Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλε όχι μην αγχώνεσαι και γι αυτό... δεν έχει σημασία αν είναι μεσημέρι η βράδυ... ένα τυχερό θέλουμε!

Συμφωνώ και επαυξάνω! Την μπεμπα την έπιασα πρωί 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Άρα πρέπει να πάμε σε εξειδικευμένο μικροβιολογικο..φαντάζομαι την αντίδραση του μόλις του το πω..γιατί δυσκολεύτηκα κάπως να τον πείσω για να κάνει εξετάσεις.. λέει ότι όλα είναι καλά και φταίει το άγχος μου (γενικά έχω άγχος με τη δουλεια μου γιατι ζω σ ενα πολυ τοξικο περιβάλλον.. όχι τόσο για την εγκυμοσύνη)..

Ελπίζω να με καταλάβει.. ίσως του δώσω λίγο χρόνο βέβαια..

εσείς έχετε παιδάκια? Εγώ δεν έχει τύχει ούτε κατά λάθος εγκυμοσύνη στη ζωή μου..πρωτη φορα που κάνω ελευθερα είναι τώρα με τον άντρα μου..

Κορίτσι μου εγώ σου λέω ότι σε εμάς έτυχε να έχει μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο σπερμοδιαγραμμα! Αυτό δεν είναι απαραίτητο ότι θα ισχύει και σε σας προς θεού! Απλά θα είσαι πιο σίγουρη ότι τα έκανες όλα !! Όσο για το άγχος να ξέρεις ότι όλες έχουμε αγχος από την στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες! Γίνεται εμμονή ιδέα! Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι το άγχος μπορεί να εμποδίσει την σύλληψη! Σε αυτό το φόρουμ όλα τα κορίτσια που έμειναν έγκυες είχαν άγχος με ελάχιστες εξαιρέσεις! 

Εγώ δεν έχω μείνει έγκυος ποτέ μου προσπαθούμε για το 1ο μας! Αλλά εδώ στην παρέα υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν για το 2ο και για 3ο  !!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ότι θέλετε , αν συμφωνείτε όλες εμένα δεν με πειράζει 🤷🏼🥰

Καλέ όλες θα συμφωνήσουν είμαι σίγουρη!! Όσες μένουν έγκυες μετά κάνουν καινούριο θεματακι για γούρι 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ♥️♥️♥️🥰🥰 και αύριο θα έχω επαφή εννοείται!! Και θα βάλω τα δυνατά μου και για μεθαύριο! Εμπρός στο δρόμο που χάραξε η @dimand και η @Elk!! 

 Και τώρα που ανέφερα την αγαπημένη εγκυουλα μας @dimand θα μας ανοίξεις αύριο το θεματακι? 

Καλες επαφουλες αννιτακι!!!!😍😍😍😍 Ε ε ερχεται το σπορακι σας!!!!🙏🎯❤️❤️ δωστε του ν καταλαβει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Ότι θέλετε , αν συμφωνείτε όλες εμένα δεν με πειράζει 🤷🏼🥰

Κ το ρωτας;;; στειλε απο τη μπεμπεδοσκονη σουυυυυ!!!!🤰🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Ότι θέλετε , αν συμφωνείτε όλες εμένα δεν με πειράζει 🤷🏼🥰

Εννοείται! Περιμένουμε το νέο σου θεματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Συμφωνώ και επαυξάνω! Την μπεμπα την έπιασα πρωί 🥰

Να τη και η νέα μανούλα! Πώς τα πάτε; Πως πάνε οι θηλασμοι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ σου λέω ότι σε εμάς έτυχε να έχει μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο σπερμοδιαγραμμα! Αυτό δεν είναι απαραίτητο ότι θα ισχύει και σε σας προς θεού! Απλά θα είσαι πιο σίγουρη ότι τα έκανες όλα !! Όσο για το άγχος να ξέρεις ότι όλες έχουμε αγχος από την στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες! Γίνεται εμμονή ιδέα! Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι το άγχος μπορεί να εμποδίσει την σύλληψη! Σε αυτό το φόρουμ όλα τα κορίτσια που έμειναν έγκυες είχαν άγχος με ελάχιστες εξαιρέσεις! 

Εγώ δεν έχω μείνει έγκυος ποτέ μου προσπαθούμε για το 1ο μας! Αλλά εδώ στην παρέα υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν για το 2ο και για 3ο  !!🥰🥰

Ξέρεις κάτι? εγώ δεν είχα άγχος τους πρώτους 6 μήνες...αλλά μετά κόλλησα με τα δεδομένα της μαμάς και της αδερφής μου οι οποίες έπιασαν η μια 3 και η άλλη 2 μωράκια με τη μια..και τότε άρχισα να αγχώνομαι..

