Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ ποσο σε καταλαβαίνω με το αμαξι και εγω όταν πήγαινα γυναικολόγο κάναμε πόσες στάσεις για να κάνω εμετό χάλια μαύρα ευτυχώς Παναγία μου σταμάτησε αυτό το μαρτύριο 

Αχ κορίτσι μου ούτε εγω το εζησα έτσι δυστηχως πηγα με ραντεβού και έκανα καισαρική εσυ τουλάχιστον γέννησες φυσιολογικά σωστά  θυμάμαι ε ;

όχι την πικρή γεύση δεν την έχω είναι η αλήθεια ούτε στο πρώτο τρίμηνο 

Εγω λόγο εμετών δεν εβαλα κιλά αλλά αυτήν την φορά ούτε εχασα.. αύριο μπαίνω 19 εβδ τώρα εβαλα 2 κιλα αλλά σαν να μπήκαν λίγο απότομα μου φάνηκαν.. φοβαμαι σε αυτήν εγκυμοσύνη τα κιλά που θα παρω θα είναι πιο πολλά 😕

Ναι φυσιολογικά τουλάχιστον έζησα αυτό π ήθελα!! 
 

γιατι λες ότι θα βάλεις πιο πολλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ ποσο σε καταλαβαίνω με το αμαξι και εγω όταν πήγαινα γυναικολόγο κάναμε πόσες στάσεις για να κάνω εμετό χάλια μαύρα ευτυχώς Παναγία μου σταμάτησε αυτό το μαρτύριο 

Αχ κορίτσι μου ούτε εγω το εζησα έτσι δυστηχως πηγα με ραντεβού και έκανα καισαρική εσυ τουλάχιστον γέννησες φυσιολογικά σωστά  θυμάμαι ε ;

όχι την πικρή γεύση δεν την έχω είναι η αλήθεια ούτε στο πρώτο τρίμηνο 

Εγω λόγο εμετών δεν εβαλα κιλά αλλά αυτήν την φορά ούτε εχασα.. αύριο μπαίνω 19 εβδ τώρα εβαλα 2 κιλα αλλά σαν να μπήκαν λίγο απότομα μου φάνηκαν.. φοβαμαι σε αυτήν εγκυμοσύνη τα κιλά που θα παρω θα είναι πιο πολλά 😕

Εγώ έχω βάλει 4 παρά τους εμετούς!!! Μάλλον επειδή μου ξέφυγε κι ο θυρεοειδής λογικά! Τα συμπτώματα σιγά σιγά ηρεμούν επιτέλους. Άρχισε και να κλωτσάει η μικρή κι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.❤️ Θα κάνω σήμερα ένα τεστ, σήμερα μου είχε πει ο γιατρός μου και Θα σας ενημερώσω❤️ 

Θα περιμένουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ έχω βάλει 4 παρά τους εμετούς!!! Μάλλον επειδή μου ξέφυγε κι ο θυρεοειδής λογικά! Τα συμπτώματα σιγά σιγά ηρεμούν επιτέλους. Άρχισε και να κλωτσάει η μικρή κι όλα καλά!

Πόσες εβδομαδες είσαι εσυ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nancy Nats είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Περιμένω κι εγώ υπομονετικά να δω 2 γραμμούλες. Επαφή στις 17 Μαρτίου με θετικό τεστ ωορηξίας στις 16. Είμαι στις 11 μέρες μετά την επαφή και περιμένω περίοδο 30 Μαρτίου. Έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Έχω πόνους και κραμπες απ την 9η μέρα, απίστευτο φουσκωμα και κάπου κάπου το στομάχι μου και απίστευτη κούραση,  δηλαδη θελω να κοιμαμαι συνέχεια.  Μπορεί να είναι και ίωση αλλά με ανησυχεί που δεν έχω δει ακόμη θετικό τεστ. Άσπρο κάτασπρο.

Μαζί με μένα και την @Kate1992 είσαι κορίτσι! Εγώ έκανα 8η και 9η ΜΤΩ κυρίως γιατί θα πήγαινα για ένανα υπέρηχο επειδή απ τον επόμενο κύκλο θα πάμε με ένα πρωτόκολλο πρόκλησης ωορρηξίας (έχω πολυκυστική εικόνα). Το τεστ 8η ΜΤΩ έβγαλε μια σκιά γκρι, αλλά την επόμενη μέρα τίποτα, οπότε μάλλον το πρώτο ήταν εξάτμισης θεωρώ. όπως και να χει ήταν πάρα πολύ νωρίς, και έπειτα είπα να περιμένω την καθυστέρηση για να κάνω άλλο. Είμαι κι εγώ 11η ΜΤΩ σήμερα και (δεν) περιμένω αύριο. Εύχομαι να τα πετύχαμε τα σποράκια μας 🤞😍

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια....τα δικά μου τα νέα...είναι 6 ημέρες καθυστέρησης σήμερα και όλα τα τεστ έως χθες αρνητικά 🙄🤪

Άφαντη η περίοδος..... Δεν ξέρω τι γίνεται....συνεχίζω τα τεστ ανά 3 ημέρες...και βλέπουμε...ο γιατρός λέει εφόσον κάνεις μεγάλους κύκλους κάποιες φορές το χρόνο υπάρχει ακόμα η πιθανότητα να είσαι έγκυος...και να μην φαίνεται...

