Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

Καλό μήνα κορίτσια μου ,εγώ έχω τον μεγάλο αρρωστουλη και δεν πολύ πρόλαβα , διάβασα και τα νέα σας , σας στέλνω αγκαλίτσες και κάτι προσωπικά μηνύματα @Θέτις Κ.  @marinamanoulitsa  δείτε τα μηνύματα σας . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !!! Εδώ σας στέλνω πολύ θετικη ενέργεια μαζί με την κορη μου !

IMG_6990.thumb.jpeg.ac9d85a8e4630308b2ff6abe3ba05190.jpeg

Καλέ τι όμορφη φωτογραφία είναι αυτήηηηηη. Να το χαίρεστε το κοριτσάκι σας και με το καλό να υποδεχτείτε το αδερφάκι της. 💞🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! Δεν θέλω να σχολιάσω την εκπνοή του Μάρτη γιατί δεν είμαι καλή σε αυτά.... Πάμε δυναμικά για τους αιγόκερους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Τώρα βρήκαν να μου τελειώσουν οι καρδούλες...όλα τόσο όμορφα μηνύματα!!!!

Κορίτσια να σας πω κάτι αστείο για αλλαγή....το σπίτι μας είναι μέσα σε κάμπο-χωράφι γύρω γύρω,  αγρός.  Ξυπνάει το αγόρι μου εχθές το πρωί-έχουμε μια μεγάλη τζαμαρία και απέξω αυλή- και τι να δει...είχε έρθει ένα άλογο (έχουμε και μεις άλογο αλλά δεν ήταν το δικό μας) και είχε κάνει κακακια (κακάρες) στην μέση μέση της αυλής μας και μεις δεν είχαμε ακούσει τίποτα ποτέ  ... λέω τι σημάδι να ήταν τώρα αυτό χαχα 🤣

Χαχαχαχα λεφτά λεφτά 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, να σας πω κι ένα χαρμόσυνο... Γέννησε η ξαδέρφη μου (σύζυγος ξαδέρφου) εχθές... 36+5... Έναν αγόραρο 2.670γρ!!! Θ' αργήσω λίγο να τον δω απο κοντά αλλά αφού έιναι και οι 2 τους καλά... όλα καλά. Την έβαλαν εκτάκτως για καισαρική αλλά δεν ξέρω ακόμα το γιατί!

Να τον χαίρεστε τον μπέμπη σας! Γερός και καλότυχος να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου ,εγώ έχω τον μεγάλο αρρωστουλη και δεν πολύ πρόλαβα , διάβασα και τα νέα σας , σας στέλνω αγκαλίτσες και κάτι προσωπικά μηνύματα @Θέτις Κ.  @marinamanoulitsa  δείτε τα μηνύματα σας . 

Το είδα μόλις κορίτσι μου, σ ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !!! Εδώ σας στέλνω πολύ θετικη ενέργεια μαζί με την κορη μου !

IMG_6990.thumb.jpeg.ac9d85a8e4630308b2ff6abe3ba05190.jpeg

Βρε @Elk μου τι μαγική εικόνα μας κέρασες! Μου βγάζει μια χαρά κι αισιοδοξία - σ ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες ❤️ Να χαίρεσαι την κορούλα σου και με το καλό να έρθει η αδερφούλα της 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, να σας πω κι ένα χαρμόσυνο... Γέννησε η ξαδέρφη μου (σύζυγος ξαδέρφου) εχθές... 36+5... Έναν αγόραρο 2.670γρ!!! Θ' αργήσω λίγο να τον δω απο κοντά αλλά αφού έιναι και οι 2 τους καλά... όλα καλά. Την έβαλαν εκτάκτως για καισαρική αλλά δεν ξέρω ακόμα το γιατί!

Να το χαίρεστε το ανηψάκι, με το καλό να έρθει και το μωράκι σας, πλησιάζουν οι μήνες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Με θετικά νέα σε όλες μας!!! Εγώ πριν 5 χρόνια στις 8/4 έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και τώρα έχω το κοριτσάκι μου!! Λέμε να πάμε για το δεύτερο σιγά σιγά λέτε Απρίλη να μάθω πάλι τα ευχάριστα;; 

@Elk σε τι ευλογημένο μέρος μεγαλώνεις την κόρη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ... @Θέτις Κ.πλησιάζουν και πολύ γρήγορα μάλιστα. Μου φαίνεται οτί περνάει πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός της εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Τέλεια βουρ για επαφουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Ελπίζω να είχατε επαφές και να δούμε σύντομα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης σου καλή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Έφυγες για τρέλες κορίτσι 💃🕺 καλό baby dancing!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Νομίζω πως το χθεσινό σου τεστάκι ήταν στο πικ. Συνεχίστε τις επαφούλες σας και εύχομαι σύντομα να έχετε ευχάριστα νέα🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια εύχομαι σε όλες σας του χρόνου τέτοια μέρα να είστε αγκαλιά με τα παιδάκια σας 

Να θυμάστε θα έρθει και σε εσας αυτή η μαγική στιγμή.. 

δεν μου ήρθε εύκολα αυτο το παιδάκι μια βιοχιμικη και με 1,5 χρόνο προσπαθεια τα κατάφερα και αυτήν ήταν η παρηγοριά στην παλινδρόμηση που είχα το καλοκαίρι !!! 

