Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα εγώ πιστεύω ότι πρέπει να μιλήσεις με τον γυναικολόγο που θα σε αναλάβει στο embryolamb και να σου πει τι θέλει. Εμάς ο γυναικολόγος μας πρότεινε να πάρουμε 3 μήνες βιταμίνες στη συνέχεια μίλησα με τον γιατρό στην embryolamb μου είπε πάνω στον μήνα από την λήψη των βιταμινών να κάνει ο σύζυγος σπερμοδιαγραμα να δούμε πως πάει και στη συνέχεια να κάνουμε την σπερματεγχυση. Πιστεύω πως το κέντρο είναι πιο εξειδικευμένο για να σε κατατοπισει, αυτή είναι η γνώμη μου. Μην νιώθεις πελαγωμενη πολλές φορές θα πέσεις σε διχογνωμία γιατρών.

Ο γυναικολόγος μ συνεργάζεται με την embryolab! Μέσα από αυτόν γνώρισα την embryolab! Μίλησα χθες με εμβρυολογο από τη κλινική κ ευτυχώς μου έλυσε τις απορίες ! Απλα με αγχώνει και με προβληματίζει που ο γιατρός μ δν έχει κοινή γραμμή με τη κλινική που στο κάτω κάτω συνεργάζεται μαζί της και για τα πιο απλα θέματα τύπου πόσες μέρες αποχή ν χει ο σύζυγος ! Δλδ στα πιο σοβαρά τι θ γίνει! 
 Η αλήθεια είναι πως δυο χρόνια τον έχω αυτόν τον γιατρό! Μίλησα όμως χθες με δυο γνωστές μ και μ είπαν πως γενικά ο γιατρός αυτός σε πάει σιγά σιγά και εννοείται πως όταν σε δει αγχωμένη και πελαγωμενη σ δίνει χρόνο ν ηρεμήσεις και ν πάρεις τα πάνω σου και μετά συνεχίζει σε διαδικασίες ! Η μια από τις φίλες μου έκανε ωοληψια κ έπειδη ηταν παρά πολύ ταλαιπωρημένη γενικά όλο τ διάστημα γιατί είχε κάνει και χειρουργεία πριν την εξωσωματική την άφησε ο γιατρός ν ηρεμήσει! Την είπε παρε το χρόνο σου βρες τον εαυτό σου και τ εμβρυακια σ είναι εδω κ σε περιμένουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου και εσυ με το καλό το μωρακι σου 🩷🩵

οι εμετοί σταμάτησαν 🥳

τωρα έχω λίγο το στομάχι μου συνήθως με πιάνει βράδυ, λαχανιάζω πολύ εύκολα , έχω και λίγο ταχυκαρδίες, λίγα τσιμπηματάκια στην κοιλιά και ακόμα έχω κρυάδες .. αυτά αλλά το πιο δύσκολα πέρασαν, τώρα είμαι 15&3 🩷

Ευτυχως περασα οι εμετοί τα αλλά είναι πιο διαχειρίσιμα συμπτώματα!!! Πως πέρασε ο καιρός σε 5 εβδομαδες θα έχεις β επιπέδου!  
 

@Θέτις Κ.καλη επιτυχία κ οντως ειναη μια απλή εξέταση!!! Όλα καλά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

μαζί τις ανοίγουμε καλέ και τις δύο! Εγώ είχα χθες θετικό! Βέβαια πάλι τα κανόνισε καλά ο δικός μου και δεν ειδωθήκαμε καθόλου αλλά τέλος πάντων. Υποπτεύομαι ότι το αφεντικό του ξέρει τον κύκλο μου και δεν του αρέσουν τα παιδιά! 🤣🤣🤣
Ντάξει γύρισε από ταξίδι Κυριακή οπότε προλάβαμε μια Κυριακή και μια σήμερα πρωί πρωί. 
Ότι έγινε έγινε...

Αααα καλά πάμε και οι δύο.... Ρε επίτηδες το κάνουν;;;;

Σε ημέρες ωορρηξίας πρέπει να βγάλουμε νόμο ότι απαγορεύονται τα  επαγγελματικά ταξίδια 😂😂😂😂 εμείς δηλαδή πως θα γίνει;;;;πρέπει να τρέχουμε εκεί που είναι;;;χαχχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως περασα οι εμετοί τα αλλά είναι πιο διαχειρίσιμα συμπτώματα!!! Πως πέρασε ο καιρός σε 5 εβδομαδες θα έχεις β επιπέδου!  
 