IMG_20240328_080601.jpg

Καλέεεεε;;;! Αναμένουμε μ αγωνία 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Δεν μπορώ να δω ξανά αρνητικό τεστ! 

Σε καταλαβαίνω, μπορείς όμως να το κάνεις και να έχεις στο μυαλό σου ότι θα βγει αρνητικό για να μην στεναχωρηθείς αν όντως είναι. Στην τελική μην το κ΄άνεις για σένα αλλά για εμάς που αναμένουμε μαζί σου😉😉😉

Εγώ κορίτσια μου αυτές τις μέρες έχω απίστευτο μόνιμο φούσκωμα και λίγες ενοχλήσεις χαμηλά.. Η περίοδος αργεί ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σε καταλαβαίνω, μπορείς όμως να το κάνεις και να έχεις στο μυαλό σου ότι θα βγει αρνητικό για να μην στεναχωρηθείς αν όντως είναι. Στην τελική μην το κ΄άνεις για σένα αλλά για εμάς που αναμένουμε μαζί σου😉😉😉

Εγώ κορίτσια μου αυτές τις μέρες έχω απίστευτο μόνιμο φούσκωμα και λίγες ενοχλήσεις χαμηλά.. Η περίοδος αργεί ακόμα..

Ναι θα το κάνω σήμερα. Είπα να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου κι να το κάνω σήμερα-Πέμπτη. Όλα καλά!

 Και εγώ σήμερα έχω έντονο πρήξιμο και πόνο. Είμαι στην δουλειά και είμαι στο τσακ να ξεκουμπώσω το κουμπί του παντελονιού.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, πόσο χαίρομαι όταν σας διαβάζω και όταν βιώνουμε τα ίδια άγχη και τις ίδιες ανησυχίες.
Είμαστε σε προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι, οπότε ξεκίνησα για πρώτη φορά τα τεστ ωορρηξίας, γιατί ο κύκλος μου είναι οτι να'ναι 😅 όπως το χαρακτήρισε ο γυναικολόγος μου. Τελευταία μέρα περιόδου 9/3 και είχα επαφές στις 10/3 , 16/3, 20/3 και 22/3 με το τεστ να δείχνει αχνή γραμμή ωορρηξίας στις 21/3.
Βέβαια δεν περιμένω και πολλά μιας και είμαι σε διαδικασίες μέσα στις επόμενες μέρες για εξετάσεις ορμονολιγικές και σαλπιγγογραφίας, βλέπετε ανήκω σε εκείνη την κατηγορία που έχω πολύ χαμηλή αμη και μάλλον έχω και πρόωρη γήρανση ωοθηκών. Όλα καλά θα πάνε και έαν είναι θέλημα Θεού θα τα καταφέρω κ εγώ ❤️
Συγνώμη εαν σας κούρασα με το μεγάλο κείμενό μου..🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα το κάνω σήμερα. Είπα να ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού μου κι να το κάνω σήμερα-Πέμπτη. Όλα καλά!

 Και εγώ σήμερα έχω έντονο πρήξιμο και πόνο. Είμαι στην δουλειά και είμαι στο τσακ να ξεκουμπώσω το κουμπί του παντελονιού.😁

Μια από τα ίδια και γω με το ζόρι κρατιέμαι!! Εν τω μεταξύ ενώ λεω δεν παίζει να είμαι έγκυος γιατί ήταν μακρινή η επαφή από την ωορρηξία, στη βιοχημική είχα τα ίδια που έχω και τώρα και λεω βρε μπας κ έγινε τίποτα;;; Από την άλλη είναι πάρα πολύ νωρις για οποιοδηποτε συμπτωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μια από τα ίδια και γω με το ζόρι κρατιέμαι!! Εν τω μεταξύ ενώ λεω δεν παίζει να είμαι έγκυος γιατί ήταν μακρινή η επαφή από την ωορρηξία, στη βιοχημική είχα τα ίδια που έχω και τώρα και λεω βρε μπας κ έγινε τίποτα;;; Από την άλλη είναι πάρα πολύ νωρις για οποιοδηποτε συμπτωμα..

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Εγώ σήμερα 13η μέρα του κύκλου, αλλά σίγουρα η ωορρηξία θα αργήσει ακόμα 

Κάνω τα τεστακια μου, ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που χρησιμοποιούν την premom εφαρμογή,  τι τιμή δείχνει περίπου το τεστακι όταν είναι στο peak η ορμόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Εγώ σήμερα 13η μέρα του κύκλου, αλλά σίγουρα η ωορρηξία θα αργήσει ακόμα 

Κάνω τα τεστακια μου, ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που χρησιμοποιούν την premom εφαρμογή,  τι τιμή δείχνει περίπου το τεστακι όταν είναι στο peak η ορμόνη;

Κορίτσι καλημέρα...μια ερώτηση τι εφαρμογή είναι αυτή;;; 😁😁 Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τεστακια ωορρηξίας και σκέφτομαι αν τελικά δεν είμαι έγκυος... Να τα ξεκινήσω κ εγω .. σίγουρα θα χρειαστώ μια μικρή βοήθεια από όλες σας 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..... @ΛΕΥΚΗ μου σε θαυμάζω για την υπομονή 😊😊 εγώ πάλι θα είχα κάνει δέκα από εχθές 😂😂😂

@Demisarμου , τι ώρα έχεις ραντεβού στον γιατρό;;

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι???

