Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΛΙΓΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ-Ο ΛΩΡΟΣ ΕΠΕΣΕ ΠΡΟΧΤΕΣ-ΜΑΤΩΣΕ ΛΙΓΟ.ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ.ΜΕΤΑ ΜΕ ΓΑΖΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΑΜΠΟΝΑΡΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΤΣΟΥΖΕ.ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟΤΟΜΑ??????????:blush::(

ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ?ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ?????:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μην αγχωνεσαι...

Εγω πηρα τη μπεμπα απο την κλινικη με πεσμενο τον αφαλο ομως καποια στιγμη καθως την σκουπιζα απο το μπανιο ειδα αιματακι στην πετσετα.

Η μπεμπα δεν καταλαβε τιποτα ουτε και πονεσε!

Μην ανησυχεις!

Ετσι και αλλιως θα επεφτε συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα! Θελετε να σας πω εγώ τι έπαθα με τον αφαλό της μικρής??

Δευτέρα πρωί βγαίνω απο το μαιευτήριο και Τρίτη βράδυ ξαναμπήκα. Τη Δευτέρα την κάνω μπάνιο και δεν της βάζω οινόπνευμα στον αφαλό, την Τρίτη την κάνω μπάνιο δεν της βάζω οινόπνευμα στον αφαλό. Όχι δεν την πήρα απο μόνη μου την πρωτοβουλία. Απλά κανείς δεν σκέφτηκε να μου το πει στο μαιευτήριο.

Το βράδυ πριν να τη θηλάσω, παω στην αλλαξιερα να την αλλάξω και όπως βγάζω την πάνα της αρχίζει να τρέχει το αίμα απο τον αφαλό ποτάμι! Κυριολεκτω.

Κιτρίνισα, κοκκίνισα, πάνιασα άρχισα να κλάιω και να ουρλιάζω, έρχεται ο αντρας μου παθαίνει εγκεφαλικό. Η μικρή να κλαίει, ο αντρας μου να μου φωναζει να τη θηλασω για να σταματησει να κλαίει, εγω να παίρνω τη μαμα μου στο τηλ., ο άντρας μου να μου τραβαει το χερι να μου παρει το τηλεφωνο για να παω στο παιδι και ο κουνιαδος μου που ηταν στο σπιτι να τηλεφωνει στα επείγοντα.

Τελικά πάμε στο μαιευτήριο, μιας και δεν ειχαμε 1 μέρα που ειχαμε παρει εξιτήριο και εκει μας είπε η γιατρός, πως ο αφαλός στηρίζεται απο 1 αγγειακι το οποίο είχε μαλακώσει απο το νερο και αιμορραγουσε, οτι πρεπει να του βαζουμε συνέχεια οινοπνευμα και να τον σκεπάζουμε με γαζα. Μας είπε επίσης πως ο αφαλος δεν ποναει τα μωράκια και το οινοπνευμα δε τα τσούζει.

Ο αφαλός εχει την ιδιοτητα να αυτοεπουλώνεται και οτι έχει ήδη δεθει. Δεν είανι κατι το επικύνδινο δηλαδη. Καλό όμως είναι να του βάζεις συνέχεια οινοπνευμα μεχρι να της πέσει.

Αυτά συνέβησαν σε μένα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

Kai kalo mina na exoume...

Falassarna mou min anisixeis agapi mou etsi einai...

Kai to inopneuma den tsouzi...

Sisiw mou ax ti perases koritsi mou,,,

Kalan ma giati den sou eixan pei tipota sto maieutirio???

Ta filia mou...

Kai o theos mazi sas...

Sas euxwme ola ta klitera me ta mwrakia sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...