Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Εντάξει  δεν είμαι η μόνη δλδ έχω κ εγώ αρκετές εφαρμογές εγκυμοσύνης κ περιπδου 😂

Εγώ δεν είχα περιόδου ουσιαστικά!!! Αυτές του κινητού είχα μόνο. Αλλά εγκυμοσύνης κατέβασα 2!!! Τη μια τη χρησιμοποιώ καθημερινά. Σου λέει κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό για το μωρό και κάθε εβδομάδα για το σώμα  της εγκύου και για την ανάπτυξη του εμβρύου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια είμαι σε σοκ!!! 

Θυμάστε την τελευταία περίοδο που κράτησε 3 μέρες και ήρθε 7 μέρες μετά την ωορρηξία; Έκτοτε ακόμα ψάχνω την ωορρηξία... Είχα τα τεστ τα one step και τόσες μέρες βγαίνουν τέρμα αρνητικά, ούτε υποψία δεύτερης γραμμής. Έλεγα οκ, ορμόνες.. θηλασμός... Τελείωσαν και σήμερα ήρθαν της hometest που είχα παραγγείλει. Έκανα ένα και βγήκε η δεύτερη γραμμη πριν καν περάσουν τα ούρα ως πάνω. Περίεργο σκέφτηκα, ας κάνω κ ένα εγκυμοσύνης...

Είμαι σε σοκ,σκέφτομαι μήπως είναι λάθος, δεν μπορεί....

 

IMG_20240511_225140.jpg

Μα τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Εύχομαι μια καλή και τελειόμην εγκυμοσύνη!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλες τις γυναίκες μέσα σε αυτό το φόρουμ και όλες όσες είναι εκτός αλλά κάνουν τις ίδιες σκέψεις και τις ίδιες προσπάθειες με εμάς! Δεν ει σημασία αν έχουμε παιδιά ,αν κυοφορουμε,αν τα έχουμε μέσω δοτριας, μέσω παρένθετης,μέσω υιοθεσίας ή αν δεν έχουμε ακόμη αλλά λαχταραμε να αποκτήσουμε! Όλες είμαστε μαμάδες,όλες έχουμε τα άγχη και κάνουμε σκληρή δουλειά και αγώνα! Ακόμη και αυτές που δεν έχουν παιδάκι ακόμη και μοχθούν είναι το ίδιο μάνες με εμάς...χρόνια καλά και πολλά κορίτσια μου! Να είμαστε γερές να βλέπουμε τα παιδιά μας να μεγαλώνουν και να ανοίγουν τα φτερά τους! Η Παναγία μας να μας φυλάει όλους. 

Εγώ αποφάσισα τελικά να πάω αύριο για χοριακη (έλα, δε το πιστεύω!) γιατί έχω σκάσει. Αυριο είναι η 14η μέρα από την σπερματεγχυση. Ευελπιστώ και πιθανολογω ότι ο γιατρός δεν θα θυμάται ότι μου είπε να περιμένω μια μέρα καθυστέρηση και επίσης πιστεύω ότι το είπε γιατί του είπα όταν τον πήρα την Πέμπτη που έμαθα ότι είμαι έγκυος ότι το τεστ είναι πολύ αχνό και δεν θέλω να κάνω χοριακη ακόμη και να δω μικρό νούμερο. 

Σας βάζω και το τελευταίο τεστ σήμερα το βράδυ γιατί μόλις είδα ότι η φωτό που ανέβασα πριν λίγο είναι εντελώς θολή 

 

 

 

IMG_20240512_225733.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χρόνια πολλά και καλά σε όλες τις γυναίκες μέσα σε αυτό το φόρουμ και όλες όσες είναι εκτός αλλά κάνουν τις ίδιες σκέψεις και τις ίδιες προσπάθειες με εμάς! Δεν ει σημασία αν έχουμε παιδιά ,αν κυοφορουμε,αν τα έχουμε μέσω δοτριας, μέσω παρένθετης,μέσω υιοθεσίας ή αν δεν έχουμε ακόμη αλλά λαχταραμε να αποκτήσουμε! Όλες είμαστε μαμάδες,όλες έχουμε τα άγχη και κάνουμε σκληρή δουλειά και αγώνα! Ακόμη και αυτές που δεν έχουν παιδάκι ακόμη και μοχθούν είναι το ίδιο μάνες με εμάς...χρόνια καλά και πολλά κορίτσια μου! Να είμαστε γερές να βλέπουμε τα παιδιά μας να μεγαλώνουν και να ανοίγουν τα φτερά τους! Η Παναγία μας να μας φυλάει όλους. 

