Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ΦΟΡΑΓΑ ΤΡΙΑΡΙ. ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΠΑΝΕ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΤΥΧΕ ΕΧΘΕΣ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΑ ΕΠΑΘΕ ΣΟΚ Η ΓΥΝΑΙΚΑ!!! ΠΩ ΠΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΑΓΕΛΑΔΙΤΣΑ ΕΓΙΝΕΣ.. ΧΙΧΙΧΙ. ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ. ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΕ???? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ!!! Α ΚΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 409 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ. ΚΑΙ ΨΗΛΟΣ. ΑΧ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ. ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωπω εχω βυζαρου συμπεθεραααααα!χαχαχαχαχχαχαχαχαα :woohoo: :woohoo: Τωρα τι νουμερο φορας?Που εχεις φτασειειειειειει???

Μμμμμμ αυτη η ελλειψη...Μας εχει χτυπησει κι εμας! :silly: :silly:

Βρε κοριτσια με τη μπεμπα καθε πρωι οπως εχω πει κανουμε τη γνωστη μας κουβεντουλα!Την νιωθω και στο χερι μου και το ευχαριστιεμαι!Με το που βαζει ο μπαμπας της το χερι στην κοιλια...Σταματαει!!!!Λετε να μην θελει να τον κλωτσησει απο....σεβασμο???:S Εχει σκασει απο μεσα του αλλα προσπαθει να μην το δειχνει!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula μου αν ειχε προβλημα ο τραχηλος σιγουρα θα στο ελεγαν!!δεν το αναφεραν επειδη ολα ηταν καλα! Εγω επειδη εχω δικερο μητρα και ειμαι ..παλιοτερη ρωταω παντα σα τρελη! σε περναω στο στηθος..φορουσα 4!! απλα μετα την εγκυμοσυνη ελπιζω να μικρυνει και να αντεξει στο νομο της ...βαρυτητας!!!!:)

ολα καλα με τα κιλα του μπεμπουλη σου!Απ οτι διαβαζω εδω ολες εκει κυμαινονται !!

αχχχ ποτε θα ερθει ο καιρος να βγουνε??να τα ταιζουμε ,να τα αγκαλιαζουμε,να κλαψουριζουν? τι υπεροχα θα ειναι!!ηχοι μυρωδιες...θα γεμισει το σπιτι!!!! της ελενας διπλα!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΜΑΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΣΑΝΤΙΖΕΙ ΠΟΛΥ :angry: ΦΟΒΑΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ ΜΟΥ!!! ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΑΣΩ. ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΠΟΛΥ, ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΝΑ ΤΟ ΝΟΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ. ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΜΟΝΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΑΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΝΟΙΩΣΕΙ. happy mom ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΝ ΦΟΡΜΑ ΤΟΥ ΣΟΥΤΙΕΝ. ΣΕ ΑΛΛΑ 4 ΣΕ ΑΛΛΑ 3. ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΕΝΑ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΟΝΙΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre Anastacia mou k emena ta idia!Otan vazei to xeri o andras mou de klotsane toso.Molis to pernei mou deinoun kai katalavainw!Gastroula k gw to 3 foraga kai twra exw paei sto 85B (ths egkymosynhs) :S Ti na kanoume k mena exoun megalwsei arketa k oi thiles exoun ginei Naaaaaa tosessss!xaxaxxa Eseis sympetheriasate kiollas!

Gia na doume pou tha dwsw egw th kouklara mou pou einai kai pshlh exoume makrya podia!Gia peraste...gia peraste xixiixiix :P

Axx happy mom ti wraia pou tha einai!!!!Anypomwnw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα gastroula μου το είπε ο γιατρός 3 μέρες μετά την β' επιπέδου επειδή είχε σφηνώσει κάπου το κεφάλι του ο μπέμπης και με τράβαγε! Κι έτσι αναφέρθηκε στον τράχηλο! Ειδάλως δεν θα μου έλεγαν τίποτα!

