Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις On 1/12/2023 at 11:45 ΠΜ, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!! Μόλις γέννησα και περιμένω να μου φέρουν το κοριτσάκι μου στο δωμάτιο και μπήκα να σας διαβάσω!! Σας στέλνω σε όλες αυτήν την υπέροχη μωρουδιλα και σας εύχομαι ολόψυχα μέσα στο 2024 να την "γευτείτε" με γερά παιδιά!!!! 

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου, γερό, δυνατό, υγιές και καλοτυχο να είναι πάντα!! Χρόνια πολλά σε όλες τις κοπέλες του φόρουμ! Άντε να μας έρθει και εμάς το δωράκι μας!!! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!
Εύχομαι από καρδιάς ειρηνη, αγάπη, υγεία, χαρά, ευτυχία, δικαιοσύνη, ελευθερία και ό,τι άλλο επιθυμειτε για τη συνέχιση αυτής της ζωής και μιας καλύτερης, μελλοντικής και αιώνιας.
Χρ΄΄ονια πολλα!

 

giphy.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Τα ίδια είχα ξανά κάνει την προηγούμενη εβδομάδα και έδειξαν πιο σκούρα γραμμή αχνή πάλι. Είναι τα first steps από φαρμακείο τα πήρα. Το καλό είναι ότι ακόμα δεν εδώ δει αιμα η περίοδο η κάτι άρα δεν είναι ακόμα φυσική αποβολή.αλλα δε ξέρω τι είναι....

Ούτε και θα δεις αίμα πιστεύω!!! Είμαι σίγουρη πως έπεσες σε ελαττωματικό τέστ. Περιμένουμε την νέα χοριακη σου . Οολα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ούτε και θα δεις αίμα πιστεύω!!! Είμαι σίγουρη πως έπεσες σε ελαττωματικό τέστ. Περιμένουμε την νέα χοριακη σου . Οολα θα πάνε καλά ❤️

Ευχαριστώ πολύ!!! Έκανα και 3ο πάλι άχνη. Δε κάνω άλλα....θα με τρελάνουν.. αποκλείεται σε 3 μέρες να έπεσε τόσο η χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. Καλά Χριστούγεννα σε όλες και με το καλό τα μωράκια μας... Στις υπόλοιπες με μια μεγάλη χοριακή εύχομαι σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!
Εύχομαι από καρδιάς ειρηνη, αγάπη, υγεία, χαρά, ευτυχία, δικαιοσύνη, ελευθερία και ό,τι άλλο επιθυμειτε για τη συνέχιση αυτής της ζωής και μιας καλύτερης, μελλοντικής και αιώνιας.
Χρ΄΄ονια πολλα!

 

giphy.gif

Τι υπέροχες ευχές...Χρόνια Πολλά κορίτσια μου. Ας γεμίσει φως και ζεστασιά η ψυχή μας..και με το καλό γερά μωράκια οι κοιλίες μας.. χαρούμενα Χριστούγεννα σε όλες σας αγαπημένες μου φίλες..γιατί έτσι σας νιώθω..πραγματικές μου φίλες 🌲❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Μακαριιιι εγώ έκανα 2(ήταν τα διπλά της first steps) και ήταν και τα 2 αχνα.. πιο αχνα από την προηγούμενη εβδομάδα και λέω οκ το πιθανότερο είναι να ήταν χημική σύλληψη αλλά δε θα είχα κάποιο αιμα κάτι???? Αν είχα αποβάλει? Τέλος πάντων...ότι και να λέμε τώρα απλά ναι τα τεστ δε ξέρω τι έγινε κι με άγχωσαν!!

Δεν τα έχω δοκιμάσει αυτά τα τεστ αλλά να ξέρεις ακόμα η χοριακη είναι χαμηλή εγω με 412 και το τεστ πάλι η γραμμή δεν είχε γίνει ίδια με την γραμμή ελέγχου είναι χαμηλά ακόμα θέλουν πιο πολύ 

όταν γίνεται η βιοχιμικη ανεβαίνει η χοριακη μετά πέφτει και έρχεται το αίμα δεν πέφτει από την και μέρα στην άλλη

να εδώ είναι 412 η χοριακη στο τεστ αυτό είναι εντονο αλλά όχι σαν την γραμμή ελέγχου τώρα εσύ όταν εκανες το τεστ αν ήταν 160-200 μην περιμενεις να δείξει εντονο IMG_6171.thumb.jpeg.d64220355fb5545070db4d3a8e1eecc6.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν τα έχω δοκιμάσει αυτά τα τεστ αλλά να ξέρεις ακόμα η χοριακη είναι χαμηλή εγω με 412 και το τεστ πάλι η γραμμή δεν είχε γίνει ίδια με την γραμμή ελέγχου είναι χαμηλά ακόμα θέλουν πιο πολύ 

