Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έμενα μου έδωσε 4 κύκλους χάπια! Τον πρώτο και τον δεύτερο κύκλο μου έδωσε κλομιφαινη  και καναμε φυσικες επαφεσ Αλλά τίποτα και τον τρίτο κύκλο κλομιφαινη με φεμαρα και σπερματεγχυνση όπου η σπερματεγχυνση πέτυχε αλλά ήταν βιοχημικη! Τον τέταρτο κύκλο πάλι κλομιφαινη και φεμαρα αλλά δεν καναμε σπερματεγχυνση γτ κάτι δεν του άρεσε σε εκείνον τον κύκλο και να με φυσικές επαφές πάλι χωρίς αποτελεσμα! Τον 5ο κύκλο μου έδωσε κλομιφαινη για 10 μέρες και την 8η και 10η μέρα 150 μονάδες την φορά αλτερμον ! 12η μέρα είχε δυο αυγουλακια και την 16η μέρα έκανα σπερματεγχυνση και έμεινα έγκυος άσχετα που ήταν παλινδρομη!βεβαια έπαθα υπερδιέγερση αλλά ήταν ελεγχόμενη ! Αυτό που θέλω να πω είναι ότι από την στιγμή που βλέπει ότι τα χάπια δεν σε πιανουν να κάνατε μια προσπάθεια με σπερματεγχυνση και ενέσεις πριν προχωρήσετε σε εξωσωματικη! Εμένα πέτυχαν πάντως και οι δυο ! Σογουρα υπάρχει το ρίσκο για παραπάνω αυγουλακια και εμένα μου το είχε πει ότι αν δούμε ότι κανεις 3 δεν θα προχωρήσουμε σε σπερματεγχυνση ! Πήραμε όμως το ρίσκο και έμεινα έγκυος άσχετα με την κατάληξη! Επίσης περνεις βιταμίνες μυοινοσιτολη, ινοσιτολη; Εμένα μου έδινε και γλουκοφαζ γιατί είχα θέμα με την ινσουλίνη λόγω ΣΠΩ αλλά και για πιο ποιοτική ωορρηξια!

Παίρνω glucophage (πρωί-βραδυ, με έχει ξετιναξει) και μυοινοσιτολη σε σκόνη (πρωί-βραδυ). Τώρα μου έδωσε και filicine ο καινούργιος. Προσπαθώ να τρώω τρόφιμα και γευματα χαμηλού γλυκαιμικου δείκτη αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα.

Περιμένω τώρα στις 16/4 να δω τι έχει γίνει και να τον πάρω τηλέφωνο για τον νέο κύκλο, να μιλήσουμε κι από κοντά γιατί με έχει κουράσει ν παίρνω τζάμπα τα χάπια. Αν έρθει η περίοδος θα είναι ο 7ος κύκλος.....Αν εμφανιστεί η κυρία!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου κορίτσι μου. Πραγματικά ήσουν πολύ κατατοπιστικη και αναλυτική σε ότι μου έγραψες. Νομιζω είμαστε παρόμοια περίπτωση όσον αφορά τα χάπια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Σε σχέση με άλλες φορές παρατήρησες διάφορα όσο πλησιάζεις στην περίοδο;; Εμενα όσο πλησιάζει η περίοδος είναι πιο πηχτή, πιο κρεμώδης, όχι σαν ασπράδι αυγού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

 

@Elk @Elli13 

Για δείτε βρε κορίτσια, έκανα άλλο ένα μόλις, νομίζω είμαι πολύ κοντά τι λέτε κι εσείς;

Επίσης όταν βγει θετικό το τεστ αυτό σημαίνει πως είναι καλό να έχουμε επαφές για τις επόμενες 24/48 ώρες από τη στιγμή που το τεστ βγει θετικό; 

 

ΟΦΕΛΗ ΤΗΣ ΓΙΟΓΚΑ ΓΙΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ (1).png

Κορίτσι μου είσαι λίγο πριν το πιΚ. Εγώ θα σου έλεγα να εχεις επαφή σήμερα κ οποσδηποτε κ αύριο! Ξανά κανε τεστ αύριο οπως σου είπανε τα κορίτσια! 
 

