Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τα είπα μπερδεμένα μήπως? Συγνώμη είμαι και λίγο ζαλισμενη 4% γράφει ότι είναι η φυσιολογική τιμή και εμείς έχουμε 6% και θεωρώ ότι είναι σχετικά χαμηλά άσχετα που είναι πάνω από το όριο. Είναι καλά λες το 6%?

Μία χαρά είναι! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αχ τα είπα μπερδεμένα μήπως? Συγνώμη είμαι και λίγο ζαλισμενη 4% γράφει ότι είναι η φυσιολογική τιμή και εμείς έχουμε 6% και θεωρώ ότι είναι σχετικά χαμηλά άσχετα που είναι πάνω από το όριο. Είναι καλά λες το 6%?

Νομίζω εγώ σας μπέρδεψα τις δύο σας χαχαχα. Πάντως 4% μορφολογία είναι οκ! Κι ό, τι σου έγραψε κι η @Antonia2.

Οι άλλες αναφορές ήταν παλιές και δείχνουν πως δεν είναι εξειδικευμένο το εργαστήριο. 

Ps ο ανάδρομος Ερμής μάς γλεντάει στην επικοινωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λίγο σχετικά με το σπερμοδιαγραμμα μιας και σήμερα το υπεραναλυουμε το θέμα 😂

Καταλαβαίνουμε σχετικά με την κινητικότητα που υστερεί ένα αποτέλεσμα είναι κατανοητό όπως το γράφουνε.. αλλά για τη μορφολογία δε μπορώ να καταλάβω λέει να μην είναι κάτω από 4% δηλαδή το φυσιολογικό είναι το 100% υπάρχει δηλαδή τέτοιο δείγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήρα αποτελέσματα η πρώτη που έκανα ήταν 234 και η δεύτερη σήμερα πήγε 476 είναι οκ; 
 

Ναι θέλουμε διπλασιασμό και τον έχουμε..Είναι σούπερ!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μιας και πιάσαμε το θέμα για τη θρομβοφιλια...θα παω αύριο να κάνω τις εξετάσεις που Μ εγραψε ο γυναικολόγος μετά από αποβολή. Δεν πήγα σε αιματολογο. Πιστεύετε οτι αν τυχόν βρεθεί κάτι καλύτερα να παω και σε αιματολογο; Ή θα με παραπέμψει ούτως η άλλως ο γυναικολόγος μου ; Λίγο χαζή η ερώτηση το ξέρω αλλά δεν γνωρίζω καθόλου τι γίνεται με αυτά 

Κορίτσι μου, αν βρεθεί κάτι εκτός ορίων θα σε παραπέμψει ο γυναικολόγος σε αιματολογο. Τουλάχιστον εμένα έτσι έκανε, και με παρακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης και αιματολογος. Ή τουλάχιστον αυτό είναι το σωστό. Όπως αν βρεθεί κάτι παθολογικό στις εξετάσεις του θυροειδή ή του σακχάρου σε παραπέμπουν σε ενδοκρινολόγο, καθώς δεν είναι αρμόδιος ο γυναικολόγος να δώσει αγωγή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Νομίζω εγώ σας μπέρδεψα τις δύο σας χαχαχα. Πάντως 4% μορφολογία είναι οκ! Κι ό, τι σου έγραψε κι η @Antonia2.

Οι άλλες αναφορές ήταν παλιές και δείχνουν πως δεν είναι εξειδικευμένο το εργαστήριο. 

Ps ο ανάδρομος Ερμής μάς γλεντάει στην επικοινωνία! 

Χαχαχαχα όντως τώρα κατάλαβα! Ναι οι άλλες αναφορές ήταν σε απλό μικροβιολογικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήρα αποτελέσματα η πρώτη που έκανα ήταν 234 και η δεύτερη σήμερα πήγε 476 είναι οκ; 
 

Τέλεια είναι κορίτσι μου αφού υποτίθεται ότι θέλουν αύξηση 60% αν δεν κάνω λάθος οπότε είναι μια χαρά!! Μίλησες με τον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πήρα αποτελέσματα η πρώτη που έκανα ήταν 234 και η δεύτερη σήμερα πήγε 476 είναι οκ; 
 

Τέλεια ! Μπράβο κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τέλεια είναι κορίτσι μου αφού υποτίθεται ότι θέλουν αύξηση 60% αν δεν κάνω λάθος οπότε είναι μια χαρά!! Μίλησες με τον γιατρό?

