Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή! Ελπίζω να περάσετε όμορφα σήμερα - εγώ είμαι στο εξωτερικό οπότε είναι μια Δευτέρα σαν όλες τις άλλες 😅

Εύχομαι αυτή τη βδομάδα να δούμε θετικά τεστάκια 🤞🤞 Περιμένουμε τα κορίτσια μας @marinamanoulitsa και @cat12 ❤️❤️

Όσον αφορά εμένα, χθες είχαμε πτώση της LH (λιγότερο έντονο τεστάκι) οπότε θεωρητικά ήταν η μέρα της ωορρηξίας. Άρα σήμερα αρχίζει κι η αντίστροφη μέτρηση επισήμως 📆

IMG_20240318_090515.jpg

Καλησπέρα κορίτσι μου....άντε μακάρι!!! Θα μετράω μαζί σου να ξέρεις!!!🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2024 at 4:13 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Είναι και ψηλή, 67 εκατοστά είναι τώρα. Γενικά σαν σωματοδομή λέει η παιδίατρος κάνει για πολύ μεγαλύτερο μωράκι (6-8 μηνών). Μου έχουν πέσει ήδη τα χέρια, δεν ξέρω τι θα κάνω στην πορεία μαζί της 😂 

Αα εσείς θα κάνετε και τραπεζι; Εγω θα περιοριστω σε ένα candy bar και τέλος. Δεν είχαμε καμία όρεξη για τραπέζια και τέτοια. Ίσως καμιά εβδομάδα αργότερα να κάνουμε ένα πάρτυ με τους πολύ φίλους μόνο (και όχι όλο το συγγενολοι που θα είναι στην εκκλησία).

Ευτυχώς δεν ειμαι η μόνη που δεν κάνω δουλειές δηλαδή 😂 Εμένα ενώ το βράδυ θα κοιμηθεί στο λίκνο της (να θυμίσω ότι τις πρώτες 40 μέρες κοιμόταν όλη νύχτα ΠΑΝΩ ΜΟΥ), τη μέρα εξακολουθεί να θέλει να κοιμάται αγκαλιά. Αν την αφήσω, σε 5 λεπτά έχει ξυπνήσει. Άσε που έχει το εξής μοτίβο τη μέρα: Μιση ώρα ύπνο, 1 -1,5 ώρα ξύπνια, και πάλι ύπνο. Οπότε είμαι μόνιμα με ένα μωρό αγκαλιά, είτε κοιμάται, είτε έχει ξυπνήσει, γιατί βαριέται να κάθεται μόνη και γκρινιάζει. 

Μεγαλώνουν όμως γρήγορα (πότε πήγε σχεδόν 5 μηνών;;;), οπότε κάνω υπομονή...

Υ,Γ, και για Αθήνα κορίτσια εάν έχετε να προτείνετε καμία κοπέλα για μαλλιά και μακιγιάζ θα χαρώ να ακούσω τις προτάσεις σας 🎀

Ούτε θηρίο! Φτου φτου! Εμένα 8,5, μηνών και είναι 68 εκατοστά και 7,5, κιλά 😅 Είστε ψηλοί με τον άντρα σου;

Δεν θα έχουμε πολύ κόσμο, γύρω στους 80 θα καλέσουμε, οπότε πιστεύω καμιά 50αρια το πολύ θα έρθουν, οπότε θα κάνουμε και ένα τραπέζι μετά. Την άλλη μέρα από τη βάφτιση είναι και τα γενέθλιά της, οπότε λέω να κόψουμε εκεί μια τούρτα.

Έτσι είναι το πρόγραμμα τους αυτό το μήνα. Και μετά κοιμούνται ακόμα πιο λίγο 😅 Αχ θυμάμαι και η δικιά μου πολύ γκρίνια... Ευτυχία τώρα μπουσουλαει και νιώθει λίγο πιο ανεξάρτητη και δεν κλαίει τόσο 😆 Βέβαια θέλει να είναι παντού μαζί μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????

