Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ίκτερος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας μανούλες..

ως νέα φοβισμένη και άπειρη μαμά αγχώνομαι αρκετα για τα πάντα όσο αφορά το μωρό μου..γεννηθήκαμε 29/09 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 2/10 με λίγο ικτερο (12) μας είπαν να την ξανά επαναλάβουμε σε 4 μέρες το οποίο είχε ανεβεί λίγο (13.5) και να ξανά επαναλάβουμε μεθαύριο ..Μας είπαν πιο πολύ φως,τάισμα,κτλπ…αλλα εγω αγχώνομαι αρκετα δεν θέλω να έχει κάτι η να ανεβεί και άλλο ☹️ ξέρετε κατά ποσό είναι επικίνδυνο εάν ανεβεί ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Καλησπέρα σας μανούλες..

ως νέα φοβισμένη και άπειρη μαμά αγχώνομαι αρκετα για τα πάντα όσο αφορά το μωρό μου..γεννηθήκαμε 29/09 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 2/10 με λίγο ικτερο (12) μας είπαν να την ξανά επαναλάβουμε σε 4 μέρες το οποίο είχε ανεβεί λίγο (13.5) και να ξανά επαναλάβουμε μεθαύριο ..Μας είπαν πιο πολύ φως,τάισμα,κτλπ…αλλα εγω αγχώνομαι αρκετα δεν θέλω να έχει κάτι η να ανεβεί και άλλο ☹️ ξέρετε κατά ποσό είναι επικίνδυνο εάν ανεβεί ; 

Καλησπέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το αστεράκι σου!! Και να ανεβει ο ίκτερος στη χειρότερη των περιπτώσεων να κρατησουν το μωρο 1-2 μερες στην κλινικη στις λαμπες για να φυγει. Εμάς έτσι έγινε με τη μικρη μας. Ενα 24ωρο στην κλινικη και τελος. Τώρα είναι 2.5 χρονων κοπελαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, να σου ζήσει το αστεράκι σου!! Και να ανεβει ο ίκτερος στη χειρότερη των περιπτώσεων να κρατησουν το μωρο 1-2 μερες στην κλινικη στις λαμπες για να φυγει. Εμάς έτσι έγινε με τη μικρη μας. Ενα 24ωρο στην κλινικη και τελος. Τώρα είναι 2.5 χρονων κοπελαρα

Κάνω ότι μπορώ και φως και το φαγητο προσπαθώ να την ταΐζω όσο πιο συχνά μπορω, να την ξυπνάω για να φάει..μου είπαν να τρώει ανά 2-2μιση ώρες μαξ 3 αλλά δεν πεινάει όσο πρέπει με αποτέλεσμα να πίνει 10 γουλιές και να το αφήνει … δεν ξέρω τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Καλησπέρα σας μανούλες..

ως νέα φοβισμένη και άπειρη μαμά αγχώνομαι αρκετα για τα πάντα όσο αφορά το μωρό μου..γεννηθήκαμε 29/09 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 2/10 με λίγο ικτερο (12) μας είπαν να την ξανά επαναλάβουμε σε 4 μέρες το οποίο είχε ανεβεί λίγο (13.5) και να ξανά επαναλάβουμε μεθαύριο ..Μας είπαν πιο πολύ φως,τάισμα,κτλπ…αλλα εγω αγχώνομαι αρκετα δεν θέλω να έχει κάτι η να ανεβεί και άλλο ☹️ ξέρετε κατά ποσό είναι επικίνδυνο εάν ανεβεί ; 

Καλημέρα κορίτσι,να σου ζήσει το μωρακι σου!μην αγχώνεσαι,και μένα είχε 11 εμένα μου έλεγαν να το θηλάζω όσο πιο πολύ μπορώ και θα κατέβει.και ετσι έγινε.ταιζε το όσο πιο πολύ μπορείς και θα πέσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Κάνω ότι μπορώ και φως και το φαγητο προσπαθώ να την ταΐζω όσο πιο συχνά μπορω, να την ξυπνάω για να φάει..μου είπαν να τρώει ανά 2-2μιση ώρες μαξ 3 αλλά δεν πεινάει όσο πρέπει με αποτέλεσμα να πίνει 10 γουλιές και να το αφήνει … δεν ξέρω τι να κάνω 

Αχ τι μου θύμισες εμεις έπρεπε να ταΐζουμε τα δίδυμα στο 2ωρο 30 ml ξένο κ μετά στήθος. Η μικρή λόγω ίκτερου ήταν νωχελική κ έπινε πολύ λίγο. Για να πιει 20 ml μπορεί να έπαιρνε κ τρία τέταρτα. Την ξέντυνα, την ξυπνούσα, τσιμπούσαμε λίγο τα αυτάκια της όπως μας είχε πει η μαία για να ξυπνάει… Την πήρα 2.150 από την κλινική κ σε 2 μέρες είχε χάσει 100 γραμμάρια. Πήγαμε 2 φορές για επανάληψη της εξέτασης του ίκτερου κ όπως σου ειπα τη 2η μου την κράτησαν ένα 24ωρο στις λάμπες. Τότε λόγω ορμονών ήμουν να πέσω να πεθάνω που είχα κ ένα ακόμα μωρό στο σπίτι. Πήγα το απόγευμα κ την είδα λίγο με άφησαν 10 λεπτά κ την επόμενη την πήραμε σπίτι (2.050 κιλά) απο κει κ πέρα ξεκίνησε να παίρνει τα πάνω της γιατί είχε φύγει ο ίκτερος. Όλα θα πάνε καλά μανούλα!!! Είναι λογικό να αγχώνεσαι κ να σου φαίνονται βουνό άλλα το αστεράκι σου θα είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...