Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψυχολογος στην εγκυμοσυνη...πως με εκανε σκουπιδι.


Recommended Posts

Ο Χριστός και η Παναγία κοριτσάκι μου,τι πράγματα είναι αυτά που λες;;;Ρε τι φραγκόκοτα,βρε την ελεεινή!

Αυτή κοριτσάκι μου πήρε πτυχίο μαζί με τον Φρόϋντ και τολμάει να κάνει και κριτική;

Και γω κλεισμένη σπίτι μου είμαι,μόνη μου,ούτε γω έχω φίλους,αλλά δε το βάζω κάτω!

Χαλάρωσε κοριτσάκι μου και ξέχασέ τη τη γριά λύσσα.

Σε παρακαλώ πολύ,σκέψου το μωρό σου!

Φαντάζεσαι πόσο πολύ θα ανησυχεί τώρα;Ξέρεις ότι νιώθει ότι η μαμά του στεναχωριέται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι σιγουρη οτι σε εστειλαν σε ψυχολογο????

Διπλωμα σου εδειξε???:ohmy:

ειχα την εντυπωση οτι στον ψυχολογο πας για να σε στηριξη ψυχολογικα και να σου δωσει εναλακτικες λυσεις για την περιπτωση σου ωστε να μπορεις να απολαυσεις καθε περιοδο της ζωης σου :huh:

σιγουρα παντως δεν πας για να βγαλει η ψυχολογος τα απωθημενα της:S :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita moy...exw pathei sock me thn antimetwpish ths "kai kala" psyxologoy :blink::blink::blink: An einai dynaton....Aparadekth....Ta diabazw kai ta ksanadiabazw kai pragmatika den kserw ti na pw :unsure: ... Nomizw prepei na diagrapseis entelws th synanthsh sas kai oti soy eipe...Pes pws den phges pote....Ksexna to teleiws!

Kai BEBAIA tha gineis POLY KALH mana!!! Mh stenoxwriesai kalh moy , to kserw oti pernas dyskoles stigmes twra alla OLA tha pane kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο την βλαμμενη!!!!!!!! σβησε απο την μνημη σου ολα αυτα που σου ειπε!!!! δεν αξιζει κοπελαρα μου να κλαις!!!! χαιδεψε την κοιλιτσα σου (χαιδεψε την και για εμας λγακι) και να ξερεις οτι θα γινεις ΤΕΛΕΙΑ μαμα γιατι αγαπας το θαυματακι σου και ειμαι σιγουρη οτι θα φροντισεις για εκεινο αλλα και για εσενα!!!!! οσο για τους φιλους... αχ...μονο σπιτι ειμαι,...δεν κανω κατι...δεν εχω κανεναν φιλο ουτε εγω..μονο τον αντρα μου εχω.. και 2-3 τομα του αντρα μου...δικο μου κανεναν! πολλες ημαστε ετσι,να και η μανιαμουνιας στο ειπε πριν.. ομως εχουμε σκοπο...τον πιο ιερο..να καταφερουμε να γινουμε μανουλες! καιεσυ τα καταφερες!!!! εχεις τον πιο γλυκο λογο να χαμογελας κουκλα μου! δεν μπορεις να σκεφτεις τι εχουν παθει αλλες γυναικες.... τον σταυρο μαςνα κανουμε..και οσα εχουμε περασει οσες εχουμε περασει να μην μας περνει απο κατω!!! εγω πριν βρω τον αντρα μου,ειχα ''σχεση'' 4 χρονια και καθε μερα με εστελνε στο νοσοκομειο..δεν ηξερε κανεις που ειμαι...εχω περασει μηνες και εβδομαδες με μια σταγονα νερο και ενα ξερο ψωμι την ημερα... και ξαφνικα βρεθηκε ο αντρας μου και με εσωσε.. ετσι ειναι η ζωη...εκει που νομιζεις οτι δεν εχεις τιποτα,ανακαλυπτεις οτι πρεπει να ευχαριστεις τον θεο που εισαι ζωντανη και υγειης! αχ αντε τι τα θυμηθηκα τωρα εγω αυτα>>>????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου δεν συνηθίζω να βριζω αλλα στην προκειμενη περιπτωση επρεπε να της πεις οτι μωρη μαλακισμενη που αναθεμα το κρυφο σχολειο που πηγες και σου δωσαν πτυχιο αν δεν νιωθεις βγες στην συνταξη γιατι η μαλακινση σου χτυπησε την πορτα και εσυ της ανοιξες!!Αν είναι δυνατον βρε κοριτσαρα μου!Τι βοδι ειναι αυτη?Δεν γνωριζω για την καταθλιψη αλλα θεωρω φυσιολογικο οταν εισαι σε μια ιδιαιτερη κατασταση οπως η εγκυμοσυνη και βρισκεσαι μακρυα απο εκει που εσυ θεωρεις σιγουρα οσο να ναι σε κατακλυζει μια ανασφαλεια και μια μελαγχολια.Για οτι χρειαστεις εχεις εμας και ελπιζω οτι ειμαστε καλη παρεα για να σου φτιαξουμε το κεφι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glukia mou franita ante min kathese na skas.....