Αύριο το πρωί θα παρω να τον ενημερώσω να δω τι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια λίγο σχετικά με το σπερμοδιαγραμμα μιας και σήμερα το υπεραναλυουμε το θέμα 😂

Καταλαβαίνουμε σχετικά με την κινητικότητα που υστερεί ένα αποτέλεσμα είναι κατανοητό όπως το γράφουνε.. αλλά για τη μορφολογία δε μπορώ να καταλάβω λέει να μην είναι κάτω από 4% δηλαδή το φυσιολογικό είναι το 100% υπάρχει δηλαδή τέτοιο δείγμα?

Δεν ξέρω αν υπάρχει άντρας που να έχει μορφολογία 100%!! Ίσως ο Τσακ Νόρις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@marinamaria κοριτσι μου τι κανεις;; σμρ περιμενες κανονικα;; να φανταστω δεν εχει ερθει εε;; ευχομαι να κανει 9 μηνες να εμφανιστει η περιοδος!!🤞❤️

Ναι σήμερα ήταν να έρθει αλλά δεν ήρθε...πάντα μου έρχεται ακριβώς 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας....αύριο μετράω καθυστέρηση...για να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι σήμερα ήταν να έρθει αλλά δεν ήρθε...πάντα μου έρχεται ακριβώς 14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας....αύριο μετράω καθυστέρηση...για να δούμε....

Μακάρι να πάνε όλα τέλεια. ! Θέλουμε αύριο να δούμε θετικό τεστακι!! 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Μακάρι να πάνε όλα τέλεια. ! Θέλουμε αύριο να δούμε θετικό τεστακι!! 🩷🩷

Αύριο δεν θα δείτε γιατί δεν έχω αλλα ... Σάββατο πρωί ξανά ...☺️ Αν δεν έχει έρθει έως τότε ...

@Elk συγχαρητήρια!!!τέλειο το νούμερο!!!!με το καλό...όλα καλά θα πάνε...☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα, τα δικά σου αποτελέσματα είναι με διαφορετικά κριτήρια, με τις παλαιότερες τιμές αναφοράς, τώρα είναι διαφορετικές, για τη μορφολογία θέλει 4%, σπάνια βλέπω 5-6%.. Οπότε @singing in the rainμην μασάς, καλα είναι. Η κινητικότητα σίγουρα μπορούσε να ναι και καλύτερη, αλλά παίζει κι αυτή ανά διαστήματα.

https://www.endocrine.gr/fysiologikes-times-spermatos/

Ωωω ευχαριστώ πολύ!!! Κάναμε προσπάθεια και με τη διατροφή μας αυτό το τρίμηνο οπότε έχω μια ελπιδα μήπως βελτιώθηκε και η κινητικότητα!! 🙏🙏🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αύριο δεν θα δείτε γιατί δεν έχω αλλα ... Σάββατο πρωί ξανά ...☺️ Αν δεν έχει έρθει έως τότε ...

@Elk συγχαρητήρια!!!τέλειο το νούμερο!!!!με το καλό...όλα καλά θα πάνε...☺️

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ευχαριστώ πολύ😊 περιμένω τα νέα σου κορίτσι μου εύχομαι να είναι θετικοο 💕🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά αν θέλετε να μαζέψετε υπογραφές να με διώξετε από το forum, σας κούρασα με τόσες ερωτήσεις κάθε φορά 😂

Σήμερα έχω την εξής απορία, εχθές είχα πάρα πολύ έντονους πόνους και πιστεύω ότι ήμουν στη γόνιμη. Από το πρωί είχα ενοχλήσεις δεξιά και αριστερά και το απόγευμα γίνανε πολύ έντονοι. Για κανένα 5λεπτο είχα και κάτι σαν συσπάσεις που όταν πήγα να κάτσω δεν μπόρεσα και κάθισα πλαγιαστά. Η απορία μου είναι, εφόσον είχα αυτά τα συμπτώματα, εχθές βγήκε το αυγό ή μπορεί να βγει και σήμερα; Βέβαια είχαμε επαφή εχθές μετά τον έντονο πόνο για να το πετύχω με το που έσκασε το άτιμο (ελπίζω δλδ) 😛 Σήμερα έχω πολύ πολύ λίγες ενοχλήσεις. 

@marinamanoulitsa εύχομαι να μη δεις περίοδο, κάθε πρωί σε σκέφτομαι!

