Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα αγαπημένες μου!!! Εύχομαι αυτός ο Οκτώβρης να είναι ο μήνας που θα σας γεμίσει θετικά τεστ, μεγάλες χοριακες και πολλά πολλά ευχάριστα νέα.

Για εμένα είναι ο μήνας που περιμένω από αρχές Φεβρουαρίου που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου. Σημαδιακος μήνας επισης, καθώς πέρσι τον Οκτώβριο είδα το πρώτο θετικό τεστ της ζωής μου. Τον ίδιο μήνα η κύηση αυτή τερμάτισε, και τέλη Οκτώβρη έκανα ωορρηξία που μου έφερε τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου (που επίσης δεν προχώρησε). Οπότε, ευελπιστώ και προσεύχομαι ο φετινός Οκτώβρης να αντισταθμίσει τον περσινό και να γεμίσει το σπίτι μας με χαρά, και μωρουδιστικες φωνουλες 🙏🙏🙏❣️❣️❣️

Να έχουμε όλες υγεία πάνω από όλα και όλα τα άλλα θα έρθουν, αρκεί να μην το βάζουμε κάτω!!

@marinamanoulitsa ομολογώ ότι ξεπέρασες και εμένα, τα ξεκίνησες τόσο νωρίς τα τεστ, που δεν ξέρουμε αν έχει γίνει εμφύτευση 😂😂 Εμένα στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχε δείξει στις 9dpo και στην τωρινή στις 10dpo, αλλά μιλάμε για υπερβολικά αχνές γραμμές. Οπότε αναμένω με αγωνία κατά επόμενα τεστακια σου 🙏🙏

@Elk κορίτσι μου, εύχομαι αύριο να έχεις την έκβαση που εσύ επιθυμείς και να γίνει ο,τι θεωρείς εσύ καλύτερο για την ψυχολογία σου κυρίως. Όπως και να έρθουν τα πράγματα, κρατάμε ότι ήρθε μια εγκυμοσύνη πολύ εύκολα παρά τις όποιες συνθήκες (προλακτίνη, θηλασμός κλπ). Που σημαίνει ότι με ένα πλάνο μαζί με τον γιατρό σου θα έρθει το δεύτερο θαυματακι σου ❣️

@ΚΑΤΕΡΙΝΑ

@Κατερίνα!!! εσένα ήθελα να κάνω tag παραπάνω αλλά κόλλησε, συγγνώμη από την κοπέλα που θα της πάει ειδοποίηση 😂😂 Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να είναι μια υπέροχη εμπειρία που θα την ευχαριστηθείς, να είναι τελειομηνη και με το καλό το μωράκι σου ❣️🙏🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

@Κατερίνα!!! εσένα ήθελα να κάνω tag παραπάνω αλλά κόλλησε, συγγνώμη από την κοπέλα που θα της πάει ειδοποίηση 😂😂 Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να είναι μια υπέροχη εμπειρία που θα την ευχαριστηθείς, να είναι τελειομηνη και με το καλό το μωράκι σου ❣️🙏🍼

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, και εσύ να υποδεχτείς με το καλό το μωράκι σου εύχομαι, να έχετε υγεία πάνω απ όλα κ από κει κ μετά ξεκινάει ένα ταξίδι υπέροχο που δεν συγκρίνεται με κανένα αλλο❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα αγαπημένες μου!!! Εύχομαι αυτός ο Οκτώβρης να είναι ο μήνας που θα σας γεμίσει θετικά τεστ, μεγάλες χοριακες και πολλά πολλά ευχάριστα νέα.