Κάμερα κορίτσι μου....εγώ ήρθα 22 ημέρα κύκλου με καφέ στην αρχή που κράτησαν 6 ημέρες κ ανάμεσα τους είχα μια μέρα λίγο αιματακι αλλά λιγο όπως εσύ!!!!! Μήπως να έκανες ένα τέστ;; Από συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

Κάμερα κορίτσι μου....εγώ ήρθα 22 ημέρα κύκλου με καφέ στην αρχή που κράτησαν 6 ημέρες κ ανάμεσα τους είχα μια μέρα λίγο αιματακι αλλά λιγο όπως εσύ!!!!! Μήπως να έκανες ένα τέστ;; Από συμπτώματα;;

Συμπτώματα περιόδου είχα δύο εβδομάδες τώρα, πολύ έντονες κράμπες και πρησμένο στήθος. Απ' όταν κατέβηκε το αίμα σταμάτησαν όλα. Γι' αυτό δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ. Αυτό που νιώθω αυτές τις μέρες είναι ζαλάδες, όμως δεν κοιμάμαι και καλά, οπότε ίσως φταίει η κούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή Σαρακοστή!! Καλό θα ήταν να κάνεις ένα τεστ κ εφόσον είναι αρνητικό να σε δει ένας γιατρός να δεις τι συμβαίνει. Ίσως να έπαιρνες μια 2η γνώμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου και καλή Σαρακοστή!! Καλό θα ήταν να κάνεις ένα τεστ κ εφόσον είναι αρνητικό να σε δει ένας γιατρός να δεις τι συμβαίνει. Ίσως να έπαιρνες μια 2η γνώμη;

Ναι θα το κάνω, απλά φοβάμαι τι θα μου πει. Εκεί που ήταν όλα εντάξει, τώρα πάλι από την αρχή ??? Δεν έχουμε ηρεμήσει καθόλου. Όλο κάτι μου συμβαίνει.  

Και απορώ, τι μπορεί να σημαίνει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα το κάνω, απλά φοβάμαι τι θα μου πει. Εκεί που ήταν όλα εντάξει, τώρα πάλι από την αρχή ??? Δεν έχουμε ηρεμήσει καθόλου. Όλο κάτι μου συμβαίνει.  

Καλημέρα κοπέλα μου! Μην πέφτεις! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου...

Πήγαινε στον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει και αν δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις που σου δίνει να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη..Δόξα το Θεό υπάρχουν πολλοί γιατροί εκεί έξω..μόνο σε παρακαλώ μην πέφτεις..θα κάνουμε ότι χρειάζεται για να έρθει και σε εμας το σποράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Μην πέφτεις! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου...

Πήγαινε στον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει και αν δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις που σου δίνει να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη..Δόξα το Θεό υπάρχουν πολλοί γιατροί εκεί έξω..μόνο σε παρακαλώ μην πέφτεις..θα κάνουμε ότι χρειάζεται για να έρθει και σε εμας το σποράκι :)

Έχω  κουραστεί με τα προβλήματα. Κάθε λίγο και λιγάκι κάτι προκύπτει. Εξετάσεις, εξετάσεις, εξετάσεις και δεν έχει τελειωμό ο κύκλος. Προφανώς τώρα θα πάω και θα μου πει, ΜΑΝΤΕΨΤΕΕΕΕ, εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Συμπτώματα περιόδου είχα δύο εβδομάδες τώρα, πολύ έντονες κράμπες και πρησμένο στήθος. Απ' όταν κατέβηκε το αίμα σταμάτησαν όλα. Γι' αυτό δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ. Αυτό που νιώθω αυτές τις μέρες είναι ζαλάδες, όμως δεν κοιμάμαι και καλά, οπότε ίσως φταίει η κούραση.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. αλλά θα σου πω για αρχή η γνώμη μου είναι να κάνεις ένα τέστ να ξέρεις!! Και μετά να επισκεφτείς γιατρό να σε καθοδηγήσει!  Μην φοβάσαι γτ όταν ξέρεις τι να αντιμετωπίσεις μπορείς καλύτερα!! Και σύντομα θα έρθει το μωράκι σου!!! Αν δεν έχει έρθει ήδη!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. αλλά θα σου πω για αρχή η γνώμη μου είναι να κάνεις ένα τέστ να ξέρεις!! Και μετά να επισκεφτείς γιατρό να σε καθοδηγήσει!  Μην φοβάσαι γτ όταν ξέρεις τι να αντιμετωπίσεις μπορείς καλύτερα!! Και σύντομα θα έρθει το μωράκι σου!!! Αν δεν έχει έρθει ήδη!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Ναι έχεις δίκιο, με χαλάει όλη αυτή η κατάσταση όμως. Δεν θέλω να γκρινιάζω αλήθεια, απλά πίστευα πως η διαδικασία απόκτησης ενός παιδιού θα ήταν ρομαντική και χωρίς την επέμβαση της επιστήμης συνεχώς.

Θα το κάνω πάντως δεν έχω κάτι να χάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω  κουραστεί με τα προβλήματα. Κάθε λίγο και λιγάκι κάτι προκύπτει. Εξετάσεις, εξετάσεις, εξετάσεις και δεν έχει τελειωμό ο κύκλος. Προφανώς τώρα θα πάω και θα μου πει, ΜΑΝΤΕΨΤΕΕΕΕ, εξετάσεις.