όταν γίνεται η βιοχιμικη ανεβαίνει η χοριακη μετά πέφτει και έρχεται το αίμα δεν πέφτει από την και μέρα στην άλλη

να εδώ είναι 412 η χοριακη στο τεστ αυτό είναι εντονο αλλά όχι σαν την γραμμή ελέγχου τώρα εσύ όταν εκανες το τεστ αν ήταν 160-200 μην περιμενεις να δείξει εντονο IMG_6171.thumb.jpeg.d64220355fb5545070db4d3a8e1eecc6.jpeg

Δυστυχώς δε μπορώ να σας στείλω εικόνα.... έχετε δίκιο...μάλλον εμένα πάει με αργούς ρυθμούς απλά τις πρώτες μέρες που τα έκανα τα τεστ ήταν πιο έντονη η αχνή κ μετά όχι τόσο γι αυτό μου προξένησε το ενδιαφέρον!!! Αφήστε το ότι χτες το βράδυ πριστηκε το δόντι μου τα ούλα μου δε ξέρω...δε πονάω τόσο αλλά έχω πρηστεί κ πήρα αμοξιλ αντιβιωση αναγκαστικά να φύγει το πρήξιμο. Μίλησα με τη γιατρό....άρα ακόμα κ να μη ήμουν εγκυος θέλεις να πεις πρέπει να πέσει η χοριακη κ πάλι θα έδειχνε το τεστ θετικο....εγώ είχα ωορηξια 1,2 Δεκέμβρη σήμερα έχουμε 25....πάει πιο αργά εμένα....

Χρόνια πολλά κιόλας!!! Να έχουμε υγεία αγάπη και ότι επιθυμεί ο καθένας μας!!!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει...απλά έχω τεστ σπίτι κ τα κάνω...δεν βαριέσαι...έκανα κ σήμερα με τα πρωινά ουρά πάλι το ίδιο...

Απλά άλλες κοπέλες μου λες ότι είχα λίγες μέρες καθυστέρηση με το που το έκανα 2 γραμμές μπαμ κι εγώ το κάνω κι ψάχνω ψάχνω την 2η κι αχνοφαίνεται...🤣🤣🤣 Μακάρι να είναι όλα καλά!!!!! Και όταν κάνω αίματος να δω τη χοριακη να ανεβει έστω με αργό ρυθμό να μη την δω κατεβασμένη δεν θέλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου απευθύνομαι σε όσες έχετε πάρει utrogestan κολπικά και αντιμετωπίζατε πρόβλημα με το πρήξιμο...κάνατε κάτι να αντιμετωπίσετε την δυσφορία? Ναι πεινάω και ναι τρώω αλλά η δυσφορία είναι πολύ μεγάλη. Από χθες είμαι όλη μέρα ουφ και ουφ. Ούτε η σόδα βοηθάει . Έχω μια κοιλιά ειλικρινά σαν να είμαι 3μηνων. Και γενικά από το πρήξιμο δύσπνοια...καμία ιδέα?? Κάτι που σας ανακουφισε???

Σημειωτέον παίρνω ένα κολπικό υπόθετο το βράδυ πριν τον ύπνο , αν λέει κάτι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια είδα αιμα.... Κ έχω πόνους περιοδου...δεν έχω αιμορραγία αλλά έχω αλματάκια.αυτο που φοβόμουν έγινε όμως η γιατρός επιμένει να κάνω χοριακη...δε καταλαβαίνω μέσα σε τόσες λίγες μέρες γιατί να συμβεί αυτό? Δηλαδή θες να χαρείς και σου παίρνουν την χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου απευθύνομαι σε όσες έχετε πάρει utrogestan κολπικά και αντιμετωπίζατε πρόβλημα με το πρήξιμο...κάνατε κάτι να αντιμετωπίσετε την δυσφορία? Ναι πεινάω και ναι τρώω αλλά η δυσφορία είναι πολύ μεγάλη. Από χθες είμαι όλη μέρα ουφ και ουφ. Ούτε η σόδα βοηθάει . Έχω μια κοιλιά ειλικρινά σαν να είμαι 3μηνων. Και γενικά από το πρήξιμο δύσπνοια...καμία ιδέα?? Κάτι που σας ανακουφισε???