na skeftese thetika kai tha pane olla kala..

kai egw edw mini mou eimai oadras mou douleuei olli mara egw me to moro spiti kai files den exw polles

pantos egw glukia mou pisteuw pws o kaluteros mas filos einai o idios mas o eautos,ekei mporoume na leme ta panta kai den tha mas prodosei pote.

na skeftese tin psuxoula auti pou tha feries ston kosmo se liges evdomades kai tpt allo.

mprosta se auto olla ta alla den einai tpt.

filakia kai panta v=na xamogelas:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FRANITA ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΥ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΠΛΕΥΡΑ: ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΗ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΟΡΜΟΝΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΓΩ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. ΤΩΡΑ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΡΝΗΣΗ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ. ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΥΜΠΙ, ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ, ΕΣΥ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΤΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita mou agapi mou...

Psuxologo den xreiazwsoun agapi mou...

Pelli den eisai...

Auti itan pelli...

{{{Asteio}}}

Afou vlepeis pws ta pas mia xara re mana mou...

Kai swsti mama tha se agapi mou...

Apla einai i monoksia sou...

Otan genniseis vgais eksw,,,

Mathe kwsmo,,,

Na pigenneis voltes me to mwraki sou...

Kai na kaneis ta panta me to mwraki sou agapi mou...

Kai tote Den tha niwtheis tosi monoksia...

Stathou dunati agapoulla mou kai ola tha sou erthoun poli pio kalitera apo oti perimenes...

Sou euxwme ta kalitera,,,

Me oli mou tin agapi...

O theoullis mazi sou...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα για ονομα του θεου:angry: :angry: αυτοι οι ανθρωποι πως μπορουν να χαρακτηριζονται ψυχολογοι απορω ελεοοοος:angry:

καταλαβαινω οτι περνας δυσκολα πιστεψε με..

εχεις εμας εστω κ εικονικα να σε στηριζουμε κ να ειμαστε εδω γι αοτι χρειαστεις.

akrem_g@windowslive.com το msn μου αν θελεις add me να τα λεμε απο κει.

μπορει να μην ειμαι ψυχολογος αλλα σιγουρα μπορω να βοηθησω κ να φανω πιο χρησιμη απο αυτες που λεγονται κ εχουν πτυχιο ψυχολογου.

να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι δυνατον τετοιοι ψυχολογοι αν αυτη ειναι ψυχολογος εγω ειμαι αστροναυτης!!!!

ελεος!!!!!! τι αλλο θα ακουσουμε..

δεν εισαι μονη σου κοπελα μου εχεις εμας εμεις θα σε στηρηξουμε οτι και αν χρειαστεις οτι και να νιωθεις αυτην την στιγμη πιστευω οτι ειναι επειδη νιωθεις μονη σου φυσικα και το αγαπας το μωρακι σου επικεντρωσου σαυτο στα πργματα που φτιαχνεις,στο παιδικο δωματιο βγες καμια βολτιτσα εστω και μονη χαζεψε τις βιτρινες με τα παιδικα ειμαι σιγουρη οτι η ασχολια που εχεις με το μωρο σε κανει χαρουμενη αλλα οσον αφορα τις φιλες εμεις ειμαστε εδω και ειμαστε πολλες