Για εμένα είναι ο μήνας που περιμένω από αρχές Φεβρουαρίου που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου. Σημαδιακος μήνας επισης, καθώς πέρσι τον Οκτώβριο είδα το πρώτο θετικό τεστ της ζωής μου. Τον ίδιο μήνα η κύηση αυτή τερμάτισε, και τέλη Οκτώβρη έκανα ωορρηξία που μου έφερε τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου (που επίσης δεν προχώρησε). Οπότε, ευελπιστώ και προσεύχομαι ο φετινός Οκτώβρης να αντισταθμίσει τον περσινό και να γεμίσει το σπίτι μας με χαρά, και μωρουδιστικες φωνουλες 🙏🙏🙏❣️❣️❣️

Να έχουμε όλες υγεία πάνω από όλα και όλα τα άλλα θα έρθουν, αρκεί να μην το βάζουμε κάτω!!

@marinamanoulitsa ομολογώ ότι ξεπέρασες και εμένα, τα ξεκίνησες τόσο νωρίς τα τεστ, που δεν ξέρουμε αν έχει γίνει εμφύτευση 😂😂 Εμένα στη δεύτερη εγκυμοσύνη είχε δείξει στις 9dpo και στην τωρινή στις 10dpo, αλλά μιλάμε για υπερβολικά αχνές γραμμές. Οπότε αναμένω με αγωνία κατά επόμενα τεστακια σου 🙏🙏

@Elk κορίτσι μου, εύχομαι αύριο να έχεις την έκβαση που εσύ επιθυμείς και να γίνει ο,τι θεωρείς εσύ καλύτερο για την ψυχολογία σου κυρίως. Όπως και να έρθουν τα πράγματα, κρατάμε ότι ήρθε μια εγκυμοσύνη πολύ εύκολα παρά τις όποιες συνθήκες (προλακτίνη, θηλασμός κλπ). Που σημαίνει ότι με ένα πλάνο μαζί με τον γιατρό σου θα έρθει το δεύτερο θαυματακι σου ❣️

@ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να είσαι καλά και εγω αυτό επιθυμώ να γίνει το καλύτερο που πρέπει… 

 Εύχομαι αύριο να εχω μια ξεκάθαρη απάντηση μην είμαστε πάλι στο περίπου  και να τελειώνει γιατί έχω ακόμα εμετούς και δεν ξέρω τι γίνετε 🤷‍♀️

εχω 2 μερες που σταμάτησα και το θηλασμό μαχαίρι ευτυχώς πάει καλά γιατί το καλύτερο για το μωρο μου ήταν αυτό να μην έχω να θηλάσω μετά από την επέμβαση μήπως χρειαστώ φάρμακα θα είναι και η μέθη όποτε ειπα να μην επιβαρύνω το μικρή μου με όλα αυτά 

και μόλις παρω το οκ θα μπω ξανά στο παιχνίδι με τα τεστ ωορρηξιας μου και love zone 😊

Να μας στέλνεις όποτε μπορείς τα νέα σου και εσυ κορίτσι μου πως πας γιατί σε έχουμε όλες στο μυαλό μας 🥰💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλό μήνα να έχουμε, και καρπερο !!!

Μωρέ εγώ που ακόμα εξερευνώ τα τεστ ωορρηξιας πειράζει να ρωτήσω πάλι κάτι?? Υποτίθεται ότι θέλουμε να είναι και η 2η γραμμή σαν τη γραμμή ελέγχου ή και πιο έντονη για να είναι θετικό.

Δηλαδή αυτό που δείχνω στη φώτο αποκλείεται να είναι θετικό? Δεν ξέρω πόσο καλά φαίνεται στη φώτο, με το μάτι βλέπω ότι η 2η γραμμή έχει το ίδιο έντονο ροζ η μισή, όχι όλη. Με τέτοιο τεστ πάντως, και οχι πιο έντονο, 2 φορές γυναικολόγος μου επιβεβαίωσε με 100% βεβαιοτητα ωορρηξια. Υπάρχει περίπτωση να ωριμάζει κανονικά το ωάριο, να μεγαλώνει τέρμα, να είναι έτοιμο να βγει κ με κάποιο τρόπο πουφφφφ να εξαφανίζεται κ να μη γίνει ωορρηξια? Δε θυμάμαι να έχω δει τις άλλες φορές φουλ έντονο ροζ. Αλλά 2ος κύκλος είναι που κάνω αυτά, πριν είχα με τη φατσουλα κ την έβλεπα κανονικά άρα θα γινόταν σωστά τότε. Τώρα? Είναι αυτό θετικό η όχι, τι λέτε??