@Elk μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα! Άντε να παίρνουμε εμείς σειρά τώρα ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Ελπίζω όλες να ξυπνήσατε κεφατες. Εγώ πάντως είμαι τέλεια μιας και ο αγαπημένος μου καιρός καλά κρατεί!! Συννεφιά και βροχή για 4η μέρα!! Είμαι 5-6 μέρες μετα την ωορρηξία και ξεκίνησαν περίεργοι πόνοι όπως πάντα! Όχι βέβαια ότι είχα πολλές ελπίδες παρόλο που είχαμε πολύ καλές επαφές! Πέρα από αυτό όμως με το που ξύπνησα έκανα παραγγελία τα τεστακια μου γιατί ο χειμώνας ήρθε σιγά σιγά και πρέπει να είμαστε έτοιμες!! @marinamanoulitsa περιμένουμε νέα σου να μας πεις ότι ξεκίνησε επίσημα η καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά αν θέλετε να μαζέψετε υπογραφές να με διώξετε από το forum, σας κούρασα με τόσες ερωτήσεις κάθε φορά 😂

Σήμερα έχω την εξής απορία, εχθές είχα πάρα πολύ έντονους πόνους και πιστεύω ότι ήμουν στη γόνιμη. Από το πρωί είχα ενοχλήσεις δεξιά και αριστερά και το απόγευμα γίνανε πολύ έντονοι. Για κανένα 5λεπτο είχα και κάτι σαν συσπάσεις που όταν πήγα να κάτσω δεν μπόρεσα και κάθισα πλαγιαστά. Η απορία μου είναι, εφόσον είχα αυτά τα συμπτώματα, εχθές βγήκε το αυγό ή μπορεί να βγει και σήμερα; Βέβαια είχαμε επαφή εχθές μετά τον έντονο πόνο για να το πετύχω με το που έσκασε το άτιμο (ελπίζω δλδ) 😛 Σήμερα έχω πολύ πολύ λίγες ενοχλήσεις. 

@marinamanoulitsa εύχομαι να μη δεις περίοδο, κάθε πρωί σε σκέφτομαι!

@Elk μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα! Άντε να παίρνουμε εμείς σειρά τώρα ✌️

Κορίτσι μου ξέρεις πόσες φορές έχω αναρωτηθεί το ίδιο? Αν ο πόνος είναι τότε που σκάει το αυγό η αν είναι πιο πριν η πιο μετά!! Εμένα οι πόνοι κρατάνε ολόκληρη μέρα. ευτυχώς δεν είναι έντονοι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ξέρεις πόσες φορές έχω αναρωτηθεί το ίδιο? Αν ο πόνος είναι τότε που σκάει το αυγό η αν είναι πιο πριν η πιο μετά!! Εμένα οι πόνοι κρατάνε ολόκληρη μέρα. ευτυχώς δεν είναι έντονοι!! 

Γενικά ενοχλήσεις δεξιά και αριστερά που έχω κάθε μήνα δεν τις δίνω σημασία γιατί μπορεί να είναι πριν ή μετά τη γόνιμη. Αλλά οι συσπάσεις με έβαλαν σε υποψία γιατί βγάζει νόημα να βγήκε εκείνη την ώρα. Μακάρι γιατί αμέσως του έστειλα τροφή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά αν θέλετε να μαζέψετε υπογραφές να με διώξετε από το forum, σας κούρασα με τόσες ερωτήσεις κάθε φορά 😂

Σήμερα έχω την εξής απορία, εχθές είχα πάρα πολύ έντονους πόνους και πιστεύω ότι ήμουν στη γόνιμη. Από το πρωί είχα ενοχλήσεις δεξιά και αριστερά και το απόγευμα γίνανε πολύ έντονοι. Για κανένα 5λεπτο είχα και κάτι σαν συσπάσεις που όταν πήγα να κάτσω δεν μπόρεσα και κάθισα πλαγιαστά. Η απορία μου είναι, εφόσον είχα αυτά τα συμπτώματα, εχθές βγήκε το αυγό ή μπορεί να βγει και σήμερα; Βέβαια είχαμε επαφή εχθές μετά τον έντονο πόνο για να το πετύχω με το που έσκασε το άτιμο (ελπίζω δλδ) 😛 Σήμερα έχω πολύ πολύ λίγες ενοχλήσεις. 