εγω σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα ένα τέτοιο τεστ κ την επόμενη ήμερα π είχα κάνει ήταν αρνητικό όποτε ή απόψε ή αυριο θα εχεις θετικό όποτε σήμερα σίγουρα επαφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Αυτά τα υγρά έχω στην εγκυμοσύνη δε θυμάμαι από ποια ημέρα τα είχα γιατί δεν περίμενα να εμένα εγκυος… μακάρι να είσαι κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα μωρέ κρίμα την ταλαιπωρία άλλη μια βδομάδα υπομονή τώρα μέχρι να περάσουν οι μερες 

ναι είσαι μέσα για να κανείς την αυχενική εγω 13 εβδ την έκανα 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, μια χαρά. Ο γιατρός μου, μου είχε πει μέχρι 13+6 μπορείς να κάνεις την αυχενική. Κρίμα που σας το ακύρωσε και ταλαιπωρηθήκατε λίγο!

Ναι κρίμα αλλά κ αυτά στο προγραμμα είναι!! Δε πειράζει υπομονή τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Εγω είχα υγρά πριν το θετικό τεστ εγκυμοσυνης αλλά όχι τέτοια είχα τα κρεμωδης το είχα σημειώσει κιολας για να το θυμάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι.

Πιστεύετε πως η μειωμένη ροή της περιόδου μπορεί να προκαλεί υπογονιμότητα??? Τους τελευταίους μήνες έχω περίοδο 3 μέρες. Την πρώτη κυρίως με καφέ και λίγο αίμα, την δεύτερη νορμάλ αίμα και την τρίτη μόνο καφέ. Έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και μου είπε πως αφού έρχεται σταθερά 26-28 μέρες και είναι κόκκινο το αίμα είμαι οκ. Με έχει εξετάσει, κάνω κανονικά ωορρηξία. Ωστόσο εμένα με προβληματίζει. 

Ξέρετε αν είναι όντως φυσιολογικό???

Κορίτσι μου θυμάμαι που το συζητούσαμε πάλι... Κ έχω ακόμα την ίδια απορία με σένα... Ξανά ρώτησα τον γιατρό αν έχει σχέση κ μου είπε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ εφοσον έρχεται κάθε μήνα αλλά εμένα μου έχει κολλήσει ότι δεν γίνεται πριν την αποβολή να μην προλάβαινα να αλλάξω σερβιετα κ τώρα να μην χρειάζομαι σχεδόν καθόλου... Τι να πω δεν ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Σε σχέση με άλλες φορές παρατήρησες διάφορα όσο πλησιάζεις στην περίοδο;; Εμενα όσο πλησιάζει η περίοδος είναι πιο πηχτή, πιο κρεμώδης, όχι σαν ασπράδι αυγού.

Τώρα δεν έχω κάποια εικόνα γιατί πριν την εγκυμοσύνη δεν παρατηρούσα τοσο τα υγρά και τώρα είναι η 2η περίοδος μετά την αποξεση...στην πρώτη δεν το μυαλό μου δεν ήταν τόσο καθαρό για να παρατηρω...οπότε δε ξέρω τι να περιμένω τώρα 😮💨

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αυτά τα υγρά έχω στην εγκυμοσύνη δε θυμάμαι από ποια ημέρα τα είχα γιατί δεν περίμενα να εμένα εγκυος… μακάρι να είσαι κορίτσι μου 

Αχ μακάρι να έχει έρθει το σπορακι 🤞

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εγω είχα υγρά πριν το θετικό τεστ εγκυμοσυνης αλλά όχι τέτοια είχα τα κρεμωδης το είχα σημειώσει κιολας για να το θυμάμαι 

