Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια θα με τρελάνουν οι εφαρμογές!! Κατ΄εβασα το premom, πέρασα τα τεστ και βγαζει peak 15η μέρα κ 16η low ενώ το period calendar βγάζει κ τις 2 μέρες peak... Πότε να έγινε η ωορρηξία;;; 16η ή 17η;; Ποια εφαρμογή ειναι πιο αξιόπιστη; Εσείς τι πιστεύετε; 

IMG_6184.jpeg

IMG_6186.jpeg

κορίτσι μου από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι το πικ ήταν 21/3.. αν δεις στις 22/3 ήταν πιο αχνό..εγώ αυτή θα έπαιρνα υπόψιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια θα με τρελάνουν οι εφαρμογές!! Κατ΄εβασα το premom, πέρασα τα τεστ και βγαζει peak 15η μέρα κ 16η low ενώ το period calendar βγάζει κ τις 2 μέρες peak... Πότε να έγινε η ωορρηξία;;; 16η ή 17η;; Ποια εφαρμογή ειναι πιο αξιόπιστη; Εσείς τι πιστεύετε; 

IMG_6184.jpeg

IMG_6186.jpeg

ααα επίσης δεν σημαίνει ότι έγινε εκείνη την ημέρα η ωορρηξία..μπορεί να γίνει μέσα σε 2 24ωρα από όταν βρεις θετικό τεστ..ειναι διαφορετικό από οργανισμό σε οργανισμό και απο κύκλο σε κύκλο..θα πρέπει να παρακολουθείς καποιους κύκλους για να δεις πως γινεται με εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι το πικ ήταν 21/3.. αν δεις στις 22/3 ήταν πιο αχνό..εγώ αυτή θα έπαιρνα υπόψιν

Μάλλον έχεις δίκιο.. Οπότε 16η μέρα ωορρηξία λογικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Εγώ σήμερα 13η μέρα του κύκλου, αλλά σίγουρα η ωορρηξία θα αργήσει ακόμα 

Κάνω τα τεστακια μου, ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που χρησιμοποιούν την premom εφαρμογή,  τι τιμή δείχνει περίπου το τεστακι όταν είναι στο peak η ορμόνη;

Μη σε απασχολεί τόσο πολύ η τιμή στο πικ της premom. Αυτή η εφαρμογή για τα easy@home τεστάκια (που είναι της ίδιας εταιρείας που έχει την εφαρμογή) βγάζει οτιδήποτε κάτω από 0.8 ως χαμηλή τιμή και αντίστοιχα πάνω από 0.80 υψηλή. Το πικ θα στο εμφανίσει μόλις ανεβάσεις όλα τα τεστάκια και αυτόματα το πιο υψηλό που είχες θα το αντικαταστήσει με "peak". Σε μένα συνήθω ως πικ μου πιάνει 0.97-1.2 τιμές. Αλλά, ειλικρινά μη σε απασχολούν τα νούμερα, το πιο σημαντικό είναι να βρεις το πικ σου 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Κ τα τεστ έβγαιναν αρνητικά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια θα με τρελάνουν οι εφαρμογές!! Κατ΄εβασα το premom, πέρασα τα τεστ και βγαζει peak 15η μέρα κ 16η low ενώ το period calendar βγάζει κ τις 2 μέρες peak... Πότε να έγινε η ωορρηξία;;; 16η ή 17η;; Ποια εφαρμογή ειναι πιο αξιόπιστη; Εσείς τι πιστεύετε; 