@marinamanoulitsa εύχομαι να μη δεις περίοδο, κάθε πρωί σε σκέφτομαι!

@Elk μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα! Άντε να παίρνουμε εμείς σειρά τώρα ✌️

εγώ μόνο 1 φορά που έτυχε η ωορρηξία να συμπέσει με ραντεβού γυναικολόγο, είχα πρωί αυτούς τους έντονους πόνους κ ήμουν σίγουρη ότι έγινε η βρίσκεται σε εξέλιξη τέλος πάντων, και το απόγευμα στον υπέρηχο μου είπε ότι θα γίνει αύριο ή μεθαύριο. Ε το αύριο κ μεθαύριο δεν ένιωσα κάτι ιδιαίτερο.
Φαντάζομαι όμως ότι όλα αυτα θα είναι αρκετά υποκειμενικά, μπορεί εγώ να πονάω πριν, εσύ κατά τη διάρκεια κ κάποια άλλη αμέσως μετά την ωορρηξία, ποιος ξέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εγώ μόνο 1 φορά που έτυχε η ωορρηξία να συμπέσει με ραντεβού γυναικολόγο, είχα πρωί αυτούς τους έντονους πόνους κ ήμουν σίγουρη ότι έγινε η βρίσκεται σε εξέλιξη τέλος πάντων, και το απόγευμα στον υπέρηχο μου είπε ότι θα γίνει αύριο ή μεθαύριο. Ε το αύριο κ μεθαύριο δεν ένιωσα κάτι ιδιαίτερο.
Φαντάζομαι όμως ότι όλα αυτα θα είναι αρκετά υποκειμενικά, μπορεί εγώ να πονάω πριν, εσύ κατά τη διάρκεια κ κάποια άλλη αμέσως μετά την ωορρηξία, ποιος ξέρει...

Ναι συμφωνώ, σε κάθε κοπέλα θα είναι διαφορετικά 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Και εγω μπερδεύομαι πότε έχω και πότε όχι. Εννοώ πονάω για μία μέρα αλλα τί πάει να πεί? Οτι θα βγεί το αυγο ή οτι έχει βγεί? Εχω παραγγείλει τέστακια μπας και με βοηθήσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πραγματικά αν θέλετε να μαζέψετε υπογραφές να με διώξετε από το forum, σας κούρασα με τόσες ερωτήσεις κάθε φορά 😂

Σήμερα έχω την εξής απορία, εχθές είχα πάρα πολύ έντονους πόνους και πιστεύω ότι ήμουν στη γόνιμη. Από το πρωί είχα ενοχλήσεις δεξιά και αριστερά και το απόγευμα γίνανε πολύ έντονοι. Για κανένα 5λεπτο είχα και κάτι σαν συσπάσεις που όταν πήγα να κάτσω δεν μπόρεσα και κάθισα πλαγιαστά. Η απορία μου είναι, εφόσον είχα αυτά τα συμπτώματα, εχθές βγήκε το αυγό ή μπορεί να βγει και σήμερα; Βέβαια είχαμε επαφή εχθές μετά τον έντονο πόνο για να το πετύχω με το που έσκασε το άτιμο (ελπίζω δλδ) 😛 Σήμερα έχω πολύ πολύ λίγες ενοχλήσεις. 

@marinamanoulitsa εύχομαι να μη δεις περίοδο, κάθε πρωί σε σκέφτομαι!

