Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ! Για όλες τις ευχές! 
 

εύχομαι κ σε εσένα το ίδιο εφόσον το επιθυμείς ❤️ μόνο ευχάριστα νεα! 🫶🏽

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εγώ είχα αποβολή στο πρώτο μου σπορακι τον Φεβρουάριο οπότε ναι το θέλω πολύ κ το προσπαθώ από τότε!!! Θα έρθει δεν μπορεί θέλει δεν θέλει θα το πιάσουμε όλες το μωράκι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Λοιπόν ο γιατρός μου θέλει 700 ευρώ και έχω μια υποψία ότι είναι μόνο ο μισθός του αυτός + τι θα πάρει η κλινική 

Τελικά αποφάσισα με τον αντρα μου να πάρει μια κοπέλα τηλέφωνο που είναι μαία παλιά του συμμαθήτρια μήπως μπορείς να μας συστήσει κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που δεν την είχα ρωτήσει νωρίτερα είναι ότι η κοπέλα αυτήν ζει εδώ στο χωριό και θα το κουβεντιάσει σίγουρα με άτομα στο χωριό αλλά εντάξει ας το μάθουν πια δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτό τώρα θέλω να πάω να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω 

μας είπε για έναν γιατρό εκεί που δουλεύει ότι είναι καλός 🤷‍♀️

πηρα τηλ μιλήσαμε μαζί του μου είπε να πάω αύριο στα εξωτερικά ιατρεία σαν έκτακτο για να με δει και να κλείσουμε ραντεβού για την επέμβαση αν δεν νιώσω άνετα μαζί του δεν θα κλεισω το ραντεβού θα πάω στο γιατρό μου Αθήνα και έληξε το θέμα 

Λογικά θα είναι όλα μαζί 700 δεν μπορεί... Ρώτα τον αν είναι όλα μαζί σε αυτήν την τιμή... εγώ νομίζω αν θυμάμαι καλά γιατί ήμουν σε σοκ τότε στην αποβολή, να μας πήρε 400 κ 200 για την βιοψία? Δεν ξέρω βέβαια αν διαφέρει που εμένα πρέπει να μου έκαναν αναρρόφηση κάπως έτσι μου το είπαν πριν με κοιμήσουν γιατί είχα αποβάλλει σχεδόν τα πάντα κ ήθελε να τραβήξει ότι έμεινε... καλά έκανες κ ρώτησες κ αλλού ποτέ δεν ξέρεις... γιατί είναι κ το ταξίδι που θα κάνεις κ όλα μαζί γενικά... εύχομαι να μπορέσεις να βρεις κάτι εκεί που είσαι να μην ταλαιπωρηθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2023 at 10:04 ΠΜ, ο/η Kamilou είπε:

Κορίτσια καλημέρα , να κάνω μια ερώτηση και αν ξέρει κάποια να με ενημερωσει. Περιμένω να αδιαθετήσω σε 4 μερες αλλά εδώ και κάποιες μέρες έχω κάποια συμπτώματα! Σίγουρα έχω δέκατα κάθε μέρα πρωί απόγευμα 37 (δεν ξανά είχα πριν την περίοδο) αλλά  έχω ακούσει ότι μπορεί να έχει δέκατα και μια κοπέλα πριν αδιαθετησει. Αυτό που με έκανε να ξανά ασχοληθω μήπως είμαι (γιατί αυτό το μήνα κάναμε και στις γονιμες και έκανα και ωορρηξία ) είναι το στήθος μου. Εδώ και κάτι μέρες είναι πολύ βαρύ κάπου κάπου έχω έντονες φαγούρες στις θηλές μου και έχει πετάξει φλέβες! Γνωρίζετε κάτι ; Είχε κάποια κάποιο παρόμοιο σύμπτωμα ; 

Με το καλο σου ευχομαι ενα θετικο τεστ!! εγώ προσωπικά οσες φορες ψαχνομουν για συμπτώματα τυπου δεκατα (που οντως ειχα δεκατα τις μερες που περίμενα)για πρηξιμο στηθους κτλ δεν ημουν ποτε εγκυος...χωρις ν θελω ν σε απογοητευσω...απλα θελω ν καταληξω στο οτι αφεσου κ οτι ειναι ν γινει θα έρθει...μιλαω εκ πείρας...μετα απο πολλες σπερματεγχυσεις και έπειτα αρκετες εξωσωματικες τα εβγαλα ολα απο το μυαλο κ τοτε ηρθαν τα θαυματα μου...στη πρωτη εγκυμοσύνη  και μετα το συνηδειτοποιησα οτι ειχα ουλιτιδα κ στη δευτερη εγκυμοσυνη κανενα απολυτως συμπτωμα!!!