20231001_144714.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Μαζί πάμε κ εγώ 7 μέρα από την περίοδο... το μετράω έτσι γιατί είχα μόνο 24 ώρες λίγο αίμα κ τέλος... το έχω δεχτεί πλέον ότι έτσι θα είναι οι περίοδοι μου πλέον 😜. Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις ενέσεις κ να σε προλάβει το μωράκι... κ εγώ λέω Τετάρτη να ξεκινήσω τεστακια που θα έρθει κ ο άντρας μου για λίγες μέρες... ευτυχώς μπόρεσε να κανονίσει να έρθει... λείπει τον μισό μήνα κ μετά ξανάρχεται για δουλειά κ εδώ. Αυτή η δουλειά μας έχει ταλαιπωρήσει... ας ελπίσουμε ότι θα καταφέρουμε να έχουμε καλές επαφές... 

Μαζί θα ξεκινήσουμε τεστακια για να δούμε τι θα δούμε αυτό το μήνα... ελπίζω να βρω την ωορρηξία αν και εμείς είπαμε ότι το αφήνουμε φλου και ότι γίνει. Αλλά αφού τα έχω που τα έχω ν μην τα κάνω;😛

Μια χαρά επαφουλες θα έχετε όλα καλά θα πανε, καινούργιος μήνας και παμε με αισιοδοξία 🙏🏻🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλό μήνα να έχουμε, και καρπερο !!!

Μωρέ εγώ που ακόμα εξερευνώ τα τεστ ωορρηξιας πειράζει να ρωτήσω πάλι κάτι?? Υποτίθεται ότι θέλουμε να είναι και η 2η γραμμή σαν τη γραμμή ελέγχου ή και πιο έντονη για να είναι θετικό.

Δηλαδή αυτό που δείχνω στη φώτο αποκλείεται να είναι θετικό? Δεν ξέρω πόσο καλά φαίνεται στη φώτο, με το μάτι βλέπω ότι η 2η γραμμή έχει το ίδιο έντονο ροζ η μισή, όχι όλη. Με τέτοιο τεστ πάντως, και οχι πιο έντονο, 2 φορές γυναικολόγος μου επιβεβαίωσε με 100% βεβαιοτητα ωορρηξια. Υπάρχει περίπτωση να ωριμάζει κανονικά το ωάριο, να μεγαλώνει τέρμα, να είναι έτοιμο να βγει κ με κάποιο τρόπο πουφφφφ να εξαφανίζεται κ να μη γίνει ωορρηξια? Δε θυμάμαι να έχω δει τις άλλες φορές φουλ έντονο ροζ. Αλλά 2ος κύκλος είναι που κάνω αυτά, πριν είχα με τη φατσουλα κ την έβλεπα κανονικά άρα θα γινόταν σωστά τότε. Τώρα? Είναι αυτό θετικό η όχι, τι λέτε??

20231001_144714.jpg

Νομίζω ότι αυτό δεν θεωρείται θετικό κορίτσι μου😕 αλλά εγώ δεν έχω μεγάλη εμπειρία με τα τεστ αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα καλύτερα να μας πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλό μήνα να έχουμε, και καρπερο !!!

Μωρέ εγώ που ακόμα εξερευνώ τα τεστ ωορρηξιας πειράζει να ρωτήσω πάλι κάτι?? Υποτίθεται ότι θέλουμε να είναι και η 2η γραμμή σαν τη γραμμή ελέγχου ή και πιο έντονη για να είναι θετικό.