@Elk μπράβο πολύ χαίρομαι για εσένα! Άντε να παίρνουμε εμείς σειρά τώρα ✌️

Ευχαριστώ πολύ να πάρετε σειρά και εσεις μακάρι 😊

εγω το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν έχω υγρά τα διάφανα είναι πριν γίνει ωορρηξία πρώτα εχω διάφανα και μετά θετικό τεστ ωορρηξιας 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωωω χαρηκα τοσο για την αυχενική σου!! Αν σου πω οτι ήμουν σίγουρη για το κοριτσάκι. Οπως και για την Θετις είμαι σίγουρη πως εχει κοριτσάκι!! Ολα καλα θα πανε. Κανένα άγχος εσεις να μην εχετε γιατί ολα ειναι καλα απο την αρχή. Ακομα και οι αιμορραγίες σου ειδες απ την αρχή πως δεν είναι τίποτα! Θα τον παρω αυριο και θα παω Δευτέρα. Ειμαι αποφασισμένη γι'αυτό. Αν τελικά παει καλα η εγκυμοσύνη (που δεν το πιστεύω) θα αλλαξω γιατρό. Ηδη έχω βρει 2 που μου ειπαν το οκ. Ο 2ος κιολας ειδικεύεται σε κυησεις υψηλού κινδύνου και μου ειπε πως με αναλαμβάνει . Απλα είναι νεαρός και λιγο αυτο με φοβίζει. Έρχεται ομως απο Γερμανία και εχει καλα μηχανηματα. Ο άλλος είναι παλια καραβανα και εχει ξεγεννησει την ανήψια του άντρα μου που ειχε 2 δυσκολες εγκυμοσύνες. Μάλιστα η 2η ηταν με διεισδυτικό πλακούντα και της έσωσε την μήτρα. Η κολλητή μου θελει να μιλήσει και στον δικο της που είναι σίγουρη πως και αυτος θα με αναλάβει. Δεν ξερω αν θέλω να παω μέχρι τη Δευτέρα σε αλλον. Φοβάμαι μην πάθω τα ιδια με την κορη μου και τελικα μπερδευτω χειρότερα. Κατα τα λεγόμενά του , εχει καλό μηχάνημα και εχει πολυ καλύτερη ευκρίνεια απ τα μηχανηματα του Ρέα . Να τον πιστέψω; Ξερω γω... Πριν 5χρ το εφερε οταν ηρθε απο την Αγγλία και εγκαταστάθηκε μονιμα εδω για να αναλάβει το ιατρείο του πατέρα του.
    • Όχι η αλήθεια είναι ο γιατρός δεν είπε κάτι αλλά η μαία που μου το είπε δουλεύει μαζί με την γιατρό μου όποτε λίγο πολύ έχει δει και άλλες περιπτώσεις παροιμία με την δίκη μου και ξέρει περίπου πως κινητέ ο γιατρός σε αυτές τις περιπτώσεις μου για αυτό μου το είπε η κοπέλα είναι και γνωστή του αντρα μου..  Έλα πήρες και το οκ για θάλασσα καλά μπανακια να το ευχαριστηθείς 😊
    • Καλημέρα κι από μένα....όταν εγώ έχω συσπάσεις η πετρώνει η μισή κοιλιά(η δεξιά μεριά) η το κατω μέρος της κοιλιάς ..πάντα έτσι γίνεται σε μένα ...και δεν έχω καταλάβει ποτέ που είναι το κεφάλι και που τα πόδια😅😅😅... Όσον αφορά το κρεβατάκι εγώ στο πρώτο είχα πάρει μια κλασική κούνια όπου απλά κατέβαινε λίγο το κάγκελο...κι ευτυχώς δηλαδή που δεν την πήραμε κρεβατι γιατί ο γιος μου βγήκε πολύ ψηλός και μετά τα 2 δε χοραγε καθόλου στην κούνια και πήραμε κρεβάτι μονό κανονικό... Εν τω μεταξύ και μένα ο γιατρός μου Χε πει ότι το παιδί μπορεί να γυρίζει μέχρι το τέλος..απλά θα δυσκολεύεται γιατί είναι μεγάλο όχι ότι δε γίνεται όμως..γιατι κι εγώ όλο ρωταγα σε τι θέση είναι και μου λέει μην αγχώνεσαι από τώρα για αυτο @Katiana1987άντε ευχαριστησου τωρα τη θάλασσα χωρίς τύψεις...!!!μια χαρά προλαβαίνεις!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Κι εις ανώτερα!!! Μακάρι να μην ξανά χρειαστείς ημερολόγια και τεστάκια μέχρι να αποφασίσεις να ξανά δοκιμάσεις!
    • Καλημέρα κορίτσια. Έχουμε φτάσει αισίως στις 7 εβδομάδες και δόξα τον θεό όλα πηγαίνουν καλά!!!! Ωστόσο, το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως έχει φουσκώσει πολύ η κοιλιά μου και έχω συνεχώς το αίσθημα της πληρότητας (χωρίς πόνο). Αν είχα και άλλες εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου θα μπορούσα να εξηγήσω το τόσο απότομο φούσκωμα της κοιλιάς, αλλά τώρα??? Πραγματικά δεν είναι δυνατόν να φαίνεται η εγκυμοσύνη από τώρα. Έτσι δεν είναι??? Πείτε μου σας παρακαλώ, σας έχει τύχει??
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...