Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 Πφ πφ αλήθεια λυπάμαι, ξέρεις είναι αυτή η φάση που ότι και να πω ξέρω ότι δε θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα. Πάρε το χρόνο σου και να θυμάσαι δεν ξέρεις πόσο κοντά είσαι στο όνειρο μωρό Μάρτιο 2022 έκανα τη δεύτερη εξωσωματική μου , πέρασα έναν Γολγοθά (δεν μιλάμε για αρνητική χοριακη αλλά για κάτι πολύ χειρότερο) , έπεσα έκλαψα , πήγα σε ειδικό (ναι γτ χρειζομουν) και σηκώθηκα είπα πάμε διακοπές..  Αυγούστο 2022  έγκυος από φυσική σύλληψη με μόλις 1% πιθανότητα (χάλια σπέρμα )  .. δεν ήξερα πόσο κοντά ήμουν στο όνειρο. Εύχομαι και εσύ έτσι να έρθει και να μας λες σύντομα πόσο κοντά ήσουν και το ήξερες . 

Μόνο που βλέπω πόσο με καταλαβαίνετε με βοηθάει πολύ... Κάθε ένα μήνυμα σας είναι σαν να με βοηθάτε να σηκώνομαι με την θετική σας ενέργεια! Η σκέψη σας μου φτάνει να πάρω δύναμη κ να πω θα τα καταφέρω! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Από ότι φαντάζομαι είχες πολύ δύσκολη ιστορία... Εδώ εγώ θέλω να πάω να μιλήσω σε κάποιον ειδικό γιατί σκέφτομαι ακόμα το μωράκι μου που ίσα που άκουσα την καρδούλα του μια φορά κ μετά το έχασα... Είσαι δυνατή όπως κ όλες οι κοπέλες που μετά από τεράστιες δυσκολίες σηκώνονται προσπαθούν ξανά δεν χάνουν την ελπίδα τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου αρνητικοτατη κ η χοριακη!!! Τζιφός αυτή η προσπάθεια!! Το έχω πάρει καλά προς το παρόν κ ο γιατρός είπε να κάνουμε με φυσικό κύκλο αυτήν την φορά χωρίς φάρμακα... Θα δείξει...

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου. Αλλά το κεφάλι ψηλά και συνεχίζεις μέχρι να καταφέρεις το σκοπό σου και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά συγνώμη που δεν απαντάω σε κάθε μία ξεχωριστά θέλω να σας ευχαριστήσω όλες σας για τα μηνύματά σας κ την σκέψη σας!! Δυστυχώς έκανα ένα τεστ σπίτι κ ήταν αρνητικό κ πήγα τώρα να κάνω κ την χοριακη να την στείλω στον γιατρό κ μετά να δούμε πως θα προχωρήσουμε... Για τώρα μόνο σπερματεγχυση μπορούμε οικονομικά να κάνουμε η με φυσιολογικό τρόπο... Κ ίσως μας έρθει έτσι το σπορακι αφού δεν ήθελε με εξωσωματική... Ειλικρινά είστε όλες υπέροχες σας ευχαριστώ πολύ όλες μου τελειώσανε κ οι καρδούλες για σήμερα οπότε στέλνω εδώ 😊❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ για αυτή την έκβαση...Παρακολουθώ την συζήτηση σας από την αρχή του μήνα και θαυμάζω το θάρρος και την δύναμη που έχεις δείξει εσύ και τα άλλα κορίτσια που αγωνίζονται για να αποκτήσουν το παιδάκι τους. Από αυτά που έχεις περιγράψει φαίνεται ότι είσαι μία αγωνίστρια και μια κοπέλα που δεν το βάζει εύκολα κάτω. Μπορεί να μην είχα δυσκολίες στην σύλληψη των παιδιών μου είμαι όμως και εγώ ένα παιδί μιας γυναίκας που πάλεψε επί 10 χρόνια να μείνει έγκυος παρά τις γνωματεύσεις πολλών γιατρών ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να κάνει παιδί λόγω πολλών προβλημάτων. Όλα αυτά την δεκαετία 70-80 που δεν υπήρχαν επιλογές υποβοηθούμενης εγκυμοσύνης. Η μητέρα μου όμως ποτέ δεν το έβαλε κάτω παρά το όσα απαισιόδοξα της έλεγαν οι γιατροί, περισσότερο -όπως μου λέει- την έπιανε το πείσμα και ήξερε ότι σίγουρα υπάρχει ένα παιδάκι που την περιμένει. Μετά από πολλά χειρουργεία, ορμονοθεραπειες και πολλές απογοητεύσεις το 1984 ήρθα στην ζωή....Η μητέρα μου και γυναίκες σαν και εσάς που αγωνίζεσθαι με τεράστιο ψυχικό σθένος είναι άξιες θαυμασμού και παραδείγματα θάρρους και δύναμης για όλες τις αλλες γυναίκες. Σου γράφω για μην το βάλεις κάτω και να συνεχίζεις να παλεύεις για το παιδί σου. Εδώ πριν 40 χρόνια τα κατάφερναν οι γυναίκες που ήταν πίσω η επιστήμη πόσο μάλλον τώρα με τέτοιες εξελιξεις. Στο τέλος θα δικαιωθούν οι κόποι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου αρνητικοτατη κ η χοριακη!!! Τζιφός αυτή η προσπάθεια!! Το έχω πάρει καλά προς το παρόν κ ο γιατρός είπε να κάνουμε με φυσικό κύκλο αυτήν την φορά χωρίς φάρμακα... Θα δείξει...