Βαρυ στηθος ενιωθα και τις δυο φορες οποτε μπορει ν ναι ενα σημαδι...στις δικες μου περιπτωσεις το αποδιδω στις ορμονες που έπαιρνα λογω εξωσωματικων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Εγώ είχα αποβολή στο πρώτο μου σπορακι τον Φεβρουάριο οπότε ναι το θέλω πολύ κ το προσπαθώ από τότε!!! Θα έρθει δεν μπορεί θέλει δεν θέλει θα το πιάσουμε όλες το μωράκι 🥰

Ολόψυχα εύχομαι να έρθει σύντομα κ να είναι η κατάλληλη στιγμή 🫶🏽

το ταξίδι της γονιμοποίησης είναι τόσο ξεχωριστό αλλα και επαναλαμβανόμενο που κάθε μήνα μας δημιουργεί νέες ελπίδες κ όνειρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν προχώρησε θα πάω για επέμβαση και σε ένα μήνα θα μπορω να αρχίσω πάλι προσπάθειες καλά να είμαστε και όλα θα γίνουν 

Κοριτσι μου λυπαμαι παρα πολυ... 😔 δεν εχω λογια να σου πω.. το περασα το φεβρουαριο και σε νιωθω.. να εισαι εσυ καλα κ συντομα θ μεγαλωσετε την οικογενεια σας.❤️

Αναφορικα με τις τιμες της αποξεσης εγω την εκανα στο ιασω κι εδωσα γυρω στα 600€ (γιατρος 400€ κ κλινικη 160€). 

Μια αλλη γυναικολογος μου ειπε οτι θα κοστισει 700-750€ κ το εκανε στο μητερα. Ειναι αναλογα το γιατρο νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εντάξει κορίτσια εμείς τελειώσαμε για αυτό τον κύκλο. 

Θετικό ωορρηξιας Κυριακή 

Επαφή Πέμπτη Κυριακή και Δευτέρα 

Δεν τρέφω πολλές ελπίδες αλλά απ' το ολότελα, καλή κ η Παναγιώταινα 😂😂

Απ ότι φαίνεται απίθανο να τον ξαναδώ σύντομα, μάλλον Παρασκευή θα γυρίσει. Οπότε βγάλτε τα μάτια σας παρακαλώ, να δούμε από σας τα θετικά 😍

Τελειες ειναι οι επαφες σου καλε!! Ειχατε κ πριν το θετικο κ την ιδια μερα κ την επομενη!!! Κ ειναι κ μακρυα ο ανθρωπος... που να ησασταν κ κοντα... 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Λυπάμαι πολύ.. ωστοσο τρεις μέρες τώρα που διαβαζω τα νεα σου, λυπάμαι ακόμα πιο πολύ για αυτή τη ψυχούλα καθώς νιώθω πως δεν είχε την υποστήριξη που της άξιζε για να παλέψει. Δεν ξέρω γιατί αρνήθηκες την προγεστερόνη, σε καμία περίπτωση δε θα επιβαρυνε το μωρό που θηλάζει. Το elactancia την βγάζει low risk. Και πως θα μπορούσε να μην είναι άλλωστε; Δεν κάνει κακό σε ένα έμβρυο που τώρα αναπτύσσεται, θα μπορούσε να κάνει κακό σε ένα μωρό ενός έτους; Σε καμία περίπτωση. Παρ όλα αυτά, σταμάτησες τον θηλασμό.. άρα θα μπορούσες να λάβεις την προγεστερόνη. Ίσως να μην βοηθούσε, ίσως όμως και να του έδινε την ευκαιρία να αναπτυχθεί.. Συγγνώμη αν σε στεναχωρω, αλλά νιώθω πως είχες προδικασει την πορεία του για λάθος λόγους, για λαθος σκέψεις. Ίσως πίστευες ότι δεν θα αναπτυχθεί σωστά, και γι αυτό δεν ήθελες να το βοηθήσεις. Εύχομαι να πήρες τη σωστή απόφαση. 

Σχετικά με το θηλασμό και τη μέθη, μπορείς να μη θηλασεις για μια ημέρα, να βγάζεις και να πετάς το γάλα και από την επόμενη ημέρα να συνεχίσεις κανονικά τους θηλασμους. Τίποτα δε θα περάσει στο μωρό, τα φάρμακα που σου βάζουν στη μέθη είναι low risk άλλωστε. Δεν υπήρχε λόγος για αυτόν τον απότομο αποθηλασμο... 

Διαβάζω αυτό το μήνυμα και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό που γράφτηκε...

Ένιωσα τρομερά άβολα παρόλο που δεν σε γνωρίζω...

Πήρα το θάρρος να γράψω γιατί αλήθεια δεν μπορώ να φανταστώ μια κοπέλα που περνάει αποβολή να βλέπει τέτοια μηνύματα. Δηλαδή λιγη ενσυναίσθηση;;; 

Ήταν δικαίωμα της να πάρει η όχι οποιοδήποτε φάρμακο. Είναι το σώμα της και μόνο αυτή μπορεί να αποφασίσει για αυτό. Τίποτα δεν "προδικασε" 

Το ποσό θα θηλάσει η όχι το μωρό της είναι επίσης δικαίωμα της, είτε δεν θέλει είτε θέλει 1 μέρα είτε 5 χρόνια. 

