Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ εμένα δεν σταματάει να κλωτσαει. Τώρα ειχαμε την β επιπέδου και παλι ενω με εξέταζε ο γιατρός κλωτσούσε. Ευτυχώς πήγαν όλα καλά! Δεν μας πόζαρε και πολύ καλά για να τον δούμε αλλά ευτυχώς όλα καλά!

Τέλεια νέα !! 🩵🩵🩵Την επόμενη φορά θα τον απολαύσετε περισσότερο που θα έχει μεγαλώσει κ άλλο !!

Εγώ μέσα στη μέρα δεν την καταλαβαίνω πολύ .. αλλά μόλις ξαπλώσω αμέσως αρχίζει τον χορό .. λατρεύω αυτό το συναίσθημα .. κ κάπως με ησυχάζει ότι όλα πάνε καλά .. 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,τελειώσαμε και εμείς με την β'επιπεδου!!!Όλα καλαα 🧿🧿🧿 και επιτέλους μας αποκάλυψε και το φύλο ο κύριος 💙🧿💙🧿💙🧿💙🧿

Άντε και στις επόμενες με το καλό να μας πείτε τα νέα σας 🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου,τελειώσαμε και εμείς με την β'επιπεδου!!!Όλα καλαα 🧿🧿🧿 και επιτέλους μας αποκάλυψε και το φύλο ο κύριος 💙🧿💙🧿💙🧿💙🧿

Άντε και στις επόμενες με το καλό να μας πείτε τα νέα σας 🤗🤗🤗🤗

Μπράβο κοριτσι μου! Αγοράκι και εσείς Ε;! Όμορφα! Αντε παίρνουμε μια ανάσα τώρα μέχρι να τα ξαναδούμε 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσιααααααα ας ξανά μαζευτούμε 🤗🤗😂

Τι κάνετε???πως τα πάτε αυτές τις μέρες που έχουμε να τα πούμε???Εμείς έχουμε ένα θεματακι με την β' επιπέδου αλλά αποφάσισα ότι δε θα το αφήσω να με αγχώσει 🤗

Όλα θα πάνε μια χαρά 🤗🧿🤗🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε ?? 

@Demy93Εννοείται ότι όλα θα πάνε μια χαρά κ να μην έχεις άγχος.. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου.. εγώ έχω καταλάβει ότι κάθε εγκυμοσύνη έχει τα δικά της .. αισιοδοξία κ όλα θα είναι καλά.. πότε έχεις πάλι ραντεβού? 

@marinaPεσυ πώς είσαι ?? 

Εγώ την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού .. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε ?? 

@Demy93Εννοείται ότι όλα θα πάνε μια χαρά κ να μην έχεις άγχος.. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου.. εγώ έχω καταλάβει ότι κάθε εγκυμοσύνη έχει τα δικά της .. αισιοδοξία κ όλα θα είναι καλά.. πότε έχεις πάλι ραντεβού? 

@marinaPεσυ πώς είσαι ?? 

Εγώ την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού .. 

 

Στις 16 Απριλίου,μου έχει γράψει και την καμπύλη σακχάρου να την κάνω 1 2 μέρες πριν πάω να το τσεκαρουμε και αυτό 🤗...

Ευτυχώς ο μικρούλης μας είναι πολύ ζωηρός και με ανακουφίζει παααααρα πολύ το να τον νιώθω 🧿🧿💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Στις 16 Απριλίου,μου έχει γράψει και την καμπύλη σακχάρου να την κάνω 1 2 μέρες πριν πάω να το τσεκαρουμε και αυτό 🤗...

Ευτυχώς ο μικρούλης μας είναι πολύ ζωηρός και με ανακουφίζει παααααρα πολύ το να τον νιώθω 🧿🧿💙💙

Είναι πραγματικά ανακουφιστικο αυτό ..

Βρε κορίτσια.. εγώ τις τελευταίες 2-3 ημέρες νιώθω έτσι σαν ένα βάρος χαμηλά στην κοιλιά .. δεν θα το έλεγα πόνο ..πιο πολύ βάρος .. φαντάζομαι είναι φυσιολογικό γιατί έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα μου.. αλλά αγχώνομαι .. διαβάζω βέβαια ότι σιγά σιγά θα αρχίσουν κ κάποιες αραιές συσπάσεις.. δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κορίτσια μου!!

@Demy93 τι θέμα υπάρχει κορίτσι μου; Ότι και να είναι όλα θα πάνε καλά! Να προσεύχεσαι και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! Ισχύει οτι είναι πολύ βοηθητικό που τα νιώθουμε. Εμένα δεν σταματάει ολη μέρα σε σημείο π με πονάνε κάποιες κινήσεις του αλλά λέω μακάρι να είναι πάντα έτσι να τον νιώθω.

Κατα τα άλλα μπήκα στον 6ο το Σάββατο και ξεκίνησαν οι εμετοι. Μέχρι τώρα δεν εκανα εμετους. Τώρα είπε να ξεκινήσει αυτό το σύμπτωμα... Παλεύεται ευτυχώς. 08/4 έχουμε ραντεβού 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Για σας κορίτσια μου!!

