Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

ΤΈΛΕΙΑ!!! Με το καλό κορίτσι μου... Σάββατο θα επαναλάβεις;;; 

Ευχαριστώωω❤️

Ναι μου έγραψε και β χοριακή και προγεστερόνη, για να δούμε, μακάρι να είναι όλα καλά! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!

Απο χθες έχω πονοκέφαλο, αλλά σήμερα είναι σαν ημικρανία και δε παλεύεται - διστάζω να πάρω παυσίπονο λόγω του ενδεχομένου να υπάρχει εγκυμοσύνη... Τι λέτε; Να πάρω παρακεταμόλη; Κι αν σε τί δόση; 😩

΄Κορίτσι μου περαστικά! Εννοείται μπορείς να πάρεις ένα παυσίπονο! Δεν είναι επιβλαβές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Καλά εντάξει....ήμουν σίγουρη!!! Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι!!! Άντε Παναγία μου να πάνε όλα καλά!! 🙏🙏🙏

Εγώ έχω το απόγευμα ραντεβού....πφφφφ αλλά δεν ξέρω...μια είμαι θετική μια όχι!!! 

Σε ευχαριστώ πολ΄ύ πολύ! Σου εύχομαι να έχει συμβέι και σε εσένα το ίδιιο!!! Να είσαι θετική ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Ευχαριστώωω❤️

Ναι μου έγραψε και β χοριακή και προγεστερόνη, για να δούμε, μακάρι να είναι όλα καλά! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο ❤️

Να είσαι καλά! Εγώ περιμένω υπομονετικά μέχρι τις 23/4 που έχω τη Β' επιπέδου να ξανά δω το κοριτσάκι μου. 

Περιμένουμε τα επόμενα αποτελέσματα σου κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να είσαι καλά! Εγώ περιμένω υπομονετικά μέχρι τις 23/4 που έχω τη Β' επιπέδου να ξανά δω το κοριτσάκι μου. 

Περιμένουμε τα επόμενα αποτελέσματα σου κορίτσι μου.

Ααααχ τι ωραία!!! Αξέχαστη αυτή η προσμονή! Όλα να σου πάνε καλά! Και σύντομα θα την κρατας στην αγκαλιά σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ έχω βάλει 4 παρά τους εμετούς!!! Μάλλον επειδή μου ξέφυγε κι ο θυρεοειδής λογικά! Τα συμπτώματα σιγά σιγά ηρεμούν επιτέλους. Άρχισε και να κλωτσάει η μικρή κι όλα καλά!

Ναι πιστεύω παίζει ρόλο και ο θυροειδης αλλά εντάξει θα πάρουμε και καποια κιλά δεν γίνετε.. 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Να είσαι καλά! Εγώ περιμένω υπομονετικά μέχρι τις 23/4 που έχω τη Β' επιπέδου να ξανά δω το κοριτσάκι μου. 

Περιμένουμε τα επόμενα αποτελέσματα σου κορίτσι μου.

Πωπω κορίτσι ποτέ πέρασε ο καιρός κ πατε κ β επιπέδου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Φάε όσο προλαβαίνεις 😂😂😂... Πέρα από την πλάκα εαν τσιμπάει το ζάχαρο ξεκίνα διατροφή κ εαν σου δ΄σει το οκ ο γιατρός σου τρώγε ένα γλυκό τη βδομάδα. Εγω ήμουν στρατιωτάκι κ όταν του είπα ε να μωρέ λαχτάρησα μια σοκολάτα με έβρισε και μου λέει δε θα πάθετε τίποτα εαν φας ένα δυο γλυκά τη βδομάδα.. Οπότε έτρωγα μια σοκολάτα τη βδομάδα...

