Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ Κ ΣΥΛΛΗΨΗ


Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλημερα,εδω μεσα η καθεμια εχει τον "πονο της",ετσι κ εγω εχω τον δικο μου.Θα ηθελα λοιπον να μου απαντησουν κοριτσια που εχουν γεννησει μετα απο προσπαθεια με σπερματεγχυση..αν υπαρχουν.Διαβαζω κ ακουω διαφορα.Λενε πως η σπερματεγχυση δεν εχει υψηλα ποσοστα επιτυχιας.Ειναι αληθεια αυτο;;Τοτε γιατι να την προτεινουν οι γιατροι;;Παντως θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω αν εχουν προκυψει εγκυμοσυνες με αυτον τον τροπο.Δεν ξερω αν εγραψα στο σωστο θεμα,αλλα δεν ηξερα κ που να ρωτησω κατι τετοιο,sorry αν εγραψα λαθος.:unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζούμπι, εγώ έκανα 1Η σπερματέγχυση και επέτυχε. Δεν το έβαλα κάτω και τώρα περιμένω αποτελέσματα από την 2Η προσπαθειά μου.

Ελπίζω και προσεύχομαι..., μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα.

Μετά εγώ πάω για εξωσωματική, απλά τα πράγματα, όταν έχουμε ένα σπέρμα άστα να πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελωνιτσα αυτο ειναι που με "καιει" κ εμενα,λες τελικα να ειναι αδικο ολο αυτο;;; κ εμεις με το σπερμα εχουμε προβλημα,βεβαια δεν ειναι χαλια,θεωρειτε μετριας ποιοτητας,τι ναπω;;;παντως δεν βλεπω να εχει μεινει καποια εγκυος με αυτον τον τροπο κ αυτο με ανησυχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΖΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΜΑΙ. ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΒΟΥΡ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΕΡΙΚΟΔΟΝΙΚΕΣ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ... ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΧΑΛΑΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΑΔΙΚΑ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΒΑΣΙΜΗ.ΔΗΛ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠ ΑΥΤΗΝ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΤΗΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ.?ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΤΣΙ?ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΕΞ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΑΣ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΟΛΙΣ ΕΞΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ(ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ) ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟ ΖΕΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ "ΔΟΧΕΙΟ" ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΟΥ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ?

ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΝΑΙ,ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ,ΑΛΛΙΩΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤ, Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΡΙΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΠΑΝΕΙΛΛΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ, ΑΠΛΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost,καλησπερα.Μαλλον δεν το "κατεχεις" το αθλημα απ'οτι καταλαβα κ πολυ καλα κανεις εφοσον δεν σου εχει χρειαστει και στο ευχομαι μεσα απ'την καρδια μου να μην χρειαστει να βιωσεις αυτα που θα σου πω.Συμφωνω απολυτα οτι ο καλυτερος τροπος για να κανεις παιδι ειναι ο πατροπαραδοτος...καμια αντιρρηση.Αν ομως ο αντρας σου αποδειχτει οτι δεν μπορει να κανει με αυτο το τροπο παιδια η οτι εσυ εχεις ενα προβλημα κ δεν μπορεις να συλλαβεις,τι θα κανεις;;δεν θα προσπαθησεις να κανεις οτι ειναι ανθρωπινως δυνατον για να αποκτησεις κατι τοσο πολυτιμο;;Να εισαι σιγουρη πως καμια κοπελα δεν ζηταει απο μονη της να μπει σε ολη αυτη τη ψυχρη κ σληρη διαδικασια.Οι περιστασεις την αναγκαζουν.Και παλι καλα που ειμαστε τυχερες κ ζουμε στο σημερα που εχει τοσο πολυ προχωρησει η επιστημη κ μπορουν κ κανουν παιδια ζευγαρια με πραγματικα μεγαλα προβληματα υπογονιμοτητας.Αν ειταν αλλοι καιροι γυναικες σαν κ μενα θα εμεναν χωρις παιδια.Την σπερματεγχυση δεν την κανουμε γιατι ετσι μας αρεσει η γιατι βαριομαστε να κανουμε σεξ,την κανουμε γιατι ειναι μονοδρομος ωστε να αποκτησουμε ενα μωρακι.Οσον αφορα το αγχος,ναι παιζει καποιο ρολο αλλα δεν ειναι το Α κ το Ω.Ουτε και θα πρεπει να τα ριχνουμε ολα εκει,οποσδηποτε μια καλη ψυχολογια μετραει περισσοτερο κ βοηθαει,οταν ομως υπαρχουν βασιμα προβληματα υγειας τοτε θα πρεπει να "ψαχνομαστε" κ διαφορετικα.Δεν ειναι ολα τα πραγματα στη ζωη τοσο απλα,ουτε ολα ασπρα η μαυρα,υπαρχει κ το γκρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jurgita έγραψε:

κοριτσια, και ποσο κανει η σπερματεγχυση? ελπιζω αυτες οι τρεις που λεει ο γιατρος δεν θα κοστισει οσο η εξωσωματικη.