Δηλαδή αυτό που δείχνω στη φώτο αποκλείεται να είναι θετικό? Δεν ξέρω πόσο καλά φαίνεται στη φώτο, με το μάτι βλέπω ότι η 2η γραμμή έχει το ίδιο έντονο ροζ η μισή, όχι όλη. Με τέτοιο τεστ πάντως, και οχι πιο έντονο, 2 φορές γυναικολόγος μου επιβεβαίωσε με 100% βεβαιοτητα ωορρηξια. Υπάρχει περίπτωση να ωριμάζει κανονικά το ωάριο, να μεγαλώνει τέρμα, να είναι έτοιμο να βγει κ με κάποιο τρόπο πουφφφφ να εξαφανίζεται κ να μη γίνει ωορρηξια? Δε θυμάμαι να έχω δει τις άλλες φορές φουλ έντονο ροζ. Αλλά 2ος κύκλος είναι που κάνω αυτά, πριν είχα με τη φατσουλα κ την έβλεπα κανονικά άρα θα γινόταν σωστά τότε. Τώρα? Είναι αυτό θετικό η όχι, τι λέτε??

20231001_144714.jpg

Όχι κορίτσι μου δεν είναι θετικό αυτό συνέχισε τα τεστ κανονικά είσαι πολύ κοντά ώστε να γίνει ίδια η γραμμή με την άλλη 😊 

πιστεύω αυριο θα είναι λογικά ίδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Καλό μήνα να έχουμε, και καρπερο !!!

Μωρέ εγώ που ακόμα εξερευνώ τα τεστ ωορρηξιας πειράζει να ρωτήσω πάλι κάτι?? Υποτίθεται ότι θέλουμε να είναι και η 2η γραμμή σαν τη γραμμή ελέγχου ή και πιο έντονη για να είναι θετικό.

Δηλαδή αυτό που δείχνω στη φώτο αποκλείεται να είναι θετικό? Δεν ξέρω πόσο καλά φαίνεται στη φώτο, με το μάτι βλέπω ότι η 2η γραμμή έχει το ίδιο έντονο ροζ η μισή, όχι όλη. Με τέτοιο τεστ πάντως, και οχι πιο έντονο, 2 φορές γυναικολόγος μου επιβεβαίωσε με 100% βεβαιοτητα ωορρηξια. Υπάρχει περίπτωση να ωριμάζει κανονικά το ωάριο, να μεγαλώνει τέρμα, να είναι έτοιμο να βγει κ με κάποιο τρόπο πουφφφφ να εξαφανίζεται κ να μη γίνει ωορρηξια? Δε θυμάμαι να έχω δει τις άλλες φορές φουλ έντονο ροζ. Αλλά 2ος κύκλος είναι που κάνω αυτά, πριν είχα με τη φατσουλα κ την έβλεπα κανονικά άρα θα γινόταν σωστά τότε. Τώρα? Είναι αυτό θετικό η όχι, τι λέτε??

20231001_144714.jpg

Εγώ την τελευταία φορά που έκανα τεστ ωορρηξίας είχα ακριβώς τέτοιο το πρωί. Έκανα την επαφή μου και το απόγευμα της ίδιας μέρας που ξαναέκανα ήταν ξεκάθαρα θετικό. Ε εκείνο το πρωινό τσακώσαμε την μπέμπα 😍🎉 Άρα ίσως και σήμερα να κάνεις το πικ, αν έχεις κ αλλά τεστακια κάνε άλλο ένα πιο αργά το απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή ήμουν σίγουρη κ δε μου άρεσε αυτό το άγχος που άρχισε να μεγαλώνει μέσα μου, έκατσα κ έψαξα όλη τη ντουλάπα μου να βρω το εργαλείο clearblue. Μου ειχε Μέινει ένα τελευταίο τεστ. Μια ώρα αφού σας έστειλα το προηγούμενο, έκανα 1 τεστ τέτοιο και ένα στικ, με τα ίδια ουρα, στο ίδιο κυπελάκι. Ποιο Εμπιστευομαστε περισσότερο τώρα? Το ένα ξεκάθαρα θετικό (η φατσουλα δεν τρεμοπαίζει) κ το άλλο ξεκάθαρα αρνητικό!