Σημειωτέον παίρνω ένα κολπικό υπόθετο το βράδυ πριν τον ύπνο , αν λέει κάτι αυτό.

Σε ενοχλεί τόσο πολύ ε? Εγώ έπαιρνα για ένα δίμηνο τρία την ημέρα κι οκ τσίμπησα δυο κιλά, είχα και πρήξιμο, αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά. Μπόλικο νερό κι όσο μπορείς πρωτεΐνη περισσότερη στα γεύματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου απευθύνομαι σε όσες έχετε πάρει utrogestan κολπικά και αντιμετωπίζατε πρόβλημα με το πρήξιμο...κάνατε κάτι να αντιμετωπίσετε την δυσφορία? Ναι πεινάω και ναι τρώω αλλά η δυσφορία είναι πολύ μεγάλη. Από χθες είμαι όλη μέρα ουφ και ουφ. Ούτε η σόδα βοηθάει . Έχω μια κοιλιά ειλικρινά σαν να είμαι 3μηνων. Και γενικά από το πρήξιμο δύσπνοια...καμία ιδέα?? Κάτι που σας ανακουφισε???

Σημειωτέον παίρνω ένα κολπικό υπόθετο το βράδυ πριν τον ύπνο , αν λέει κάτι αυτό.

Δεν ξέρω κορίτσι μου εγω πίνω ένα πρωί και ένα βράδυ δεν είχα κάποιο θέμα για να σε βοηθησω.. ίσως αν τα πιεις να  ήταν πιο καλά ; Αλλά θα πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου φαντάζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σε ενοχλεί τόσο πολύ ε? Εγώ έπαιρνα για ένα δίμηνο τρία την ημέρα κι οκ τσίμπησα δυο κιλά, είχα και πρήξιμο, αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά. Μπόλικο νερό κι όσο μπορείς πρωτεΐνη περισσότερη στα γεύματα. 

Νερό πίνω μπόλικο αλλά νομίζω με κάνει χειρότερα!! Μετά κάνει και κλουπ κλουπ η κοιλιά!! Χαχαχαχ ..άντε να δούμε... τουλάχιστον τα έχουμε που τα έχουμε αυτά ας ελπίσουμε ότι θα φέρουν και αποτέλεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν ξέρω κορίτσι μου εγω πίνω ένα πρωί και ένα βράδυ δεν είχα κάποιο θέμα για να σε βοηθησω.. ίσως αν τα πιεις να  ήταν πιο καλά ; Αλλά θα πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου φαντάζομαι 

Δυστυχώς δεν μπορώ να καταπιω χάπια εύκολα και για αυτό πήγαμε στην λύση των κολπικών υποθετων...άρα αναγκαστικά θα το υπομείνω!! ..δεν πειράζει αν είναι για καλό όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Νερό πίνω μπόλικο αλλά νομίζω με κάνει χειρότερα!! Μετά κάνει και κλουπ κλουπ η κοιλιά!! Χαχαχαχ ..άντε να δούμε... τουλάχιστον τα έχουμε που τα έχουμε αυτά ας ελπίσουμε ότι θα φέρουν και αποτέλεσμα!!

Ισχύει, με το νερό νιώθεις πιο φουσκωμένη αλλά στο τέλος θα βοηθήσει! Εννοείται νερό όχι με τα γεύματα, μόνο ενδιάμεσα. Υπομονή και μ ένα καλό αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου απευθύνομαι σε όσες έχετε πάρει utrogestan κολπικά και αντιμετωπίζατε πρόβλημα με το πρήξιμο...κάνατε κάτι να αντιμετωπίσετε την δυσφορία? Ναι πεινάω και ναι τρώω αλλά η δυσφορία είναι πολύ μεγάλη. Από χθες είμαι όλη μέρα ουφ και ουφ. Ούτε η σόδα βοηθάει . Έχω μια κοιλιά ειλικρινά σαν να είμαι 3μηνων. Και γενικά από το πρήξιμο δύσπνοια...καμία ιδέα?? Κάτι που σας ανακουφισε???

Σημειωτέον παίρνω ένα κολπικό υπόθετο το βράδυ πριν τον ύπνο , αν λέει κάτι αυτό.

