Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση περιοδου μετα απο βιοχημικη


EVANGELIA 1988

Recommended Posts

Καλημέρα σας! Μετά από βιοχημική κυηση πόσος καιρος πέρασε για να σας έρθει η επόμενη περίοδος; Εγώ με σταθερό κυκλο 27 ημερών ακόμα περιμένω και είμαι στην 33η ημέρα του κύκλου. Αδιαθετησα δηλαδή στις 18/9 και ήταν η μέρα που επιβεβαίωσα την αποβολη.
Νιώθω ότι θα εκραγώ απο τα πρηξιματα και τις εναλλαγές στη διαθεση λογω των ορμονών. Θέλω να έρθει να ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2023 at 4:33 ΜΜ, ο/η EVANGELIA 1988 είπε:

Καλημέρα σας! Μετά από βιοχημική κυηση πόσος καιρος πέρασε για να σας έρθει η επόμενη περίοδος; Εγώ με σταθερό κυκλο 27 ημερών ακόμα περιμένω και είμαι στην 33η ημέρα του κύκλου. Αδιαθετησα δηλαδή στις 18/9 και ήταν η μέρα που επιβεβαίωσα την αποβολη.
Νιώθω ότι θα εκραγώ απο τα πρηξιματα και τις εναλλαγές στη διαθεση λογω των ορμονών. Θέλω να έρθει να ηρεμήσω.

Γειά σου Ευαγγελία... Εγώ είχα μια παλίνδρομη και αδειαθέτησα περίπου 42 ημέρες μετά την επέμβαση... Θεωρητικά την ημέρα της επέμβασης είναι η πρώτη μέρα περιόδου όπως μου είπε η γιατρός μου και μου κράτησε η αιμορραγία περίπου 2 εβδομάδες με διαφορετικές εντάσεις... Κανονική περίοδο είχα από την ημέρα της επέμβασης όμως 42 μέρες μετά..  Θεωρώ ότι θα είναι περίπου το ίδιο με τη βιοχημική...Δηλαδή η ημέρα της αποβολής θα είναι η πρώτη μέρα... Εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο για κάθε γυναίκα πότε θα αδειαθετησει κανονικά αλλά μπορεί να κάνεις ένα μήνα μπορεί και δύο... Εγώ έχω κύκλο 28ημερων... Θεωρώ ότι από μέρα σε μέρα θα αδιαθετησεις... Ελπιζω να σε βοήθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2023 at 4:33 ΜΜ, ο/η EVANGELIA 1988 είπε:

Καλημέρα σας! Μετά από βιοχημική κυηση πόσος καιρος πέρασε για να σας έρθει η επόμενη περίοδος; Εγώ με σταθερό κυκλο 27 ημερών ακόμα περιμένω και είμαι στην 33η ημέρα του κύκλου. Αδιαθετησα δηλαδή στις 18/9 και ήταν η μέρα που επιβεβαίωσα την αποβολη.
Νιώθω ότι θα εκραγώ απο τα πρηξιματα και τις εναλλαγές στη διαθεση λογω των ορμονών. Θέλω να έρθει να ηρεμήσω.

Αποκλείεις δλδ να είσαι πάλι έγκυος; 😜 Κοπέλα εδώ στο φόρουμ μετά από βιοχημική ξαναεμεινε έγκυος στο καπάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2023 at 4:33 ΜΜ, ο/η EVANGELIA 1988 είπε:

Καλημέρα σας! Μετά από βιοχημική κυηση πόσος καιρος πέρασε για να σας έρθει η επόμενη περίοδος; Εγώ με σταθερό κυκλο 27 ημερών ακόμα περιμένω και είμαι στην 33η ημέρα του κύκλου. Αδιαθετησα δηλαδή στις 18/9 και ήταν η μέρα που επιβεβαίωσα την αποβολη.
Νιώθω ότι θα εκραγώ απο τα πρηξιματα και τις εναλλαγές στη διαθεση λογω των ορμονών. Θέλω να έρθει να ηρεμήσω.