Κοιτα την πρώτη φορά ζορίστηκα πολύ ξεκίνησα διατροφη από 2 μηνών έως 7 μηνών εεε μετά δεν άντεξα τα παράτησα έτρωγα και το παγωτο μου το φαγητό μου όλα γιατί είχε πέσει πείνα τότε μεγάλη 

τωρα δεν άρχισα ακόμα διατροφη θα δω πως θα πάει αλλά δεν έχω σκοπο να πιέσω τον εαυτό μου και πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι πιστεύω παίζει ρόλο και ο θυροειδης αλλά εντάξει θα πάρουμε και καποια κιλά δεν γίνετε.. 😅 

Αλίμονο!!! Δε στεναχωριέμαι απλά δε θέλω να βάλω πάρα πολλά!! Δηλαδή πιστεύω πως μέχρι 15-16 είναι καλά. Ελπίζω να μέινω σε τόσα. χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Ευχαριστώωω ❤️

Χαχαχαχ ΄ουσιαστικά έχασα μία περίοδο καθώς Φεβρουάριο δεν είχα! Δεν είμαι φυσικά 11 εβδομάδων 😅! Αυτό εξυπακούεται γιατί δεν είχα καν ελεύθερες επαφές από όταν μου τέλειωσε η περίοδος μέχρι αρχές Μάρτη! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν 2 εβδομάδες πίσω! Τώρα θα δούμε πρώτα ο Θεός! Και η γιατ΄ρός λέει καλά ούτε καν δεν θα βάλω 12/1 περίοδο χαχαχα

Πόσο είσαι εσύ τώρα;;;

Καλά ναι 12/1 δεν θα βάλει σίγουρα όταν θα κάνετε τους πρώτους υπερήχους φαντάζομαι θα βρείτε περίπου την ηλικία της κύησης 

εγω αύριο θα είμαι 19 εβδομάδων , ο γιατρός μου βέβαια με μετράει για παρά πάνω με βάση την ΤΕΡ .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πωπω κορίτσι ποτέ πέρασε ο καιρός κ πατε κ β επιπέδου!!!!

Κι εμένα μου φαίνεται ότι περνάει πάρα πολύ γρήγορα η περίοδος της εγκυμοσύνης. Ίσως επειδή, αν εξαιρέσεις τους πολλούς εμετούς στον 4ο, εκτός απο αναγούλες... δε με ταλαιπωρεί πολύ η μικρή μου!!! Απλά φροντίζουμε και προσέχουμε η μια την άλλη!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αλίμονο!!! Δε στεναχωριέμαι απλά δε θέλω να βάλω πάρα πολλά!! Δηλαδή πιστεύω πως μέχρι 15-16 είναι καλά. Ελπίζω να μέινω σε τόσα. χαχαχαχα

Ναι καλά είναι να μην βάζουμε πολλά δεν είναι ότι καλύτερο ειδικά που θα φάμε και όλο το καλοκαίρι εμείς από ζεστη 

Εγω στην πρώτη εβαλα 12,5 κιλά εεε τωτα πιστεύω θα πάω 15-16 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι καλά είναι να μην βάζουμε πολλά δεν είναι ότι καλύτερο ειδικά που θα φάμε και όλο το καλοκαίρι εμείς από ζεστη 

Εγω στην πρώτη εβαλα 12,5 κιλά εεε τωτα πιστεύω θα πάω 15-16 

Ελπίζω μη χάσουμε κιόλας το καλοκαίρι λόγω ζέστης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Ελπίζω μη χάσουμε κιόλας το καλοκαίρι λόγω ζέστης...

Εγω ζορίστηκα πολύ είναι η αλήθεια ούτε μπάνιο στην θαλλασα δεν ηθελα να κάνω 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή θυμάμαι ποσό δύσκολα ήσουν με την διατροφή, τώρα καλύτερα να πας σε διατροφολόγο να σε καθοδηγήσει καλύτερα!! 
 

καλα λένε κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!! 