Γενικά έχω υγρασία αλλά αυτά τα είδα στο σκούπισμα και όχι στο εσώρουχο...τώρα δε ξέρω το σημείωσα και γω εννοείται...τώρα έχω πιο καθαρό μυαλό για να τα παρατηρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Κ εγώ είχα τέτοια πριν το θετικό τέστ κ θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση γιατί δεν είχα βγάλει ξανά τις μέρες που περίμενα περίοδο... Εύχομαι να έχεις κ εσύ το ίδιο θετικό αποτέλεσμα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου θυμάμαι που το συζητούσαμε πάλι... Κ έχω ακόμα την ίδια απορία με σένα... Ξανά ρώτησα τον γιατρό αν έχει σχέση κ μου είπε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ εφοσον έρχεται κάθε μήνα αλλά εμένα μου έχει κολλήσει ότι δεν γίνεται πριν την αποβολή να μην προλάβαινα να αλλάξω σερβιετα κ τώρα να μην χρειάζομαι σχεδόν καθόλου... Τι να πω δεν ξέρω....

Ναι το θυμάμαι που το είχαμε ξανά πει. Και εμένα μου φαίνεται περίεργο. Εντωμεταξύ έγινε μετά τον covid. 

Τι να πω... για να λένε πως δεν υπάρχει θέμα... Άλλωστε αν όντως κάτι συνέβαινε θα φαινόταν και στις εξετάσεις μας πιστεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κ εγώ είχα τέτοια πριν το θετικό τέστ κ θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση γιατί δεν είχα βγάλει ξανά τις μέρες που περίμενα περίοδο... Εύχομαι να έχεις κ εσύ το ίδιο θετικό αποτέλεσμα ♥️

Μακάρι να σκάσει μύτη το σποράκι 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nobody είπε:

Παίρνω glucophage (πρωί-βραδυ, με έχει ξετιναξει) και μυοινοσιτολη σε σκόνη (πρωί-βραδυ). Τώρα μου έδωσε και filicine ο καινούργιος. Προσπαθώ να τρώω τρόφιμα και γευματα χαμηλού γλυκαιμικου δείκτη αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα.

Περιμένω τώρα στις 16/4 να δω τι έχει γίνει και να τον πάρω τηλέφωνο για τον νέο κύκλο, να μιλήσουμε κι από κοντά γιατί με έχει κουράσει ν παίρνω τζάμπα τα χάπια. Αν έρθει η περίοδος θα είναι ο 7ος κύκλος.....Αν εμφανιστεί η κυρία!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου κορίτσι μου. Πραγματικά ήσουν πολύ κατατοπιστικη και αναλυτική σε ότι μου έγραψες. Νομιζω είμαστε παρόμοια περίπτωση όσον αφορά τα χάπια. 

Βοηθανε πολύ αυτά σκευάσματα! Εμένα με βοήθησαν στο ότι μου μείωσαν τον κύκλο και μου τον σταθεροποιήσαν κιολας! Εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κορίτσι μου❤️ όλα θα πανε καλά 🙏 

ναι τα σκασμένα που δεν μας πιανουν ελεος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγώ θεωρητικά είμαι 9η μέρα σήμερα μετά την ωορρηξία...παρατηρώ σήμερα βλεννα ασπράδι αυγου , λέτε να είναι κάτι αυτό; 

Συγγνώμη για την φώτο γυναίκες είμαστε εδώ 

20240412_130948.jpg

Κάνε ένα τεστακι πρώιμης ανίχνευσης αύριο το πρωί κοριτσάκι μου.. Εγώ τέτοια υγρά ειχα το Γενάρη που ήμουν έγκυος🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κάνε ένα τεστακι πρώιμης ανίχνευσης αύριο το πρωί κοριτσάκι μου.. Εγώ τέτοια υγρά ειχα το Γενάρη που ήμουν έγκυος🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Έχω τις ταινίες,  σήμερα ήταν αρνητικό...οι ταινίες θεωρούνται πρωιμης ανίχνευσης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Έχω τις ταινίες,  σήμερα ήταν αρνητικό...οι ταινίες θεωρούνται πρωιμης ανίχνευσης; 

Τα Home test έχεις ;δεν θεωρούνται πρώιμης είναι αλήθεια αλλά εμενα μου έδειξε στις 10 μερες 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Έχω τις ταινίες,  σήμερα ήταν αρνητικό...οι ταινίες θεωρούνται πρωιμης ανίχνευσης; 

Της home test όχι, της onestep είναι πρώιμης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Της home test όχι, της onestep είναι πρώιμης.