Σταματήστε να γεμίζετε τύψεις κοπέλες που ειδικά σε τόσο ευάλωτες στιγμές για μια οικογένεια χρειάζονται την στήριξη όλων.

@Elk γρήγορη ανάρρωση να έχεις, να είσαι δυνατή και υγιής και εσύ και η οικογένεια σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το σποράκι έχει μεγαλώσει ακούσαμε καρδούλα, δόξα το Θεό🙏 σε 15 μέρες θα ξανά πάμε!

Τι ωραια νεα!!!! Μπραβο Κατερινα!! 😍😍😍 Να πανε ολα καλα μεχρι το τελος και να ερθει το μαγιατικο μωρακι σου!!!🤱🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Διαβάζω αυτό το μήνυμα και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό που γράφτηκε...

Ένιωσα τρομερά άβολα παρόλο που δεν σε γνωρίζω...

Πήρα το θάρρος να γράψω γιατί αλήθεια δεν μπορώ να φανταστώ μια κοπέλα που περνάει αποβολή να βλέπει τέτοια μηνύματα. Δηλαδή λιγη ενσυναίσθηση;;; 

Ήταν δικαίωμα της να πάρει η όχι οποιοδήποτε φάρμακο. Είναι το σώμα της και μόνο αυτή μπορεί να αποφασίσει για αυτό. Τίποτα δεν "προδικασε" 

Το ποσό θα θηλάσει η όχι το μωρό της είναι επίσης δικαίωμα της, είτε δεν θέλει είτε θέλει 1 μέρα είτε 5 χρόνια. 

Σταματήστε να γεμίζετε τύψεις κοπέλες που ειδικά σε τόσο ευάλωτες στιγμές για μια οικογένεια χρειάζονται την στήριξη όλων.

@Elk γρήγορη ανάρρωση να έχεις, να είσαι δυνατή και υγιής και εσύ και η οικογένεια σου.

 

Αυτό που αγαπώ σε αυτό το φόρουμ είναι ότι είμαστε σαν μια μεγάλη παρέα από κολλητές φιλες, που η καθεμία μπορεί να πει τις σκέψεις της, να εκφράσει τα συναισθήματα της, να μοιραστεί πράγματα μέσα από την ψυχή της χωρίς να φοβάται ότι θα της ασκηθεί κριτική. Συμφωνώ με όσα λες, ένιωσα και γω πολύ περίεργα με το παραπάνω μήνυμα. Το λιγότερο που χρειάζεται μια γυναίκα σε αυτή τη φάση είναι να την γεμίζουν ενοχές. Η ίδια γνωρίζει καλύτερα τι είναι σωστό για την ίδια και την οικογένειά της. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δείξουμε αλληλεγγύη και υποστήριξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Διαβάζω αυτό το μήνυμα και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό που γράφτηκε...

Ένιωσα τρομερά άβολα παρόλο που δεν σε γνωρίζω...

Πήρα το θάρρος να γράψω γιατί αλήθεια δεν μπορώ να φανταστώ μια κοπέλα που περνάει αποβολή να βλέπει τέτοια μηνύματα. Δηλαδή λιγη ενσυναίσθηση;;; 

Ήταν δικαίωμα της να πάρει η όχι οποιοδήποτε φάρμακο. Είναι το σώμα της και μόνο αυτή μπορεί να αποφασίσει για αυτό. Τίποτα δεν "προδικασε" 

Το ποσό θα θηλάσει η όχι το μωρό της είναι επίσης δικαίωμα της, είτε δεν θέλει είτε θέλει 1 μέρα είτε 5 χρόνια. 

Σταματήστε να γεμίζετε τύψεις κοπέλες που ειδικά σε τόσο ευάλωτες στιγμές για μια οικογένεια χρειάζονται την στήριξη όλων.

@Elk γρήγορη ανάρρωση να έχεις, να είσαι δυνατή και υγιής και εσύ και η οικογένεια σου.

 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αυτό που αγαπώ σε αυτό το φόρουμ είναι ότι είμαστε σαν μια μεγάλη παρέα από κολλητές φιλες, που η καθεμία μπορεί να πει τις σκέψεις της, να εκφράσει τα συναισθήματα της, να μοιραστεί πράγματα μέσα από την ψυχή της χωρίς να φοβάται ότι θα της ασκηθεί κριτική. Συμφωνώ με όσα λες, ένιωσα και γω πολύ περίεργα με το παραπάνω μήνυμα. Το λιγότερο που χρειάζεται μια γυναίκα σε αυτή τη φάση είναι να την γεμίζουν ενοχές. Η ίδια γνωρίζει καλύτερα τι είναι σωστό για την ίδια και την οικογένειά της. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δείξουμε αλληλεγγύη και υποστήριξη!!