@Θέτις Κ.καλη επιτυχία κ οντως ειναη μια απλή εξέταση!!! Όλα καλά θα είναι 

Ναι είναι πιο διαχειρίσιμο τώρα ευτυχώς..

δεν έχω κανονίσει ακόμα για β επιπέδου φαντάζομαι τον Απρίλιο θα την κάνω και αυτήν.. το μόνο που με προβληματίζει τώρα είναι ότι σκέφτομαι να αλλαξω τον γιατρό και να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο αυτήν την φορά 🤔

εσυ πως είσαι σε συμπτώματα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγω εκανα σαλπιγγογραφια και μου βρηκανε συμφυσεις και στις δυο σαλπιγγες. Το καλοκαίρι ειχα και ενα εξωμήτριο αλλα δεν αφαίρεσα τη σάλπιγγα. Αυτο το μήνα η γιατρος μου μου εδωσε το οκ να ξαναπροσπαθησω φυσιολογικά ομως μου ειπε να το παρακολουθώ με τεστ απο νωρίς. Και με τον αντρα μου προσπαθήσαμε αλλα πηρα κι αλλη γνωμη απο αλλον γιατρό και μου ειπε πως δεν πρέπει να προσπαθήσω αν δεν λυσουμε λαπαροσκοπικα τις συμφυσεις. Και εχω μπερδευτεί και αγχωθεί. Αν εχει καποια, καποια εμπειρία που να βοηθούσε ❤️ εύχομαι σε ολες τα αποτελέσματα που επιθυμούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι είναι πιο διαχειρίσιμο τώρα ευτυχώς..

δεν έχω κανονίσει ακόμα για β επιπέδου φαντάζομαι τον Απρίλιο θα την κάνω και αυτήν.. το μόνο που με προβληματίζει τώρα είναι ότι σκέφτομαι να αλλαξω τον γιατρό και να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο αυτήν την φορά 🤔

εσυ πως είσαι σε συμπτώματα ;

Εγώ γενικά είμαι καλά! Όταν είμαι σπίτι με το παιδί ξεχναω ότι είμαι εγκυος. Συμπτώματα τίποτα το σπουδαίο Ε που κ που με πιανει το στομάχι μου, λίγα περίεργα όνειρα, νυστάζω αρκετά μετά το απόγευμα, λίγο το στήθος μου… Ε αν όλα πάνε καλά θα δούμε αύριο 

γιατι θες να αλλάξεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Χαίρομαι που σε αυτή την παρέα μπορούμε να λέμε και να μοιραζόμαστε κάθε μας προβληματισμό. Να πας με αισιοδοξία, είναι πολύ απλή εξέταση ( δεν το πιστεύω ότι το λέω). Βασικό tip, όπως μου τόνισαν και οι νοσοκόμες, είναι τα δύο θαυματουργά buscopan plus μια ώρα πριν πας. Εγώ προσωπικά κατάλαβα κάποιες ελαφριές κράμπες όταν πια πέρασε η δράση τους. Άρα όντως βοηθούν πολύ.

Καλά αποτελέσματα!!!!

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως περασα οι εμετοί τα αλλά είναι πιο διαχειρίσιμα συμπτώματα!!! Πως πέρασε ο καιρός σε 5 εβδομαδες θα έχεις β επιπέδου!  
 

@Θέτις Κ.καλη επιτυχία κ οντως ειναη μια απλή εξέταση!!! Όλα καλά θα είναι 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ γενικά είμαι καλά! Όταν είμαι σπίτι με το παιδί ξεχναω ότι είμαι εγκυος. Συμπτώματα τίποτα το σπουδαίο Ε που κ που με πιανει το στομάχι μου, λίγα περίεργα όνειρα, νυστάζω αρκετά μετά το απόγευμα, λίγο το στήθος μου… Ε αν όλα πάνε καλά θα δούμε αύριο 

γιατι θες να αλλάξεις;

Καλημέρα κορίτσια 

ααα το στήθος το έχω κι εγω  το ξεχασα😂 αλλά με πονάνε μόνο οι θυλες όχι όλο 

για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι πιο πολυ έχουν ξεφύγει οι τιμες στα ιδιωτικά 

Όταν πήγα για αποξεση στο δημόσιο έμεινα ευχαριστημένη με τον γιατρό με τις μαίες ευγενικές το μπάνιο καθαρο 