 

20231001_171954.jpg

20231001_140141.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα! Έχω ένα προαίσθημα ότι αυτόν το μήνα θα γεμίσουμε θετικά τεστ! ❤️

@Κατερίνα!!! τέλειο το θεματακι! 

@Elk αφού έχεις ακόμα συμπτώματα εχε πίστη στο σπορακι σου ❤️ Περιμένω κι εγώ να διαβάσω τα νέα σου αύριο! 

@Elli13 κοριτσάκι με το καλό να έρθει η μπουμπού! Μην αγχώνεσαι με τη δουλειά. Κάνε ότι μπορείς και κατά τα άλλα γραψτους στο τέτοιο σου 🤣 Με έναν πόνο σου εύχομαι! ❤️

@dimand περιμένω κι εγώ το θετικό σου τεστακι! ❤️

@marinamanoulitsa εγώ βλέπω και σε αυτό μια σκιά. Βέβαια ξανά λέω ότι είναι νωρίς. Ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας ❤️

Τις ευχές μου σε όλες της κοπέλες! Αυτός ο μήνας να φέρει ότι ποθεί η καθεμία!❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Επειδή ήμουν σίγουρη κ δε μου άρεσε αυτό το άγχος που άρχισε να μεγαλώνει μέσα μου, έκατσα κ έψαξα όλη τη ντουλάπα μου να βρω το εργαλείο clearblue. Μου ειχε Μέινει ένα τελευταίο τεστ. Μια ώρα αφού σας έστειλα το προηγούμενο, έκανα 1 τεστ τέτοιο και ένα στικ, με τα ίδια ουρα, στο ίδιο κυπελάκι. Ποιο Εμπιστευομαστε περισσότερο τώρα? Το ένα ξεκάθαρα θετικό (η φατσουλα δεν τρεμοπαίζει) κ το άλλο ξεκάθαρα αρνητικό!

 

20231001_171954.jpg

20231001_140141.jpg

Εγω κορίτσι μου τις ταινιες χρησιμοποιούσα και πιστεύω με βοήθησαν να μεινω εγκυος το άλλο δεν το έχω δοκιμάσει όποτε δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη 

όπως και να έχει εσυ επαφες θα έχεις αυτές τις μερες σίγουρα και κανείς πάλι τεστ αύριο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε με πολλά θετικά τεστ!! Το καινούριο θεματακι είναι υπέροχο και πιστεύω θα μας πάει τέλεια!! @marinamanoulitsa κορίτσι μου στο χθεσινό τέστ φαινόταν ξεκάθαρα μια σκιά αλλά στο σημερινό δεν βλέπω τίποτα.. @kokkinoskoufitsa νομίζω ότι σήμερα αύριο και μεθαύριο είναι κρίσιμες μέρες γι'αυτό δώστου να καταλάβει! Κατά τα άλλα εγώ ακόμα δεν έχω βρει θετικό τεστ ωορρηξίας ενώ 16 μέρα έπρεπε να είχε γίνει η ωορρηξία! Και η ορμόνη είναι αρκετά χαμηλά! Κάνω τέστ από την 11η μέρα και τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μαζί θα ξεκινήσουμε τεστακια για να δούμε τι θα δούμε αυτό το μήνα... ελπίζω να βρω την ωορρηξία αν και εμείς είπαμε ότι το αφήνουμε φλου και ότι γίνει. Αλλά αφού τα έχω που τα έχω ν μην τα κάνω;😛

Μια χαρά επαφουλες θα έχετε όλα καλά θα πανε, καινούργιος μήνας και παμε με αισιοδοξία 🙏🏻🥰