φιλακια πολλα να προσεχεις:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι αλλα να εισαι πολυ χαρουμενη που σε λιγο καιρο θα εχεις στην αγκαλιτσα σου το πλασματακι που θα σου αλλαξει την ζωη....διεγραψε απο το μυαλο σου αυτα που σου ειπε....μερικοι ανθρωποι δεν μπορουν να καταλαβουν τους αλλους οσα πτυχια και να εχουν....εχεις εμας εδω που θα ειμαστε διπλα σου οτι χρειαστεις...χαιδεψε την κοιλιτσα σου και θανιωσεις καλυτερα....ειναι λογικο να κανεις αυτες τις σκεψεις αλλα προσπαθησε να τις αποβαλλεις...ειμαστε διπλα σου και σε αγαπαμε...φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε φρανιτα....

εγω θα συμφωνήσω με τα κοριτσια για την τρελη αυτη και θα επικεντρωθω σε κατι αλλο που διαβασα.... αν ο αντρας σου παει στο πακισταν και θα τον βλεπεις μια φορα το χρονο γιατι δεν γυριζεις πισω στην οικογενεια σου στην αυστραλια και ας ερχεται εκει να σε βλεπει ( φανταζομαι εκει εχεις καποιον?)

δηλαδη δε φτανει που θα εχεις ενα παιδι , θα εισαι και ολο το χρονο μονη?

φιλεναδα ολες θα τα παιζανε... δεν υπαρχει αυτη η κατασταση. γιατι δε το συζητατε να βρειτε μαζι τη λυση και να του πεις και για τη τρελη να παει να της κανει μια μυνησαρα να ειναι ολη δικη της!!!!! :angry::angry:

οντως τωρα ολα σου φαινονται βουνο αλλα εμεις εδω μεσα θα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται και σου στελνουμε ολη μας τη θετικη ενεργεια :kiss::kiss::kiss:

κοιτα αυτη τη λυση που σου προτεινω και αν μπορεις εφαρμοσε τη ....

αν οχι θα ψαξουμε μαζι να βρουμε μια αλλη

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΜΑ :blink::blink:

ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita mou,

Καταρχήν δεν είσαι μόνη σου!

Έχεις 24 ώρες το 24ωρο τις φίλες σου από το mammy!!!

Έτοιμες να σε ακούσουν, να σε συμβουλέψουν, να μοιραστούν

και να απαλύνουν τον πόνο σου και τα προβληματά σου!

Ο κάθε άνθρωπος αντιδρα και αντιμετωπίζει διαφορετικά τις

διάφορες καταστάσεις και συνθήκες που συναντά.

Άλλος καλύτερα και άλλος χειρότερα.

Όμως ΟΛΟΙ οι άνθρωποι κρύβουν μέσα τους τεράστια δύναμη

για να μπορέσουν να καταφέρουν να ξεπεράσουν τα προβληματά τους,

ακόμα και να κατακτήσουν την ευτυχία!

Γιατί franita mou και η ευτυχία για να κατακτηθεί θέλει δουλειά,

ιδιαίτερα με τον ίδιο μας τον εαυτό!

Κι εσύ μπορείς πολύ εύκολα να τα καταφέρεις, πολύ εύκολα!!!

Μία λύση είναι να επισκεφτείς μία άλλη ψυχολόγο, φυσικά νεότερη.

Ήσουν άτυχη στην πρώτη σου απόπειρα, αυτό όμως δεν σημαίνει

ότι όλοι είναι το ίδιο. Η γυναίκα που συμβουλεύτηκες ήταν

επικίνδυνα άσχετη και πολύ μεγάλη σε ηλικία!!!

Με άλλες προτεραιότητες, νοοτροπία και μηδαμινές γνώσεις

πάνω στον τομέα ψυχολογία.

Βασικότερο όμως όλων είναι να δουλέψεις με τον εαυτό σου!!!

Κάτσε και κατέγραψε τα εξής :

Πράγματα που θα ήθελες να αλλάξεις στη ζωή σου

Πράγματα που σου αρέσουν σε αυτήν

Πράγματα που θα ήθελες να κάνεις για σένα

Πράγματα που σε κάνουν ευτυχισμένη και

αυτά που σε στεναχωρούν

Κατέγραψε στόχους και δες λίγο το μέλλον σου,

πως θα το ήθελες....