Εγώ αποφάσισα τελικά να πάω αύριο για χοριακη (έλα, δε το πιστεύω!) γιατί έχω σκάσει. Αυριο είναι η 14η μέρα από την σπερματεγχυση. Ευελπιστώ και πιθανολογω ότι ο γιατρός δεν θα θυμάται ότι μου είπε να περιμένω μια μέρα καθυστέρηση και επίσης πιστεύω ότι το είπε γιατί του είπα όταν τον πήρα την Πέμπτη που έμαθα ότι είμαι έγκυος ότι το τεστ είναι πολύ αχνό και δεν θέλω να κάνω χοριακη ακόμη και να δω μικρό νούμερο. 

Σας βάζω και το τελευταίο τεστ σήμερα το βράδυ γιατί μόλις είδα ότι η φωτό που ανέβασα πριν λίγο είναι εντελώς θολή 

 

 

 

IMG_20240512_225733.jpg

Τέλεια πάει! Εμένα τα one step ήταν έτσι με 2-3 μέρες καθυστέρηση 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Girly φουλ θετικο είναι κοριτσι μου! Και γω στη θεση σου αυριο θα πηγαινα. Ειμαι σιγουρη οτι η χοριακη σου θ ειναι τριψηφια.

Το εύχομαι! Πιο πολύ βέβαια μας ενδιαφέρει η πρόοδος και να διπλασιάζεται. Πιστεύω όμως και εγώ ότι πάμε καλά και αυτή τι φορά εύχομαι να φτάσουμε στο υπέροχο τέλος της πίστας!

@Rena92 αχ ακόμη θυμάμαι την εγκυμοσύνη σου🤗. Και εγώ one step έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ πήγα για την χοριακη μου και σε 3 ώρες μου είπαν θα έχω τα αποτελέσματα!!  Το σημερινό μου τεστ ήταν σχεδόν ίδιο με το χθεσινό βραδυνό οπότε δε σας το ανεβάζω! Μόλις έχω νεότερα σας ενημερώνω!! 

Καλή μας εβδομάδα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ πήγα για την χοριακη μου και σε 3 ώρες μου είπαν θα έχω τα αποτελέσματα!!  Το σημερινό μου τεστ ήταν σχεδόν ίδιο με το χθεσινό βραδυνό οπότε δε σας το ανεβάζω! Μόλις έχω νεότερα σας ενημερώνω!! 

Καλή μας εβδομάδα ❤️ 

Καλημέρα κορίτσια 😊

Θα περιμένουμε νέα σου από την χοριακη κορίτσι να είναι όλα καλά εύχομαι αυτήν την φορά 🙏

η αλήθεια είναι πως τα τεστ σου έχουν διαφορά έχουν σκουρινει 🥰

καλους διπλασιασμούς να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

Θα περιμένουμε νέα σου από την χοριακη κορίτσι να είναι όλα καλά εύχομαι αυτήν την φορά 🙏

η αλήθεια είναι πως τα τεστ σου έχουν διαφορά έχουν σκουρινει 🥰

καλους διπλασιασμούς να έχεις 

Ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου .Αμην να έχουμε καλούς διπλασιασμους. Την Τετάρτη η επόμενη χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar @Diwni @Katiana1987 @Θέτις Κ. @Παρασκευαιδου κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα συμπαράστασης ❤️ ήδη σήμερα είμαι καλύτερα και ξεκίνησα και το κυνήγι εύρεσης ωορρηξίας! 