Μα είναι σαν να σε φωνάζουν τα τεστακια 😂 έλα να δεις πότε έχεις ωορηξια!!!! Εγώ έναν χρόνο που είχα φλου επαφές κ πήγαινα με βάση το app πότε μου έλεγε άντε στις 2 φορές να πέτυχα την μέρα της ωορρηξίας... για κοπέλες που έχουν σταθερή περίοδο μπορούν να υπολογίσουν περίπου... εγώ έχω κόλλημα πλέον 😜 θέλω οπωσδήποτε να κάνω γιατί δεν θέλω να το χάσω... κ δυστυχώς το προγραμματίζουμε να έχει κενό στη δουλειά για να μπορούμε να έχουμε επαφές... μια είχα 10η μέρα ωορηξια κ μια 18η... όπως νιώθεις βέβαια εσύ καλύτερα θα κάνεις 🥰 όπως λες όλα καλά θα πάνε θα έρθει σε όλες μας η στιγμή που θα έρθει το μωράκι μας ❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Επειδή ήμουν σίγουρη κ δε μου άρεσε αυτό το άγχος που άρχισε να μεγαλώνει μέσα μου, έκατσα κ έψαξα όλη τη ντουλάπα μου να βρω το εργαλείο clearblue. Μου ειχε Μέινει ένα τελευταίο τεστ. Μια ώρα αφού σας έστειλα το προηγούμενο, έκανα 1 τεστ τέτοιο και ένα στικ, με τα ίδια ουρα, στο ίδιο κυπελάκι. Ποιο Εμπιστευομαστε περισσότερο τώρα? Το ένα ξεκάθαρα θετικό (η φατσουλα δεν τρεμοπαίζει) κ το άλλο ξεκάθαρα αρνητικό!

 

20231001_171954.jpg

20231001_140141.jpg

Από ότι έχω καταλάβει το clearblue όπως λέει πάνω στο κουτί σου βρίσκει τις δύο πιο γόνιμες οπότε για αυτό στο βγάζει θετικό... λογικά αν κάνεις ταινία αργά βράδυ η αύριο πιθανόν να σου δείξει το πικ... στο ψηφιακό πως είναι οι γραμμές? Εμένα μου βγάζει δύο μέρες χαμόγελο κ στην δεύτερη η ταινία μου δείχνει στο πικ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε με πολλά θετικά τεστ!! Το καινούριο θεματακι είναι υπέροχο και πιστεύω θα μας πάει τέλεια!! @marinamanoulitsa κορίτσι μου στο χθεσινό τέστ φαινόταν ξεκάθαρα μια σκιά αλλά στο σημερινό δεν βλέπω τίποτα.. @kokkinoskoufitsa νομίζω ότι σήμερα αύριο και μεθαύριο είναι κρίσιμες μέρες γι'αυτό δώστου να καταλάβει! Κατά τα άλλα εγώ ακόμα δεν έχω βρει θετικό τεστ ωορρηξίας ενώ 16 μέρα έπρεπε να είχε γίνει η ωορρηξία! Και η ορμόνη είναι αρκετά χαμηλά! Κάνω τέστ από την 11η μέρα και τίποτα! 

Κορίτσι μου μπορεί να έχει αργήσει λιγάκι κ να ανέβει ξαφνικά αύριο η μεθαύριο... έχεις τίποτα συμπτώματα που έχουμε πριν την ωορρηξία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Από ότι έχω καταλάβει το clearblue όπως λέει πάνω στο κουτί σου βρίσκει τις δύο πιο γόνιμες οπότε για αυτό στο βγάζει θετικό... λογικά αν κάνεις ταινία αργά βράδυ η αύριο πιθανόν να σου δείξει το πικ... στο ψηφιακό πως είναι οι γραμμές? Εμένα μου βγάζει δύο μέρες χαμόγελο κ στην δεύτερη η ταινία μου δείχνει στο πικ.

Την προηγούμενη φορά που έκανα clearblue έκανα κάθε μέρα,μέχρι που είδα χαμόγελο κ σταμάτησα,δεν ξαναέκανα... δεν ήξερα ότι έχει σημασία! Τώρα στο ψηφιακό οι γραμμές ήταν και οι 2 έντονες γαλάζιες, ίδιες...