@Demy93 τι θέμα υπάρχει κορίτσι μου; Ότι και να είναι όλα θα πάνε καλά! Να προσεύχεσαι και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! Ισχύει οτι είναι πολύ βοηθητικό που τα νιώθουμε. Εμένα δεν σταματάει ολη μέρα σε σημείο π με πονάνε κάποιες κινήσεις του αλλά λέω μακάρι να είναι πάντα έτσι να τον νιώθω.

Κατα τα άλλα μπήκα στον 6ο το Σάββατο και ξεκίνησαν οι εμετοι. Μέχρι τώρα δεν εκανα εμετους. Τώρα είπε να ξεκινήσει αυτό το σύμπτωμα... Παλεύεται ευτυχώς. 08/4 έχουμε ραντεβού 🥰

Υπάρχει ένα ασβεστωμα στην αριστερή κοιλία (υπερηχογενες κομβίο) αλλά είναι μόνος αυτός ο δείκτης παρών πράγμα που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ καθώς έχω πολύ καλή αυχενική ευτυχώς 💙🧿

Χαχα εμείς έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά,μπαίνω το Σάββατο στον 6ο και ευτυχώς ακόμα είμαι πολύ καλά και σε κιλά και σε διάθεση/συμπτώματα 🤗🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Υπάρχει ένα ασβεστωμα στην αριστερή κοιλία (υπερηχογενες κομβίο) αλλά είναι μόνος αυτός ο δείκτης παρών πράγμα που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ καθώς έχω πολύ καλή αυχενική ευτυχώς 💙🧿

Χαχα εμείς έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά,μπαίνω το Σάββατο στον 6ο και ευτυχώς ακόμα είμαι πολύ καλά και σε κιλά και σε διάθεση/συμπτώματα 🤗🧿

Να το χαρείς κορίτσι μου και εγώ από τον 4ο μηνα μέχρι το Σάββατο πριν μπω στον 6ο ηταν όνειρο 🤣

Τώρα ξεκινησαν αναγουλες και εμετοί κάθε πρωί. Αλλά καλά να είναι τα μικρά μας και ας μας ζοριζουν για πάντα 💙💙🙏🏻🙏🏻

Όλα καλά θα πανε!. θετική ενέργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε???νομίζω ότι οι περισσότερες έχετε μπει ήδη στον 6ο αφού όπως θυμάμαι εγώ πρέπει να είμαι η τελευταία 🥰🧿

Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω,έχετε ξεκινήσει να αγοράζετε ή να βλέπετε πραγματακια για τα μωράκια??? 🩷🩵🧿🩵🩷

Αν μπορεί κάποια ας κάνει λίστα με τις πητ μας να ξέρουμε που είμαστε 🤗🦋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Αισίως εμείς σήμερα μπήκαμε στον 6ο 🧿🧿 και όπως φαίνεται ο μικρούλης μας έχει μεγάλα κέφια 😂😂

Εσείς πώς είστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 🥰🥰

Τι κάνετε???Αισίως εμείς σήμερα μπήκαμε στον 6ο 🧿🧿 και όπως φαίνεται ο μικρούλης μας έχει μεγάλα κέφια 😂😂

Εσείς πώς είστε???

Από εδώ κ πέρα θα τον καταλαβαίνεις κ περισσότερο.. εγώ μπήκα 24η εβδομάδα και ανυπομονώ να έρθει η τρίτη για να δω αυτή τη ζουζούνα που ήδη έχω δεθεί πολύ μαζί της κ απολαμβάνω να την νιώθω να με κλωτσαει .. από πράγματα δεν πήρα ακόμα κάτι .. αλλά μέσα στον Απρίλιο θα αρχίσω να τα ψάχνω σιγά σιγά .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η XanaT είπε:

@marinaPόλα καλά κορίτσι μου? Σε χάσαμε .. 

 

Καλησπέρα κορίτσια μουυυ 💙💙💙💙

Πολύ τρέξιμο εδώ, καθαρίζαμε το δωμάτιο του μικρού. Μεσα στο μήνα θα φέρουμε πράγματα που πηραμε για τον μπέμπη σιγά σιγά να στήνουμε. Οπότε εχει πολλη κούραση! 

Κατά τα άλλα παμε πολύ καλά, ήπια συμπτώματα, και πολλές κλωτσιές ευτυχώς 🥰 Δευτέρα έχουμε ραντεβού επιτέλους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2024 at 2:23 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε???νομίζω ότι οι περισσότερες έχετε μπει ήδη στον 6ο αφού όπως θυμάμαι εγώ πρέπει να είμαι η τελευταία 🥰🧿

Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω,έχετε ξεκινήσει να αγοράζετε ή να βλέπετε πραγματακια για τα μωράκια??? 🩷🩵🧿🩵🩷

Αν μπορεί κάποια ας κάνει λίστα με τις πητ μας να ξέρουμε που είμαστε 🤗🦋

Καλημέρα κορίτσι μου. 

Εγώ πητ σύμφωνα με την αυχενική εχω 27/07. 