αυτό το μήνα εφόσον ξεκίνησα να σας παρακολουθώ, είπα να ακολουθήσω την πορεία που "χάραξε" μια κοπέλα απο εδώ και έκανε κάθε μέρα στις γόνιμές...εύχομαι να πετύχει! 

θα προσπαθήσω σιγά σιγά να σας γνωρίσω όλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Άρα πρέπει να πάμε σε εξειδικευμένο μικροβιολογικο..φαντάζομαι την αντίδραση του μόλις του το πω..γιατί δυσκολεύτηκα κάπως να τον πείσω για να κάνει εξετάσεις.. λέει ότι όλα είναι καλά και φταίει το άγχος μου (γενικά έχω άγχος με τη δουλεια μου γιατι ζω σ ενα πολυ τοξικο περιβάλλον.. όχι τόσο για την εγκυμοσύνη)..

Ελπίζω να με καταλάβει.. ίσως του δώσω λίγο χρόνο βέβαια..

εσείς έχετε παιδάκια? Εγώ δεν έχει τύχει ούτε κατά λάθος εγκυμοσύνη στη ζωή μου..πρωτη φορα που κάνω ελευθερα είναι τώρα με τον άντρα μου..

Είναι σίγουρο ότι δεν είναι και το ότι καλύτερο να λες σε έναν αντρα να πάει να κάνει αυτήν την εξέταση αλλά είναι 1 εξέταση για αυτούς.. εμείς κάνουμε 100 😅

εμείς όταν είπαμε ότι θα πάμε να την κάνουμε ψάξαμε να βρούμε ένα καλό εξειδικευμένο κέντρο και τα κάναμε όλα σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi ( είναι μια εξέταση για το dna του σπέρματος) δώσαμε 300 ευρώ και τα έκανε όλα για να μην χρειαστεί να ξανά δώσει σπερμα.. 

οσο για το άγχος δεν ισχύει κορίτσι μου εγω αυτό πιστεύω.. θα εμποδιζει 1 μήνα το άγχος ; 2; 3;  Αλλά ένα χρόνο δεν γίνεται να εμποδιζει μια σύλληψη 

εγω όταν έπιασα την κορούλα μου είχα πολύ αγχος είχε περάσει 1,5 χρόνος προσπαθειών και δεν είχαμε αποτελέσματα το άγχος είχε χτυπήσει κόκκινο.. μόλις όμως έκανα την θεραπεία που έπρεπε έμεινα αμέσως εγκυος έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών τώρα και προσπαθώ για το δεύτερο ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι σίγουρο ότι δεν είναι και το ότι καλύτερο να λες σε έναν αντρα να πάει να κάνει αυτήν την εξέταση αλλά είναι 1 εξέταση για αυτούς.. εμείς κάνουμε 100 😅

εμείς όταν είπαμε ότι θα πάμε να την κάνουμε ψάξαμε να βρούμε ένα καλό εξειδικευμένο κέντρο και τα κάναμε όλα σπερμοδιαγραμμα καλλιέργεια και dfi ( είναι μια εξέταση για το dna του σπέρματος) δώσαμε 300 ευρώ και τα έκανε όλα για να μην χρειαστεί να ξανά δώσει σπερμα.. 

οσο για το άγχος δεν ισχύει κορίτσι μου εγω αυτό πιστεύω.. θα εμποδιζει 1 μήνα το άγχος ; 2; 3;  Αλλά ένα χρόνο δεν γίνεται να εμποδιζει μια σύλληψη 

εγω όταν έπιασα την κορούλα μου είχα πολύ αγχος είχε περάσει 1,5 χρόνος προσπαθειών και δεν είχαμε αποτελέσματα το άγχος είχε χτυπήσει κόκκινο.. μόλις όμως έκανα την θεραπεία που έπρεπε έμεινα αμέσως εγκυος έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών τώρα και προσπαθώ για το δεύτερο ☺️

συγχαρητήρια!!!!! με το καλό εύχομαι το δεύτερο νινι σας!!! να τα ευχαριστηθείτε όσο δεν πάει!!!!

θα το συζητήσω ξανά μαζί του απο τον επόμενο μήνα..ελπίζω ο γυναικολόγος να μας πει και κάτι παραπάνω την επόμενη εβδομάδα και να τον κινητοποιήσει.