Σε καταλαβαίνω..είμαι και εγώ στο ψάξιμο και μερικές φορές σπάνε τα νεύρα μου..

Βήμα βήμα.. κάνε ενα τεστάκι και αν είναι αρνητικό το βλέπεις με τον γιατρό σου..εμείς εδω είμαστε να συζητήσουμε οτιδήποτε θελήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι έχεις δίκιο, με χαλάει όλη αυτή η κατάσταση όμως. Δεν θέλω να γκρινιάζω αλήθεια, απλά πίστευα πως η διαδικασία απόκτησης ενός παιδιού θα ήταν ρομαντική και χωρίς την επέμβαση της επιστήμης συνεχώς.

Θα το κάνω πάντως δεν έχω κάτι να χάσω!

Να το κάνεις ...κ να πάρεις δύναμη για τον επόμενο μήνα!! Θα το αποκτήσεις σύντομα το θαύματακι σου στο εύχομαι από καρδιάς ❤️

Εγώ αυτή την στιγμή που σου γράφω υποφέρω από πόνο στην κοιλιά κ στην μέση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melikara86 είπε:

Να το κάνεις ...κ να πάρεις δύναμη για τον επόμενο μήνα!! Θα το αποκτήσεις σύντομα το θαύματακι σου στο εύχομαι από καρδιάς ❤️

Εγώ αυτή την στιγμή που σου γράφω υποφέρω από πόνο στην κοιλιά κ στην μέση! 

Έκανες τελικά τεστ?? Συγνώμη, δεν το έχω δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Να το κάνεις ...κ να πάρεις δύναμη για τον επόμενο μήνα!! Θα το αποκτήσεις σύντομα το θαύματακι σου στο εύχομαι από καρδιάς ❤️

Εγώ αυτή την στιγμή που σου γράφω υποφέρω από πόνο στην κοιλιά κ στην μέση! 

κορίτσι μου είδα αυτό που έγραψες για τα καφέ υγρά..έχεις ακόμη ή σου σταμάτησαν εντελώς; επικοινώνησες με τον γιατρό σου;

Και εγώ πονάω από προχθές..περιμένω σήμερα να αδιαθετήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

Σε καταλαβαίνω..είμαι και εγώ στο ψάξιμο και μερικές φορές σπάνε τα νεύρα μου..

Βήμα βήμα.. κάνε ενα τεστάκι και αν είναι αρνητικό το βλέπεις με τον γιατρό σου..εμείς εδω είμαστε να συζητήσουμε οτιδήποτε θελήσεις!

Το ξέρω, σε ευχαριστώ πολύ🙏

Εύχομαι να έρθει γρήγορα και σε εσάς ένα σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Το ξέρω, σε ευχαριστώ πολύ🙏

Εύχομαι να έρθει γρήγορα και σε εσάς ένα σποράκι.

να είσαι καλά κοπέλα μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έκανες τελικά τεστ?? Συγνώμη, δεν το έχω δει!

Έκανα προχθές αμέσως μετά τα υγρά που είδα κ το λιγο αιματακι! Ήταν αρνητικό...😢 Δεν ξέρω αν ήταν νωρίς η όχι για να δείξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου είδα αυτό που έγραψες για τα καφέ υγρά..έχεις ακόμη ή σου σταμάτησαν εντελώς; επικοινώνησες με τον γιατρό σου;

Και εγώ πονάω από προχθές..περιμένω σήμερα να αδιαθετήσω..

Μου σταμάτησαν εντελώς.....όχι δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη με την γιατρό μου επειδή σταμάτησαν περιμένω να δω τι μπορεί να ήταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου είδα αυτό που έγραψες για τα καφέ υγρά..έχεις ακόμη ή σου σταμάτησαν εντελώς; επικοινώνησες με τον γιατρό σου;

Και εγώ πονάω από προχθές..περιμένω σήμερα να αδιαθετήσω..

Εύχομαι να μην σου έρθει!!! 🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Έκανα προχθές αμέσως μετά τα υγρά που είδα κ το λιγο αιματακι! Ήταν αρνητικό...😢 Δεν ξέρω αν ήταν νωρίς η όχι για να δείξει!!

Κατάλαβα, εύχομαι να έρθει σύντομα το θαυματάκι σας κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κατάλαβα, εύχομαι να έρθει σύντομα το θαυματάκι σας κορίτσι μου.

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου ...κ σε σένα εύχομαι να έρθει σύντομα 🙏🏼🫶🙏🏼🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...