Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΟΝΤΙΑ SOS !


Recommended Posts

ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ? Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ 2 ΚΑΤΩ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΑΣΕΙ ΤΑ 2 ΠΑΝΩ... ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Κ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!. ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ??? Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΦΑΓΑΝΟΥΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΡΩΕΙ ΤΩΡΑ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΟΛΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ... ΤΙ ΚΡΕΜΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΣΤΑ ΟΥΛΑ ΤΙ ΣΙΡΟΠΙ ΝΤΕΠΟΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ... ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΔΙΚΑ... ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ ΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου sweety... εμενα ο δικος μου εβγαλε 8 μηνων τα δυο κατω και ταρα που ειναι 9 βγαζει παλι κατω τα δυο διπλανα... αναποδα τα βγαζουμε εμεις... γκρινια πολυ δεν εχει, καμια φορα το βραδυ πεταγεται στον υπνο του και κλαιει αλλα για λιγο... τωρα τελευταια κι'εκεινος δεν τρωει με πολυ ορεξη... το καθε παιδακι εχει τα δικα του και το αντιμετωπιζει διαφορετικα... φιλακια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety καλημερα κι απο μενα. σε καταλαβαινω απολυτα, τα ιδια εχουμε κι εμεις. εχω ενα γιο 7 μηνων και πριν απο 1 μηνα εβγαλε τα δυο κατω δοντακια και πριν δυο εβδομαδες εσκασαν και τα δυο πανω. πολυ γκρινια και το βραδυ τραβαμε κατι ξενυχτια. η ορεξη του κοπηκε δεν καλοτρωει αυτες τις μερες. την παιδιατρο μας που ρωτησα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο. φροντισε το γαλατακι και το φαγητο του να μην ειναι πολυ ζεστα για να μην ερεθιζουν τα ουλα του. ντεπον δινω κι εγω αλλα οχι συνεχεια μονο οταν εχει τρελη ανησυχια. ευχομαι να περασει γρηγορα αυτη η περιοδος για ολα τα παιδακια. φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SWEETMAMMY K STELLA ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΘΑΡΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ... Κ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ Κ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΟΥΜΕ !!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ0Υ!ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ (ΑΠΟ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΚΑΤΩ ΟΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΝ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΠΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟΝ ΕΧΩ ΨΙΛΟΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΡΑΒΑΩ ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ).ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΣΤΟΝ 7ο.ΤΟ ΦΑΦΟΥΤΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις βγαλαμε τα 2 πρωτα μας δοντακια μαζι στο τελος του 9ου μηνα τωρα σε λγες μερες γινοματε 1 ετους και αλλα δοντακια δεν εχουμε δει!

γκρινια ομως εχουμε παρα πολυ! με τα ουλα κοβει ολοκληρο κομματι μπανανα!ασε που δαγκωνει και τη μαμα που και που!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑΚ. ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΚΑΘΕ ΜΩΡΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ...ΜΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΣΑΙ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΩΡΕ ΟΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ...ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΤΡΩΕΙ ! ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ... ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΨΙΛΟΠΕΡΠΑΤΑΝΕ... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΧΙ...ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ! ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ! ΡΕΒΙ ΜΟΥ... ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Ε ?? ΤΕΛΕΙΑ !!!ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ... ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ Ο ΤΥΠΑΚΟΣ ΜΟΥ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annak. έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Μ0Υ!ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ (ΑΠΟ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΚΑΤΩ ΟΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΝ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΠΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΟΝ ΕΧΩ ΨΙΛΟΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΡΑΒΑΩ ΤΑ ΧΕΙΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ).ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΣΤΟΝ 7ο.ΤΟ ΦΑΦΟΥΤΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ???

Annak mou, Ta morakia anamenete na emfanisoun ta prota tous dontakia peripou 6 minon kai mia apoklisi allon 6 minon theorite apolitos fisiologiki. Opote einai apolitos fisiologiko ena paidaki na vgazi ta prota tou dontakia 1 etous. Min anisixis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.nestlebaby.com/gr/baby_devel ... lth/teeth/αυτο ειναι μια σελιδα που εχει σχετικα άθρα με την ηλικια που βγαζουν τα δοντακια τα μωρα μας.Σε γενικες γραμμες ξεκινανε και τα βγαζουν απο 6 μηνων αλλα υπαρχουν μωρα που εχουν βγαλει και στο 4 μηνα δοντακι αλλα και άλλα στον 12 μηνα .Γενικοτερα την π[εριοδο εκεινη εχουν πολλα σάλια γκρινια γιατι ειναι ο μονος τρόπος να διαμαρτυρυθουν .Καποια παιδακια μάλιστα με τα δοντακια κανουν και διαρροιες κατι που πολλοι γιατρι δεν το δεχονται οπως επισης και πυρετό .Ουτε αυτο το δέχονται πολλοι γιατροι και όμως εμενα ο μικρος σε όλα τα δόνται ειχε πυρετο μεχρι να σκασει και μαλιστα η παιδιατρος μου ειχε εξηγησει οτι ο πονος ειναι τετοιος ου ριχνει την αμυνα του οργανισμου και κανει πυρετο. Ν αφανταστειτε ηταν 17 μηνων οταν τον βαφτισαμε μηνα ιουλιο εσκαγε ο τζιτζικας και ο ΣταυροΝικόλας ειχε εως και 38,5 και δεν ειχε τιποτα άλλο εκτος απο το οτι εβγαζε τους κυνόδοντες.Να ξερετε πολυ καλη ειναι η MUDIZAL είναι ενα καταπραυντικο τζελ που εχει μέσα κατι σαν ουζο και ηρεμει πολυ τα μωρα .Κοστιζει γυρω στα 3 ευρω και ειναι πολυ καλη .Επιση κυκλοφορει καιμια φυτικη η οποια επειδη ειναι απο ξενη εταιρια ενω η πρωτη ειναι ελληνικη και εχει τα διπλασια χρηματα αποκαλειτε φυτικη αλλα δεν κανει τιποτα .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα.

Τα μωρά μου είναι 8 μηνων(διδυμάκια)αγόρι-κορίτσι.

Δοντάκια ακόμα δεν έχουν βγάλει αν και τα ουλάκια τους είναι χάλια.

ο μπέμπης έχει τρείς μέρες τώρα που δεν σταμάταει να κλαίει.του βάζω mudisal σταματάει για δέκα λέπτα και ξαναρχίζει,αλλά την ώρα που είναι να φάει τα ξεχνάει όλα.Εγώ τους βάζω τα μασητικά στην καταψυξη και τους τα δίνω.η μπέμπα που δεν έχει γκρίνια το μασάει ,ο μπέμπης τίποτα.

Εχω απελπιστεί..:woohoo:

Μίλησα με την παιδίατρο για να τον πάω μήπως είναι τιποτε άλλο και θα τον πάω αύριο.(αν και τον είδε την Δευτέρα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou...

Emeis vgalame 2 dontaki apo kato kai meta allo 2 apo panw...

twra eimaste xroniou kai tipota parapano...

Diladi 4 dontakia mono...

Euxwme se oles sas oti kalitero gia ta paidakia sas...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...