 

22η με ωορρηξία 17η..

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Θα τρελαθωωωωω!!!! Συγχαρητηρια!!!!!! Καλους διπλασιασμους κοπελα μου!!!! Ξεκίνησαν τα ευχάριστα του Μαρτίου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Καλημέρα κορίτσι μου.. Τι ευχάριστα νέααααα...Συγχαρητήριαααααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

22η με ωορρηξία 17η..

Θα τρελαθωωωωω!!!! Συγχαρητηρια!!!!!! Καλους διπλασιασμους κοπελα μου!!!! Ξεκίνησαν τα ευχάριστα του Μαρτίου!!!

Ααα κατάλαβα. Εγώ σκέψου αυτά τα συμπτώματα τα έχω όταν είμαι για ωορρηξία όπως τώρα. 

Εύχομαι πάντως να είναι θετικό αυτό για εσένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Αχ τι όμορφα νεακια είναι αυτά ❤️ με το καλό κορίτσι μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! @ΛΕΥΚΗ @Maria98

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!

Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας!!! 🥰

Μακάρι να έχω καλούς διπλασιασμός.... με αγχωνει λίγο αυτό 😩

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Συχγαρητήριαααα...❤️
Έτσι να κλείνει ο Μάρτιος με ανεβασμένες χοριακές για όλες μας🤭 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demisar , κορίτσι μου εσύ από τι θυμάμαι είχες να αδιαθετήσεις από 12 -1-2024. Σωστά??? 

Άραγε η σύλληψη έγινε μέσα στον Φεβρουάριο ή τώρα τον Μάρτιο που είχατε τις πιο χαλαρές επαφούλες??? 

Είχες καθόλου συμπτώματα όλο αυτόν τον καιρό?

Συγγνώμη για την κατά μέτωπο επίθεση με ερωτήσεις😆, αν μπορείς να ενημερώσεις και εμάς που αναμένουμεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια θα με τρελάνουν οι εφαρμογές!! Κατ΄εβασα το premom, πέρασα τα τεστ και βγαζει peak 15η μέρα κ 16η low ενώ το period calendar βγάζει κ τις 2 μέρες peak... Πότε να έγινε η ωορρηξία;;; 16η ή 17η;; Ποια εφαρμογή ειναι πιο αξιόπιστη; Εσείς τι πιστεύετε; 

IMG_6184.jpeg

IMG_6186.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ααα κατάλαβα. Εγώ σκέψου αυτά τα συμπτώματα τα έχω όταν είμαι για ωορρηξία όπως τώρα. 

Εύχομαι πάντως να είναι θετικό αυτό για εσένα!!!!

Όχι τόσο έντονα και με διάρκεια ημερών δεν έχω. Οκ λίγες μέρες πριν την περίοδο να έχω πρήξιμο ναι. Μακάρι κορίτσι μου μακάρι!!! Το θεωρώ δύσκολο καθώς δεν είμαστε στην κατηγορία των ζευγαριών που πιάνουν εύκολα... Η βιοχημική ήταν η 1η φυσιολογική σύλληψη μετά από συνολικά 5 χρόνια προσπαθειών ή μάλλον να τοποθετηθώ καλύτερα ελεύθερων επαφών. Οπότε το θεωρώ σχετικά τυχαίο γεγονός. Μακάρι να γίνει πέρα το ότι το θέλουμε πάρα πολύ θα γλυτώσουμε και τα έξοδα της εξωσωματικής που όπως και να το κάνεις είναι πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@Demisar , κορίτσι μου εσύ από τι θυμάμαι είχες να αδιαθετήσεις από 12 -1-2024. Σωστά??? 

Άραγε η σύλληψη έγινε μέσα στον Φεβρουάριο ή τώρα τον Μάρτιο που είχατε τις πιο χαλαρές επαφούλες??? 

Είχες καθόλου συμπτώματα όλο αυτόν τον καιρό?

Συγγνώμη για την κατά μέτωπο επίθεση με ερωτήσεις😆, αν μπορείς να ενημερώσεις και εμάς που αναμένουμεεεεεεεε

Εσυ να κάνεις ΤΕΣΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Καλημέρα!

Μόλις γυρισα, δεν θα το πιστέψετε!

Είδε πολύ παχύ ενδομήτριο. Έκανα χοριακη 131 βγήκε.... θα ξανακάνω να φυσικά να δούμε τι γίνεται... Μου έδωσε να πινω φιλικό οξύ !

Εσύ έκλεισες ραντεβού;

Ποσο υπέροχα νεεεεεεεεα! ❤️❤️ Καλούς διπλασιασμούς κοπέλα μουυυυυυ :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...