Καλησπέρα κορίτσι. 
μετα από βιοχημική κύηση με σταθερό κύκλο 28 ημερών η μερί οδός μου ήρθε στις 36 ημέρες. Τα συμπτώματα ήταν ακριβώς τα ίδια. Ένιωθα ότι θα εκραγώ από το πρήξιμο και κάθε μέρα που περνούσε και δεν μου ερχόταν η περίοδος γινόταν και χειρότερο. Επίσης όταν επιτέλους αδιαθέτησα είχα τους χειρότερους πόνους περιόδου! 
υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 24/10/2023 at 6:19 ΜΜ, ο/η Katia95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. 
μετα από βιοχημική κύηση με σταθερό κύκλο 28 ημερών η μερί οδός μου ήρθε στις 36 ημέρες. Τα συμπτώματα ήταν ακριβώς τα ίδια. Ένιωθα ότι θα εκραγώ από το πρήξιμο και κάθε μέρα που περνούσε και δεν μου ερχόταν η περίοδος γινόταν και χειρότερο. Επίσης όταν επιτέλους αδιαθέτησα είχα τους χειρότερους πόνους περιόδου! 
υπομονή!! 

Ακριβώς το ίδιο πέρασα κι εγώ! Τελικά ήρθε στις 32 ημέρες και ξύπνησα τα ξημερώματα από αφόρητους πόνους. Δυστυχώς αυτές τις ημέρες είχα και μια δεύτερη βιοχημική :( . Πραγματικά απογοητεύτηκα πολύ. Επίσης, βρίσκομαι σε νησί και οι γιατροί εδώ δεν είναι σε θέση να μου προτείνουν άλλες εξετάσεις και με στέλνουν Αθήνα. Δεν ήθελαν καν να μου κάνουν υπέρηχο να δουν αν "καθάρισε" η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2023 at 2:27 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Αποκλείεις δλδ να είσαι πάλι έγκυος; 😜 Κοπέλα εδώ στο φόρουμ μετά από βιοχημική ξαναεμεινε έγκυος στο καπάκι.

Κι εγώ το πίστευα, αλλά δεν ήμουν, ήρθε στις 32 ημέρες, με πολύ πόνο. Όμως ήμουν έγκυος αυτές τις ημέρες -δηλαδή στον επόμενο κύκλο - και είχα πάλι βιοχημική :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2023 at 11:29 ΜΜ, ο/η Christina.... είπε:

Γειά σου Ευαγγελία... Εγώ είχα μια παλίνδρομη και αδειαθέτησα περίπου 42 ημέρες μετά την επέμβαση... Θεωρητικά την ημέρα της επέμβασης είναι η πρώτη μέρα περιόδου όπως μου είπε η γιατρός μου και μου κράτησε η αιμορραγία περίπου 2 εβδομάδες με διαφορετικές εντάσεις... Κανονική περίοδο είχα από την ημέρα της επέμβασης όμως 42 μέρες μετά..  Θεωρώ ότι θα είναι περίπου το ίδιο με τη βιοχημική...Δηλαδή η ημέρα της αποβολής θα είναι η πρώτη μέρα... Εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο για κάθε γυναίκα πότε θα αδειαθετησει κανονικά αλλά μπορεί να κάνεις ένα μήνα μπορεί και δύο... Εγώ έχω κύκλο 28ημερων... Θεωρώ ότι από μέρα σε μέρα θα αδιαθετησεις... Ελπιζω να σε βοήθησα...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! όντως έτσι έγινε, ήρθε αργότερα η περίοδος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η EVANGELIA 1988 είπε:

Κι εγώ το πίστευα, αλλά δεν ήμουν, ήρθε στις 32 ημέρες, με πολύ πόνο. Όμως ήμουν έγκυος αυτές τις ημέρες -δηλαδή στον επόμενο κύκλο - και είχα πάλι βιοχημική :( 

Κρίμα που είχες πάλι βιοχημική 😢 Καλό είναι να το ψάξεις τώρα. Μη τυχόν εμποδίζει κάτι την ανάπτυξη του εμβρύου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @EVANGELIA 1988

Λυπάμαι πολύ γι αυτό που βίωσες, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Στη δική μου περίπτωση ήταν παλίνδρομη κύηση, και όπως ανέφερε κι η @Christina.... μου ήρθε περίοδος ξανά μετά από 44 ημέρες έπειτα από την ημέρα που άρχισε η υποβοηθούμενη αποβολή (πήρα φαρμακευτική αγωγή, δεν έκανα απόξεση). Η "πρώτη" περίοδος μετά την αποβολή ήταν αρκετά επώδυνη και η ροή αρκετά πιο βαριά από το κανονικό μου. 