Αφού τελειώσεις με την λίστα σου, κάτσε και μελετησέ την

για αρκετή ώρα, μπορεί και μέρες.....

Τώρα προσπάθησε να αυξήσεις τα πράγματα που σε κάνουν

ευτυχισμένη και να μειώσεις τη λίστα αυτών που σε

στεναχωρούν.

Αν κάτι δεν μπορεί να αλλάξει, μην κολλάς, απλά βρες κάτι

που υπερκαλύπτει σε ευτυχία τη στεναχώρια που σου προκαλεί

αυτό και βάλτο στη ζωή σου.

Και επαναπροσδιόρισε τους στόχους σου για το μέλλον .....

και μην ξεχάσεις να βάλεις και τον εαυτό σου, ενεργά μέσα σε αυτούς!!!

Προσπάθησε να καλλιεργήσεις περισσότερο τη σχέση σου με τον

άντρα σου και να του δώσεις να καταλάβει ότι τον χρειάζεσαι

να σε ακούει και να σε στηρίζει ακόμα και αν δεν σε καταλαβαίνει απόλυτα. Κάντε πράγματα οι δυο σας, μοιραστείτε στιγμές πολύτιμες,

που θα σας ενώσουν και θα σου δώσουν τη δύναμη να ξεπεράσεις

τη μοναξιά που νοιώθεις.

Βγείτε με φιλικά ζευγάρια η ακόμα καλύτερα καλεσέ τους να τους

κάνεις ένα "ελληνικό" τραπέζι. Είναι η αρχή για να κάνεις γνωριμίες.....

Δεν σχολίασα το θέμα εγκυμοσύνης η μητέρας γιατί είμαι σίγουρη

ότι όλα θα πάνε καλά και θα γεννήσεις ένα πανέμορφο παιδάκι σε

ενα κράτος που θα του δώσει πολλές επιλογές στη ζωή του.

θα είσαι μία καταπληκτική μητέρα που αναζητά το καλύτερο

για το παιδί της αλλά και για την οικογένεια που φτιάχνεις.

Κι αυτό είναι ένα σημείο που προσπέρασες γρήγορα αλλά είναι

πολύ σημαντικό. Πως θα μεγαλώσεις ένα υγιή παιδί όταν ο ρόλος του πατέρα θα είναι ανύπαρκτος? Όταν ο πατέρας του θα λείπει χρόνια?

Μην το κάνετε αυτό το λάθος. Άλλωστε από τη στιγμή που φέρνεις

στον κόσμο ένα παιδί θα πρέπει και οι αποφάσεις που παίρνεις

να το "εμπεριέχουν", αυτό σε ότι αφορά την αποφασή του να πάει στο

Πακιστάν. Θα ήταν πολύ εγωιστικό από μέρους του.

Ελπίζω κάπου στα παραπάνω λόγια να βρεις τη δική σου αλήθεια.

Στη διαθεσή σου....

...βρες τη δύναμη και όλα θα αλλάξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αππαπαπαπ οτι να ναι.Οχι ψυχολογος δεν ειναι αυτη,ουτε ανθρωπο δεν την λες!Καλο μου εμεις ειμαστε εδώ.Μην στεναχωριεσαι καθόλου..οτι θες ρωτα.Οτι θες πες.Μπορει να μαστε μακρια αλλα ειμαστε διπλα σου.πανω από ολα αυτο να χεις στο νου σου.Και μη φοβασαι,ολα θα πανε καλα.Ασε τα πραγματ αστην τυχη και μην σκεφτεσαι αλλό.Αν νιώθεις οτι δεν θα τα καταφερεις χωρίς τον αντρα σου ζητα του να μη φυγει.Πες του τουλαχιστον τι αισθανεσαι.Ανοιξου του χωρις υπερβολες και κλαμματα και μιλα του για ολα.Για τις φοβίες τις ανασφλειες και τη μοναξιά σου.Με ηρεμο και γλυκο τριπο πες του ποσο πολυ τον αγαπας και πως ειστε μαζι,οι 2 σας και σε λιγο ερχεται και ενα νεο μελος και μπορει να εχεις παργματικα την αναγκη του.Χωρις να γινουν υστεριες με ομορφο τροπο μπορει και αυτός να σκεφτει μια λυση.Μα πανω απο ολα μιλα του κια δειξε του οτι δεν εισαι καλα.

