Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!


ΒΙΚΥ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΣΗΜΕΡΑ 6 1/2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ!!ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΧΑΛΙΑ..ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ!!ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ!!!ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ???

ΝΟΙΩΘΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΕΤΣΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αδιαθέτησα 8 μηνες μετα τη γεννα αλλά δεν πόναγα καθόλου,μόνο που είχα πολύ αιμα.Πριν γεννήσω αντίθετα πόναγα παρα πολύ, καθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια μου ήρθε πρώτη φορά περίοδος μετά τη γέννα όταν η μικρή μου ήταν 20 μηνών!!! Βέβαια πρέπει να σας πω ότι θηλάζαμε και συνεχίζουμε ακόμη να θηλάζουμε (23 μηνών). Και τόσο καιρό ήθελα πολύ να μείνω πάλι έγκυος, χωρίς όμως να κόψουμε το θηλασμό.

Τελικά μετά τη 2η περίοδο καταφέραμε και έμεινα έγκυος. Σήμερα είμαι ήδη 8 εβδομάδων και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό που θέλησα να το μοιραστώ μαζί σας. :P

TaNXp2.png

hshJp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΘΗΛΑΖΩ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΝΑΓΑ,ΕΙΧΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια αδιαθετησα 4 μηνες μετα τη γεννα και με ποναγε λιγο η κοιλια μου.Παρολα αυτα συνεχιζω και θηλαζω κανονικοτατα!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου ηρθε πρωτη φορα στον 3ο μηνα αν και θηλαζα..Δεν ποναω καθολου ουτε συμπτωματα εχω...ενω πριν την εγκυμοσυνη ποναγε η μεση μου καιτο στηθος μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ Η ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ!!!ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΤΑΙ!!ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!ΜΟΝΟ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΙΩΜΑΤΑ ΤΗΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ!!!

ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε εμενα η αιμοραγεια κρατησε γυρω στις 20 ημερες και αυτη ηταν ελεγχομενη .Μαλιστα μετα της σαραντα ημερες μου ηρθε και η πρωτη περιοδος , εγω βεβαια δεν θηαλαζα καθόλου .Πριν γεννησω ποναγα παρα πολυ στη περιοδο να φανταστειτε πρωτη μερα στο κρεβατι και ημουν με ζεσυτα θερμοφορα και να κανω εμετους .Με το που γεννησα δεν καταλαβαινω τιποτα απολυτως εκτος κανα δυο φορες που ημουν κρυωμενη και ποναγε λιγο η κοιλια μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elstade μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!! :)

Περίοδος μου ήρθε τρεις μήνες μετά τον τοκετό χωρίς κανένα σύμπτωμα, παρά μόνο αυξημένη ροή!

ΒΙΚΥ μου περαστικά σου! Τα ίδια συμπτώματα είχε η φίλη μου στην πρώτη περίοδό της μετά τη γέννα, μετά όλα στρώσανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΙΣ 34 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ.

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΥΠΕΦΕΡΑ.....

elstade ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα είναι η δεύτερη φορά που μου έρχεται περίοδος δυο μήνες μετά την γέννα, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν την θηλάζω αποκλειστικά. Τα συμπτώματα είναι τα ίδια που είχα κ πριν, καμία διαφορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΥΝΗΛΘΑ!!!ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΤΣΙ!!ΒΕΒΑΙΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΦΕΡΕΤΑΙ!!ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...