@MyElpida καλημέρα κορίτσια 

να πω ότι το μνμ σου το διάβασα καλοπροαίρετα δεν το πήρα στραβά και το λέω με ειλικρίνεια γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που μιλάμε και εκτίμησα πολύ και το προσωπικό σου μνμ για να μου ευχηθείς για την εγκυμοσύνη μου 

απλα καμία φορά ξέρεις στην ζωή μας έρχονται καποια πράγματα που δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε γιατί καλώς η κακος έτσι είναι η ζωή.. το μωρο δεν είχε ελπίδες είχε μείνει πίσω η ανάπτυξη του 2 ολόκληρες βδομαδες και επειδή έχω μαθει στην ζωή μου να είμαι ρεαλίστρια αποφασισα να αφήσω την φύση και το σώμα μου να επιλέξουν πιο είναι το σωστό για εκείνο αλλά και για εμένα.. δεν μιλάμε για μια αποκολλήσει που μπορούσα να κάνω κάτι εγω.. να παρω προγεστερονη και να καθίσω στο κρεβατι μου να θρέψει.. μιλάμε για για ένα έμβρυο πολύ μικρότερο που δεν ακούσαμε ποτε καρδιά… και λέω οκ δεν πάει καλά το πράγμα και παίρνω την προγεστερονη και το βοηθάω και ποιος μου έλεγε ότι δεν θα πήγαινα για αυχενική μετά και μου έλεγε ααα ξέρεις έχει πρόβλημα πρέπει να το παρω εκεί δεν θα ήταν χειρότερο; Θα μου πεις αυτό μπορεί να συμβεί και σε περίπτωση που το παιδί ήταν οκ σε όλες τις εξετάσεις πριν από την αυχενική.. και θα σου απαντήσω αυτό ακριβώς.. εδώ εγκυμοσύνες που ξεκινάν με τις καλύτερες προδιαγραφές μπορεί να είναι με πρόβλημα φαντάσου πόσες πιο αυξημένες πιθανότητες θα είναι η δικιά μου εγκυμοσύνη όταν το μωρο είναι 2 βδομαδες αναπτυξιακά πίσω.. 

επισης αποφάσισα να αλλαξω γιατρό και ο μόνος λόγος είναι προσπαθούσε να μου το φέρει μαλακα λέγοντας πιθανότητες 50-50 δεν υπήρχε αυτο το ειδα στο πρόσωπο του δεν πίστευε απλά ηθελα να μου το φέρει πιο μαλακα εμένα αυτό δεν μου αρέσει θέλω να μου λέει πραγματικά πως έχουν τα πράγματα όταν του ειπα ότι δεν έχει ελπιδες συμφώνησε μαζί μου χωρίς να προσπαθήσει να μου αλλάξει γνωμη γιατί αυτήν ήταν η πραγματική αλήθεια αλλά δεν μπορούσε να μου το πει 

τωρα για τον θηλασμό ηθελα να το κόψω όταν το παιδί ήταν 8 μηνών βλέπεις η παιδιατρος με συμβούλεψε να κάνω υπομονή μέχρι να πάει 12 για να κάνω εισαγωγή στο φρέσκο γαλα να μην δώσω σκόνη όποτε ειπα θα κάνω λίγο υπομονή.. έφτασε 13 μηνών το παιδί μου.. είδη θήλασα 5 μήνες πιο πολύ από αυτό που ηθελα.. όποτε όταν έγινε και αυτό απλά μου βγήκε μια μεγάλη κούραση ένιωθα το σώμα μου ότι άρχισε να μου δίνει σήματα ότι δεν πάει άλλο και πρέπει να κοιτάξω λίγο εμένα και να ηρεμήσω να παρω τον χρόνο μου χρειάζομαι.. το οποίο το κατάλαβε και αυτός ο υπέροχος αντρας που έχω δίπλα μου και μου είπε ότι θα αναλάβει το παιδί αυτός αυτές τις μερες και έτσι έγινε είναι μαζί του κοιμάται μαζί του το παιδί δεν έκλαψε δεν με ζήτησε είναι με τον μπαμπά της κοιμάται χωρίς να με ψάχνει αυτό για εμένα δείχνει ότι πλέον δεν έχει ανάγκη το στήθος και νιωθω και εγω πιο καλά με αυτό 😊 

@Elli13 @Nantinaki κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ εύχομαι τα καλύτερα και σε εσας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 

@MyElpida καλημέρα κορίτσια 

να πω ότι το μνμ σου το διάβασα καλοπροαίρετα δεν το πήρα στραβά και το λέω με ειλικρίνεια γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που μιλάμε και εκτίμησα πολύ και το προσωπικό σου μνμ για να μου ευχηθείς για την εγκυμοσύνη μου 

