Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΩΟΡΡΥΞΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ.

Επειδή όπως έχω ήδη πει έχω άστατη περίοδο (57 ημέρες σήμερα από την προηγούμενη- δεν είμαι έγκυος έκανα τέστ) πήρα τον ιανουάριο από το internet τεστ ωορρυξίας και εγκυμοσύνης. Αυτά τα χαρτάκια που τα βουτάς σε συλλέκτη με ούρα και να χρωματισθούν οι δύο γραμμές η κάτω πιο πολύ από την πάνω έχεις ωορρυξία. Τα κάνω από τις 12/1 και βγαίνουν όλο αρνητικά. Βέβαια το γεγονός ότι ως τώρα δεν έχω περίοδο δείχνουν ότι μάλλον αλήθεια λένε και ότι εγώ δεν έχω ωορρυξία. Τα έχει πάρει καμμία. Τις έδειξαν ωορρυξία ή εγκυμοσύνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia soy Martha1.

Egw den exw parei test worrhksias apo internet alla xrhsimopoihsa kapoia paromoia otan hmoyn Iapwnia. Thymamai oti gia dyo meres ebgaine kai mia deyterh grammoyla poy den htan se kamia periptwsh pio entonh apo th grammh elegxoy kai nomiza ki egw pws den kanw worrhksia... Omws meta apo liges meres ekana metrhsh progesteronhs poy edeikse oti eixe ginei worrhksia kai malista poly kalh. Opote na soy pw ayta me tis grammoyles den ta empisteyomai poly. Thewrw oti ta kalytera einai ta digital ta clear blue poy blepeis ksekathara an einai thetika h oxi.

Twra bebaia se toso megalo kyklo einai pithano na mh ginetai worrhksia. Einai h prwth fora poy soy symbainei? An genikws exeis toso megaloys kykloys h gnwmh moy einai pws tha eprepe na symboyleyteis to giatro soy kai na kaneis ormoniko elegxo na deis ti ftaiei. Einai sigoyra ki alles kopeles edw me to idio problhma kai mporoyn na se bohthisoyn perissotero.

Kalh tyxh kai syntoma me mwraki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τα εχω παρει τα συγκεκριμενα τεστ ωορηξιας και απο οτι φαινεται λειτουργουν.μου εδειξαν δυο γραμμουλες την 11 12 και 13 μερα και μετα εδειχναν παλι τη μια γραμμουλα.εχω παρει και τεστ εγκυμοσυνης και περιμενω το σαββατο αν δεν μου ερθει περιοδος(αχ μακαρι)να τα χρησιμοποιησω και αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia soy Martha1,kai egw nomizw pws esy, prepei opwsdhpote na deis ena eidiko,giati exeis tetoio megalo kyklo. tha koitaksei an eisai kala, an exeis katholoy wario... twra, dzaba lefta... exw kanei egw auta ta test, moy exoyne deiksei thetiko. apla me tetoio kyklo einai dyskola ta pragmata.kalh soy tyxi kai syndoma moro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν τα ξέρω καν αυτά τα τεστάκια που λες.. Αλλά ήθελα να γράψω για να σε παραπέμψω να πας σε κάποιο γιατρό και γρήγορα...

Λοιπόν, πριν 5 χρόνια, είχα να δω περίοδο 2 μήνες και... Είχα και παλιότερα άστατο κύκλο αλλά δεν με απασχολούσε ιδιαίτερα.. Όταν όμως είδα κι αργούσε ανησύχησα..

Βρήκαμε πολυυστικές ωοθήκες και μ'έβαλε να κάνω μια σειρά εξετάσεων. Έκανα θεραπεία με αντισυλληοτικά για ένα χρόνο μαζί με εξετάσεις ορμονών, και καταφέραμε να φτιάξουμε τον κύκλο από 30 έως 40 μέρες! Μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικός. Πάνω από 40 μέρες θα θεωρείται καθυστέρηση.

5 χρόνια μετά, αποφάσισα να παντρευτώ και να κάνω και παιδάκι, έκανα ελεύθερα 1 μήνα, 2ο μήνα και στον 3ο είχα θετικό τεστ.. Δεν αγχώθηκα, αλλά ο κύκλος μου από τον Γενάρη που τα έγραφα εντατικά, ήταν 33 μέρες, 35, 37 ακόμα και 39! Ποτέ πάνω από 40! Πρέπει να το κοιτάξεις..

Μην το αφήνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω το πρόβλημα μου έχω από παιδί υψηλή προλακτίνη. Παίρνω χάπια πέφτει, τα σταματάω αυξάνεται. Ο γιατρός είπε να μην πάρω τώρα που προσπαθούμε και έκανα και το εμβόλιο των αντιπατρικών. Δεν ξέρω σήμερα έχω πάλι ραντεβού μαζί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To embolio antipatrikwsn giati to ekanes? H ypshlh prolaktinh einai synithws problhma gia th syllhpsh. Giati soy eipe na stamathseis ta xapia? Yparxei periptwsh an meineis eggyos na dhmioyrghsoyn problhma sto embryo? Isws na prepei na pareis kai mia deyterh gnwmh gia to ti na kaneis me thn prolaktinh soy twra poy thes na meineis eggyos. Sigoyra tha yparxei kapoia lysh. Perimenoyme nea!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...