Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολιτιστικές ωοθήκες


kaiti123

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω πολιτιστικές ωοθήκες οπότε δεν έχω σταθερή περίοδο μια έρχεται μια όχι και μερικές φορές παίρνω χάπια για να μου έρθει.. παράλληλα είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι με τον σύντροφό μου τώρα όμως έχεις 4 μήνες μου έρχεται η περίοδος στην ώρα της χωρίς όμως αίμα έχω καφέ μόνο στο σκούπισμα και εκεί που μου κρατούσε 7 ημέρες τωρα μου κρατάει 3-4 έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η kaiti123 είπε:

Καλησπέρα έχω πολιτιστικές ωοθήκες οπότε δεν έχω σταθερή περίοδο μια έρχεται μια όχι και μερικές φορές παίρνω χάπια για να μου έρθει.. παράλληλα είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι με τον σύντροφό μου τώρα όμως έχεις 4 μήνες μου έρχεται η περίοδος στην ώρα της χωρίς όμως αίμα έχω καφέ μόνο στο σκούπισμα και εκεί που μου κρατούσε 7 ημέρες τωρα μου κρατάει 3-4 έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα?? 

Έχω και γω ΣΠΩ, αλλά κάτι τέτοιο ακριβώς δεν μου έχει τύχει, να μην κατέβει αίμα τελικά, παρά μόνο καφέ στο σκούπισμα. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου (ίσως να πας και σε ενδοκρινολόγο για να σε τσεκάρει συνολικά ως προς το σύνδρομο των πολυκυστικών). Μπορείς να το ρυθμίσεις, με κατάλληλη αγωγή, σωστή διατροφή και αερόβια άσκηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η kaiti123 είπε:

Καλησπέρα έχω πολιτιστικές ωοθήκες οπότε δεν έχω σταθερή περίοδο μια έρχεται μια όχι και μερικές φορές παίρνω χάπια για να μου έρθει.. παράλληλα είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι με τον σύντροφό μου τώρα όμως έχεις 4 μήνες μου έρχεται η περίοδος στην ώρα της χωρίς όμως αίμα έχω καφέ μόνο στο σκούπισμα και εκεί που μου κρατούσε 7 ημέρες τωρα μου κρατάει 3-4 έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα?? 

Έχετε μιλήσει με τον γιατρό σας για το ότι δεν έχετε αίμα και μόνο καφέ; πιστεύω πρέπει να του το πείτε να δείτε τι θα σας πει ίσως θελήσει να σας κάνει έναν κολπικό υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η kaiti123 είπε:

Καλησπέρα έχω πολιτιστικές ωοθήκες οπότε δεν έχω σταθερή περίοδο μια έρχεται μια όχι και μερικές φορές παίρνω χάπια για να μου έρθει.. παράλληλα είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι με τον σύντροφό μου τώρα όμως έχεις 4 μήνες μου έρχεται η περίοδος στην ώρα της χωρίς όμως αίμα έχω καφέ μόνο στο σκούπισμα και εκεί που μου κρατούσε 7 ημέρες τωρα μου κρατάει 3-4 έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα?? 

Μιλάμε με τον γιατρό σου τα καφέ δεν είναι περίοδο αν δεν βλέπεις κόκκινο αίμα 

να πας να κανείς και ορμονικές εξετάσεις αν προσπαθείς για παιδί αλλά καλό θα είναι να κλεισεις ραντεβού να σε καθοδήγηση ο γιατρός σου εκεινος ξέρει καλύτερα να σε συμβουλέψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...