Σε φυσικό κύκλο έμεινα έγκυος στην κόρη μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μόνο που βλέπω πόσο με καταλαβαίνετε με βοηθάει πολύ... Κάθε ένα μήνυμα σας είναι σαν να με βοηθάτε να σηκώνομαι με την θετική σας ενέργεια! Η σκέψη σας μου φτάνει να πάρω δύναμη κ να πω θα τα καταφέρω! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Από ότι φαντάζομαι είχες πολύ δύσκολη ιστορία... Εδώ εγώ θέλω να πάω να μιλήσω σε κάποιον ειδικό γιατί σκέφτομαι ακόμα το μωράκι μου που ίσα που άκουσα την καρδούλα του μια φορά κ μετά το έχασα... Είσαι δυνατή όπως κ όλες οι κοπέλες που μετά από τεράστιες δυσκολίες σηκώνονται προσπαθούν ξανά δεν χάνουν την ελπίδα τους. 

Η ιστορία μου είναι μια ιστορία που πραγματικά λες μόνο σε ταινίες γίνονται. Να πας και σε ειδικό αν το νιώθεις για αυτό στο ανέφερα κιόλας . Εάν δεν πήγαινα σε ειδικό δε νομίζω ότι θα μπορούσα να ξανασηκωθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μόνο που βλέπω πόσο με καταλαβαίνετε με βοηθάει πολύ... Κάθε ένα μήνυμα σας είναι σαν να με βοηθάτε να σηκώνομαι με την θετική σας ενέργεια! Η σκέψη σας μου φτάνει να πάρω δύναμη κ να πω θα τα καταφέρω! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Από ότι φαντάζομαι είχες πολύ δύσκολη ιστορία... Εδώ εγώ θέλω να πάω να μιλήσω σε κάποιον ειδικό γιατί σκέφτομαι ακόμα το μωράκι μου που ίσα που άκουσα την καρδούλα του μια φορά κ μετά το έχασα... Είσαι δυνατή όπως κ όλες οι κοπέλες που μετά από τεράστιες δυσκολίες σηκώνονται προσπαθούν ξανά δεν χάνουν την ελπίδα τους. 

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ .. Να πας σε ειδικό αν το εχεις ανάγκη! Τα μωράκια που χάσαμε θα είναι πάντα κομμάτι μας, πολύ συχνά τα σκέφτομαι και εγώ και ας έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου, νομίζω δεν θα ξεπεράσω ποτέ τις απώλειες και πάντα θα σκέφτομαι ότι είχα 3 εγκυμοσύνες αλλά μόνο ένα μωρό. 

Ξέρεις τι πιστεύω; Για την κάθε μια μας υπάρχει ένα (ή και περισσότερα μωρουλινια) που αυτά μας επιλέγουν για γονείς καθως και το πότε θα έρθουν. Και δεν στο λέω για να σου χρυσωσω το χάπι. Πολύ συχνά κοιτάω την κόρη μου στα μάτια και της λέω "σε ευχαριστώ που με επέλεξες για μαμά σου και έμεινες μέσα στην κοιλιτσα μου μέχρι το τέλος". Το δικό σου μωράκι ξέρει πότε θα έρθει, και θα είναι η πιο γλυκιά έκπληξη ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Δείτε και πείτε μου... θεωρείται γραμμή αυτή;;;🤔 Όσες ξέρετε τα hometest???

