Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση και σεξ


Recommended Posts

Καλησπέρα!! Στο πρώτο υπέρηχο στην 10η βδομάδα που έκανα είδαμε μια μικρή αποκόλληση που ήδη έκλεινε.. μετά από δυο εβδομάδας στην αυχενική ήταν όλα τέλεια. Δε ρώτησα το γιατρό μετά για το εάν επιτρέπει τις σεξουαλικές επαφές όμως καθώς βρίσκομαι στην 14η πλέον εβδομάδα κι η λίμπιντο έχει φτάσει στο ταβάνι, κορίτσια μου έκανε ο άντρας μου στοματικό. Θεωρείτε πως υπάρχει κίνδυνος να γίνει ξανά αποκόλληση;; Είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη όποτε έχω άγχος έχω άγνοια σε πολλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Δεν νομίζω ότι διατρέχεις τώρα κάποιον κίνδυνο. Κι εγώ είχα 2 αποκολλήσεις το πρώτο τρίμηνο 8η και 10η εβδομάδα και μετά κάναμε κανονικά σεξ. Φυσικά με προσοχή πάντα να μην πιεστεί η κοιλιά σου και να είσαι άνετα. Οχι ζορικα πράγματα 😅 Τα ακροβατικά αφήστε τα για μετά 😅 Στον 9ο επιβάλλεται το σεξ γιατί λένε ότι το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2023 at 12:42 ΠΜ, ο/η Dimitra1234 είπε:

Καλησπέρα!! Στο πρώτο υπέρηχο στην 10η βδομάδα που έκανα είδαμε μια μικρή αποκόλληση που ήδη έκλεινε.. μετά από δυο εβδομάδας στην αυχενική ήταν όλα τέλεια. Δε ρώτησα το γιατρό μετά για το εάν επιτρέπει τις σεξουαλικές επαφές όμως καθώς βρίσκομαι στην 14η πλέον εβδομάδα κι η λίμπιντο έχει φτάσει στο ταβάνι, κορίτσια μου έκανε ο άντρας μου στοματικό. Θεωρείτε πως υπάρχει κίνδυνος να γίνει ξανά αποκόλληση;; Είναι πρώτη μου εγκυμοσύνη όποτε έχω άγχος έχω άγνοια σε πολλά! 

Όχι βρε κορίτσι δεν υπάρχει θέμα! Εφόσον είναι όλα καλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην κάνεις σεξ! Αυτά είναι παλαιολιθικα κ τα λένε συνήθως οι μεγάλοι σε ηλικία γιατροί. Αν θες να νιώθεις πιο σίγουρη ρώτα κ το γιατρό σου.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...