πέρα απο εξετάσεις ορμονών τι άλλο θα κάνατε στη θέση μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! Βλέπω πολλα κοριτσια να μπαίνουν σε πιο στοχευμένες μεθόδους για μπεμπακι❤️ εύχομαι καλή επιτυχια σε όλες🙏🙏🙏 ❤️❤️❤️ σε λίγο καιρο θα μάθουμε πολλές εγκυμοσύνες🤞🤞🤞 

Δειλά δειλά επιστρέφω και εγώ στο θεματάκι μας! Δεν είχα ούτε ψυχολογία αλλά ούτε και χρόνο να συμμετάσχω στο θεματάκι καθώς από τον Αύγουστο τρέχω και δεν φτάνω με τα νοσοκομεία! Μια η γιαγιά μου την οποία χάσαμε και έπειτα η μαμά μου που έκανε ένα χειρουργείο στο μάτι λόγω αποκόλλησης η οποία αποκόλληση υπήρχε από τον Ιούνιο και ο γιατρός που την είχε δει της είχε πει ότι έχει καταρράκτη και να πάει το Σεπτέμβρη να τον βγάλει και τελικά είχε αποκόλληση οπως αποδείχθηκε από άλλον γιατρό ! Να μη τα πολυλογώ τραβήξαμε μια ταλαιπωρία και ελπιζω να έχει τουλάχιστον θετικα αποτελέσματα! 
Σχετικα με το θέμα για μπεμπε όλο αυτοοο το διάστημα το είχαμε παγώσει ! Έλλειπε και ο σύντροφος με την δουλειά και έπειτα έτυχε και αυτό με την μαμά την οποία την εχουμε ακόμη σπίτι όποτε καταλαβαίνετε … που μυαλο και χώρος για τρελίτσες! Βέβαια την Πέμπτη έκλεισα να πάω στο γιατρό να με δει και να συζητήσουμε αν θα κάνουμε τελικά σπερματεγχυνση και πότε! 
Όσες είστε στην αναμονη εύχομαι να έρθει το θαυματακι σας❤️ όσες είστε στις γόνιμες δωστεεεε πονοοοοοοο🤪 και όσες είστε αδιάθετες κάντε υπομονή μέχρι να μπείτε στη love zone🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Να τη και η νέα μανούλα! Πώς τα πάτε; Πως πάνε οι θηλασμοι; 

Καλά είμαστε κορίτσι μου! Μας είδε και η παιδίατρος, παίρνει 60γρ τη μέρα το θηρίο!! Ακόμα και τη νύχτα ξυπνάει κάθε 3 το πολύ 2 ώρες, τρώει, την αλλάζω και κοιμάται αμέσως. Χτες πήγαμε και για καφέ σε εξωτερικο χώρο 🥰 Δεν ξέρω σε λίγες μέρες αν αρχίσουν οι κολικοί πως θα είναι,αλλά προς ώρας μην την ματιασω είναι το πιο βολικό μωράκι ♥️♥️

Εσείς πώς είστε; Το κοριτσάκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου! Μας είδε και η παιδίατρος, παίρνει 60γρ τη μέρα το θηρίο!! Ακόμα και τη νύχτα ξυπνάει κάθε 3 το πολύ 2 ώρες, τρώει, την αλλάζω και κοιμάται αμέσως. Χτες πήγαμε και για καφέ σε εξωτερικο χώρο 🥰 Δεν ξέρω σε λίγες μέρες αν αρχίσουν οι κολικοί πως θα είναι,αλλά προς ώρας μην την ματιασω είναι το πιο βολικό μωράκι ♥️♥️

Εσείς πώς είστε; Το κοριτσάκι σου;

Κοριτσάκι μου να σου ζησειιιιιιιι η μπεμπουλα σου❤️❤️❤️ να είναι πάντα υγιής και ευτιχισμενη🥰🥰🥰🥰 ευχομαι τα καλύτερα 🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Βλέπω πολλα κοριτσια να μπαίνουν σε πιο στοχευμένες μεθόδους για μπεμπακι❤️ εύχομαι καλή επιτυχια σε όλες🙏🙏🙏 ❤️❤️❤️ σε λίγο καιρο θα μάθουμε πολλές εγκυμοσύνες🤞🤞🤞 