Εντάξει τότε δες τα θετικά!!! Κανεις ωορρηξία εχεις κ ένα μπουσουλα με τα τεστ τώρα!! Κ εγώ τώρα π έμεινα εγκυος δε βρήκα το πιΚ νόμιζα ότι το έχασα αλλά είχα μια επαφή 2 μερες πριν να βρω το πιο έντονο τεστ κ μια επαφή την επόμενη μέρα  απο αυτο το τεστ, αν κ το τεστ της επόμενης ήταν αρνητικό! 

Για αρχή θα το προσπαθήσω λίγο μόνη μου και θα δω μετά τι θα κάνω δεν θέλω να με πιάσει άγχος όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη θέλω να το πάω πιο χαλαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω ζορίστηκα πολύ είναι η αλήθεια ούτε μπάνιο στην θαλλασα δεν ηθελα να κάνω 🤷‍♀️ 

Εγώ που μένω Λευκάδα, αν μου το επιτρέψει ο γιατρός... μέχρι να κατέβω Αθήνα θέλω να κάνω μερικά μπάνια. Θα δούμε μέχρι τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά ναι 12/1 δεν θα βάλει σίγουρα όταν θα κάνετε τους πρώτους υπερήχους φαντάζομαι θα βρείτε περίπου την ηλικία της κύησης 

εγω αύριο θα είμαι 19 εβδομάδων , ο γιατρός μου βέβαια με μετράει για παρά πάνω με βάση την ΤΕΡ .. 

Ναι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ΤΕΡ 2.12 και τελικά με υπολόγισαν 20.12! Δε βαριέσαι! Το αποτέλεσμα μετράει!

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση και ένα γερό και στρουμπουλο μωρακι  🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ που μένω Λευκάδα, αν μου το επιτρέψει ο γιατρός... μέχρι να κατέβω Αθήνα θέλω να κάνω μερικά μπάνια. Θα δούμε μέχρι τότε...

Ναι καλε σίγουρα θα σε αφήσει απλά μετά το μπάνιο θέλει να αλλάζεις μαγιό εννοεται μην κάθεσαι με το μουσκεμένο κατα τα αλλά βοηθάει πολύ το μπάνιο στο να γεννήσεις φυσιολογικά μόνο αν έχεις πολυ κοντο τράχηλο τότε μπορεί να σου πει όχι 

εγω πάλι δεν ένιωθα ούτε άνετα με το μαγιό ούτε μέσα στην θάλασσα να κολυμπάω.. εγω ηθελα να κάθομαι παραλία να πίνω καφέ και να κοιτάω την θέα αυτό με ευχαριστούσε 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Τι όμορφα νέα 😍 το πρώτο θετικό μας για το Μάρτη αν δε κάνω λάθος 🥰 Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι, όλα να πάνε καλα ❤️

Ελπίζω να φέρω γούρι και να δούμε σύντομα πολλά θετικά τεστάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Τελειαααα!!!!με το καλοοοο....είχες καθυστέρηση;;;εγώ είμαι 6η ημέρα καθυστέρησης και έως χθες βγαίναν αρνητικά αλλά επειδή κάνω και μεγάλους κύκλους ο γιατρός λέει ίσως δεν φαίνεται ακόμα...τώρα μου έδωσες ελπίδες...για πες μου σε ποια ημέρα βγήκε θετική η χοριακή;;;;😘😘🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα το κάνω σήμερα. Είπα να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου κι να το κάνω σήμερα-Πέμπτη. Όλα καλά!

