΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΟΥΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΩ ΕΥΧΕΣ!!!!!!!

Ε ΜΑ.....ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ (ΜΑΜΜΥ) ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na mas axiosei k emas o theoylis na kanoyme ena mwraki!!! makari!!! me to kalo nansoyla moy na prosexeis k oti epithimis na to exeis ploysio me tis kalyteres eyxes gia mia kali egkimosini k me ena omorfo ygiestato mwraki!!

alice moy k emeis makari na anakoinosoyme se liges meroyles ta eyxarista filia!! se oles egkioyles k se mas poy prospathoyme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX NAI TETOULINA MOU!!!!!!! MAKARIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!

ME TOSES OMORFES EIDHSEIS POU DIAVASAME SHMERA DE SOU KRYBO POS EXO MPEI STON PEIRASMO NA XTYPHSO ENA SELF CLEAR....THA AKOUSO MALLON THN CONSTANTINA OMOS KAI THA PERIMENO LIGAKI...( SAS EIPA NOMIZO KAI PRIN POS MOU EXOUN MALLON HDH KSEKINHSEI SYMPTOMATA -PERIODOU ISOS????- AFTH H ZONH GYRO APO TH MESH - KOILIA ME EXEI PETHANEIIIIIIIII )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k egw exw ena pirazmo gia ena self care... alla egw pote dn exw kanei os simera test perimeno tin periodo k ayti panta dn kahtisteri tsoyp erxete min xasei.. opote dn xerw pos tha einai i apogoiteysi an k fantazomai opote dn thelw na mpo se ayti ti diadikasia alla k pali kati me troei... ante na doyme ti tha doyme sto telos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου πολλά-πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου γλυκειά μου! Κι εσύ Alice, με το καλό κοριτσάκι μου, τα ευχάριστα!

Εγώ, έπειτα από την τελευταία περίοδο (2/4) παύω πλέον (ή.... προσπαθώ τουλάχιστον!!!) ν' ασχολούμαι με το θέμα! Κάθε μήνα, να περιμένουμε κι εγώ κι ο άντρας μου αν θα αδιαθετήσω ή όχι... και πότε έχω ωορρηξία... κι αν πιάσαμε... φτάνει πια... έχουμε ήδη κλείσει 5μηνο προσπαθειών! Έχω ήδη απογοητευθεί πλήρως και το μόνο που μ' ενδιαφέρει είναι να πείσω τον εαυτό μου πως δε θα κάνω παιδάκι! Το ξέρω πως είναι ακραίο, αλλά προτιμώ να μη με πάρει τελείως από κάτω! Τα νεύρα μου δεν αντέχουν και πολλά!

Προς το παρόν, εξακολουθώ να αφοσιώνομαι στον έρωτα της ζωής μου και το μόνο που με νοιάζει είναι να βρω μία καλή δουλειά, αφού πήρα πλέον και το ECDL, για να μπορέσω κάποια στιγμή εντός της χρονιάς να ξεμπερδεύω και με το Proficiency του Michigan, που θα το πάρω, ο κόσμος να χαλάσει...

Κι όσο για τα συγπτώματα που είχα τον προηγούμενο μήνα... είμαι σίγουρη πια πως όλα ήτανε της φαντασίας μου!!! Σήμερα-αύριο θα ξαναρθεί η περίοδος και δε με νοιάζει πια...

Τις προάλλες, προσευχήθηκα στην Παναγιά την Εκατονταπυλιανή της Πάρου (όπου με πήγε ο αντρούλης μου για Πάσχα) κι ελπίζω κάποια στιγμή να έρθει το νινάκι εκεί που θα το έχω πλέον ξεχάσει...

Αυτά... φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν και πότε θα ξαναμπώ στο Mammyland κουκλίτσες μου, γιατί τελικά, ενώ ναι μεν έχω μάθει απίστευτα πράγματα για εγκυμοσύνη-γέννα κτλ. από την άλλη όμως με πιάνει συνεχώς το παράπονο που συνεχώς κορίτσια μένουν εγκυούλες κι εγώ όχι ακόμη... ζηλεύω! Μήπως είμαι πολύ κακιά τελικά??? Συγγνώμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsa moy geia soy! piges paro eE? apo ekei eimai exw spiti an k dn meno ekei paw gia diakopes...

loipon min agxonese ola tha pane kala.. k egw etsi exw pei an einai na erthi tha erthi apo mono toy me ti boithia toy theoyli opote thelei aytos tha mas to dwsei

se filo glyka k oti epithimis filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλάκια και σε σένα γλυκειά μου. Καταγοητεύθηκα από την Πάρο, όσο την είδαμε δλδ, διότι... όλο το χειμώνα στην Αθήνα δε φταρνίστηκα ούτε μία φορά και την άρπαξα για τα καλά στην Πάρο!!! Κουλό ε??? Τα λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Δεν ξέρω αν και πότε θα ξαναμπώ στο Mammyland κουκλίτσες μου, γιατί τελικά, ενώ ναι μεν έχω μάθει απίστευτα πράγματα για εγκυμοσύνη-γέννα κτλ. από την άλλη όμως με πιάνει συνεχώς το παράπονο που συνεχώς κορίτσια μένουν εγκυούλες κι εγώ όχι ακόμη... ζηλεύω! Μήπως είμαι πολύ κακιά τελικά??? Συγγνώμη...

Πιπιτσα παραπονο ειναι οπως το λες..ουτε ζηλεια ουτε κακια.

Να δεις που θα ρθει και η δικη σου ανακοινωση...μιλαμε για τρελλο παρτυ φιλεναδα!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...