Jurgita μου, το κοστος ειναι 145 ευρω για καθε σπερματεγχυση κ φυσικα οτι θα σου παρει ο γιατρος που θα στην κανει.Αυτα δινω εγω στο ΜΗΤΕΡΑ,δεν ξερω αλλου ποσο την χρεωνουν.Η εξωσωματικη κυμαινεται απο 3000 εως 5000,αναλογως,οποτε καταλαβαινεις πως οικονομικα δεν συγκρινονται.Ευχομαι να μη χρειαστει να παμε μεχρι την εξωσωματικη...:unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xelwnitsa mou

kala apotelesmata!!!!

Zoumpi,

proswpika den exw empeiria tis methodou

alla i kolliti tis miteras mou

exei 3 mwra (ta 2 me spermategxysi)

itan se ilikia 35 k 40 antistoixa,,

me tis prwtes tous prospatheies.....

Yparxei provlima kai se ekeini

kai sto xalia sperma tou antra tis......

Den se parigorw idiaitera (to kserw)

giati den einai proswpiki mou

empeiria gia na sou dwsw kai leptomereies

alla SYNEVEI

kai tha symbei k se sena..........!!!

((allwste k i diki mou kyisi

sta "dyskola" irthe...

.....kai omws ta katafera!!!))

Min stamatiseis na pisteveis..........

Tha ta kataferete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JURGITA, ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200-250€. ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΡΟΠΑΡΑΔΟΤΟ ΤΡΟΠΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ "ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ" ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕΡ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗΣ.Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΓΙΑ ΟΩΡΗΞΙΑ (ΕΝΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΓΩΓΗ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΩ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΟΩΡΗΞΙΑ ΑΝΤΕ ΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ!ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ(ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΜΙΛΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ).ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΕ ΨΥΧΟΦΘΟΡΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΩ ΑΠΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ?ΑΥΤΟ ΛΕΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια εκανα και εγω μια αποτυχημενη σπερματεγχυση λογω προβληματος του συζυγου καιτον επομενο μηνα θα ξανακανω,αλλα εμενα μου κοστισε 300ευρω η σπερματεγχυση και με τρεις επισκεψεις στο γιατρο αλλα 150ευρω βεβαια αν πηγαινα στον αλλο γιατρο που ηταν να παω θα μου επαιρνε 400ευρω και 3φορες που επρεπε να παω τουλαχιστον απο 100 ευρω η επισκεψη,πολλα μου φαινονται για μια απλη σπερματεγχυση που δεν εχεις και τοσες πιθανοτητες συλληψης αλλα τι να κανουμε...

καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕΡ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗΣ.Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΓΙΑ ΟΩΡΗΞΙΑ (ΕΝΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΩΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΑΓΩΓΗ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΩ ΟΩΡΗΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΟΩΡΗΞΙΑ ΑΝΤΕ ΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ?ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ!ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟΧΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ(ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΜΙΛΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ).ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΕ ΨΥΧΟΦΘΟΡΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΩ ΑΠΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ?ΑΥΤΟ ΛΕΩ.

Γλυκεια μου,sorry αν φανηκα επιθετικη,μαλλον δεν καταλαβα σωστα σε τι αναφεροσουν.Συμφωνω απολυτα σε οτι λες.Οταν δεν υπαρχει προβλημα,ναι ειναι τραγικο να στελνουν ζευγαρια για εξωσωματικες.Δυστηχως παντου υπαρχουν καλοι κ κακοι επαγγελματιες,εμεις θα πρεπει να προσεχουμε που παμε..ε..κ καμια φορα να εμπιστευομαστε κ το ενστικτο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για την απαντηση σας.πηρα τουλαχσιτον την πρωτη γνωμη.και εσας το ιδιο θελω να ευχιθω, γρηγορα να γινετε μανουλες :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα εγω ε συζητηση που ειχα με το γιατρο μου μου ειπε οτι στην σπερματεγχηση αυτο που κανουνε ειναι να φερουνε σε επαφη στισ καλυτερες συνθηκες το σπερμα με το ωαριο για να ειναι οι μεγαλυτερες πιθανοτητες συλληψης

πολλες φορες παρολο που το ζευγαρι δεν εχει προβλημα αλλα για καποιο λογο αργει η συλληψη παρα πολλους μηνες οδηγουντε σε αυτο το βημα για να μην περναει ο καιρος

μακαρι να μην χρειαζεται σε καμια κοπελα να προσπαθει με αλλο τροπο εκτος τον παραδοσιακο, μακαρι