και ένας λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι το δημόσιο είναι 1,5 ώρα από το σπίτι μου ενώ η Αθήνα 4 ώρες.. το παιδί θα είναι σπίτι με την μαμα μου θέλω να είμαστε κοντά να ξέρω ότι μπορεί να πάει ο αντρας μου αν χρειαστούν κάτι θα νιωθω και εγω πιο ήρεμη να ξέρω ότι είμαστε πιο κοντά της και ότι θα μπορεί να πάει

εσυ που γέννησες το πρώτο παιδάκι ; Σε ιδιωτικό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 31η μέρα κύκλου,  έκανα τεστ αλλά είναι λευκό ακόμα 🤞🤞🤞🤞🌈🌈🌈🌈

Πόσες μερες μετά από την ωορρηξία είσαι ; Στο περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

ααα το στήθος το έχω κι εγω  το ξεχασα😂 αλλά με πονάνε μόνο οι θυλες όχι όλο 

για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι πιο πολυ έχουν ξεφύγει οι τιμες στα ιδιωτικά 

Όταν πήγα για αποξεση στο δημόσιο έμεινα ευχαριστημένη με τον γιατρό με τις μαίες ευγενικές το μπάνιο καθαρο 

και ένας λόγος που το σκέφτομαι είναι ότι το δημόσιο είναι 1,5 ώρα από το σπίτι μου ενώ η Αθήνα 4 ώρες.. το παιδί θα είναι σπίτι με την μαμα μου θέλω να είμαστε κοντά να ξέρω ότι μπορεί να πάει ο αντρας μου αν χρειαστούν κάτι θα νιωθω και εγω πιο ήρεμη να ξέρω ότι είμαστε πιο κοντά της και ότι θα μπορεί να πάει

εσυ που γέννησες το πρώτο παιδάκι ; Σε ιδιωτικό ;

Καλημέρα κορίτσια 

Κοιτα εδώ στη Κύπρο είναι διαφορετικά τα πράγματα! Πλέον με το σύστημα υγειας π έχουμε δεν έχει ιδιωτικά κ δημόσια έγιναν όλα ένα! Δλδ όσοι γιατροί είναι συμβεβλημένοι είναι σαν «δημόσιο» όσοι γιατροί δεν είναι τότε θεωρείται ιδιωτικό! Απλά πλέον σχεδόν όλοι οι γιατροί είναι συμβεβλημένοι όποτε η κάθε επίσκεψη είναι 6 ευρώ και η γεννα επίσης είτε καισαρικη είτε φυσική πάλι 6 ευρώ πληρώνεις + το δωμάτιο σου π τώρα δεν ξέρω ποσο είναι. ΣΤο πρώτο παιδί η γιατρος μ δεν ήταν συμβεβλημένη όποτε πλήρωσα ιδιωτικά, τώρα μπήκε κ η κλινικη κ η γιατρος εννοείται στο σύστημα όποτε θα πάω σαν «δημόσιο» 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πόσες μερες μετά από την ωορρηξία είσαι ; Στο περίπου 

Είμαι 13 μέρες μετά την ωορρηξία σήμερα θεωρητικά. Έβαλα τα τεστακια στην εφαρμογή και μου βγάζει το πικ 22/2  που είναι η 18η μέρα. Σήμερα 6/1 είναι 31η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 31η μέρα κύκλου,  έκανα τεστ αλλά είναι λευκό ακόμα 🤞🤞🤞🤞🌈🌈🌈🌈

Ποτε περιμένεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ποτε περιμένεις;;;

Αν υπολογίσω τις 14 μέρες μετά την γόνιμη περιμένω αύριο. Αλλα δε ξέρω ακριβώς τον κύκλο γιατί είναι η πρώτη περιοδος μετα απο αποξεση που έκανα 7/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 31η μέρα κύκλου,  έκανα τεστ αλλά είναι λευκό ακόμα 🤞🤞🤞🤞🌈🌈🌈🌈

Καλημέρα κι απο μένα! Δεν ξέρω τι να σου πω κορίτσι μου... Όπως έχω ξανά πει εγώ δεν το είχα ποτέ με τα τεστ. Μόνο 2 φορές έχω κάνει στη ζωή μου όταν ήμουν μικρή. Μετά όποτε είχα υποψία πήγαινα για χοριακή. Τα θεωρώ λίγο πεταμένα λεφτά να σου πω την αλήθεια μου. Αφού ο γιατρός το αποτέλεσμα της χοριακής θα σου ζητήσει στο τέλος!