Να πω με την σειρά μου χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες, εγκυούλες και σε όσες προσπαθούμε με κάθε τρόπο να αποκτήσουμε το παιδάκι μας! ❤️ 

@Ioann89 @marinamanoulitsa κορίτσια μου λυπάμαι..σας καταλαβαίνω απόλυτα..πάρτε τον χρόνο σας και σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη πως θα ριχτείτε και πάλι στην μάχη! Μην σκέφτεστε αν κάνατε κάτι λάθος, το ίδιο έκανα και εγώ..σκεφτόμουν αν έφταιγαν οι πιλάτες, τα βάρη που σήκωνα, οι επαφές που είχαμε..τίποτα απ όλα αυτά δεν επηρέασαν.. απλώς προνόησε η φύση..

@Elli13 κορίτσι μουυυ συγχαρητήρια, καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη ❤️ έτσι επεισοδιακά έμαθα και εγώ για την εγκυμοσύνη μου..είχα περίοδο κανονικά (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα) μετά έψαχνα τις γόνιμες μου και μάλιστα τα τεστ ωορρηξίας έβγαιναν τόσο αχνά που απορούσα γιατί δεν τα είχα ξαναδει έτσι σε κανέναν κύκλο..την ημέρα που έκανα τεστ εγκυμοσύνης έκανα και ωορρηξίας, το οποίο δεν έβγαλε καν γραμμή :P θα περιμένουμε τα νεα σου ❤️

@Θέτις Κ. Πάντα άξια κοπέλα μου! Να σας ζήσει ❤️ 

Καλη εβδομάδα να έχουμε κορίτσια μου! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ πήγα για την χοριακη μου και σε 3 ώρες μου είπαν θα έχω τα αποτελέσματα!!  Το σημερινό μου τεστ ήταν σχεδόν ίδιο με το χθεσινό βραδυνό οπότε δε σας το ανεβάζω! Μόλις έχω νεότερα σας ενημερώνω!! 

Καλή μας εβδομάδα ❤️ 

Τριψήφια θα είναι σίγουρα!!! Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάκι μου γλυκό!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ πήγα για την χοριακη μου και σε 3 ώρες μου είπαν θα έχω τα αποτελέσματα!!  Το σημερινό μου τεστ ήταν σχεδόν ίδιο με το χθεσινό βραδυνό οπότε δε σας το ανεβάζω! Μόλις έχω νεότερα σας ενημερώνω!! 

Καλή μας εβδομάδα ❤️ 

με το καλό κοπέλα μου! Καλούς διαπλασιασμούς ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Εγώ πήγα για την χοριακη μου και σε 3 ώρες μου είπαν θα έχω τα αποτελέσματα!!  Το σημερινό μου τεστ ήταν σχεδόν ίδιο με το χθεσινό βραδυνό οπότε δε σας το ανεβάζω! Μόλις έχω νεότερα σας ενημερώνω!! 

Καλή μας εβδομάδα ❤️ 

Καλά αποτελέσματα 🙏 😘 😘 🥰 εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέσα από την ψυχή μου!!!!αααα και έχω ένστικτο για αγόρι 😉😉😉  εγώ μαντεύω το φύλο 😂😂 @Παρασκευαιδου εγώ θα κάνω μαντέψιες στο τι θα είναι το μπεμπέ όλων των κοριτσιών!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες μας!! ❤️ Συγχαρητήρια @Girlyείναι τέλεια χοριακή. Επίσημα εγκυούλα λοιπόν. Σε άλλα νέα εγώ, σήμερα πρωι πρωι μου είπε καλημέρα η ακατανόμαστη. Παρήγγειλα τα home test για πρώτη φορά μήπως αλλάξει το γούρι, γιατί η φατσούλα ένα χρόνο τώρα δεν έφερε γούρι. Πως τα κάνετε; Με πρωινά ούρα; Όσες προσπαθούμε βλέπω είμαστε κοντά στις μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου!!!

