Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη ή κατα φαντασιαν εγκυος;


Recommended Posts

Ειμαι 33 ετων κι εχω ηδη ενα κοριτσακι 4 ετων το οποιο αποκτησαμε μετα απο 3 χρονια προσπαθειας λογω αγχους δικου μου.

Με τον συζυγο μου ξεκινησαμε τον περασμενο μηνα τις προσπαθειες για αλλο ενα μωρακι.

Τελευταια περιοδος , 17 εως 22 Φεβρουαριου.

Συνηθως ο κυκλος μου ειναι 26 ημερων.

Ειχαμε επαφες 24 , 26 Φεβρουαριου και 1 και 3 Μαρτιου.

απο προχθες εχει πρηστει πολυ το στηθος μου και με πονα οταν το ακουμπαω και νοιωθω ελαφρα πονακια (χτυπηματακια στην κοιλια) οπως οταν περιμενω να αδειαθετησω.

Σημερα , 20η μερα του κυκλου ειδα πολυ πολυ αχνο ροζ αιμα.

Να ανησυχω; :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου γεια σου και καλωσηρθες στην παρεα μας!!!Ναι να ανησυχεις!!!:-)

Σε πειραζω!Μαλλον για εγκυμοσυνη μου ακουγονται ολα αυτα!!!Στο ευχομαι ολοψυχα να ειναι το σπορακι που δημιουργει ολα αυτα!!Και να μην ταλαιπωρηθεις οπως στην συλληψη του πρωτου!!Να σας ζησει κιολας το κοριτσακι σας να ναι παντα γερο και με το καλο να αποκτησει ενα αδερφακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σε ρωτησω....πριν σου ερθει η περιοδος πρηζεται συνηθως το στηθος σου?Και γενικα τα εχεις και τις αλλες φορες αυτα τα συμπτωματα?Παντως οπως και να χει ευχομαι να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης....το ροζ βεβαια ειναι αυτο που με κανει να σκεφτομαι ακομα πιο θετικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριστινα σε ευχαριστω πολυ γι ατο καλωσορισμα !!!!!

Συνηθως , ποναει ελαφρα το στηθος μου αλλα σχεδον ποτε μια εβδομαδα πριν!!!!

εχθες το πρωι μεσα στον υπνο μου γυρισα μπρουμητα και πεταχτηκα απο τον πονο.Τοσο πολυ λοιπον οχι....ΠΟΤΕ!!!

Κατα τ'αλλα η κοιλια ποναει σαν να περιμενω να αδειαθετησω..Οχι υπερβολικος πονος αλλα ενοχλητικος με ξαφνικα τσιμπιματακια ποτε δεξια και ποτε αριστερα....

Θελω να πιστεψω αλλα φοβαμαι!!!

Ειχα κουραστει ψυχολογικα τοσο πολυ στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη που αρνουμε να ξαναμπω στο ιδιο ...''τρυπακι''......

Απλα τωρα ολα μου φαινονται συμπτωματα....

Στην Βασιλικη δεν ειχα τιποτα απο αυτα.

μετα απο 10 μερες καθυστερηση εκανα τεστ , βγηκε θετικο!!!!

Γνωριζω βεβαια οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη γι αυτο και δεν τα συγκρινω.

Ολο λεω δεν θα αγχωθω αλλα ολο αγχωνομαι γμτ !!!

Για σπασιμο ειναι το κεφαλι μου :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι να σαι καλα!!Μην αγχωνεσαι μωρε!:-)τι σπασιμο βρε θα σε μαλωσω...ειναι φυσιολογικο ολες αγωνιουμε για την ευλογια αυτη....ξερω ειναι πολυ δυσκολο ειδικα με την τοση προσπαθεια που εκανες στο πρωτο μα τωρα μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα!!!κανε υπομονη οι μερες περασανε και ευχομαι να εχεις καλο αποτελεσμα....οσο για τα συμπτωματα σχεδον παντα διαφερουν...

Οτι και να ναι εισαι σε καλο δρομο αφου και τα συμπτωματα ειναι τοσο εντονα...θα τα καταφερεις συντομα μην ανησυχεις...και οχι αγχος ειδες τι επαθες για να συλλαβεις στην πρωτη!!Σε φιλω και θα αγωνιω για τα αποτελεσματα!!

Θα εχεις κι αλλες πολλες απαντησεις αργοτερα...απλα πολλα μελη εχουν συναντηση σημερα...και αλλα δεν εχουν μπει ακομα!εμεις οι μακρυνες βαραμε σκοπια στο φορουμ χα χα χα να σαι καλα!!!

Εχεις το παιδακι σου ηρεμησε και θα ερθει και το 2ο πολυ γρηγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina mou geia sou agapi mou...

kai kalos mas vrikes...

na sou zisei i kori sou...

Agapi mou ase na perimeneis akoma liges meres kai na kaneis ena test i mia xoriaki...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Kai o theos mazi sou...

Elpizw na eisai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 7 το απογευμα σημερα εκανα Β-χοριακη

ΑΡΝΗΤΙΚΗ !!!!:( :( :(

Την εκανα νωρις ή τελικα ειναι ολα στο μυαλο μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου μη στεναχωριεσαι....τον αλλο μηνα!!!!!!αν καταλαβα γυρω στις 15 περιμενεις....αν περιμενεις τοτε δεν την εκανες νωριςςςςς:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...