Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τέστ εγκυμοσύνης πότε πρέπει να γίνει;;


Recommended Posts

Καλημέρα, ❤️ σε έναν ακανόνιστο κύκλο, πότε θεωρείται πως πρέπει να γίνεται το τέστ για να δείξει!?????? Τελευταία περίοδο 97 μέρες κύκλο!!! 

ΤΕΡ 19/2  ( με χάπι γτ δεν έρχονταν) τελευταία επαφή  6/3 στις 11/3 είδα καφέ και λίγο αίμα στο σκούπισμα στην Σερβιετα ελάχιστο έως καθόλου! Κράτησε μέχρι κ 15/3 ( από συμπτώματα πονακια μέση και χαμηλά κοιλιά υγρά αρκετά)

Αρνητικά τες εγκυμοσύνης 17-19-21/3   να ήταν νωρίς και να μην έδειξε;;;; Υπάρχει περίπτωση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα, ❤️ σε έναν ακανόνιστο κύκλο, πότε θεωρείται πως πρέπει να γίνεται το τέστ για να δείξει!?????? Τελευταία περίοδο 97 μέρες κύκλο!!! 

ΤΕΡ 19/2  ( με χάπι γτ δεν έρχονταν) τελευταία επαφή  6/3 στις 11/3 είδα καφέ και λίγο αίμα στο σκούπισμα στην Σερβιετα ελάχιστο έως καθόλου! Κράτησε μέχρι κ 15/3 ( από συμπτώματα πονακια μέση και χαμηλά κοιλιά υγρά αρκετά)

Αρνητικά τες εγκυμοσύνης 17-19-21/3   να ήταν νωρίς και να μην έδειξε;;;; Υπάρχει περίπτωση;;;

Καλημέρα κορίτσι μου,εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις τα τεστ και να κάνεις μια χοριακη!!μη παιδευεσαι με αυτά που άλλοτε είναι ελαττωματικά,άλλοτε αργούν!!μια χοριακη να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου 🤗(τα καφέ μπορεί να ήταν και εμφύτευση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα, ❤️ σε έναν ακανόνιστο κύκλο, πότε θεωρείται πως πρέπει να γίνεται το τέστ για να δείξει!?????? Τελευταία περίοδο 97 μέρες κύκλο!!! 

ΤΕΡ 19/2  ( με χάπι γτ δεν έρχονταν) τελευταία επαφή  6/3 στις 11/3 είδα καφέ και λίγο αίμα στο σκούπισμα στην Σερβιετα ελάχιστο έως καθόλου! Κράτησε μέχρι κ 15/3 ( από συμπτώματα πονακια μέση και χαμηλά κοιλιά υγρά αρκετά)

Αρνητικά τες εγκυμοσύνης 17-19-21/3   να ήταν νωρίς και να μην έδειξε;;;; Υπάρχει περίπτωση;;;

Καλημερα λένε ότι θέλει 14 μερες για να δείξει το τεστ από την μέρα που εκανες ωορρηξία ή τελευταία σου επαφή .. εμένα πχ είχα επαφή την μέρα που είχα ωορρηξία και μετά από 10 μερες είχα ένα πολύ αχνό θετικό τεστ έδειξε νωρίς κάτι που δεν το περίμενα 🤷‍♀️

οποτε αν είχες τελευταία επαφή 6/3 είσαι στις 15 μερες πιστεύω πως αν ήταν θα έδειχνε κάτι το τεστ αλλά επειδή ποτε δεν ξέρεις γιατί έχουμε ακούσει και διαφορά μια εξέταση αίματος θα σου δώσει την απαντήσει 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημερα λένε ότι θέλει 14 μερες για να δείξει το τεστ από την μέρα που εκανες ωορρηξία ή τελευταία θα επαφή εμένα πχ είχα επαφή την μέρα που είχα ωορρηξία και μετά από 10 μερες είχα ένα πολύ αχνό θετικό τεστ έδειξε νωρίς κάτι που δεν το περίμενα 🤷‍♀️

οποτε αν είχες τελευταία επαφή 6/3 είσαι στις 15 μερες πιστεύω πως αν ήταν θα έδειχνε κάτι το τεστ αλλά επειδή ποτε δεν ξέρεις γιατί έχουμε ακούσει και διαφορά μια εξέταση αίματος θα σου δώσει την απαντήσει 😊 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε ακριβώς είχα ωορρηξία!! 😥 Δεν την παρακολουθώ με τέστ! Μίλησα με την γιατρό μου κ μου είπε πως όντως μπορεί να είναι νωρίς! Αν δεν έρθω περίοδο σε 4-5 μέρες να την πάρω τηλ να πάω να δούμε με υπέρηχο τι γίνεται!! Μακάρι να μην έρθει!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,εγώ θα σου έλεγα να αφήσεις τα τεστ και να κάνεις μια χοριακη!!μη παιδευεσαι με αυτά που άλλοτε είναι ελαττωματικά,άλλοτε αργούν!!μια χοριακη να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου 🤗(τα καφέ μπορεί να ήταν και εμφύτευση)

Μακάρι να ήταν εμφύτευση κ όχι ανωμαλία του κύκλου!!! Μίλησα με την γιατρό μου , μου είπε ότι μπορεί να είναι νωρίς να δείξει το τέστ!! Αν δεν έρθω σε 4-5 μέρες που εύχομαι να μην!!! Να πάω να με δει με υπέρηχο τι γίνεται!!!! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε ακριβώς είχα ωορρηξία!! 😥 Δεν την παρακολουθώ με τέστ! Μίλησα με την γιατρό μου κ μου είπε πως όντως μπορεί να είναι νωρίς! Αν δεν έρθω περίοδο σε 4-5 μέρες να την πάρω τηλ να πάω να δούμε με υπέρηχο τι γίνεται!! Μακάρι να μην έρθει!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Αν δεν ξέρεις ποτε εκανες ωορρηξία μετράς από την μέρα που είχες την τελευταία σου επαφή 14 μερες και κανείς ένα τεστ 

καλα εκανες και μίλησες με τον γιατρό σου περίμενε λίγο ακόμα ποτε δεν ξέρεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...