Δειλά δειλά επιστρέφω και εγώ στο θεματάκι μας! Δεν είχα ούτε ψυχολογία αλλά ούτε και χρόνο να συμμετάσχω στο θεματάκι καθώς από τον Αύγουστο τρέχω και δεν φτάνω με τα νοσοκομεία! Μια η γιαγιά μου την οποία χάσαμε και έπειτα η μαμά μου που έκανε ένα χειρουργείο στο μάτι λόγω αποκόλλησης η οποία αποκόλληση υπήρχε από τον Ιούνιο και ο γιατρός που την είχε δει της είχε πει ότι έχει καταρράκτη και να πάει το Σεπτέμβρη να τον βγάλει και τελικά είχε αποκόλληση οπως αποδείχθηκε από άλλον γιατρό ! Να μη τα πολυλογώ τραβήξαμε μια ταλαιπωρία και ελπιζω να έχει τουλάχιστον θετικα αποτελέσματα! 
Σχετικα με το θέμα για μπεμπε όλο αυτοοο το διάστημα το είχαμε παγώσει ! Έλλειπε και ο σύντροφος με την δουλειά και έπειτα έτυχε και αυτό με την μαμά την οποία την εχουμε ακόμη σπίτι όποτε καταλαβαίνετε … που μυαλο και χώρος για τρελίτσες! Βέβαια την Πέμπτη έκλεισα να πάω στο γιατρό να με δει και να συζητήσουμε αν θα κάνουμε τελικά σπερματεγχυνση και πότε! 
Όσες είστε στην αναμονη εύχομαι να έρθει το θαυματακι σας❤️ όσες είστε στις γόνιμες δωστεεεε πονοοοοοοο🤪 και όσες είστε αδιάθετες κάντε υπομονή μέχρι να μπείτε στη love zone🫶

Μας έλειψες σε περιμένουμε στο καινούργιο θεματάκι να μας έρθεις και να μας γράφεις τα νέα σου 

Λυπάμαι για την γιαγια σου περαστικα στην μαμα σου, ήρθαν όλα μαζεμένα εύχομαι να ηρεμήσετε και να μην σας έρθουν άλλες αναποδιές.. 

τώρα που γύρισε και ο αντρας σου να μπείτε πιο ζεστά στο love zone να μας στείλεις τα νέα σου από τον γιατρό 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2023 at 9:31 ΠΜ, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

συγχαρητήρια!!!!! με το καλό εύχομαι το δεύτερο νινι σας!!! να τα ευχαριστηθείτε όσο δεν πάει!!!!

θα το συζητήσω ξανά μαζί του απο τον επόμενο μήνα..ελπίζω ο γυναικολόγος να μας πει και κάτι παραπάνω την επόμενη εβδομάδα και να τον κινητοποιήσει.

πέρα απο εξετάσεις ορμονών τι άλλο θα κάνατε στη θέση μου? 

Εγω κορίτσι μου προσπαθούσα ένα χρόνο χωρίς εξετάσεις.. μετά πήγα σ ενδοκρινολόγο και έκανα ορμονικές και σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου.. δεν έκανα άλλες εξετάσεις γιατί βρήκαμε το πρόβλημα μου και έτσι δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι άλλο.. απλά το επόμενο μου βήμα θα ήταν η σαλμπιγγογραφια αν δεν είχα αποτελέσματα.. 

Επειδή αλλάξαμε μήνα ανοίξαμε καινούργιο θεματάκι να ξέρεις να μπαίνεις στο μήνα Νοέμβριο τώρα στο βάζω εδώ κάτω ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 6/10/2023 at 5:20 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μακάρι να τα καταφερω κ εγω κ εσύ και οποία το επιθυμει, εγώ εδώ ξέρω μια κοπέλα που το κατάφερε στο δημόσιο κιόλας, κ αυτό το έχω στο μυαλό μου σαν επιλογή, μίλησα με μια μαία πριν λίγο και μου είπε να πάω να ανοίξω μια καρτέλα μα δεν χάνω τπτ και το βλέπω στην πορεία που θα καταλήξω! Ρώτησε αν θες ναι δεν έχω πρόβλημα😊

Ενδιαφέρομαι και εγώ για VBAC στο Ηράκλειο Κρήτης. Μπορείς μήπως να μου αναφέρεις το όνομα του Γιατρού;; Γιατί προς το παρόν έχω ακούσει μόνο για έναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2024 at 11:16 ΜΜ, ο/η stella_mal είπε:

Ενδιαφέρομαι και εγώ για VBAC στο Ηράκλειο Κρήτης. Μπορείς μήπως να μου αναφέρεις το όνομα του Γιατρού;; Γιατί προς το παρόν έχω ακούσει μόνο για έναν

Καλημέρα, σήμερα είδα το μνμ σου! Στο Βενιζέλειο κάνει ο Μέγκουλας αλλά δεν βρήκα ραντεβού μαζί του, ιδιωτικά έχω πάει στον Κο Παπαδάκη Ιωάννη που κάνει κ αυτός! Δυστυχώς εδώ δεν έχουμε πολλές επιλογές, κ ενώ κάποιοι λένε ότι κάνουν στο τελος δεν κάνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...