 Και εγώ σήμερα έχω έντονο πρήξιμο και πόνο. Είμαι στην δουλειά και είμαι στο τσακ να ξεκουμπώσω το κουμπί του παντελονιού.😁

Έκανες τεστ εσύ;;;;άντε πες μας θα σκάσουμε 🙏😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τελειαααα!!!!με το καλοοοο....είχες καθυστέρηση;;;εγώ είμαι 6η ημέρα καθυστέρησης και έως χθες βγαίναν αρνητικά αλλά επειδή κάνω και μεγάλους κύκλους ο γιατρός λέει ίσως δεν φαίνεται ακόμα...τώρα μου έδωσες ελπίδες...για πες μου σε ποια ημέρα βγήκε θετική η χοριακή;;;;😘😘🥰🥰🥰

Σε ευχαριστώ! Αν σου πω, τότε σίγουρα θα σου δώσω 1000000000 ελπίδες! :D 

ΤΕΡ είχα 12/1/2024, Φεβρουάριο καθόλου περίοδο  και αρχές Μαρτίου είχα ελεύθερες επαφές. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έβγαιναν αρνητικά όλα τα τεστ που είχα κάνει. 

Εύχομαι να διπλασιαστεί η χοριακή μου να ξεαγχωθω....

Σου εύχομαι να έχεις ένα μικρό σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!🙏🙏

Σύντομα περιμένω να μας πεις θετικά νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Demisar είπε:

Σε ευχαριστώ! Αν σου πω τότε σίγουρα θα σου δώσω 1000000000 ελπίδες! :D 

ΤΕΡ είχα 12/1/2024 Φεβρουάριο καθόλου περίοδο  και αρχές Μαρτίου είχα ελεύθερες επαφές. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα έβγαιναν αρνητικά όλα τα τεστ που είχα κάνει. 

Εύχομαι να διπλασιαστεί η χοριακή μου να ξεαγχωθω....

Σου εύχομαι να έχεις ένα μικρό σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!🙏🙏

Σύντομα περιμένω να μας πεις θετικά νεα!!!

Αααααα με έφτιαξες!!!!!!άρα όλα είναι πιθανά όσο δεν βλέπουμε αίμα 😁😁 όλα τέλεια θα πάνε!!!!!μακάρι κορίτσι μου να μου φέρεις Γούρι!!!πες μου όμως τι κύκλο είχες συνήθως;;;ήταν μεγάλοι οι κύκλοι σου γενικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααααα με έφτιαξες!!!!!!άρα όλα είναι πιθανά όσο δεν βλέπουμε αίμα 😁😁 όλα τέλεια θα πάνε!!!!!μακάρι κορίτσι μου να μου φέρεις Γούρι!!!πες μου όμως τι κύκλο είχες συνήθως;;;ήταν μεγάλοι οι κύκλοι σου γενικά;

Συνήθως έχω 30άρη κύκλο πολύ μαξ να πάει 35 μέρες. Αλλά τώρα φαντάσου ενώ έπρεπε να μου έρθει μαξ 17 Φεβρουαρίου δεν ήρθε ποτέ! Εσύ τι κύκλους κάνεις;

Στο εύχομαι απο καρδιάς! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Μαζί με μένα και την @Kate1992 είσαι κορίτσι! Εγώ έκανα 8η και 9η ΜΤΩ κυρίως γιατί θα πήγαινα για ένανα υπέρηχο επειδή απ τον επόμενο κύκλο θα πάμε με ένα πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας (έχω πολυκυστική εικόνα). Το τεστ 8η ΜΤΩ έβγαλε μια σκιά γκρι, αλλά την επόμενη μέρα τίποτα, οπότε μάλλον το πρώτο ήταν εξάτμισης θεωρώ. όπως και να χει ήταν πάρα πολύ νωρίς, και έπειτα είπα να περιμένω την καθυστέρηση για να κάνω άλλο. Είμαι κι εγώ 11η ΜΤΩ σήμερα και (δεν) περιμένω αύριο. Εύχομαι να τα πετύχαμε τα σποράκια μας 🤞😍

Καλέεεεε;;;! Αναμένουμε μ αγωνία 🤞🤞🤞

Έκανα και σήμερα ένα αρνητικό πάλι. Μια πεινάω μια με πιάνει το στομάχι. Δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Και πολύ φουσκωμα. Μακάρι κορίτσι!!! Να φέρουμε τύχη η μια στην άλλη!!! Keep me post it!!🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...