Θα κάνω κ αύριο ένα με ταινία να δω! Αλλά εντάξει αφού το ψηφιακό είναι θετικό πιστεύω είμαστε καλά! Διάβασα και τα δύο, το hometest ανιχνεύει την ορμόνη από 20 και πάνω, το clearblue από 40 και πάνω! Άρα θα πρέπει να είναι ψηλά...

Σ αυτό τον κύκλο έκανα 10 τεστ, πρώτη φορά! Είναι που λείπει συνέχεια κ δεν θα καταφέρουμε πολλές επαφές γι αυτό λυσσαξα να βρω ωορρηξια σώνει και καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Την προηγούμενη φορά που έκανα clearblue έκανα κάθε μέρα,μέχρι που είδα χαμόγελο κ σταμάτησα,δεν ξαναέκανα... δεν ήξερα ότι έχει σημασία! Τώρα στο ψηφιακό οι γραμμές ήταν και οι 2 έντονες γαλάζιες, ίδιες...

Θα κάνω κ αύριο ένα με ταινία να δω! Αλλά εντάξει αφού το ψηφιακό είναι θετικό πιστεύω είμαστε καλά! Διάβασα και τα δύο, το hometest ανιχνεύει την ορμόνη από 20 και πάνω, το clearblue από 40 και πάνω! Άρα θα πρέπει να είναι ψηλά...

Σ αυτό τον κύκλο έκανα 10 τεστ, πρώτη φορά! Είναι που λείπει συνέχεια κ δεν θα καταφέρουμε πολλές επαφές γι αυτό λυσσαξα να βρω ωορρηξια σώνει και καλά!!

Αχ σαν κ εμένα κ εσύ κ εμένα λείπει συνέχεια εκτός κ όταν είναι εδώ δουλεύει μέχρι τις 11 το βράδυ... οπότε το κανονίζουμε κάθε φορά.... το σίγουρο είναι ότι ξεκινάς σίγουρα επαφές αν μπορείς από σήμερα που βγήκε θετικό κ αύριο κ μεθαύριο 🥰 κάνε κ τα τεστ να δεις πως θα πάει. Ναι αν βγει χαμόγελο λένε σταματάς να κάνεις άλλο τεστ... εγώ έχω κόλλημα κ κάνω κ άλλο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Επειδή ήμουν σίγουρη κ δε μου άρεσε αυτό το άγχος που άρχισε να μεγαλώνει μέσα μου, έκατσα κ έψαξα όλη τη ντουλάπα μου να βρω το εργαλείο clearblue. Μου ειχε Μέινει ένα τελευταίο τεστ. Μια ώρα αφού σας έστειλα το προηγούμενο, έκανα 1 τεστ τέτοιο και ένα στικ, με τα ίδια ουρα, στο ίδιο κυπελάκι. Ποιο Εμπιστευομαστε περισσότερο τώρα? Το ένα ξεκάθαρα θετικό (η φατσουλα δεν τρεμοπαίζει) κ το άλλο ξεκάθαρα αρνητικό!

 

20231001_171954.jpg

20231001_140141.jpg

Το clear blue...εμένα δεν έχει κάνει λάθος...6ος κύκλος που τα χρησιμοποιώ... στους 5 κύκλους βρήκε την ωορρηξία γιατί έρχεται το πολύ σε 14 ημέρες....άρα ξεκινάς επαφές σήμερα αύριο σίγουρα και μεθαύριο αν μπορέσετε...καλή επιτυχία ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερή αναγουλα κορίτσια ..μύρισα ένα αποσμητικο του γιου μου το μεσημέρι και μου ήρθε εμετός... γύρισε το στομάχι μου ..ενώ μέχρι τώρα δεν με πείραζε...και οι σκιές στα τεστ και αυτό το περίεργο...μάλλον κάτι γίνεται ☺️☺️☺️ ακόμα έχω αναγουλα από τότε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω ότι μπορώ κορίτσια!! Είχαμε  σήμερα το πρωί μια, μετά έφυγε πάλι κ θα είναι εδώ αύριο βράδυ μέχρι Τρίτη μεσημέρι που οριακά προλαβαίνω να τον δω ,ίσως φύγει πριν σχολάσω . Αν καταφέρουμε και αύριο βράδυ και Τρίτη μεσημέρι θα είναι θαύμα! 

