Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΑ ΣΕΡΒΙΡΩ ΣΟΥΣΙ ΜΕ ΠΕΛΑΡΓΟ.ΛΕΤΕ;;;;;


Recommended Posts

γιατί βρε κοριτσάκι μου δεν το κάνεις το τεστάκι τέλος πάντων? ή ακόμη καλύτερα τη χοριακή? αφού έχεις όλες τις ενδείξεις βρε κουτό... αφού φωνάζει... δεν το ακούς??? "μαμά εγώ είμαι..." άντε κοριτσάρα μου, να δώσεις σειρά και σε μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημητρούλα μου, κοριτσάκι μου είμαι 99 % σίγουρη ότι είσαι! ΑΝ δεν ήμουν έγκυος θα έλεγα ότι με γκάστρωσες όπως και πολλά κορίτσια εδώ μέσα!! Όμως χαλάλι σου, για τα όμορφα που μας γράφεις και μας κάνεις και λιγωνόμαστε στα γέλια!!

Η αλήθεια είναι, ότι ο Βασίλης ( ο άντρας μου) το 1ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου έλεγε: " Βαρέθηκα να σε βλέπω να κοιμάσαι!!" " Μα, καλά, κοιμόσουν μέχρι το μεσημέρι και νυστάζεις πάλι??"

Μιλάμε κοιμόμουν συνέχεια! Έμενα ξύπνια περίπου 7-8 ώρες την ημέρα επειδή 5 ώρες δούλευα, και έπρεπε να φάω και κάτι.. Χαχα!!

Μόλις κάνεις το τεστάκι ... να μας ενημερώσεις άμεσα γιατί κοντεύουμε να σκάσουμε από την αγωνία μας εδώ μέσα...

Εγώ έχω κύκλο 30 με 40 μέρες! Έρχετε άλλωτε στις 33, 35, 37, 39!! Και είπα ότι θα κάνω τεστ την 41η! Τελικά έκανα την 40η!! Και ήταν ένα καραμπινάτο θετικό!! Εύχομαι τα ίδια και σε σένα κοπελάρα μου!!

Πόσες μέρες έχουν περάσει??Για να ξέρουμε πόσο θα αγωνιούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας...ACS εκει? να παρακαλώ πολύ θα ήθελα να παραδώσετε ένα πακέτο. ένα τεστ εγκυμοσύνης!!!!! την χρέωση κάντε την στο mammyland!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Δημητρούλα, σήμερα σέρβιρέ μας σούσι με πελαργό αλλά αύριο - μεθαύριο σέρβιρέ μας με το μοναδικό τρόπο που εσύ κατέχεις, την ευχάριστη είδηση! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα!

Συγνώμη για την καθυστέρηση,αλλά η σύνδεσή μου είχε πρόβλημα πάλι και μόλις ξανάκανα σύνδεση και την προσέχω σαν τα μάτια μου!

Α...Κοριτσάρες;;

8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είπαμε με τον άντρα μου να περιμένουμε Σ/Κ και από Δευτέρα να πάμε στο γιατρό.

Δε θέλω να κάνω άλλο τεστ ρε κορίτσια...ΦΟΒΑΜΑΙ...

Α,και κάτι τελευταίο: Ο άντρας μου σήμερα μου έφερε λουλούδια...Μου είπε ότι ΝΙΩΘΕΙ ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα καταφέραμε...

Μακάρι να είμαι έγκυος κορίτσια...μακάρι!

Σας φιλώ και ευχαριστώ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ για τα μηνύματά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!! ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Η ΑΓΩΝΙΑ. ΟΙ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ? ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΕ? ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!;) :woohoo: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και οι λιγούρες συνεχίζονται,και οι συχνοουρίες.

Επίσης έχω πόνους περιόδου και από χθες με "τραβάει" ο αφαλός μου και η μέση μου.

Παράδειγμα: Το απόγευμα πήγα σούπερ μάρκετ και ΛΑΧΑΝΙΑΣΑ να μεταφέρω 3 ΣΑΚΟΥΛΕΣ στο αυτοκίνητο.Επίσης,με κουράζουν όλα.Για να κάνω και την παραμικρή κίνηση,πρέπει πρώτα να το σκεφτώ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Έχω ταχυκαρδίες,σε σημείο να μη μπορώ να κοιμηθώ και εκτός της ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑΣ (όπου,μεταξύ μας,δε καταλαβαίνω και τίποτα,αφού τρέχω για τσίσα και ίίίσα που κάνω κάτι.Πώς είναι όταν έχεις περίοδο;Έτσι) έχω και πολλά υγρά,άσμα.