IMG_20240321_081609.thumb.jpg.788aadddf9674186831e13696e6688da.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ νομίζω πως βλέπω μια αχνή γραμμούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Δείτε και πείτε μου... θεωρείται γραμμή αυτή;;;🤔 Όσες ξέρετε τα hometest???

IMG_20240321_081609.thumb.jpg.788aadddf9674186831e13696e6688da.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου...Δυστυχώς εγώ το βλέπω για αρνητικό το τεστακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasiliki96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Προσπάθεια για μωράκι και εμείς ! Ήθελα να σας ρωτήσω !! Περιμένω περίοδο αύριο 21/3 . Είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 7/3 . Από τις 19/3 όσα τεστακια της home test κάνω βγάζουν μια άχνη γραμμή! Δε μππρω να Καταλάβω τι γίνεται !!!! Με το καλό όλες να έχουμε μωράκια 🌸

Καλημέρα κορίτσι μου αν έχεις αχνό εγκυμοσύνης της home test είναι θετικό μπορείς σήμερα που είσαι στην αναμενόμενη μέρα να πας να κανείς μια χοριακη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα το τεστ

ευχομαι μια μεγάλη χοριακη 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 Καλημέρα, σίγουρα δεν τελειώνει εδώ το ταξίδι. Θα τα καταφέρεις και εσύ και εγώ και όλες όσες προσπαθούμε. Μένω πολύ στα λόγια της @Παρασκευαιδου, ποτέ δεν ξέρεις πόσο κοντά είσαι στο θαύμα σου. Εύχομαι να γίνει και θα γίνει όταν το θελήσει ο Θεός. 

Είμαι πάνω από έναν χρόνο σε αυτή την ομάδα και όλο αυτό το διάστημα έχω μάθει τόσα πολλά πράγματα και έχω εισπράξει τόση συμπαράσταση και βοήθεια που εγώ προσωπικά δεν τα έχω εισπράξει σε τέτοιο βαθμό στην πραγματική ζωή μου. Για εμένα όλες είστε μαχήτριες και σας θαυμάζω, όμως η @marinaP έχει φωλιάσει στην καρδιά μου. Δεν ξέρω γιατί, ίσως η ιστορία της, ίσως γιατί έχουμε κοινό πρόβλημα (ενδομητρίωση)....... Έχω πάρει πολύ θάρρος με όσα έχει καταφέρει και την θαυμάζω άπειρα. Δεν το έβαλε κάτω όταν απέβαλε και μπήκε αμέσως στην δεύτερη διαδικασία εξωσωματικής και τα κατάφερε. Τώρα κυοφορεί έναν σκανδαλιάρη μπέμπη. Επίσης η @Mpourmpoulo απέτυχε στην πρώτη σπερματέγχυση και τα κατάφερε αμέσως μετά. Και πολλά άλλα παραδείγματα.

Δεν λέω πως είναι το ίδιο για όλες μας και ξέρω πως το οικονομικό κομμάτι μπορεί να μας πάει πίσω (το βιώνω και εγώ αυτό) αλλά πραγματικά το θαύμα μας μπορεί να είναι πολύ κοντά μας και δεν το ξέρουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Δείτε και πείτε μου... θεωρείται γραμμή αυτή;;;🤔 Όσες ξέρετε τα hometest???

IMG_20240321_081609.thumb.jpg.788aadddf9674186831e13696e6688da.jpg

Καλημέρα! Και εμένα με έχει φάει η αγωνία με τα άχνα τεστακια ! Αλλά φοβάμαι μήπως απογοητευτώ πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου αν έχεις αχνό εγκυμοσύνης της home test είναι θετικό μπορείς σήμερα που είσαι στην αναμενόμενη μέρα να πας να κανείς μια χοριακη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα το τεστ

ευχομαι μια μεγάλη χοριακη 🥰 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες !! Έκανα και σήμερα ένα πάλι αχνό . Αυτό που με προβληματίσει είναι ότι δε σκουραινει από χθες ας πούμε! Θα περιμένω μια δυο μέρες και θα πάω για χοριακη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Δείτε και πείτε μου... θεωρείται γραμμή αυτή;;;🤔 Όσες ξέρετε τα hometest???