Εμεις εδω ειμαστε και για τα καλα και για τα ασχημα και οτι και ναθες να μας πεις ειμαστε εδω και σε καταλαβαινουμε οσο κανεις.

Σιγουρα ισως καποιος ειδικός να ξερει επιστημονικα κια πιο εξειδεικευμενα πραγματα να σου πει , αλλα αυτο που τουλάχιστον εγώ κατλαβαίνω ότι εχεις ανάγκη ειναι πολύ αγαπη και καποιον να μιλας.

Σε λιγο ερχεται το διαμαντακι σου και το πιο ομορφο δωρο του κοσμου θα ρθει στη ζωή σου και ασ την κανει πιο λαμπερη.Θα σου δώσει ενα αλλό νόημα και θα δεις οιτ ολα θα τα δεις αλλιώς.Ομως η αναγκη για ανθρωπινη συντοφιά ειναι αλλο πραγμα.Franita μην χανεις το κουραγιο σου..ειμαστε ολοι εδω και η ζωή ειναιομορφη κανε λίγο κουραγιο και μην αφήνεις ενα τόσο κακό ανθρωπο να σου ριξει και αλλο την διαθεση.Διεγραψε οτι συμβαινει,επεσες στην περιπτωση.Πιστεψε με.Αν δε θεελις να δοκιμασεις καποιον αλλο ψυχολογο..ειπαμε.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ!!!

Το μονο που θελω από σενα ειναι να σκουπισεις τα ματακια σου να χαιδεψεις την κοιλιτσα και να πεις δυνατα ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ .ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ...ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ!!ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ!!!!ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα μου ,είναι πολύ θετικό αυτό που λες για τη δουλειά το Μάιο!

Να δεις που ολα θα πάνε καλά!

Θα αλλάξει η διάθεση σου!

Θα έχεια να σχοελίσαι με πολλά πράγματα και δε θα έχεις χρόνο για μελαγχολίες!

Εγώ λέω να δώσετε μία ευκαιρία στην οικογένεια σου και να δεις που όλα θα πάνε καλά!

Όταν ήρθα στην Κύπρο δεν είχα άδεια αυτοκινήτου (εδώ δεν έχει μ.μ.μ.).

Έπρεπει να βγάλω και άδεια διαμονής (για να βγάλω δίπλωμα αυτοκινήτου).

Ένιωσα απαίσια όταν με στείλανε στο τμήμα αλλοδαπών...

Στην αρχή ήμουν χάλια!

Ένιωθα οτι δε με κατλαβαίνει κανένας και πολύ ΜΟΝΗ!!!

Δεν το έβαλα ποτέ κάτω και δεν επέτρεψα ποτέ και σε κανέναν να με πληγώσει ή να με προσβάλει ή να με λυπηθεί!

Να είσαι δυνατή, Φρανίτα μου!

Μη δίνεις δικαιώματα να σε πληγώνουν!

Θα γίνεις υπέροχη μανούλα!

Θα δεθείς πολύ με το μωράκι σου γιατί μόνο αυτό και ο άνδρας σου θα είναι εκεί για σένα!

Να πηγαίνεις Ελλάδα όποτε νιώθεις οτι πρέπει να γεμίσεις τις μπαταρίες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα , σε παρακαλω ηρεμησε , ξερω ολα σου ηρθαν βουνο , αλλα θα παρουν το δρομο τους να εισαι σιγουρη.

Καταλαβαινω πως νιωθεις και σιγουρα με τα λογια μονο δε λυνονται τα προβληματα.

Αρχικα , μιλησε ειλικρινα με τον αντρα σου για οσα νιωθεις και βρειτε τη σωστοτερη λυση για να εχετε μια ομορφη οικογενεια.

Μην ξεχνας το αγγελουδι που προκειται να κρατησεις στα χερια σου.Οταν γεννηθει θα αισθανθεις τοσο δυνατη και σιγουρη που ποτε δε φανταζοσουν οτι μπορεις να εισαι.Να πας στην οικογενεια σου με την πρωτη ευκαιρια , ειναι οτι καλυτερο τους πρωτους μηνες.