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εγω παίρνω 3 την μέρα κολπικά.Την μέρα μόνο της έμβρυομεταφορας το πήρα από το στόμα και ήμουν πολύ ζαλισμενη.Λες και είχα πιει ένα μπουκάλι κρασί μόνη μου.Εχω πρήξιμο όπως λες αλλά το παλεύω.Πολυ νερό πινω.Καποιες φορές όταν κάθομαι και νιώθω ενόχληση ξεκουμπωνω το παντελόνι λίγο κανένα κουμπί για να μην με πιέζει.Απο κιλά είμαι στα ίδια.Χθες έλεγα στον άντρα μου ότι κάποιες φορές νιώθω λες και μου έχουν βάλει αέρα στην κοιλιά και του κάνω πλάκα ότι δεν μπορώ να την ρουφηξω.Δεν μπαίνει μέσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα κορίτσια! Καλα Χριστούγεννα με υγεια!

@Girly απο το στομα είναι χειροτερα. Αν τα επαιρνες απο τ στομα θα σ ελεγα να τ παρεις κολπικα αλλα τα παιρνεις ηδη ετσι. Υπομονη λοιπον. Ποτε είναι να κάνεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εγω παίρνω 3 την μέρα κολπικά.Την μέρα μόνο της έμβρυομεταφορας το πήρα από το στόμα και ήμουν πολύ ζαλισμενη.Λες και είχα πιει ένα μπουκάλι κρασί μόνη μου.Εχω πρήξιμο όπως λες αλλά το παλεύω.Πολυ νερό πινω.Καποιες φορές όταν κάθομαι και νιώθω ενόχληση ξεκουμπωνω το παντελόνι λίγο κανένα κουμπί για να μην με πιέζει.Απο κιλά είμαι στα ίδια.Χθες έλεγα στον άντρα μου ότι κάποιες φορές νιώθω λες και μου έχουν βάλει αέρα στην κοιλιά και του κάνω πλάκα ότι δεν μπορώ να την ρουφηξω.Δεν μπαίνει μέσα 😂

Σε νιωθωωωω. Σήμερα σηκώθηκα από το γιορτινό τραπέζι με ξακουμπωτο παντελόνι χαχαχαχ. Έτσι νιώθω και και γω. Κιλά δεν έβαλα ούτε εγω. Μόνο πρήξιμο σε σημείο να μην μου χωράνε κάποια παντελόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Χρόνια πολλα κορίτσια! Καλα Χριστούγεννα με υγεια!

@Girly απο το στομα είναι χειροτερα. Αν τα επαιρνες απο τ στομα θα σ ελεγα να τ παρεις κολπικα αλλα τα παιρνεις ηδη ετσι. Υπομονη λοιπον. Ποτε είναι να κάνεις χοριακη?

Ναι έχω ακούσει ότι είναι χειρότερο..το διάβαζα και πριν λίγο σε παλιές συζητήσεις... χοριακη την Παρασκευή που μας έρχεται..βέβαια δεν ξέρω πότε έγινε ωορηξια γιατί την μέρα της σπερματεγχυσης δεν έκανα υπέροχο και εν ένιωσα ποτέ κανέναν πόνο ωορηξιας όπως την προηγούμενη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εγω παίρνω 3 την μέρα κολπικά.Την μέρα μόνο της έμβρυομεταφορας το πήρα από το στόμα και ήμουν πολύ ζαλισμενη.Λες και είχα πιει ένα μπουκάλι κρασί μόνη μου.Εχω πρήξιμο όπως λες αλλά το παλεύω.Πολυ νερό πινω.Καποιες φορές όταν κάθομαι και νιώθω ενόχληση ξεκουμπωνω το παντελόνι λίγο κανένα κουμπί για να μην με πιέζει.Απο κιλά είμαι στα ίδια.Χθες έλεγα στον άντρα μου ότι κάποιες φορές νιώθω λες και μου έχουν βάλει αέρα στην κοιλιά και του κάνω πλάκα ότι δεν μπορώ να την ρουφηξω.Δεν μπαίνει μέσα 😂

Εγω που πίνω δυο χάπια την μέρα δεν με έχουν ενοχλήσει μέχρι στιγμής καλά είμαι 🤷‍♀️😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι έχω ακούσει ότι είναι χειρότερο..το διάβαζα και πριν λίγο σε παλιές συζητήσεις... χοριακη την Παρασκευή που μας έρχεται..βέβαια δεν ξέρω πότε έγινε ωορηξια γιατί την μέρα της σπερματεγχυσης δεν έκανα υπέροχο και εν ένιωσα ποτέ κανέναν πόνο ωορηξιας όπως την προηγούμενη φορά...

Με το καλό κορίτσι μου... Μακάρι να δεις μια μεγάλη χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...