Τέλος με πονάνε οι θηλές μου (ούτε μπρούμυτα μπορώ να βολευτώ) και ανακάλυψα ότι αρχίζει και πρήζεται σιγά αλλά σταθερά.

Κορίτσια,ΘΕΛΩ να πιστέψω ότι είμαι έγκυος,αλλά ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ...

Από Δευτέρα τέρμα τα ψέματα.Θα ξέρω σίγουρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε γιατί θα γεννήσω κι εγώ με τόση αναμονή... Αντέχεις όμως με τόση πίεση! Μπράβο...

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις...

Παρεπιπτόντως σκοπεύω να δείξω το αρχικό μήνυμά σου στον άντρα μου γιατί κάτι σχολιάζει συνέχεια για την υπνηλία μου. Αλλά εσένα κοπέλα μου δε σε φτάνει κανείς!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστα να πάνε!Λιώνω στον ύπνο η έρμη wannabe μάνα.Λιώνω σου λέωωω!

Επίσης έχω και πόνους περιόδου (χωρίς περίοδο) και συχνοουρία.

Αντέχω όπως είπες.Σιγά,δυο μερούλες μείνανε.Ένα Σ/Κ...θα περάσει,που θα πάει,δε'ν στο χέρι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι να εισαι εγκυος και να χαρεις οπως κι οι τοσες εγκυμονουσες κοπελιτσες!πολλες ευχες κ μακρια απο το ματι το κακο!!!φτου φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα ακομη αγαπη μου; χαρα στην υπομονη σας κ τη δικη σου κ του αντρα σου:lol: αντε αγαπη μου να ερθει αυτη η δευτερα κ να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα εχουμε σκασει απο την αγωνια φιλακια κ καλα αποτελεσματα:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι ένιω8α κι εγώ... φοβόμουν να πιστέψω την εγκυμοσύνη μην τυχόν και είναι λάθος τα συμπτώματα και απογοητευτώ...

αλλά τελικά ήταν πραγματικότητα... και κουράστηκα να μεταφέρω 2 σακουλίτσες απ τη λαική... ενώ σε καθημερινή βάση έκανα τρελές πορείες.

είσαι έγκυος 1000%!!

άντε άντε φατσούλα, όλοι στα πόδια σου τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειμαι σιγουρη για σενα δημητρα......αντε κανε το τεστακι για τι στο τελος θα μας γκαστρωσεις και εμας,,,,μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι τα καλυτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου καλημέρα!!

Οι προσευχές μας μαζί σου!!

Μακάρι να είσαι η επόμενη που θα μας αναγγείλλει την εγκυμοσύνη της!!

Ζήσε το ωραίο σου Σαββατοκυριακο και μην το σκέφτεσαι καν..

Κράτα τη θετική μαε ενέργεια και πέρνα όμορφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΜΑΝΙΑΜΟΥΝΑ?ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!ΑΠΛΩΣ ΕΣΥ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΕΙΣ!!!!ΧΑΡΑΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά ούτε κι εγώ μπορώ να καταλάβω που στην ευχή βρίσκω τόση υπομονή...

Ίσως επειδή ο φόβος ενός αρνητικού τεστ είναι πολύ μεγαλύτερο...

Θα δείξει κοριτσάρες μου.Σήμερα σκέφτομαι πολύ έντονα να κάνω ένα τεστ φαρμακείου,γιατί και ο γιατρός χοριακή θα μου ζητήσει να κάνω και μετά να πάω από κει.Δε νομίζω να μπορεί να δει κάτι στις 11 μέρες καθυστέρησης που θα βρίσκομαι εγώ τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια;;;Δε το'ξερα,μπράβο!Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι να έχεις κοριτσάρα μου!

Αλήθεια,εσένα ποιά ήταν τα συμπτώματά σου;

Έχω σαλτάρει και ρωτάω παντού...Α!!!!Αρχίσαν σήμερα και οι πρωινές ναυτίες και οι καούρες γίναν πιο δυνατές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε Δημητρουλα και σιγουρα θα ειναι θετικοοοο!!!!!Ειναι πολλες οι μερες καθυστερησης!!!Μαλλον το απολαμβανεις ε?χι χι χι!!!!Αντε κοριτσακι μου με το καλο να εχεις τα καλυτερα νεα της ζωης σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα αντε κοριτσακι. βγαλε μας απ'την απορια.... πολλα απ'τα συμπτωματα σου παντως ειναι εγκυμοσυνης!!!! μακαρι τη δευτερα να μας πεις τα ευχαριστα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα ..βλεπω παμε καλα!!!

Εχεις αργησει τοσο στο παρελθον να αδιαθετησεις;;;

Αν οχι τσακισου και κανε το τεστ να σου ευχηθουμε !!!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...