Μη φοβασαι τη γεννα και νομιζω οτι πρεπει να μην εισαι τοσο καχυποπτη , δε μπορει θα υπαρχουν σωστοι και καλοι γιατροι και στη Δανια.

Να σου αναφερω το εξης : στη γεννα μου πριν 11 μηνες ειχα δική μου μαια η οποια ειναι Ελληνιδα και υπερ του φυσιολογικου τοκετου χωρις επισκληριδιο αλλα εχοντας κανει μαθηματα ψυχοπροφυλαξης ( μην σε τρομαζει η λεξη απλες αναπνοουλες ειναι )

Γεννησα φυσιολογικοτατα χωρις ιατρικη παρεμβαση και δεν το μετανιωσα ουτε λεπτο.

Μεγαλυτερη φοβιτσιαρα απο εμενα δεν υπαρχει και εκεινη την ωρα ημουν τοσο σιγουρη , ψυχραιμη και δυνατη που ουτε ο αντρας μου δε με αναγνωρισε.

Τελειωνοντας θελω να σου ευχηθω ολα να πανε καλα , να νιωσεις σιγουρη για τον εαυτο σου και αν ακουσεις το σωμα και το μωρακι σου ολα θα πανε ΤΕΛΕΙΑ.Εχε πιστη και σιγουρια.Με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείτε κουκλίτσα μου να έρθεις στην Ελλάδα. Εδώ τουλάχιστον έχουμε ήλιο, θα έχεις δικούς σου ανθρώπους που σε αγαπάνε και χαίρονται με την παρουσία σου και το μωράκι σου. Θα σου φύγει οποιαδήποτε κατάθλιψη.

Μη σε παίρνει από κάτω οι ορμόνες στην εγκυμοσύνη κάνουν τρελό πάρτι και μπορούν να κάνουν και την πιο φυσιολογική κατάσταση τρελοκομείο. Πόσο μάλλον με τόσες αλλαγές που είχες εσύ.

Όπως έχουν πει και τα κορίτσια, πήγαινε μια βόλτα μόνη σου Αν έχει έστω και λίγο πράσινο κοντά σου απλά περπάτα εκεί. Πάρε μερικές ανάσες χωρίς να σκέφτεσαι τίποτα. Αν είσαι σπίτι άλλαξε κάτι, βάλε λουλούδια σε ένα βάζο άνοιξε τα παράθυρα – ξέρω ότι ο καιρός καμία σχέση - αλλά κάτι είναι και αυτό. Κάθισε, ξεκουράσου, μήλα στο μωράκι σου, θα δεις θα νιώσεις καλύτερα. Σκέψου όλα τα όμορφα πράγματα που θα κάνετε μαζί. Και να ξέρεις ότι τουλάχιστον στον τοκετό θα έχεις μία πολύ καλή αντιμετώπιση από όλους. Ολα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an einai dinaton..eleos....na skisei ta xartia tis k ta ptixia tis...

paei kala??????esi piges gia aklitera k se ekane komatia..ipomoni...otan me to kalo erthei to moraki sou tha afosiotheis pano tou k de tha se noiazei to paramikro...

kalo kouragio k pali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Franita, θα σου γράψω και εγώ εν συντομία γιατί το μπουμπουκάκι μου κλαίει και δεν με αφήνει σε ησυχία!!:angry:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Αλεξάνδρα πιο πάνω. Μάλλον η ψυχολόγος θα είναι ανέραστη και σου απάντησε έτσι, πλησιάζει και η συνταξιοδότησή της...!!!

Μην σε παίρνει από κάτω η περίοδος της εγκυμοσύνης είναι λίγο περίεργη σε πολλές γυναίκες προκαλεί κατάθλιψη ή και αλλαγή συμπεριφοράς (ευτυχώς εγώ - ή καλύτερα ο άντρας μου-την γλύτωσαμε)!;)

Αφού ο άντρας σου θα φύγει και θα τον βλέπεις μόνο μία φορά τον χρόνο τότε διάλεξε μια χώρα όπου νιώθεις ΕΣΥ άνετα είτε στην Αυστραλία -που είμαι σίγουρη ότι έχεις φίλους εκεί- είτε στην Ελλάδα όπου είναι η οικογένειά σου, βρες μια δουλειά εκεί και γίνε εκεί ετυχισμένη.