Βρε κορίτσια, εγώ την β'επιπέδου την έκανα 10 Απριλίου! Ήμουν δηλαδή στην 23η εβδομάδα και 1 ημέρα! Ο μπέμπης ήταν 557 γραμμ.αρια και 25 εκατοστά! Μήπως είναι λιγάκι μεγαλούτσικος ή είναι φυσιολογικός;; Ρωτάω γιατί κι η μαμά μου, έκανε μεγάλα παιδιά! Μήπως της το κληρονόμησα κι εγώ;;; :blink: :woohoo: Τον αδερφό μου τον έκανε 4.150 και μένα 4.250! :silly: Αφού η κακομοίρα σε μένα έπαθε μερική ρήξη μήτρας! Α πα πα! Το μόνο που με παρηγορεί είναι η επισκληρίδιος!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ. ΕΓΩ ΣΤΗΝ 20η ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ 409 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ 34 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!!!! ΛΟΓΙΚΑ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΑΠ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ. ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ! ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΧΑΧΑΧΑ... ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Καλά τα λες Άννα μου!! Ψηλός πολύ ο δικός σου!! Μπράβο!! :woohoo: Καλή φάση!! Όσο για την επισκληρίδιο! Επειδή έχω χ...στει από το φόβο μου η αλήθεια είναι, λέω πως θα την κάνω ο κόσμος να χαλάσει! Τώρα αν δω κι αντέχω, επειδή όταν έχω περίοδο υποφέρω από τους πόνους αλλά τους ανέχομαι με λίγα παυσίπονα βέβαια.. :laugh: και είναι γρήγορη η διαδικασίσ τοκετού, δηλαδή αν δεν αργήσω να κάνω διαστολή, μπορεί και να μην την κάνω! Κατά 99,9 % όμως... θα τους πω να μου την πατήσουν... :laugh: :laugh: :laugh:

Καλή μας... συνεχεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον δε θελουν χαδακια απ'τους μπαμπαδες ακομα!Τι να πω?Θα δειξει στο μελλον!

Γκαστρουλα μηπως εννοεις 24εκ? Αν το μωρο σου στην 20η δλδ 4και κατι ηταν 34 τοτε μεχρι το τελος(που στους επομενους μηνες αναπτυσσεται γρηγοροτερα) ποσο θα φτασει?:P Θα γεννησεις δλδ μωρο70 ποντους???Μαλλον για βιβλιο γκινες επρεπε να σου μιλησει ο γιατρος σου!!!!!! :woohoo: :woohoo: Δεν εχω ξαναακουσει τετοια αναπτυξη :unsure:

Αληθεια τωρα να ρωτησω γενικως... Οι γιατροι σας πως μετρανε πλεον το υψος των μωρων???Καταρχην δεν φαινονται οπως στην αρχη που ηταν κεφαλουριαιο υψος +ποδια....

Τωρα καθονται διαφορετικα,κεφαλι που συχνα γερνει μπρος,λυγισμενα γονατα,κουνιουντε διαρκως.....Ποσα σημεια μετρανε για να κανουν μια προσθεση και να δωσουν ενα κατα προσεγγιση υψος???????

Εμενα απο την αρχη του 4ου(δλδ την 1η επισκεψη μετα την αυχενικη) πλεον δε μου λεει η γιατρος...Λεει απλα "σ'αυτη την ηλικια το υπολογιζουμε περιπου απο τοσο εως τοσο"...

Απο περιεργια ρωταω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΞΑΦΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΕ ΤΟΣΟ ΡΑΓΔΑΙΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΚΙΝΕΣ!!!:P ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ:dry: dallia ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΥΠΟΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΕΠΙΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ. ΕΜΕΤΟΥΣ, ΔΟΙΑΡΟΙΕΣ... ΜΠΡΡΡΡ ΧΑΛΙΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΟΝΟ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΟΤΟΚΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΠΟΤΕ... ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ. ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ.:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟΡΙΑ ΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΑΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ.ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 4 ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΜΕΤΡΑΝΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Νομίζω πλέον μετράνε από το κεφαλάκι μέχρι τον ποπό. Αν και δεν είμαι 100% σίγουρη. Έτσι τουλάχιστον κάνει ο δικός μου.

Όσο για το μαξιλάρι εγκυμοσύνης, που αναφέρθηκε, είναι πάρα πολύ βολικό. Κι ακόμα δεν έχω τόσο τεράστια κοιλιά. Άσε που αν κουραστείς μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν απλό μαξιλάρι.