απλα καμία φορά ξέρεις στην ζωή μας έρχονται καποια πράγματα που δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε γιατί καλώς η κακος έτσι είναι η ζωή.. το μωρο δεν είχε ελπίδες είχε μείνει πίσω η ανάπτυξη του 2 ολόκληρες βδομαδες και επειδή έχω μαθει στην ζωή μου να είμαι ρεαλίστρια αποφασισα να αφήσω την φύση και το σώμα μου να επιλέξουν πιο είναι το σωστό για εκείνο αλλά και για εμένα.. δεν μιλάμε για μια αποκολλήσει που μπορούσα να κάνω κάτι εγω.. να παρω προγεστερονη και να καθίσω στο κρεβατι μου να θρέψει.. μιλάμε για για ένα έμβρυο πολύ μικρότερο που δεν ακούσαμε ποτε καρδιά… και λέω οκ δεν πάει καλά το πράγμα και παίρνω την προγεστερονη και το βοηθάω και ποιος μου έλεγε ότι δεν θα πήγαινα για αυχενική μετά και μου έλεγε ααα ξέρεις έχει πρόβλημα πρέπει να το παρω εκεί δεν θα ήταν χειρότερο; Θα μου πεις αυτό μπορεί να συμβεί και σε περίπτωση που το παιδί ήταν οκ σε όλες τις εξετάσεις πριν από την αυχενική.. και θα σου απαντήσω αυτό ακριβώς.. εδώ εγκυμοσύνες που ξεκινάν με τις καλύτερες προδιαγραφές μπορεί να είναι με πρόβλημα φαντάσου πόσες πιο αυξημένες πιθανότητες θα είναι η δικιά μου εγκυμοσύνη όταν το μωρο είναι 2 βδομαδες αναπτυξιακά πίσω.. 

επισης αποφάσισα να αλλαξω γιατρό και ο μόνος λόγος είναι προσπαθούσε να μου το φέρει μαλακα λέγοντας πιθανότητες 50-50 δεν υπήρχε αυτο το ειδα στο πρόσωπο του δεν πίστευε απλά ηθελα να μου το φέρει πιο μαλακα εμένα αυτό δεν μου αρέσει θέλω να μου λέει πραγματικά πως έχουν τα πράγματα όταν του ειπα ότι δεν έχει ελπιδες συμφώνησε μαζί μου χωρίς να προσπαθήσει να μου αλλάξει γνωμη γιατί αυτήν ήταν η πραγματική αλήθεια αλλά δεν μπορούσε να μου το πει 

τωρα για τον θηλασμό ηθελα να το κόψω όταν το παιδί ήταν 8 μηνών βλέπεις η παιδιατρος με συμβούλεψε να κάνω υπομονή μέχρι να πάει 12 για να κάνω εισαγωγή στο φρέσκο γαλα να μην δώσω σκόνη όποτε ειπα θα κάνω λίγο υπομονή.. έφτασε 13 μηνών το παιδί μου.. είδη θήλασα 5 μήνες πιο πολύ από αυτό που ηθελα.. όποτε όταν έγινε και αυτό απλά μου βγήκε μια μεγάλη κούραση ένιωθα το σώμα μου ότι άρχισε να μου δίνει σήματα ότι δεν πάει άλλο και πρέπει να κοιτάξω λίγο εμένα και να ηρεμήσω να παρω τον χρόνο μου χρειάζομαι.. το οποίο το κατάλαβε και αυτός ο υπέροχος αντρας που έχω δίπλα μου και μου είπε ότι θα αναλάβει το παιδί αυτός αυτές τις μερες και έτσι έγινε είναι μαζί του κοιμάται μαζί του το παιδί δεν έκλαψε δεν με ζήτησε είναι με τον μπαμπά της κοιμάται χωρίς να με ψάχνει αυτό για εμένα δείχνει ότι πλέον δεν έχει ανάγκη το στήθος και νιωθω και εγω πιο καλά με αυτό 😊 

@Elli13 @Nantinaki κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ εύχομαι τα καλύτερα και σε εσας 🥰

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη! Για μένα έκανες το σωστό... η προγεστερόνη μπορεί να βοηθήσει σε περιπτώσεις που το θέμα ειναι η μητέρα, μια αποκόλληση πχ ή αν δεν εκκρίνεται αρκετή ορμόνη για κάποιο λόγο. Ένα έμβρυο χωρίς καρδιακή λειτουργία κανένα φάρμακο δεν μπορεί να το επαναφέρει. Μόνο θα παρέτεινες την ταλαιπωρία σου. Αν υπήρχαν τέτοια μαγικά θα παίρναν όλες οι γυναίκες μια προγεστερόνη απο την πρώτη μέρα! Για το θηλασμό επίσης καλά έκανες αφού έτσι ενιωθες, κ στο λέω εγώ που θήλασα δυο χρόνια κ ειλικρινά ούτε ξέρω ποσες φορες ειπα σημερα θα ειναι η τελευταία! δεν ειναι για ΄ολες περιπατος ή μαγική στιγμή, είναι κ κουραση, παρεμβαση στο σωμα μας, εκνευρισμός, δεσμευση, καμιά φορά ακόμα κ πόνος και κανενας δεν μιλαει για αυτα, μονο για τη "μαγεία"!