Πραγματακια έχω πάρει, και σε ένα μήνα πρέπει να εχω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο έτοιμη 🥹 ακόμη δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός κορίτσια. Πότε αγωνιουσαμε για την αυχενική, για την β επιπέδου... Τώρα θα αγωνιούμε γ τον τοκετό 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. 

Εγώ πητ σύμφωνα με την αυχενική εχω 27/07. 

Πραγματακια έχω πάρει, και σε ένα μήνα πρέπει να εχω και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο έτοιμη 🥹 ακόμη δεν το πιστεύω πως πέρασε ο καιρός κορίτσια. Πότε αγωνιουσαμε για την αυχενική, για την β επιπέδου... Τώρα θα αγωνιούμε γ τον τοκετό 🙏🏻

Αχ ρε Μαρινάκι μπαίνω και διαβάζω τα νέα σου σε αυτό το ποστ και παίρνω τόση δύναμη!!!! 

Πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός!!!!! Σχεδόν έφτασε η στιγμή που θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου αυτόν τον ζωηρό μπόμπιρα.💞

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους 🙏🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνουμε,πως είμαστε??? 🦋🌺🦋🌺

Πότε έχετε ραντεβού?? 🧿🧿

Εμείς το κάναμε το ραντεβού μας .. όλα καλά .. μεγαλώνει το μωράκι μας .. 🩷🩷

σε 3 εβδομάδες πάλι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2024 at 11:37 ΠΜ, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αχ ρε Μαρινάκι μπαίνω και διαβάζω τα νέα σου σε αυτό το ποστ και παίρνω τόση δύναμη!!!! 

Πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός!!!!! Σχεδόν έφτασε η στιγμή που θα κρατήσεις στην αγκαλιά σου αυτόν τον ζωηρό μπόμπιρα.💞

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους 🙏🌺

Κορίτσι μου!!! Θα έρθει για όλες σας αυτή η στιγμή! Σας το εύχομαι!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2024 at 11:19 ΠΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνουμε,πως είμαστε??? 🦋🌺🦋🌺

Πότε έχετε ραντεβού?? 🧿🧿

Εγώ αύριο επιτέλους έχω ραντεβού κορίτσια!! Μεγάλη αγωνία έχω να τον δω από την β επιπέδου 😳 αιώνας μου φάνηκε οσο και να κλωτσαει 💙 αν και εχουν αραιώσει οι κλωτσιές του και με ανησυχεί μεσα στη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εγώ αύριο επιτέλους έχω ραντεβού κορίτσια!! Μεγάλη αγωνία έχω να τον δω από την β επιπέδου 😳 αιώνας μου φάνηκε οσο και να κλωτσαει 💙 αν και εχουν αραιώσει οι κλωτσιές του και με ανησυχεί μεσα στη μέρα 

Μην σε ανησυχεί .. σε αυτή τη φάση τα μωράκια μας κοιμούνται πολλές ώρες.. έτσι διάβασα..επίσης μπορεί να έχει αλλάξει θέση .. εμένα δύο μέρες πριν πάμε στον γιατρό ένιωθα ότι κλωτσούσε κάπως διαφορετικά .. πιο αραιά κ πιο αδύναμα.  Κ είχα αγχωθει .. κ τελικά ήταν με το κεφάλι κάτω κ ανάποδα . Οπότε προφανώς κλωτσούσε προς τα μέσα για αυτό το ένιωθα διαφορετικά .. όλα καλά θα είναι !! 🩷🩵🩷🩵🩷🩵 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2024 at 9:42 ΠΜ, ο/η XanaT είπε:

Μην σε ανησυχεί .. σε αυτή τη φάση τα μωράκια μας κοιμούνται πολλές ώρες.. έτσι διάβασα..επίσης μπορεί να έχει αλλάξει θέση .. εμένα δύο μέρες πριν πάμε στον γιατρό ένιωθα ότι κλωτσούσε κάπως διαφορετικά .. πιο αραιά κ πιο αδύναμα.  Κ είχα αγχωθει .. κ τελικά ήταν με το κεφάλι κάτω κ ανάποδα . Οπότε προφανώς κλωτσούσε προς τα μέσα για αυτό το ένιωθα διαφορετικά .. όλα καλά θα είναι !! 🩷🩵🩷🩵🩷🩵 

Αχ αυτό το διαφορετικα νιώθω και εγώ. Προς τα μέσα όπως λες. Νιώθω τις κλωτσιές αλλα πολύ πιο αδύναμες.

Για να δούμε σήμερα που θα πάμε τι θα δούμε 💙 καμπύλη ζαχάρου σας είπε ο γιατρός πότε θα κάνετε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ αυτό το διαφορετικα νιώθω και εγώ. Προς τα μέσα όπως λες. Νιώθω τις κλωτσιές αλλα πολύ πιο αδύναμες.

Για να δούμε σήμερα που θα πάμε τι θα δούμε 💙 καμπύλη ζαχάρου σας είπε ο γιατρός πότε θα κάνετε κορίτσια;

Θα περιμένουμε τα νέα σας 🥰🧿🥰🧿

Εγώ έχω καμπύλη την άλλη τρίτη όπως και ραντεβού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...