Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάιζει ρόλο η στάση στον έρωτα για τη συλληψη?


anastasia32

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΑΛΑΚΙΑ...:blink: ΚΑΙ ΟΙ ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΨΥΧΗΗΗΗ!!!!:laugh: ΛΕΤΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΙΣ... ΣΤΕΡΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΡΙΜΩΞΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΕ!!! ΧΕΧΕΧΕ:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

happy mom έγραψε:

snowgirl μου συγνωμη αν σε ανησυχησα..φυσικα κ οι κοπελες με οπισθια μενουν κ μερικες μαλιστα πολυ ευκολα κ ισως πιο ευκολα κι απο αλλες με προσθια...κοιτα τη σου βρηκα....:)

Η οπίσθια κλίση της μήτρας είναι μια φυσιολογική παραλλαγή, κατά την οποία η μήτρα αντί να "γέρνει" προς τα εμπρός, "γέρνει" προς τα πίσω.Αυτό όμως δε δημιουργεί ουσιαστικά κανένα πρόβλημα. Πολύ μα πολύ σπάνια μπορεί να δημιουργήσει κάποια δυσκολία στην είσοδο των σπερματοζωαρίων στον τράχηλο, και αυτό μόνο όταν η μήτρα βρίσκεται σε πολύ έντονη οπίσθια κλίση. Αυτό το πρόβλημα μπορεί να ξεπεραστεί εάν λίγο μετά την εκσπερμάτιση ξαπλώσετε στην κοιλιά (βιβλίο Feigen, Rempe et al. Frauenheilkunde, 1997).Πάντως, η κλίση της μήτρας δεν αποτελεί πρόβλημα υπογονιμότητας. Φιλικά, Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου

---------------

Δρ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ, Μαιευτήρας- Χειρουργός Γυναικολόγος . Επιστημονικός Συνεργάτης Α' Μαιευτικής-Γυναικολογικής Κλινικής Α.Π.Θ., Νοσοκομείο "Παπαγεωργίου"

ισως αυτο ηθελε να πει ο καημενος ο γιατρουλης μου κ γω το μετεφερα καπως χαζα..........:blush:

happy mom, den yparxei logos na zhtas sygnwmh kalh moy :) elpizw na mhn akoysthka apotomh kai se stenoxwrhsa.....den kanei ki olas twra sthn.....katastash soy :P :laugh:

Eyxaristw gia tis plhrofories...ante na to dokimasoyme ki ayto to ...mproymhto ;) :laugh: :laugh: eimai anoixth se protaseis egw...oti akoyw to dokimazw :laugh:

Na soy zhsei o mikros kai me to kalo to mikroyli poy exeis sthn koilitsa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...