Σου ευχομαι καλη αναρρωση και την επομενη φορα να σου πανε ολα οπως τα επιθυμεις!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και καλο μήνα!!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να μας δώσει το μεγαλύτερο δώρο της ζωής.. είμαι νέα στο φόρουμ.. 29 ετών..χαίρομαι που σας διαβάζω γιατι δεν νιωθω μονη.. με το σύζυγό είμαστε σε προσπάθειες 10 μήνες τώρα αλλά το θαύματα κι δεν λέει να έρθει! 

Ελπίζω όλα για όλες να πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Διαβάζω αυτό το μήνυμα και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον σκοπό που γράφτηκε...

Ένιωσα τρομερά άβολα παρόλο που δεν σε γνωρίζω...

Πήρα το θάρρος να γράψω γιατί αλήθεια δεν μπορώ να φανταστώ μια κοπέλα που περνάει αποβολή να βλέπει τέτοια μηνύματα. Δηλαδή λιγη ενσυναίσθηση;;; 

Ήταν δικαίωμα της να πάρει η όχι οποιοδήποτε φάρμακο. Είναι το σώμα της και μόνο αυτή μπορεί να αποφασίσει για αυτό. Τίποτα δεν "προδικασε" 

Το ποσό θα θηλάσει η όχι το μωρό της είναι επίσης δικαίωμα της, είτε δεν θέλει είτε θέλει 1 μέρα είτε 5 χρόνια. 

Σταματήστε να γεμίζετε τύψεις κοπέλες που ειδικά σε τόσο ευάλωτες στιγμές για μια οικογένεια χρειάζονται την στήριξη όλων.

@Elk γρήγορη ανάρρωση να έχεις, να είσαι δυνατή και υγιής και εσύ και η οικογένεια σου.

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό....επειδή έχω περάσει δύο παλινδρομες κυήσεις....ξέρω πόσο δύσκολα βιώνει μια μαμά αυτό το πένθος...για εμένα ειδικά την δεύτερη φορά που άκουσα καρδούλα να χτυπά δυνατά και μάλιστα δύο φορές την βαλαμε να την ακούσουμε και είχα πάρει μια χαρά...και μετά πάω και μου λέει δεν χτυπάει πλέον η καρδιά του ...για εμένα ήταν θάνατος...βίωσα πραγματικό πένθος.....δεν υπάρχει αυτό όλο που νιώθεις και πίστεψε με ....άνθρωποι που με κατηγόρησαν μετά ...απλά βλέποντας το ψυχρά και απέξω με πείραξε τόσο πολύ....όταν βιώνει πένθος κάποιος πας και του ρίχνεις ευθύνες;;;το μόνο που θέλει είναι συμπαράσταση... ενσυναίσθηση...σωστά τα είπες....

Δεν θα ξεχάσω την πεθερά μου την δεύτερη φορά που είχα παλινδρομη και έπρεπε να ξανακανω αποξεση και γυρνάει και μου λέει "το μόνο κακο είναι ότι δεν αποβάλλεις μόνη σου"... και αυτό το είπε γιατί έχω ήδη δύο παιδιά και σιγά και τι έγινε που το έχασα...

Αλήθεια τώρα;;;;λέγονται αυτά;;;;τα ακούς από δικούς σου ανθρώπους αυτά...και δεν θα τα ακούσουμε από ξένους;;;; 

Άστο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Elkμου να μην απολογείσαι σε καμίας μας σε παρακαλώ πολύ!!!!Η απόφαση σου αφορά ξεκάθαρα εσένα 🤗...Έκανες αυτό που θεωρήσεις σωστό καθώς εσύ ήξερες και όλες τις λεπτομέρειες!!!Τέτοια σχόλια σαν της κοπέλας καλό θα ήταν να φιλτράρονται 2 και 3 φορές..Οι περισσότερες εδώ έχουμε περάσει παλινδρομες,βιοχημικές κτλ.. και ξέρουμε πολύ καλά τι πόνο κρύβουν!!!

 

Καλη μέρα σε όλες 🥰🥰 με αγάπη και γλυκά προς τους υπόλοιπους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.....