Καλό κουράγιο 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Κρίμα που είχες πάλι βιοχημική 😢 Καλό είναι να το ψάξεις τώρα. Μη τυχόν εμποδίζει κάτι την ανάπτυξη του εμβρύου.

Ναι, εννοείται θα το ψάξω! Γενικότερα έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο και κάποιες εξετάσεις, που οφείλονται συνήθως οι αποβολές. Τώρα θα πάω σε τμήμα αποβολών δημόσιου νοσοκομείου να με κατευθύνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/11/2023 at 7:40 ΜΜ, ο/η EVANGELIA 1988 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! όντως έτσι έγινε, ήρθε αργότερα η περίοδος!! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ που είχες και δεύτερη βιοχημική... Καλό θα ήταν να τι ψάξεις... Σε πρώτη φάση εσύ αλλά και ο σύντροφος σου... Δες και τον θυροειδή σου γιατί είναι ο αδένας που ρυθμίζει τα πάντα και αν δεν είναι ρυθμισμενος μπορείς να αποβάλλεις... Η γιατρός μου μου είχε πει ότι ακόμη και αν έχει κάποια μόλυνση ο σύντροφος σου μπορεί να συμβεί ενώ η λύση μπορεί να είναι απλή πχ μια αντιβίωση... Γιαυτό σου είπα να το δείτε και οι δύο... Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ... Μπορώ να σε νιώσω απόλυτα... Εύχομαι την επόμενη φορά να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ που είχες και δεύτερη βιοχημική... Καλό θα ήταν να τι ψάξεις... Σε πρώτη φάση εσύ αλλά και ο σύντροφος σου... Δες και τον θυροειδή σου γιατί είναι ο αδένας που ρυθμίζει τα πάντα και αν δεν είναι ρυθμισμενος μπορείς να αποβάλλεις... Η γιατρός μου μου είχε πει ότι ακόμη και αν έχει κάποια μόλυνση ο σύντροφος σου μπορεί να συμβεί ενώ η λύση μπορεί να είναι απλή πχ μια αντιβίωση... Γιαυτό σου είπα να το δείτε και οι δύο... Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ... Μπορώ να σε νιώσω απόλυτα... Εύχομαι την επόμενη φορά να σου πάνε όλα καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , όχι απλά θυρεοειδή έχω ελέγξει, αλλά έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο πριν ξεκινήσω τις προσπάθειες και κάθε χρόνο γενικό τσεκ απ, καθώς και κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας, καμπύλη σακχάρου, ΣΜΝ και ότι έκρινε ο γιατρός μου απαραίτητο. Επίσης προλήπτικα έπαιρνα ουτροτζεσταν και σαλοσπίρ με το που είχα θετικό τεστ. Τώρα μας π΄ροτειναν να απευθυνθούμε σε τμήμα καθ' έξιν αποβολών. Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες!! Εύχομαι καλές γιορτές , με υγεία!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2023 at 7:39 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλησπέρα @EVANGELIA 1988

Λυπάμαι πολύ γι αυτό που βίωσες, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Στη δική μου περίπτωση ήταν παλίνδρομη κύηση, και όπως ανέφερε κι η @Christina.... μου ήρθε περίοδος ξανά μετά από 44 ημέρες έπειτα από την ημέρα που άρχισε η υποβοηθούμενη αποβολή (πήρα φαρμακευτική αγωγή, δεν έκανα απόξεση). Η "πρώτη" περίοδος μετά την αποβολή ήταν αρκετά επώδυνη και η ροή αρκετά πιο βαριά από το κανονικό μου. 

Καλό κουράγιο 💖

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Kι εγώ σε καταλαβαίνω και σου εύχομαι να μη βιώσεις ξανά τέτοιο πόνο -σωματικό και ψυχικό κυρίως- και να σου έρθουν όλα όπως επιθυμείς!!! Καλές γιορτές!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...