IMG_20240321_081609.thumb.jpg.788aadddf9674186831e13696e6688da.jpg

Καλημέρα εγώ βλεπω αλλά με εσένα έχω δει τα πράγματα με αυτά τα τεστ .  🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...

Δείτε και πείτε μου... θεωρείται γραμμή αυτή;;;🤔 Όσες ξέρετε τα hometest???

IMG_20240321_081609.thumb.jpg.788aadddf9674186831e13696e6688da.jpg

Καλημέρα κορίτσια !

Αρνητικό το βλέπω γιατί το χρώμα της είναι γκρι, δεν φαίνεται να είναι ροζ μάλλον εξατμίσεις είναι κορίτσι μου σε πια μέρα είσαι μετά την ωορρηξία είσαι  ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

@cat12 Καλημέρα, σίγουρα δεν τελειώνει εδώ το ταξίδι. Θα τα καταφέρεις και εσύ και εγώ και όλες όσες προσπαθούμε. Μένω πολύ στα λόγια της @Παρασκευαιδου, ποτέ δεν ξέρεις πόσο κοντά είσαι στο θαύμα σου. Εύχομαι να γίνει και θα γίνει όταν το θελήσει ο Θεός. 

Είμαι πάνω από έναν χρόνο σε αυτή την ομάδα και όλο αυτό το διάστημα έχω μάθει τόσα πολλά πράγματα και έχω εισπράξει τόση συμπαράσταση και βοήθεια που εγώ προσωπικά δεν τα έχω εισπράξει σε τέτοιο βαθμό στην πραγματική ζωή μου. Για εμένα όλες είστε μαχήτριες και σας θαυμάζω, όμως η @marinaP έχει φωλιάσει στην καρδιά μου. Δεν ξέρω γιατί, ίσως η ιστορία της, ίσως γιατί έχουμε κοινό πρόβλημα (ενδομητρίωση)....... Έχω πάρει πολύ θάρρος με όσα έχει καταφέρει και την θαυμάζω άπειρα. Δεν το έβαλε κάτω όταν απέβαλε και μπήκε αμέσως στην δεύτερη διαδικασία εξωσωματικής και τα κατάφερε. Τώρα κυοφορεί έναν σκανδαλιάρη μπέμπη. Επίσης η @Mpourmpoulo απέτυχε στην πρώτη σπερματέγχυση και τα κατάφερε αμέσως μετά. Και πολλά άλλα παραδείγματα.

Δεν λέω πως είναι το ίδιο για όλες μας και ξέρω πως το οικονομικό κομμάτι μπορεί να μας πάει πίσω (το βιώνω και εγώ αυτό) αλλά πραγματικά το θαύμα μας μπορεί να είναι πολύ κοντά μας και δεν το ξέρουμε. 

Να σου πω σου πω την αλήθεια απ' το 2016 έχω γνωρίσει κοπέλες εδώ μέσα που έχουμε και προσωπικές σχέσεις έχουμε ββγει και για καφέ , έχουμε συναντήσει μιλάμε καθημερινά,, και απορώ πως με κάποιες "άγνωστες" ταίριαξα καλύτερα ίσως γιατί ξέρουμε τι να μην ρωτάμε .. "πότε θα κάνετε παιδί " κτλ 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου αν και πραγματικότητα δε θα ήθελα 3. Τα θαύματακια μου ήρθαν και είμαι εδώ να με ζαλίζουν 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα εγώ βλεπω αλλά με εσένα έχω δει τα πράγματα με αυτά τα τεστ .  🤷

Φαίνεται ναι..αλλά θα φανεί...και στα επόμενα τεστ...και κυρίως αν θα υπάρξει καθυστέρηση!!αύριο περιμενω περίοδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Αρνητικό το βλέπω γιατί το χρώμα της είναι γκρι, δεν φαίνεται να είναι ροζ μάλλον εξατμίσεις είναι κορίτσι μου σε πια μέρα είσαι μετά την ωορρηξία είσαι  ; 

Κορίτσια , επίσης , μου βγάζει τα μηνύματα μου κρυφά ! Ξέρετε πως μππρω να το αλλάξω αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Αρνητικό το βλέπω γιατί το χρώμα της είναι γκρι, δεν φαίνεται να είναι ροζ μάλλον εξατμίσεις είναι κορίτσι μου σε πια μέρα είσαι μετά την ωορρηξία είσαι  ; 

Αααα άρα λες να είναι εξάτμισης Ε;;; μπορεί..Κοίτα αύριο περιμένω περίοδο....νομιζω...γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας σε αυτό τον κύκλο....απλά κάναμε επαφές.... Τώρα θα φανεί...και από τα επόμενα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααα άρα λες να είναι εξάτμισης Ε;;; μπορεί..Κοίτα αύριο περιμένω περίοδο....νομιζω...γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας σε αυτό τον κύκλο....απλά κάναμε επαφές.... Τώρα θα φανεί...και από τα επόμενα τεστ...