IMG_6184.jpeg

IMG_6186.jpeg

Κορίτσι επειδή εγώ χρησιμοποιώ την premom 7 μήνες τώρα, απ τη δική μου εμπειρία να σου πω ότι το πικ στο εμφανίζει όταν έχεις ανεβάσει όλα τα τεστάκια και ουσιαστικά ανιχνεύει την πιο υψηλή σου τιμή και την καταχωρεί ως πικ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η πιο υψηλή σου τιμή ήταν 21/03 ενώ την αμέσως επόμενη μέρα είχες πτώση της LH, που ήταν και η μέρα της ωορρηξίας σου. 3 μήνες σερί αν κάνεις αυτά τα τεστάκια και τα καταχωρείς συστηματικά, μετά θα εκπαιδευτεί κι η εφαρμογή για καλύτερες προβλέψεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Κορίτσι μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Τι όμορφα νέα 😍 το πρώτο θετικό μας για το Μάρτη αν δε κάνω λάθος 🥰 Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι, όλα να πάνε καλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ρε κορίτσια θα με τρελάνουν οι εφαρμογές!! Κατ΄εβασα το premom, πέρασα τα τεστ και βγαζει peak 15η μέρα κ 16η low ενώ το period calendar βγάζει κ τις 2 μέρες peak... Πότε να έγινε η ωορρηξία;;; 16η ή 17η;; Ποια εφαρμογή ειναι πιο αξιόπιστη; Εσείς τι πιστεύετε; 

IMG_6184.jpeg

IMG_6186.jpeg

Βάση τα τεστ σου εμένα μου φαίνεται πιΚ αυτό π έβαλες 15η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι επειδή εγώ χρησιμοποιώ την premom 7 μήνες τώρα, απ τη δική μου εμπειρία να σου πω ότι το πικ στο εμφανίζει όταν έχεις ανεβάσει όλα τα τεστάκια και ουσιαστικά ανιχνεύει την πιο υψηλή σου τιμή και την καταχωρεί ως πικ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η πιο υψηλή σου τιμή ήταν 21/03 ενώ την αμέσως επόμενη μέρα είχες πτώση της LH, που ήταν και η μέρα της ωορρηξίας σου. 3 μήνες σερί αν κάνεις αυτά τα τεστάκια και τα καταχωρείς συστηματικά, μετά θα εκπαιδευτεί κι η εφαρμογή για καλύτερες προβλέψεις 😉

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@Demisar , κορίτσι μου εσύ από τι θυμάμαι είχες να αδιαθετήσεις από 12 -1-2024. Σωστά??? 

Άραγε η σύλληψη έγινε μέσα στον Φεβρουάριο ή τώρα τον Μάρτιο που είχατε τις πιο χαλαρές επαφούλες??? 

Είχες καθόλου συμπτώματα όλο αυτόν τον καιρό?

Συγγνώμη για την κατά μέτωπο επίθεση με ερωτήσεις😆, αν μπορείς να ενημερώσεις και εμάς που αναμένουμεεεεεεεε

Ναι είχα Τερ 12.1.2024, δεν είχα μέσα στον Φεβρουάριο  ελεύθερες επαφές. Είχα 3-4 Ελεύθερες επαφες αρχές κ μέσα  Μαρτίου! Τώρα έγινε η σύλληψη λογικά.... και στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα καθυστερημένη σύλληψη, όχι τόσο πολύ βέβαια! 

Δεν έχω συμπτώματα. Μόνο πονάκια περιόδου , λίγο πρησμένο στήθος και με πονάει η μέση που κ που. Σαν να περιμένω να αδιαθετήσω δηλαδη!

Σου εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστακι σύντομααα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Βάση τα τεστ σου εμένα μου φαίνεται πιΚ αυτό π έβαλες 15η 

Ναι με το που τα ανεβασα στο premom μου φάνηκε και μένα πιο ξακάθαρα, στο pc δε φαινόταν καλά η φωτό... Οπότε θεωρώ πως είμαι 6 dpo σήμερα κ περιμένω 06/04 περίοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι με το που τα ανεβασα στο premom μου φάνηκε και μένα πιο ξακάθαρα, στο pc δε φαινόταν καλά η φωτό... Οπότε θεωρώ πως είμαι 6 dpo σήμερα κ περιμένω 06/04 περίοδο

Επαφές είχες φαντάζομαι όποτε μην αγχώνεσαι για το πιΚ σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Ναι είχα Τερ 12.1.2024 δεν είχα μέσα στον Φεβρουάριο  ελεύθερες επαφές. Είχα 3-4 Ελεύθερες επαφες αρχές κ μέσα  Μαρτίου! Τώρα έγινε η σύλληψη λογικά.... και στην 1ηπυ εγκυμοσύνη είχα καθυστερημένη σύλληψη, όχι τόσο πολύ βέβαια! 