ευχομαι ολες οι κοπελες να εχουμε συντομα ενα νινακι στν κοιλιτσα μας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια, είμαι η Juno 30 χρονών, και έχω εμπειρία σπερματέκχυσης κι εγώ, αν και δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Έχουμε κι εμείς πρόβλημα με το σπέρμα, χωρίς να είναι τελείως χάλια και μας συνέστησε ο γιατρός να κάνουμε δυο σπερματεκχύσεις πρωτού καταλήξουμε στην εξωσωματική. Για τις κοπέλες που δεν το έχουν ξανακάνει να πω ότι ίσως χρειαστεί να πάρουν λίγες ορμόνες νωρίτερα και να κάνουν μια ενεσούλα προγραμματισμού της ωορηξίας τους πριν τη διαδικασία απλά και μόνο για να διασφαλιστεί το ότι η διαδικασία γίνεται ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Εμείς κάναμε 2 επαναλήψεις της πρώτης έκχυσης(πχ. 1 Τρίτη, 1 Τετάρτη). Το κόστος ήταν 150 € (πληρώσαμε μόνο τη μια, όχι και τις δύο μέρες) συν από 90€ κάθε φορά για την επεξεργασία του σπέρματος, συνολικά λοιπόν 330€. Σαφέστατα και το κόστος δεν αγγίζει με τίποτα αυτό της εξωσωματικής. Παίζει μεγάλη σημασία όταν υπάρχει πρόβλημα στο σπέρμα η διατροφή, γι' αυτό στουμπώστε τους συζύγους με κόκκινο κρέας - συκώτι και βασιλικό πολτό!! Εύχομαι ολόψυχα σε όσες προσπαθήσουν να πάνε όλα καλά και να μην έχουν την δική μας απογοήτευση... Και μια ερώτηση : υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει εξωσωματική μέσω ΙΚΑ?? Διάβασα ότι δικαιολογεί τα φάρμακα - που έχουν και το μεγαλύτερο κόστος - και κάποιο μικρό ποσό του νοσοκομείου αλλά η διαδικασία μου φάνηκε δεδαλώδης!!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUNO ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΣΩ ΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΑΠ' ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΘΝΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera....den gnorizo k polla gia auti tin methodo tis spermategxisis i aporia omos pou exeis an iparxei periptosi na sillaveis telika k an exei apotelesmata ego xero 2 zeugaria pou exoun paidakia apo spermategxisi!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ 2002! Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω, πρέπει να είναι χρονοβόρο και σε συνδιασμό με την όλη ψυχολογική φόρτιση ίσως και επώδυνο!! Δεν έχουμε φτάσει ακόμα εκέι εμείς, έχουμε άλλη μια προσπάθεια έκχυσης αν και επειδή είχα ζοριστεί και αγχωθεί πάρα πολύ μας συνέστησε ο γιατρός μας να σταματήσουμε για ένα μήνα, να προσπαθήσουμε και μόνοι μας φυσιολογικά, και μετά το Πάσχα... φτου κι απ' την αρχή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUNO, ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΗΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΕ ΜΕ ΠΕΡΙΚΟΔΩΝΙΚΕΣ ΣΥΜΦΗΣΕΙΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΤΡΑ ΑΝ ΘΕΛΩ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ???? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia, οσο γνωριζω το Ικα καλειπτει ολλα τα φαρμακα για την εξωσωματικη. και καποιο ποσο για την διαδικασια της εξωσω. γον. οπως ειπατε, πρεπει με κατι εξατασεις να πατε στο ΙΚΑ,θα σας πουνε ο γιατρος σας η μπορειτε να μαθετε στο ΙΚΑ. και τοτε μια επιτροπη θα κοιταξει τις εξατασεις σας,οτι εχετε προβλημα,οτι ειστε εσεις που πληρωνετε το Ικα,οχι καποιος αλλος...και δινουνε ενα χαρτι για δυο εξωσωματικες. ετσι γνωριζω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 2Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ. ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ, ΛΙΓΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ, ΠΡΙΝ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΗΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ? XELONITSA ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ. ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια.Εγω εχω κανει σπερματεγχυση 3 φορες και μαλλον δεν θα ξανακανω αλλη .Θα το παλεψουμε λιγο απο μονη μας και μετα εξωσωματικη...:( Καθε σπερματεγχυση μου κοστισε μαζι με τα φαρμακα περιπου 500 με 600 ευρω.Και σε εμας το προβλημα ειναι διαταραχη στο σπερμα συγκεκριμενα στον αριθμο εχουμε 13.000.000 ανα ml.....

2002 θα σου πω οτι εχω και εγω ενα πολυποδακι οπως ακριβως μου το λεει και ο γιατρος μου ειναι μονο 4 χιλιοστα και λεει πως δεν πρεπει να το πειραξουμε.:)

Εσενα ειναι μεγαλυτερος??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...