Ερώτηση: Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μπορούμε να πάμε άνετα στον οδοντίατρο ή δεν είναι και πολλά αυτά που μπορεί να μας κάνει?? Αν κι έκλεισα ραντεβού, φοβάμαι για τα φάρμακα που χρησιμοποιούν. Σίγουρα αυτοί θα ξέρουν, αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να πας οδοντιατρο πηγα και εγω απλα για αναισθησια θα ζητησεις ενεση χωρις αδρεναλινη, τωρα καθαρισμο και σφραγγισμα μπορει να σου κανει αλλα εξαγωγη δεν κανουν για τι χρειαζεται να παρεις μετα αντιβιωση οποτε το αποφευγουν, εμενα ηθελε εξαγωγη το δοντι και η γιατρος μου το σφραγγισε και το κρατησαμε μεχρι να γεννησω οσο αντεξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα και εμένα μου είπαν ότι μετά τις γέννες δεν πονάς τόσο στην περίοδο! Θα δείξει! Μακάρι!! Όσο για τον τοκετό, άστα! Και εγώ φοβάμαι, αλλά μου είπαν ότι από την στιγμή που πονάω ήδη στην περίοδο δεν θα είναι κάτι πρωτόγνωρο, απλά είναι λένε πιο μεγάλος πόνος! Θα δείξει κι αυτό! Αν είναι, μιας και θα μπω πρώτη σ'αύτην την διαδικασία.. θα σε καθυσηχάσω!! ;)

Όσον αφορά το ύψος βρε κορίτσια, τι να πω! Δεν ξέρω πως το μετράνε! Εμένα πάντως από την αυχενική και μετά μετράνε πάντα το οστό που βρίσκεται στο μπουτάκι τους! Μήπως το βγάζουν κατά προσέγγιση;; Θα δω στις 11 Μαΐου που έχω ραντεβου αν μου πει ύψος θα τον ρωτήσω πως το μέτρησε!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για οδοντίατρο που χρειάστηκα και το έψαξα για σφράγισμα, δεν υπάρχει κανένας φόβος. Το απαγορευτικό στον οδοντίατρο είναι η ακτινογραφία αλλά δεν νομίζω κι αυτός να είναι τόσο ανεύθυνος.

Το ύψος των μωρών το μετράνε από κεφαλάκι έως ποπουδάκι (το αναγράφουν ως: κεφαλουριαίο μήκος), στη συνέχεια μετράνε και μπουτάκι (μηριαίο), και νομίζω πως το συνολικό ύψος βγαίνει συμπερασματικά από αυτές τις μετρήσεις. Και συνάρτηση αυτών μαζί με διαμέτρους κεφαλιού και κοιλιάς πρέπει να υπολογίζεται και το βάρος. Αυτά κορίτσια έχω μάθει έως τώρα και εν αναμονή της Β΄ επιπέδου (δηλ.σύντομα θα γνωρίζω ακόμα περισσότερα).

Όσο για τους φόβους και τους πόνους μια σκέψη μόνο με παηγορεί. Ότι όλη η ανθρωπότητα έφτασε έως το σήμερα με τον ίδιο τρόπο και υπό ποιές συνθήκες!? Μόνο στην σημερινή εποχή υπάρχουν τόσοι τρόποι πρόληψης, διεκόλυνσης, φροντίδας και για τα μωρά και για εμας. Και μάλιστα ακόμη και σήμερα αυτή την τύχη δεν την έχουν ούτε οι μισές γυναίκες του πλανήτη. Η παρηγοριά μου λοιπόν είναι ότι αφού τα κατάφεραν όλες οι άλλες, δεν θα τα καταφέρω εγω??:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia.X, σε βρίσκω απόλυτα σωστή! Εμείς δεν έχουμε και λόγο για παράπονα! Έχουμε τόσες ευκολίες! Επισκληρίδιο για παράδειγμα που πλέον έχει καταντήσει μια ρουτίνα! Τι να πουν κι οι μαμάδες μας ή οι γιαγιάδες μας!! Υπομονή, κι αφού τα κατάφεραν τόσες και τόσες γυναίκες.. εμείς δεν θα μπορέσουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα ευχομαι και σε σενα, αλλα και σε ολεσ μας το καλυτερο!!!!!

κι εσεις οτι θελετε να ρωτησετε και μπορω να βοηθησω μετα χαρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και καλωσηρθατε οι καινουριες!!!

Η Αννα μας ειπε τα νεα της β επιπεδου???Μηπως κοιμαμαι ακομα κ δεν ειδα???