Ποσταρω πάλι το τεστακι και φεύγω για σχολείο 🏫😘

IMG_20231003_075242.jpg

Μαρινακι μου καλημέρα εγώ εξακολουθώ να βλεπω σκια!! Και ανυπομονώ να το δω την μέρα της καθυστέρησης πραγματικά! 

 

Κορίτσια δεν διάβασα σχεδόν τπτ από τα μηνύματα σας. Ποια είπε χθές για ουρολοίμωξη; η @Girly νομίζω ήταν; Ε κόλλησα από το τηλέφωνο 😂 κορίτσια νόμιζα θα πεθάνω από τον πόνο,ειχα αίμα στα ούρα πυρετό ζαλάδες, πηγα στην κλινική το βράδυ εφυγα το πρωί. Τα πυοσφαιρια μου από το 4 που είναι η φυσιολογική τιμή πήγαν στο 30! Ευτυχώς με τα φάρμακα που Μ έδωσαν είμαι καλύτερα και ξεκίνησα μια αντιβίωση από το σπίτι. Και αύριο έχω γυναικολόγο για να συζητήσουμε για την επόμενη ετ... τον πήρα τηλέφωνο μου είπε να πάω στο ραντεβού να με δει και αυτός πως είμαι. Αυτά τα νέα μου🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσια  μου . Σημερα το πρωι 9dpo , εκανα τεστακι απο hometest ωστοσο ηταν κατασπρο χαχα.

Νομιζω πως αυτα δεν ειναι με ευαισθησια ετσι δεν ειναι ?

 

Δεν ειχε καποια αχνη γραμμη ωστοσο στον υπνο μου αποψε ειδα οτι ειχα δυο εντονες γραμμες αλλα οταν εκανα το πρωι δεν ειχα  ! χαχα τι σου ειναι το υποσυνειδητο :P

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις οποτε δεν με επηρεασε καθολου ❤️ Ελπιζω να εχω καλα νεα τις επομενες ημερες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα κοριτσια  μου . Σημερα το πρωι 9dpo , εκανα τεστακι απο hometest ωστοσο ηταν κατασπρο χαχα 

Δεν ειχε καποια αχνη γραμμη ωστοσο στον υπνο μου αποψε ειδα οτι ειχα δυο εντονες γραμμες αλλα οταν εκανα το πρωι δεν ειχα  ! χαχα τι σου ειναι το υποσυνειδητο :P

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις οποτε δεν με επηρεασε καθολου ❤️ Ελπιζω να εχω καλα νεα τις επομενες ημερες! 

Πολύ νωρίς είναι κορίτσι μου. Αν σκεφτείς οτι πολλές κοπέλες ακόμη και στη καθυστέρηση έχουν αρνητικό τεστ... περίμενε μέχρι την μέρα που περιμένεις (δεν) και νιώθω οτι θα έχεις όμορφα νέα να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Πολύ νωρίς είναι κορίτσι μου. Αν σκεφτείς οτι πολλές κοπέλες ακόμη και στη καθυστέρηση έχουν αρνητικό τεστ... περίμενε μέχρι την μέρα που περιμένεις (δεν) και νιώθω οτι θα έχεις όμορφα νέα να μας πεις!

Ναι ναι το ξερω , γι αυτο και δεν επηρεαστηκα .. ΕΙμαι αισιοδοξη ! Ωστοσο επειδη ο αντρας μου εχει σημερα γενεθλια ηθελα να το τσεκαρω ισως να ειχα καποιο καλο νεο να του πω ωστε να του κανω το πιο ομορφο δωρο :D  Δεν πειραζει ομως , εχω μερες ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Kαλημέρα κοριτσια  μου . Σημερα το πρωι 9dpo , εκανα τεστακι απο hometest ωστοσο ηταν κατασπρο χαχα.

Νομιζω πως αυτα δεν ειναι με ευαισθησια ετσι δεν ειναι ?

 

Δεν ειχε καποια αχνη γραμμη ωστοσο στον υπνο μου αποψε ειδα οτι ειχα δυο εντονες γραμμες αλλα οταν εκανα το πρωι δεν ειχα  ! χαχα τι σου ειναι το υποσυνειδητο :P

Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις οποτε δεν με επηρεασε καθολου ❤️ Ελπιζω να εχω καλα νεα τις επομενες ημερες! 

Καλημέρα στον ύπνο μου είδα και εγώ 2 γραμμές ένα θετικό θετικο τεστ!

 

Όχι δεν είναι πρωιμης της home test ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimand είπε:

Ναι ναι το ξερω , γι αυτο και δεν επηρεαστηκα .. ΕΙμαι αισιοδοξη ! Ωστοσο επειδη ο αντρας μου εχει σημερα γενεθλια ηθελα να το τσεκαρω ισως να ειχα καποιο καλο νεο να του πω ωστε να του κανω το πιο ομορφο δωρο :D  Δεν πειραζει ομως , εχω μερες ακομα..