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ έχω σήμερα γιατρο να δούμε την καρδούλα κ εύχομαι όλα να είναι καλά 

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό. Εγώ που το ζω πρώτη φορά... θεωρώ πως είναι ο πιο υπέροχος, μελωδικός ήχος που υπάρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Πως είμαστε σήμερα;;; Εγώ μίλησα πάλι με τη μαία εχθές και μου είπε αν θέλω να πάρω υπόθετο για να σταματήσω τους εμετούς! Αλλά δε θέλω... Σε 2 βδομαδές που έχουμε το ραντεβού θα τα συζητήσουμε απο κοντά με το γιατρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ έχω σήμερα γιατρο να δούμε την καρδούλα κ εύχομαι όλα να είναι καλά 

Θα περιμένουμε νέα σου 

ααα ναι σωστά εσύ είσαι Κύπρο είναι διαφορετικά εκεί τα πράγματα με τα νοσοκομείο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πως είμαστε σήμερα;;; Εγώ μίλησα πάλι με τη μαία εχθές και μου είπε αν θέλω να πάρω υπόθετο για να σταματήσω τους εμετούς! Αλλά δε θέλω... Σε 2 βδομαδές που έχουμε το ραντεβού θα τα συζητήσουμε απο κοντά με το γιατρό... 

πόσες φορές κανείς την μέρα εμετό ; Τελικά δεν ήταν από το ασβεστιο ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

πόσες φορές κανείς την μέρα εμετό ; Τελικά δεν ήταν από το ασβεστιο ε; 

Τελικά όχι απ' ότι φάνηκε... Κάνω στη χειρότερη 3-4 εμετούς την ημέρα... Ξεκίνησα να βάζω λίγο λεμόνι στο νερό και να πίνω γουλιά-γουλιά... Μου είπαν και να τρώω συχνά, μικρά, στεγνά και ελαφριά γεύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από την γιατρό 

Όλα καλά ευτυχως εκεί μέσα!!! Ακούσαμε καρδούλα 148 παλμοί με βγάζει λίγο μικρότερο αλλά μ είπε την επόμενη φορά π θα είναι μεγαλύτερο θα το μετρήσει πιο καλά είναι περίπου 8mm! Θα ξανά πάω σε 1.5 εβδομάδα  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Τελικά όχι απ' ότι φάνηκε... Κάνω στη χειρότερη 3-4 εμετούς την ημέρα... Ξεκίνησα να βάζω λίγο λεμόνι στο νερό και να πίνω γουλιά-γουλιά... Μου είπαν και να τρώω συχνά, μικρά, στεγνά και ελαφριά γεύματα.

Ααα εσενα σε πήγε ανάποδα τώρα που υποτίθεται λενε ότι σταματάνε  εσενα σε έπιασαν για τα καλά 

Αυτό με το λεμόνι και με το νερό δεν το ήξερα θα το δοκίμαζα να έβλεπα αν βοηθούσε.. υπομονή τώρα δεν μπορείς να κανείς και κάτι κορίτσι μου που θα πάει θα περάσουν, εμένα 7 εβδομάδες μου είχαν κρατήσει οι εμετοί δεν πιστεύω να σε τραβήξει τόσο πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια γύρισα από την γιατρό 

Όλα καλά ευτυχως εκεί μέσα!!! Ακούσαμε καρδούλα 148 παλμοί με βγάζει λίγο μικρότερο αλλά μ είπε την επόμενη φορά π θα είναι μεγαλύτερο θα το μετρήσει πιο καλά είναι περίπου 8mm! Θα ξανά πάω σε 1.5 εβδομάδα  

 

Μπράβο κορίτσι μου άντε με το καλό όλα πηγαίνουν μια χαρά 

ποσο εβδ είσαι τώρα ; Εντάξει δεν πειράζει που είναι λίγο μικρότερο μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου άντε με το καλό όλα πηγαίνουν μια χαρά 

ποσο εβδ είσαι τώρα ; Εντάξει δεν πειράζει που είναι λίγο μικρότερο μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη 😊

Βασικά μέσα στον εγκέφαλο μου επικρατεί ένα μυστήριο για το ποτέ τελικά έκανα ωορρηξία ποτέ έγινε σύλληψη 😂 με βγάζει 6&5 αλλά με τη περίοδο είμαι 7&2 μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...