Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΟΡΙΑΚΗ??????????


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω κάτι που θέλω? Επειδή εξακολουθώ να έχω ανακατωσούρες, συχνοουρία και ξινίλες, σκέφτομαι να πάω αύριο το πρωϊ για χοριακή. Αδιαθέτησα βέβαια στις 2 του μηνός, αλλά η περίοδος μου ήταν αρκετά διαφορετική από άλλες φορές. Εάν είμαι όντως έγκυος κι έπιασα παιδάκι στην ωορρηξία μου (γύρω στις 20 του προηγούμενου) ποιά είναι η τιμή που πρέπει να δείξει η χοριακή? Πώς την υπολογίζουμε? Ξέρετε? Δε θα κάνω τεστ εγκυμοσύνης καθόλου, διότι προτιμώ την πιο ξεκάθαρη εικόνα της χοριακής. Φιλιά κι ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλυκια μου αν και δε μπορώ να σε βοηθησω γιατί η δική μου χοριακή ήταν εντελώς λανθασμένη

κοιτα σε παλιότερα post -- έχούν καταγραφεί οι τιμές χοριακής.. και νομιζώ ότι λέγεται "τιμες χοριακης"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΞΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κοπέλα μου. Κάνε την χοριακή και θα δεις όταν βγει, μην αγχώνεσαι από τώρα με τις τιμές. Όταν λες ότι η περίοδος ηταν διαφορετική τι εννοείς? Σου έχει ξανασυμβεί αυτό?Πάντως έχει συμβεί σε κάποιες να αδιαθετούν στην αρχή της εγκυμοσύνης. Πάνω απ'όλα μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι PIPITSAZOUZOUNA να εισαι σου ευχομαι τα καλύτερα,η δικιά μου που την έκανα την ημέρα που περίμενα κανονικά να αδιαθετησω ήταν περίπου (αν θυμάμαι καλά) 485 και μου εβγαζε οτι ήμουν περιπου 5 εβδομάδων.Βέβαια κάθε εργαστήριο έχει τις δικές του τιμές.Πάντως νομίζω ότιείχα διαβασει και εγώ κάπου ότι πάνω από 100 είναι οντως εγκυμοσύνη.Αντε πηγαινε κανε την και περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ίδιος ο μικροβιολόγος μπορεί να σου πει αν εισαι η όχι εγκυος βάσει του αποτελέσματος που θα βγει απο τη χοριακη! μαακαρι να είσαι! φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ΅!!! ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ-ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ---ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΥΜΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ--ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για τις απαντησούλες σας! Θα μιλήσω με τον αντρούλη μου και θα προσπαθήσω να πάω αύριο για τη χοριακή (γιατί δίνω και για ECDL το Σάββατο κι έχω διάβασμα & δε θέλω ούτε να απογοητευτώ αν είναι αρνητική ούτε και να παρατήσω το διάβασμα αν είμαι χαρούμενη....) αλλιώς τη Δευτέρα λογικά. Δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ στο mammy, αλλά εάν έχω κάτι χαρμόσυνο... θα το μάθετε εγκαίρως!!! Φιλιά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΧΩΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΛΛΑ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ 1 2 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗ.ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ ΚΑΘΕ 27 ΤΟ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ 25 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28...ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΣΤ ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ!ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΟΧΙ!ΕΧΩ ΛΙΓΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΕΛΠΙΖΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Νανσυ εγω προτεινω να μην κανεις τεστ...Κανε κατευθειαν χοριακη.Τσαμπα τα λεφτα του τεστ.Αφου εχεις 3 μερες καθυστερηση...Ασε που αν βγει αρνητικο το τεστ παλι δε θα ειναι σιγουρο πως δεν εισαι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΤΙΚΟ!ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΡΑΦΑΝ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ!ΕΤΡΕΞΑ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑ Ο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΜΑΚΑΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΕΡΑ...ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΧΤΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ..ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ?ΧΑΧΑ

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΠΙΠΙΛΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΒΡΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...