Α να σου ζήσει να τον χαίρεσαι και πάντα με υγεία!! ♥️ θα του κάνεις το δωρακι λίγο πιο αργά είμαι σίγουρη 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια .

Διαβάζω εδώ και ώρα τα τελευταία μνμ ..δε θα αναλύσω τις σκέψεις μου σχετικά με αυτά που διαβάζω αλλά θα αρκεστω στο να πω πως ναι ,είναι υπέροχο να έχουμε διαφορετικές γνώμες, είναι βοηθητικό και ανακουφιστικο να υπάρχουν και διαφορετικές φωνές και σκέψεις από τις δικές μας ,τις θέλουμε ,τις χρειαζόμαστε ΑΛΛΑ ,υπάρχει ένα μεγάλο αλλά! Καλό είναι σε κάθε περίπτωση να έχουμε και την  αντίληψη να σκεφτούμε πως μπορεί να επειρεασει αυτό που θα πούμε. Πόσο θα επειρεασει μια κοπέλα αν της πούμε ότι ναιιιι βλέπω γραμμή ,ναιιι τέλεια η εξέταση (και ας μην είναι) ή να επιρριψουμε ευθύνες για; καταστάσεις που ίσως δεν έχουμε βιώσει και δεν γνωρίζουμε αρκετά καλά..για μένα είναι ακριβώς το ίδιο σε κάθε περίπτωση από αυτές που αναφέρω. Κάνουν κακο όλες αυτές οι περιπτώσεις. Ας κρατήσουμε λοιπόν πως εδώ είμαστε για να περνάμε την ώρα μας (ειδικά την ώρα που δε περνάει μετά την ωορρηξία!!!) ,να αποφορτιζομςστε και να αλληλοστηριζομαστε. Η κάθε μία έχει άλλη προσωπικότητα ,άλλες αντοχές ,άλλη κρίση αλλά σίγουρα όλες κάνουμε ότι πιστεύουμε καλύτερο για εμάς. Το αν είναι σωστό η λάθος επιτρέψτε μου να σας πω πως είναι κάτι που καθορίζει ο καθένας μόνος του...

Υγ. Όσο και αν δε το πιστεύετε σε αυτό το κατεβατο δεν ανέλυσα τις σκέψεις μου! Που να τις ανέλυα κιόλας!! 😵💫😵💫

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Α να σου ζήσει να τον χαίρεσαι και πάντα με υγεία!! ♥️ θα του κάνεις το δωρακι λίγο πιο αργά είμαι σίγουρη 🙏🏻

Ευχαριστω πολυ !! ❤️ 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Καλημέρα στον ύπνο μου είδα και εγώ 2 γραμμές ένα θετικό θετικο τεστ!

 

Όχι δεν είναι πρωιμης της home test ! 

Χαιρομαι που δεν ειναι πρωιμης και εχω λογους  να ελπιζω ❤️ 

Μακαρι να βγουνε αληθινα τα ονειρα μας ❤️

Εγω εντωμεταξυ εδω και 5 μερες βλεπω κατι κουλαμαρες ...αχχα πολυ χαζα ονειρα κατι αναμεσα σε τρομακτικο και σουρεαλ χαχαχα 

και χθες ηταν η μονη μερα που δεν ειδα κατι τρομακτικο μονο αυτο το τεστ, βεβαια πιστευω οτι ηταν απο την εννοια μου γιατι ηξερα οτι θα το κανω το πρωι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αφού ολοκλήρωσα το λογιδριο..

Καλημερααααααααααα

Καλή ,χαρούμενη και όμορφη μέρα να έχουμε!! 

@dimand να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου! Γερός να ειναι και σύντομα εύχομαι να κερνάει την χαρά του στο μαιευτήριο!

@marinamanoulitsa βλέπω σκιά στο δικό σου, στο αρνητικό δεν ξέρω αν βλέπω..το έχεις επεξεργαστεί το δικό σου ? Είναι σκούρη η γραμμή ελέγχου ,μήπως το κινητό σου τη βγάζει έτσι? Πάντως αλήθεια σκιά βλέπω! Δε ξέρω αν έχω line eyes ρε παιδιά αλλά βλέπω σκιεεεςςς μάλλον όπως λέει το τραγούδι "ακούω φωνεεςς"!!!

@marinaP  ρε κορίτσι μου τι σου λαχε...είναι απαίσιο! Εγώ τότε ευτυχώς δεν είχα πόνο μόνο οσμή στα ούρα και έτσι έκαναν εξετάσεις...περαστικά σου και σύντομα και εύχομαι τα φάρμακα να σε ανακουφίσουν άμεσα!!

@Κατερίνα!!! μπραβοοοοοο!!! Όλα πάνε υπεροχα κορίτσι μου και έτσι θα πάνε ως το τέλος!!! Τι ωραία νέα μας είπες!!!! Ξεκουράσου και απόλαυσε το!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...