Μμμ έτσι μου φαίνεται.. 🤷‍♀️ εμένα που ήταν αχνό έτσι είχε χρώμα ροζ ενώ εδω δεν βλέπω ροζ 😕

αυριο που περιμένεις θα φανεί σίγουρα μακάρι να μην έρθει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε σήμερα; εμένα τελείωσε η περιοδος και σκέφτομαι τώρα πότε να ξεκινησω τα τεστ αφού η προηγούμενη ωορρηξία ήταν 27η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Ναι κορίτσι μου....και εγώ πήρα άλλα δύο τέστ κ λέω να κάνω ένα αύριο με πρωινά ούρα γτ τα άλλα τα είχα κάνει απόγευμα!! Και βλέπουμε! Μια ελπίδα μου δίνουν τα καφέ που είδα (δεν ξέρω αν θυμάσαι) εσύ τελευταία επαφή πότε είπες ότι είχες;;

Καλημέρα! Εγώ έκανα αλλά είναι κάτασπρο! Νομίζω περιμένω να έρθει περίοδος! Είχα 18/3 κ πριν από αυτό 10/3!

Περιμένω νέα σου!Ελπίζω θετικά! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vasiliki96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ! Προσπάθεια για μωράκι και εμείς ! Ήθελα να σας ρωτήσω !! Περιμένω περίοδο αύριο 21/3 . Είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 7/3 . Από τις 19/3 όσα τεστακια της home test κάνω βγάζουν μια άχνη γραμμή! Δε μππρω να Καταλάβω τι γίνεται !!!! Με το καλό όλες να έχουμε μωράκια 🌸

Καλημέρα!

Εννοείς ότι κανείς τεστ ωορρηξίας και βγάζουν μια άχνη γραμμή; Αν ναι όπως μου εξήγησαν εδώ τα κορίτσια, η ορμόνη αυτή υπάρχει στο σώμα μας και μόνο όταν είναι σκουρο από την άλλη γραμμή είναι θετικό.

Εύχομαι σύντομα να έχεις το σποράκι στην κοιλιά σου!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2024 at 10:43 ΜΜ, ο/η marina555 είπε:

Και εμείς πρωτη χρονιά παιδικό και τραβάμε το ίδιο βάσανο.συνεχεια. 

Τι είναι αυτό το πράγμα! Δεν σταματάει ποτέ ο βήχας! Απλώς γίνεται πιο ήπιος και μετά πάλι σαν γαϊδουρόβηχας.

Τι να πω! Το θετικό είναι ότι κάθε χρόνο θα είναι κ καλύτερα μέχρι να πάνε δημοτικό και να έχουν χτίσει ένα καλό ανοσοποιητικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2024 at 10:33 ΜΜ, ο/η marina555 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Διάβασα το μήνυμα σου. Εξετάσεις έκανες προληπτικα ? Σε ρωτάω γιατί δεν είναι και πολύ μεγάλο το διάστημα που προσπαθείς. 

Καλημέρα :) Γνωρίζω ότι δεν προσπαθώ μεγάλο διάστημα..στην ουσία 5 μήνες είναι!

Η γυναικολόγος μου είπε να κάνουμε προληπτικά ορμονολογικές λόγω των πολυκυστικών, να δούμε σε τι κατάσταση είναι οι ορμόνες! Και ευτυχώς θα πω γιατί αλλιώς δεν θα έβρισκα την προλακτίνη και θα με ταλαιπωρούσε..

Την δεύτερη φορά ζήτησα εγώ να κάνουμε εξετάσεις γιατί είδα κάποιες διαφορές στον κύκλο μου..

Αν νιώθετε ότι κάτι δεν πάει καλά με το σώμα σας να ζητάτε εξετάσεις ακόμη κι αν είναι νωρίς..μερικές φορές γνωρίζουμε καλύτερα από τον καθένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...