Σου εύχομαι να έχεις ένα θετικό τεστακι 🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό το μωρακι σας και καλούς διπλασιασμούς 

καλε 12/1 τελευταία περίοδο ; Δηλαδή είσαι σχεδόν 11 εβδομάδων με βάση την περίοδο.. ποσο καθυστερημένη ήταν η σύλληψη ;;; 😅 

και μετά έλεγα εγω που είμαι μια βδομαδα πίσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Καλά εντάξει....ήμουν σίγουρη!!! Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι!!! Άντε Παναγία μου να πάνε όλα καλά!! 🙏🙏🙏

Εγώ έχω το απόγευμα ραντεβού....πφφφφ αλλά δεν ξέρω...μια είμαι θετική μια όχι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι φυσιολογικά τουλάχιστον έζησα αυτό π ήθελα!! 
 

γιατι λες ότι θα βάλεις πιο πολλά;;

Γιατί τώρα έχω πιο πολύ όρεξη για φαγητό τρώω αρκετά και μετά από λίγο πάλι πεινάω 🤷‍♀️ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι, τότε αυτο άρχισε μετά τον 7ο μήνα.. 

Άσε που τότε έκανα και διατροφη για το ζαχαρο.. αλλά μάλλον θα αρχίσω ξανά διατροφη γιατί πάλι τσίμπησε το ζαχαρο 😢

και το πιο σημαντικό εμένα το σώμα μου μετά την γεννά δυστηχως δεν έγινε όπως πριν 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Επαφές είχες φαντάζομαι όποτε μην αγχώνεσαι για το πιΚ σου ❤️

Φαντάζεσαι όπως το είπες φίλη μου... 10η κ 13η μέρα του κύκλου καταφέραμε να έχουμε επαφή.. Γι αυτο όπως είπα κ εχθές θεωρώ πως πήγε άκλαυτος ο μήνας αλλά τουλάχιστον βγάζω άκρη με την ωορρηξία. Το σημαντικότερο είναι πως απ ότι φαίνετε έστρωσαν οι ορμ΄όνες μετά την αποβολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Γιατί τώρα έχω πιο πολύ όρεξη για φαγητό τρώω αρκετά και μετά από λίγο πάλι πεινάω 🤷‍♀️ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι, τότε αυτο άρχισε μετά τον 7ο μήνα.. 

Άσε που τότε έκανα και διατροφη για το ζαχαρο.. αλλά μάλλον θα αρχίσω ξανά διατροφη γιατί πάλι τσίμπησε το ζαχαρο 😢

και το πιο σημαντικό εμένα το σώμα μου μετά την γεννά δυστηχως δεν έγινε όπως πριν 😕 

Φάε όσο προλαβαίνεις 😂😂😂... Πέρα από την πλάκα εαν τσιμπάει το ζάχαρο ξεκίνα διατροφή κ εαν σου δ΄σει το οκ ο γιατρός σου τρώγε ένα γλυκό τη βδομάδα. Εγω ήμουν στρατιωτάκι κ όταν του είπα ε να μωρέ λαχτάρησα μια σοκολάτα με έβρισε και μου λέει δε θα πάθετε τίποτα εαν φας ένα δυο γλυκά τη βδομάδα.. Οπότε έτρωγα μια σοκολάτα τη βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γιατί τώρα έχω πιο πολύ όρεξη για φαγητό τρώω αρκετά και μετά από λίγο πάλι πεινάω 🤷‍♀️ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήμουν έτσι, τότε αυτο άρχισε μετά τον 7ο μήνα.. 

Άσε που τότε έκανα και διατροφη για το ζαχαρο.. αλλά μάλλον θα αρχίσω ξανά διατροφη γιατί πάλι τσίμπησε το ζαχαρο 😢

και το πιο σημαντικό εμένα το σώμα μου μετά την γεννά δυστηχως δεν έγινε όπως πριν 😕 

Επειδή θυμάμαι ποσό δύσκολα ήσουν με την διατροφή, τώρα καλύτερα να πας σε διατροφολόγο να σε καθοδηγήσει καλύτερα!! 
 