Έτοιμη η χοριακη!! 173.70!!!!!! Σήμερα είναι η 14η μέρα από την σπερματεγχυση 🎉🎉🥰

Συγχαρητήρια!!! Πολύ καλή!! Τι ωραία ξεκινάει η εβδομάδα 😍

Θα την επαναλάβεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ChrisElen είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες μας!! ❤️ Συγχαρητήρια @Girlyείναι τέλεια χοριακή. Επίσημα εγκυούλα λοιπόν. Σε άλλα νέα εγώ, σήμερα πρωι πρωι μου είπε καλημέρα η ακατανόμαστη. Παρήγγειλα τα home test για πρώτη φορά μήπως αλλάξει το γούρι, γιατί η φατσούλα ένα χρόνο τώρα δεν έφερε γούρι. Πως τα κάνετε; Με πρωινά ούρα; Όσες προσπαθούμε βλέπω είμαστε κοντά στις μέρες

Καλύτερα να τα κάνεις με τα μεσημεριανο-απογευματινά ούρα και 2 ώρες πριν μην πιεις νερό. Πολύ χοντρικά, ανάλογα πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου βρες τη μέση και ξεκίνα 4-5 μέρες πριν περίπου. Πχ εμένα ωορρηξία 14-16η μέρα του κύκλου ξεκίνησα να κάνω τεστ 10-11η μέρα. 
Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly μπράβο κορίτσι μου! Ολα να πανε τελεια μέχρι τέλους!

@ChrisElen ευχομαι απο τον πρώτο κυκλο κιολας να εχεις αποτελεσμα! Οχι με πρωινα ουρα. Καλυτερα με μεσημεροαπογευματινα. Εγω συνηθως τα κανω γυρω στις 2 τ μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες μας!! ❤️ Συγχαρητήρια @Girlyείναι τέλεια χοριακή. Επίσημα εγκυούλα λοιπόν. Σε άλλα νέα εγώ, σήμερα πρωι πρωι μου είπε καλημέρα η ακατανόμαστη. Παρήγγειλα τα home test για πρώτη φορά μήπως αλλάξει το γούρι, γιατί η φατσούλα ένα χρόνο τώρα δεν έφερε γούρι. Πως τα κάνετε; Με πρωινά ούρα; Όσες προσπαθούμε βλέπω είμαστε κοντά στις μέρες

κοπέλα μου θέλουμε μεσημέρι ή απόγευμα για τα τεστάκια ωορρηξίας..εγώ κάποιες φορές κάνω 1 και άλλες 2 φορές την ημέρα.. με την χρήση τους θα το βρεις και παραπάνω! Αν χρειαστείς βοήθεια μας λες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κοπέλα μου θέλουμε μεσημέρι ή απόγευμα για τα τεστάκια ωορρηξίας..εγώ κάποιες φορές κάνω 1 και άλλες 2 φορές την ημέρα.. με την χρήση τους θα το βρεις και παραπάνω! Αν χρειαστείς βοήθεια μας λες! 

Πότε κάνεις 2 και γιατί; Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Πολλά συγχαρητήρια  @Elli13 το τεστ σου βγάζει μάτι....άντε περιμένουμε και την δική σου χοριακή!!!

@Girly τα σπάει η τιμή της χοριακής σου και χωρίς καθυστέρηση...άντε μια πολύ πολύ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Πότε κάνεις 2 και γιατί; Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!

ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..νομίζω ότι πας λίγο βλέποντας και κάνοντας με τα τεστ..μου έχει τύχει να έχω τεστ μεσημέρι ένα τσικ λιγότερο έντονο από την γραμμή ελέγχου και το απόγευμα να είναι θετικό..επίσης μου έχει τύχει την μια μέρα να είναι αχνό εντελώς και την επόμενη να βγει στο πικ του..λένε ότι αυτό μπορεί να συμβεί σε κοπέλες με ΣΠΩ αλλά δεν είναι και κάτι σίγουρο..πήγαινε το χαλαρά στην αρχή και μπορείς να μας τα ανεβάζεις να σου λέμε την γνώμη μας για την γραμμή :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...