Αλλά, το παιδί χρειάζεται και τον πατέρα του και το πατρικό πρότυπο στη ζωή του και να βλέπει τον πατέρα του μια φορά τον χρόνο....μμμ είναι λίγο δύσκολο, μήπως όταν γεννηθεί το μωράκι αλλάξει γνώμη για το Πακιστάν και βρεθεί μια άλλη δουλειά σε άλλη χώρα! Ελάτε εδώ στην Γερμανία έχουμε και τα UN!!:) Πάντα ένα μωράκι σου αλλάζει την διάθεση και άποψη για πολλά πράγματα.

Για την ώρα μην ταράζεσαι και κλαις γιατί κάνεις κακό στον εαυτό σου αλλά και στο μωράκι σου, απλά χάιδεψε, όπως σου είπαν και τα κορίτσια, την ωραία και μεγάλη :woohoo: κοιλίτσα σου, μίλα στο μωράκι σου, άκουσε χαλαρωτική μουσική - κατά προτίμηση Μότσαρτ- ή μουσική που σε ευχαριστεί και σκέψου ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!:)

Εγώ ταξίδεψα στην Ελλάδα όταν ο γιος μου ήταν 1,5 μηνών και όλα ήταν μια χαρά, επομένως μην αγχώνεσαι για αυτό!

να μην σχολιάσω το άν θα γίνεις καλή μάνα ή όχι... είναι μόνο για γέλια......:kiss:

Υ.Γ όλα αυτά τα έγραψα τελικά έχοντας την κορούλα μου αγκαλιά και με το ένα χέρι!... δεν το πιστεύω κοιμήθηκε και το κεφαλάκι της κρέμεται...!!!:laugh:

Για του λόγου το αληθές παραθέτω και μια φωτό της!!! Για σένα Φρανίτα να γελάσει και το χειλάκι σου!! συμφωνεί και η κόρη μου απλά την πήρε ο ύπνος..!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενοειται το τελευταιο που χρειαζοσουνα ηταν μια τετοιου ειδους "επιστημονικη" βοηθεια...Η ψυχολογος ειναι αχαρακτηριστη...

Φρανιτα ποσο καιρο εισαι στη Δανια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franitaaaa

Epeses se ratsistria !!

Mia fili mou edo stin ollandia vraziliana dikigoros ehei zisei sti Dania kai mou elege ta heirotera alla den ithela na to pistepso elega mallon einai ypokeimeniki i apopsi tis.

Oti oi perissoteroi Danoi vlepoun tous xenous san upodeestera plasmata

oti ehoun polloi xenoi katathlipsi klp.

Tora ti na po MI MASAS.Polles fores eho noiosei na mou tsalakonoun to ego alla ematha kati kai apo afto.Megali suzitisi kai megalo thema.

Tora gia tis apofaseis sou shetika me ton antra sou douleies klp.

Kane liiiiigo akoma ypomoni na genniseis kai min ta vlepeis ola vouno.

Xero pos pernas duskola den xereis poso se noiotho alla pistepse me

se kapoia stigmi kai me kapoio tropo ta pragmata tha paroun ton dromo tous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Δεν εχω οικογενεια στην Αυστραλια αλλα στην Ελλαδα και θα παω μολις το μωρο παει τουλαχιστον 2 μηνων για να μην το ταλαιπωρησω..

Οσο για το Πακισταν..μου εχει ερθει βουνο..διοτι μου λεει οτι ναι μεν δε θελει να παει αλλα πρεπει να δεχτω οτι αν δεν παει θα μεινουμε Δανια..εγω δε θελω να μεινω εδω με τιποτα..και οταν ηρθα η υποσχεση ηταν οτι θα φυγουμε..οποτε νιωθω πολυ προδομενη απο εκει...αν τον πιεσω να παει Πακισταν θα παει αλλα θα ειμαι μονη μου...αν δεν παει θα ειμαι εδω που δεν μπορω να μεινω με τιποτα..περιμενω και απαντηση απο μια δουλεια τον μαιο..και αν ειναι θετικη δεν θα φυγω ποτε απο εδω..και μισω τοσο πολυ αυτους τους ανθρωπους εδω..δεν εχω κανενα μα ΚΑΝΕΝΑ τροπο επικοινωνιας...