Και από τον επόμενο κύκλο με βλέπω για ψηφιακά να τελειώνουμε, με αγχώνουν τα άλλα που πρέπει να τα ερμηνευσω σωστά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Φοβερή αναγουλα κορίτσια ..μύρισα ένα αποσμητικο του γιου μου το μεσημέρι και μου ήρθε εμετός... γύρισε το στομάχι μου ..ενώ μέχρι τώρα δεν με πείραζε...και οι σκιές στα τεστ και αυτό το περίεργο...μάλλον κάτι γίνεται ☺️☺️☺️ ακόμα έχω αναγουλα από τότε....

Πότε περιμένεις εσύ κορίτσι???εγώ αύριο ή μεθαύριο έχω βέβαια αρνητικά τεστ αλλά τέτοια ζαλάδα και τέτοια αναγουλα ποτέ ξανά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου :) :)

εγώ είμαι στην αναμονή 😛 Έχω μικροενοχλήσεις χαμηλά σαν τσιμπήματα, πρησμένο στήθος και λίγα υγρά . Φυσικά αυτό δεν προϋποθέτει εγκυμοσύνη αν και ελπίζω να σημαίνει αυτο!!!!! Τη Κυριακή 08/ 10 ΔΕΝ περιμένω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Πότε περιμένεις εσύ κορίτσι???εγώ αύριο ή μεθαύριο έχω βέβαια αρνητικά τεστ αλλά τέτοια ζαλάδα και τέτοια αναγουλα ποτέ ξανά!!

Και Εσυ αναγουλες Ε;;;;άντε να δούμε άντε..εγώ έχω ακόμα ημέρες... Σάββατο περιμένω περίοδο...άντε να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Μα είναι σαν να σε φωνάζουν τα τεστακια 😂 έλα να δεις πότε έχεις ωορηξια!!!! Εγώ έναν χρόνο που είχα φλου επαφές κ πήγαινα με βάση το app πότε μου έλεγε άντε στις 2 φορές να πέτυχα την μέρα της ωορρηξίας... για κοπέλες που έχουν σταθερή περίοδο μπορούν να υπολογίσουν περίπου... εγώ έχω κόλλημα πλέον 😜 θέλω οπωσδήποτε να κάνω γιατί δεν θέλω να το χάσω... κ δυστυχώς το προγραμματίζουμε να έχει κενό στη δουλειά για να μπορούμε να έχουμε επαφές... μια είχα 10η μέρα ωορηξια κ μια 18η... όπως νιώθεις βέβαια εσύ καλύτερα θα κάνεις 🥰 όπως λες όλα καλά θα πάνε θα έρθει σε όλες μας η στιγμή που θα έρθει το μωράκι μας ❤️🙏

Καλα και εγώ πριν την εξωσωματική το ίδιο έκανα. Κάθε μήνα 20 τεστ σίγουρα, γιατί ούτε εγώ έχω σταθερο κύκλο και είναι και αρκετά μεγάλος. Μέχρι και 25 μερα είχα θετικό... οπότε τώρα λεω να τα ξεκινήσω 14η μέρα και μετά... σήμερα είμαι 7η μέρα. Ευτυχώς το καταλαβαίνω με κάτι πονακια που έχω κάθε μήνα και βοηθάνε. Αλλιώς θα έπρεπε να κάνω καθε μέρα με τέτοιο κύκλο!😛

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου... θα μας χαμογελάσει και εμάς ξανά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...