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Τα Home test έχεις ;δεν θεωρούνται πρώιμης είναι αλήθεια αλλά εμενα μου έδειξε στις 10 μερες 🤷‍♀️

Έχω της hometest ,αύριο είναι 10 μέρες αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω στις 11 μέρες 🤞 αμάν κι αυτές οι μέρες χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

 

Έχω της hometest ,αύριο είναι 10 μέρες αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω στις 11 μέρες 🤞 αμάν κι αυτές οι μέρες χαχα

Να μπορούσαμε βρε παιδί μου να μάθουμε πιο σύντομα αν έχει επιτευχθεί εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

 

Έχω της hometest ,αύριο είναι 10 μέρες αλλά εγώ σκεφτόμουν να κάνω στις 11 μέρες 🤞 αμάν κι αυτές οι μέρες χαχα

Πιο έγκυρο αποτέλεσμα έχει στις 14 μερες είναι η αλήθεια εγω σε ολες τις εγκυμοσύνες μου τα home test έκανα .. τυχαία έκανα στις 10 μερες έτσι επειδή είχα πολλά τεστ δεν περίμενα να δείξει κάτι.. αλλά συνήθως κανονικά έκανα στις 12 μερες .. και στην πρώτη εγκυμοσύνη και στην παλιδρομηση .. μόνο σε αυτήν έκανα από τόσο νωρίς 😅

οποτε θελήσεις να κανείς το τεστ σου και εύχομαι να μας πεις πως είναι θετικοοοο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πιο έγκυρο αποτέλεσμα έχει στις 14 μερες είναι η αλήθεια εγω σε ολες τις εγκυμοσύνες μου τα home test έκανα .. τυχαία έκανα στις 10 μερες έτσι επειδή είχα πολλά τεστ δεν περίμενα να δείξει κάτι.. αλλά συνήθως κανονικά έκανα στις 12 μερες .. και στην πρώτη εγκυμοσύνη και στην παλιδρομηση .. μόνο σε αυτήν έκανα από τόσο νωρίς 😅

οποτε θελήσεις να κανείς το τεστ σου και εύχομαι να μας πεις πως είναι θετικοοοο 🥰

Εννοείται αν μου τύχει το θετικο τεστακι θα είστε οι πρώτες που θα το μάθετε κορίτσια μου ❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλες!! Τι κάνετε; Εγώ 9η μέρα κύκλου σήμερα κ λέω να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας σήμερα σιγά σιγά να δούμε ποτε θα γίνει αυτό το μήνα. Επαφές εννοείτε ξεκινήσαμε κ ευελπιστώ να το παω μέρα παρα μέρα σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Τουλάχιστον στην ωοθηλακικη φάση😜… High hopes με 2 3χρονα κ τη μάνα μου στο σπίτι αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλες!! Τι κάνετε; Εγώ 9η μέρα κύκλου σήμερα κ λέω να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας σήμερα σιγά σιγά να δούμε ποτε θα γίνει αυτό το μήνα. Επαφές εννοείτε ξεκινήσαμε κ ευελπιστώ να το παω μέρα παρα μέρα σε όλη τη διάρκεια του κύκλου. Τουλάχιστον στην ωοθηλακικη φάση😜… High hopes με 2 3χρονα κ τη μάνα μου στο σπίτι αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!🤞🏻🤞🏻

Καλημερα❤️

Εύχομαι αυτός να είναι ο τυχερός σου κύκλος,  να χαίρεσαι την οικογένειά σου 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημερα❤️

Εύχομαι αυτός να είναι ο τυχερός σου κύκλος,  να χαίρεσαι την οικογένειά σου 🤞

Καλημέρα!! Έκανες τεστακι κορίτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...