λοιπον να σου πω εγω τι θα κανα στη θεση σου με τα δεδομενα που μας εχεις πει μεχρι στιγμης... θα γυρνουσα ελλαδα, αφου αναγκαστηκα ο αντρας μου θα πηγαινε πακισταν, και θα εβρισκα μια δουλεια εδω. Ποσο καιρο θα κατσει πακισταν? μετα υπαρχει η επιλογη να γυρισει ελλαδα?

Παντως αφου δε σ αρεσει εκει μη ψαξεις για δουλεια εκει γιατι μετα θα εγκλωβιστεις και τρεχα γυρευε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου μην απογοητεύεσαι και δεν κάνει να μεταφέρεις αρνητικά συναισθήματα στο μπεμπουλάκι σου! Μη δίνεις σημασία στην κάθε ξυνισμένη κ.......γρια που έχει ξεχάσει... τί πάει να πει... κοκό!!!!! Προφανώς είναι προβληματικιά η γυναίκα! Ασχολήσου μόνο με την εγκυμοσύνη σου και φρόντισε να αφιερώνεις μπόλικο χρόνο... στην κοιλίτσα σου!!!! Να τη χαϊδεύεις και να μιλάς γλυκά, να δεις πώς σε ηρεμεί κάτι τέτοιο!!! ΄Οσον αφορά στη δουλειά του αντρούλη σου και την απουσία του από κοντά σου... τί να πω? Είναι αδιαμφισβήτητα δύσκολο να είσαι σε ξένη χώρα και μόνη σου! Αλλά προσπάθησε να το δεις από τη θετική του πλευρά το όλο πράγμα! Αφοσιώσου στο μωράκι σου (όταν με το καλό γεννηθεί!) Δεν θα έρθει κανείς συγγενής σου για τη γέννα? Προσπάθησε να πάρεις κουράγιο και δύναμη από το ίδιο σου το σπλάχνο και θα τα καταφέρεις μία χαρά, αρκεί να το πιστέψεις κι εσύ η ίδια!!!! Φιλιά πολλά και καλή συνέχεια σε ό,τι ποθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα έλεγα να σκίσει καλύτερα το πτυχίο της η παλιοηλίθια! Μην στενοχωριέσαι κοπέλα μου με τις μαλακίες της καθεμιανής ανοργασμικιάς!! Να κοιτάξεις να μην στενοχωριέσαι και θα σου πρότεινα να πας σε μια άλλη ή έναν άλλον ο οποίος θα είναι πιο ειδικός επί του θέματος! Ο ψυχολόγος είναι για ν'ακούει και να παρηγορεί τον ασθενή και να τον βοηθήσει, όχι για να τον κρίνει και να τον κάνει χειρότερα! Συγνώμη, αλλά η μαντάμ θεωρώ ότι είναι ΑΧΡΗΣΤΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ ψυχούλα μου...η γυναίκα μάλλον ήθελε ψυχίατρο και όχι να αποκαλείται η ίδια ψυχολόγος...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

Μην το σκέφτεσαι καθόλου...Φυσικά και θα γίνει η καλύτερη μανούλα που αξίζει στο μωράκι σου!!!!!!!

Μην δίνεις σημασία...και δεν αξίζει να κλαις για ανόητα άτομα...Επρεπε να τη σιχτιρήσεις αλα Ελληνικά για να καταλάβαινε και το τι εστι Ελληνίδα μάνα...(μ'επιασε και το πατριωτικό μου τώρα!) :angry:

Γερά κούκλα μου και σε λίγο θα πιάσεις στην αγκαλίτσα το ωραιότερο δώρο που θα μπορούσε να σου προσφέρει ο Θεούλης!!!

Κάνε χαδάκια στη κοιλίτσα και ηρέμησε...Και δεν είσαι μόνη!!!Εχεις εμας που θα σε στηρίξουμε σε οτιδήποτε...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...