Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΘΥΛΑΣΜΟΥ-ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα...

Ηρθε ο σύζυγος με πυρετό την προηγούμενη εβδομαδα,(εβδομαδα των παθών), και αφου τράβηξα μόνη όλο το πακέτο με το μωρό που λογω κωλικών κλαιει όλη την ώρα και λόγω γιαγιάς που τον κακοέμαθε θέλει συνέχεια αγκαλιά,(ουτε στην τουαλέτα δεν μπορούσα να πάω και δεν υπερβάλω), απο χθές τ απογευμα ψήνομαι και γω.Εχω 38 και πονάει όλο μου το σώμα.Ο συζηγος ευτυχως συνηλθε καπως και την βγαλαμε το ΣΚ, απο Δευτερα ομως που θα παει στη δουλεια τι κανουμε?????

Και ασε την κουραση...αυτο που με "τρομάζει" ειναι να μην κολήσει το μωρό.Δεν τον θύλασα, μ αποτέλεσμα να μην εχει καθολου αντισωματα και φοβαμαι πολυ.Εχω πλακωθει στα depon και στα ponstan, τα χαμομήλια πάνε κι έρχονται. φοραμε και χειρουργικες μάσκες , αλλα ολα αυτα ειναι αρκετα για να τον προφυλάξουμε? Ειναι μονο 40 ημερων, αρκετα μικρουλης και εχω ακουσει πως αν ενα νεογενητο αρωστησει , θελει νοσοκομειο...ειναι αληθεια? Τι με συμβουλευεται να κανω?

Το κακο ειναι πως δεν εχουμε και βοηθεια απο κανεναν.

Θα την γλιτωσει αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax vre giorgia tora vrike na sas piasei k auti i gripi????? ti na po, makari na min kollisei mikro sas. oso gia to an arrostisei meta den xero ti ginete, kalo einai omos na min skeftese mexri ekei...ola kala tha pane. na prosexete poli k na min xehnate tis maskes sas...alla k molis niosete kallitera den simenei oti o ios efige...kratiste profilaxeis k gia kana 2 meres akoma. Theoro pos kalo tha itan na miliseis me tin paidiatro, isos exei na sou proteinei tipota akoma gia to mikro etsi oste na to profilaxete perisotero!!!! ela ola kala tha pane... min stenaxoriesai!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην να σου ζησει !!!!!

Να μην βαζεις το κακο στο νου σου... Συνεχισε να φορας μασκα και να αεριζεις πολυ συχνα τον χωρο!!! ειναι βασικο αυτο... Μια χαρα θα τα παει ο μικρουλης! οπως σου ειπε και η folympia παρε τον παιδιατρο τηλ λογικα θα ξερει τι θα πρεπει να προσεχεις! να πλενεις συχνα τα χερια σου.

οσο για τους κολικους εχω ακουσει οτι ενα ζεστο πανακι στην κοιλιτσα του βοηθαει. δεν νομιζω να εχει μαθει αγκαλιες... ζεστασια θελει...

ευχομαι να πανε ολα καλα...

αληθεια μηπως τον πειραζει το γαλα που του δινεις;; το ειπες στον γιατρο σου;;;

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΡΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΕΡΙΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ,Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ 25ΗΜΕΡΩΝ ΟΤΑΝ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ ΜΕ ΛΑΙΜΟ,ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 29ΗΜΕΡΩΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΝΕΑ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΩΤΙΤΙΔΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΛΚΕΙΣΤΙΚΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIORGIA MOY TO KΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΟΛΗΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.ΝΑ ΑΕΡΙΖΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΝΕΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΕΝΑ ΚΟΥΦΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΗΤΑΝ "ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ?ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΕΙΣ" ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΩ 5 ΜΗΝΕΣ!!!!!!!!!!ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΤΥΠΟΥ "ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ-ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ-ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΑΠΟΤΟΜΑ" ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΕΣΑΝΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥLAND ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΘΗΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΓΛΑΙΑΣ ΗΞΕΡΑ ΠΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIORGIA έγραψε:

Κορίτσια καλησπέρα...

Ηρθε ο σύζυγος με πυρετό την προηγούμενη εβδομαδα,(εβδομαδα των παθών), και αφου τράβηξα μόνη όλο το πακέτο με το μωρό που λογω κωλικών κλαιει όλη την ώρα και λόγω γιαγιάς που τον κακοέμαθε θέλει συνέχεια αγκαλιά,(ουτε στην τουαλέτα δεν μπορούσα να πάω και δεν υπερβάλω), απο χθές τ απογευμα ψήνομαι και γω.Εχω 38 και πονάει όλο μου το σώμα.Ο συζηγος ευτυχως συνηλθε καπως και την βγαλαμε το ΣΚ, απο Δευτερα ομως που θα παει στη δουλεια τι κανουμε?????

Και ασε την κουραση...αυτο που με "τρομάζει" ειναι να μην κολήσει το μωρό.Δεν τον θύλασα, μ αποτέλεσμα να μην εχει καθολου αντισωματα και φοβαμαι πολυ.Εχω πλακωθει στα depon και στα ponstan, τα χαμομήλια πάνε κι έρχονται. φοραμε και χειρουργικες μάσκες , αλλα ολα αυτα ειναι αρκετα για να τον προφυλάξουμε? Ειναι μονο 40 ημερων, αρκετα μικρουλης και εχω ακουσει πως αν ενα νεογενητο αρωστησει , θελει νοσοκομειο...ειναι αληθεια? Τι με συμβουλευεται να κανω?

Το κακο ειναι πως δεν εχουμε και βοηθεια απο κανεναν.

Θα την γλιτωσει αραγε?

Ο παιδίατρός μας, μας είπε ότι είναι πολύ σημαντικό στον χώρο που βρίσκεται το παιδί να υπάρχει παράθυρο ανοιχτό για να αερίζετε ο χώρος. Μου το είπε όταν εδώ είχαμε -9 βαθμούς κελσίου!!!:S Δεν το είχα ανοιχτό όλη την ημέρα αλλά πολλές φορές την μέρα! και αυτό γιατί ο γιος μου ήρθε από τον παιδικό σταθμό με μυτούλα που έτρεχε και βήχα, ο άντρας μου και αυτός το ίδιο και αργότερα και εγώ! επομένως έπρεπε να είμαι προσεκτική με το μπουμπουκάκι μας - 6,5 μηνών -, επίσης έπλενα πάντα τα χέρια μου πριν την πάρω αγκαλιά και την θηλάσω, μάσκα δεν φόρεσα. Απέτρεπα τον γιο μου να κολλά το κεφαλάκι του στην κόρη μου, τελικά απέκτησε μόνο τρεχούμενη μυτούλα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...