καλα λένε κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!! 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Φαντάζεσαι όπως το είπες φίλη μου... 10η κ 13η μέρα του κύκλου καταφέραμε να έχουμε επαφή.. Γι αυτο όπως είπα κ εχθές θεωρώ πως πήγε άκλαυτος ο μήνας αλλά τουλάχιστον βγάζω άκρη με την ωορρηξία. Το σημαντικότερο είναι πως απ ότι φαίνετε έστρωσαν οι ορμ΄όνες μετά την αποβολή.

Εντάξει τότε δες τα θετικά!!! Κανεις ωορρηξία εχεις κ ένα μπουσουλα με τα τεστ τώρα!! Κ εγώ τώρα π έμεινα εγκυος δε βρήκα το πιΚ νόμιζα ότι το έχασα αλλά είχα μια επαφή 2 μερες πριν να βρω το πιο έντονο τεστ κ μια επαφή την επόμενη μέρα  απο αυτο το τεστ, αν κ το τεστ της επόμενης ήταν αρνητικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ΣΟΣ!

Απο χθες έχω πονοκέφαλο, αλλά σήμερα είναι σαν ημικρανία και δε παλεύεται - διστάζω να πάρω παυσίπονο λόγω του ενδεχομένου να υπάρχει εγκυμοσύνη... Τι λέτε; Να πάρω παρακεταμόλη; Κι αν σε τί δόση; 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!

Απο χθες έχω πονοκέφαλο, αλλά σήμερα είναι σαν ημικρανία και δε παλεύεται - διστάζω να πάρω παυσίπονο λόγω του ενδεχομένου να υπάρχει εγκυμοσύνη... Τι λέτε; Να πάρω παρακεταμόλη; Κι αν σε τί δόση; 😩

Καλε ναι πάρε τι το σκέφτεσαι;; Επιτρέπεται κανονικότατα η παρακεταμόλη στην εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!

Απο χθες έχω πονοκέφαλο, αλλά σήμερα είναι σαν ημικρανία και δε παλεύεται - διστάζω να πάρω παυσίπονο λόγω του ενδεχομένου να υπάρχει εγκυμοσύνη... Τι λέτε; Να πάρω παρακεταμόλη; Κι αν σε τί δόση; 😩

Ναι μπορείς να παρεις παρακεταμόλη κ μπορείς κ 2 χαπάκια επίσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Κ τα τεστ έβγαιναν αρνητικά;;; 

Ευχαριστώ πολύ! Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα κάνει ναι έβγαιναν αρνητικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

ΤΈΛΕΙΑ!!! Με το καλό κορίτσι μου... Σάββατο θα επαναλάβεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό το μωρακι σας και καλούς διπλασιασμούς 

καλε 12/1 τελευταία περίοδο ; Δηλαδή είσαι σχεδόν 11 εβδομάδων με βάση την περίοδο.. ποσο καθυστερημένη ήταν η σύλληψη ;;; 😅 

και μετά έλεγα εγω που είμαι μια βδομαδα πίσω 😅

Ευχαριστώωω ❤️

Χαχαχαχ ΄ουσιαστικά έχασα μία περίοδο καθώς Φεβρουάριο δεν είχα! Δεν είμαι φυσικά 11 εβδομάδων 😅! Αυτό εξυπακούεται γιατί δεν είχα καν ελεύθερες επαφές από όταν μου τέλειωσε η περίοδος μέχρι αρχές Μάρτη! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήμουν 2 εβδομάδες πίσω! Τώρα θα δούμε πρώτα ο Θεός! Και η γιατ΄ρός λέει καλά ούτε καν δεν θα βάλω 12/1 περίοδο χαχαχα

Πόσο είσαι εσύ τώρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια ΣΟΣ!

Απο χθες έχω πονοκέφαλο, αλλά σήμερα είναι σαν ημικρανία και δε παλεύεται - διστάζω να πάρω παυσίπονο λόγω του ενδεχομένου να υπάρχει εγκυμοσύνη... Τι λέτε; Να πάρω παρακεταμόλη; Κι αν σε τί δόση; 😩

Πάρε ένα depon κορίτσι μου. Εγώ που είχα πάρει λόγω covid  μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...