Μετάβαση σε περιεχόμενο

θερμομετρο


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΤΡΗΣΩ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΑΡ ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΨΗΦΙΑΚΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ LASER Ή ΜΕ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΣΤΟΧΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να το παραγγειλεις απο καποιο φαρμακειο,αυτο που ζητας ανηκει στην κατηγορια των παραιατρικων ειδων και αν υπαρχει στις κεντρικες αποθηκες,θα σου το φερουν,καλο θα ηταν να θυμοσουν ποιας εταιριας ειναι!

Εχε υποψιν σου πως υπαρχει και αυτοκολλητο θερμομετρο μετωπου,αλλα κατα ποσο ειναι αξιοπιστα ολα αυτα δεν γνωριζω να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω το θερμόμετρο αυτιού της Braun το thermoscan. Το πήρα κοντά 50€ από το φαρμακείο και σε 3'' σου δείχνει θερμοκρασία. Τι στο καλό, το ακινητοποιείς για λίγο και βλέπεις πόσο έχει. Βέβαια έχει και ανταλλακτικά, τα οποία δεν έχω ανανεώσει ακόμα για να ξέρω τιμές.

Είμαι πάντως ευχαριστημένη γιατί είχα πόλεμο όταν ήταν να βάλω θερμόμετρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Εγω εχω το θερμόμετρο αυτιού της Braun το thermoscan. Το πήρα κοντά 50€ από το φαρμακείο και σε 3'' σου δείχνει θερμοκρασία. Τι στο καλό, το ακινητοποιείς για λίγο και βλέπεις πόσο έχει. Βέβαια έχει και ανταλλακτικά, τα οποία δεν έχω ανανεώσει ακόμα για να ξέρω τιμές.

Είμαι πάντως ευχαριστημένη γιατί είχα πόλεμο όταν ήταν να βάλω θερμόμετρο.

Αθηνά έχουμε το ίδιο θερμόμετρο!!!:woohoo:

Ο παιδίατρός μας μας είπε ότι τα μόνα αξιόπιστα είναι αυτά που τοποθετούμε στον πωπό!!! αν πρόκειτε για μωρό μπορείς να το βάλεις αλλά αν πρόκειτε για 2 ετών και πάνω και μάλιστα αγοράκι.... εμένα δεν μου αρέσει για προφανείς λόγους!!:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

AthinaK έγραψε:

Αθηνά έχουμε το ίδιο θερμόμετρο!!!:woohoo:

Ο παιδίατρός μας μας είπε ότι τα μόνα αξιόπιστα είναι αυτά που τοποθετούμε στον πωπό!!! αν πρόκειτε για μωρό μπορείς να το βάλεις αλλά αν πρόκειτε για 2 ετών και πάνω και μάλιστα αγοράκι.... εμένα δεν μου αρέσει για προφανείς λόγους!!:blink:[/quote:1z0zpdcj]

ki egw to idio thermometro me esas koritsia:woohoo: .einai poly kalo alla ap oti mou eipe o paidiatros ta kalitera einai ta apla pou metrame apo ton popo kai ayto pou exw paizei panw katw 1 me 2 monades.

Ta antalaktika exoun gyro sta 6-7 eyrw ta 50 kommatia pou eixa parei egw.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://translate.google.gr/translate?hl ... 0%26sa%3DG Εγω ειχα παρει αυτο το THERMOFOCUS ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟΥ ΙΑΣΩ .τΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ . εΠΙΣΗς ΤΩΡΑ Η ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ 57-90 ΕΓΩ ΤΟ 2004 ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 100 ΕΥΡΩ .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΕΝΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΠΙΠΙΛΑ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ. ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΒΑΝΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ DOPPLER ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ . ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...