Ηθελα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας να σηκώνετε τα μανίκια και να παλέψετε κορίτσια μου 🥰 

ευχομαι ο Απρίλιος να σας φέρει τα θετικά τεστ που τόσο επιθυμείτε.. 

Οι εγκυουλες μας να έχουμε γερά μωράκια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Συνέχισε επαφες και τεστ κορίτσι μου 😊 πάμε δυνατά 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !!! Εδώ σας στέλνω πολύ θετικη ενέργεια μαζί με την κορη μου !

IMG_6990.thumb.jpeg.ac9d85a8e4630308b2ff6abe3ba05190.jpeg

Τι υπέροχη εικόνα κορίτσι μου!!! Να τη χαίρεσαι κ με το καλό κ το μπεμπακι❤️💙

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!! Με θετικά νέα σε όλες μας!!! Εγώ πριν 5 χρόνια στις 8/4 έμαθα για την εγκυμοσύνη μου και τώρα έχω το κοριτσάκι μου!! Λέμε να πάμε για το δεύτερο σιγά σιγά λέτε Απρίλη να μάθω πάλι τα ευχάριστα;; 

@Elk σε τι ευλογημένο μέρος μεγαλώνεις την κόρη σου!! 

Γιατί όχι;;; Μακάρι!!!

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια μου εγώ 18η μέρα σήμερα με το μεσημεριανό τεστακι μου να δείχνει έτσι...και στην εφαρμογή η τιμή ακόμα πιο υψηλή από χθες 🤞🤞🤞🤞🤞

20240402_141745.jpg

Ωωωωωωωω καλε μας έβγαλες τα μάτια🤣🤣🤣 Δωστε πόνο κ σήμερα κ αύριο… Και κανόνισε πάλι σε 2 βδομαδες να μας βγάλεις τα μάτια με ακόμα πιο έντονη γραμμή..😉😉🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demisar είπε:

@Elk Τι γλυκό κοριτσάκι να σου ζήσει! Πόσο είναι;

Ευχαριστώ 💕

είναι 19 μηνων τωρα 😊

Το καλοκαίρι που γεννάω θα κλείσει τα 2 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσια μου, να σας πω κι ένα χαρμόσυνο... Γέννησε η ξαδέρφη μου (σύζυγος ξαδέρφου) εχθές... 36+5... Έναν αγόραρο 2.670γρ!!! Θ' αργήσω λίγο να τον δω απο κοντά αλλά αφού έιναι και οι 2 τους καλά... όλα καλά. Την έβαλαν εκτάκτως για καισαρική αλλά δεν ξέρω ακόμα το γιατί!

Έλα βρε κοριτσι μου μπράβο να σας ζήσει το ανηψακι γερο και καλοτυχο να είναι στην ζωή του !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ 💕

είναι 19 μηνων τωρα 😊

Το καλοκαίρι που γεννάω θα κλείσει τα 2 !!!

Τι ωραία κορίτσι μου θα είναι τέλεια μαζί μαζί ☺️

Εμένα είναι 3.5 η δικιά μου τώρα . Να είναι γερά όλα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια εύχομαι σε όλες σας του χρόνου τέτοια μέρα να είστε αγκαλιά με τα παιδάκια σας 

Να θυμάστε θα έρθει και σε εσας αυτή η μαγική στιγμή.. 

δεν μου ήρθε εύκολα αυτο το παιδάκι μια βιοχιμικη και με 1,5 χρόνο προσπαθεια τα κατάφερα και αυτήν ήταν η παρηγοριά στην παλινδρόμηση που είχα το καλοκαίρι !!! 

Ηθελα να δώσω μια νότα αισιοδοξίας να σηκώνετε τα μανίκια και να παλέψετε κορίτσια μου 🥰 

ευχομαι ο Απρίλιος να σας φέρει τα θετικά τεστ που τόσο επιθυμείτε.. 

Οι εγκυουλες μας να έχουμε γερά μωράκια  

Με το καλό να τα υποδεχτούμε στην ώρα τους!!!

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έλα βρε κοριτσι μου μπράβο να σας ζήσει το ανηψακι γερο και καλοτυχο να είναι στην ζωή του !!!

Να είσαι καλά κορίτσι μου!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπορείς να βάλεις κ στα κομμάτια… τα αλεσμένα τα κανεις σαν σούπα; Εμένα δε του άρεσαν τα έφτυνε του άρεσε να είναι πιο πυκνή σούπα σαν βελουτε ας πούμε!    θα του δείξεις εσυ πως τρώει αν θες καθοδηγείς εγώ μπορεί κ να το έκανα αλλά έκανα ότι έτρωγα κ εγώ κ έτσι κ έμαθε!    εμενα πλέον για να τον ταΐσω πρέπει να πεινάει πολύ διαφορετικά τσιρίζει θέλει να τρώει μονος του…  Στα εστιατόρια κτλ του έχω πάντα το πιάτο του π είναι βεντούζα κ του βάζω πάντα μέσα στο πιάτο ότι θέλει να φάει, τα κνει λίγο χαλια στο πάτωμα αλλά εννοείται τα μαζεύω μετά γιατί ντρέπομαι  θα βρείτε τον ρυθμό σας κ οπως είπαν τα κορίτσια το παιδί σε καθοδηγει… εμεις τώρα προσπαθούμε να μάθει το πιρούνι 😂 συνέχεια του πέφτουν από το πιρούνι 
    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...