(3 ωρες υπνου...ψιλοσαπισα!!!:laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου,

Λοιπον εχθες πήγα για το β'επιπεδου και εχω και καλα και κακα νεα. Τα καλά είναι οτι η κορούλα μας είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ολα τελεια χερακια, ποδαρακια, φατσουλα (ιδια ο αντρας μου βρε...), κουνιοταν πολύ 480 γρ.ΣΟΥΠΕΡ.

Τα κακα νεα ειναι οτι βρήκαν στο μωρο υδρονεφρωση και μονήρη υπερηχογενή εστια στην καρδούλα (χωρις αλλες ανατομικες ανωμαλιες) και μου ειπε να κανω οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση.

Οπως καταλαβαινετε μου κοπηκαν τα ποδια. Οχι για την εξεταση (δεν καταλαβαινω τιποτα εγω με ενεσεις κλπ)αλλα φοβαμαι πρωτον για το νινακι μη συμβει τίποτα οταν παρουν το υγρο και επιπλεον για τα αποτελεσματα. Βεβαια το μητρικο μου ενστικτο μου λεει οτι η μπουμπου ειναι υγιεστατη γιατι αυτο που ειδαμε χθες στον υπερηχο ηταν ενα ολοζωντανο χαρουμενο μωρο το οποίο μονο που δεν μας χαμογελουσε.

Αλλα οπως καταλαβαινετε δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο την αγωνια. Θα παω τη Δευτέρα να την κανω... στειλτε μου τις ευχουλες σας γιατι οι δικες σας ειναι σιγουρο οτι πιανουν.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna

καλημερα!!

μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι τα καλύτερα για την μπεμπα σας!!!

Μην ανησυχεις!!! όλα θα πανε τέλεια!!!

Πολλές πολλές ευχούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέταση και η μπεμπούλα να είναι πάντα τόσο ζωηρή όσο είναι και στην κοιλίτσα σου!!!

Να έχεις θετική σκέψη και όλα θα είναι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου Αννουλα καλημερα!!ναναι καλα η μπουμπουκα σου!!Για την υδρονεφρωση εχω διαβασει και σε αλλο σαιτ,μαμαδες που γραψανε..βαλλε την λεξη στο google κ θα δεις αναφορες μελλουσων μαμαδων για τα εμβρυακια τους..Νομιζω οτι μπορει να φυγει με τον καιρο..Για την καρδουλα δεν εχω ιδεα τι σημαινει..

Κ εγω ομως σαν εσενα εχω ενστικτο οτι θα πανε ολα καλα!! αμνιοπαρακεντηση εκανα κ οτι θες μπορω να σου εξηγησω..ειχα ανοιξει κ θεμα΄΄αμνιοπαρακεντηση θετικη ενεργεια παρακαλω..΄΄...

αν στην κανει ειδικος δεν ειναι τιποτε!!!!αν εισαι αθηνα εχω να σου συστησω κεντρο..Εμεινα απολυτα ευχαριστημενη..Τα πρωτα αποτελεσματα ,τα οποια ειναι κ τα πιο σημαντικα,τα παιρνεις μεσα σε τρεις ημερες..

μη μου στεναχωριεσαι!!

δεν παθαινει τιποτε το μωρακι..οταν μπαινει η βελονιτσα..αυτο καθεται ακινητο..κ ειναι υποθεση λεπτου για να μην πω δευτερολεπτων!Ο υπερηχος πριν διαρκει περισσοτερο!!Απλα μετα τρεις μερες σε θελω ξαπλα ετσι?μονο wc..ξεκουραση!!!

Θα πανε ολα τελεια !εχεις την αγαπη μου κ τις ευχες μου!!κι οτι θελεις εδω ή στειλε μου πμ! ειμαι εδω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!Ευχομαι να ειστε ολες σουπερ!

Αννουλα μου!Δεν εχω ιδεα τι σημαινουν τα δυο πραγματακια που ειδε ο γιατρος ουτε και αν τιθεται θεμα απλης πιθανοτητας ή υπαρξης προβληματος...

Αυτο "το ενστικτο της μανας" ομως το πιστευω απολυτα! Σου στελνω τα φιλια μου και τη θετικη μου ενεργεια κ για σενα κ για την ψυχουλα σου!Ολα να πανε καλα και απο εδω κ μπρος μονο χαρουλες και ομορφιες απ'το μωρακι σου!

Με το καλο να κανεις την αμνιο και να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...