Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια δεν άντεξα πήγα για τρίτη χοριακη,. 🫢🫢 η τελευταία ηταν στις 05/8  1068. Μου είπαν σε μια ώρα θα τα έχω!

Σήμερα είχα και καφέ βλέννα το πρωί στο σκουπισμα οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τις 16/08 θέλω να δω πως παει έστω και με νούμερο 😁 ο γιατρός είπε να.μην ανησυχώ για τα καφέ απλά να το παρακολουθώ 

Έχουμε τα αποτελέσματα; 

Ναι τα καφέ ειδικά στην αρχή είναι συνηθισμένα 😊 Μου είχε πει μια γυναικολόγος ότι είναι το αίμα εμφύτευσης που δεν κατέβηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 7/8/2023 at 11:51 ΠΜ, ο/η annitakianna είπε:

Εσύ κορίτσι μου πώς είσαι? Ήρθε ο άντρας σου?

Καλά κορίτσι μου!!!! Εσύ??? Ήρθε Κυριακή βράδυ έπεσε ξερός για ύπνο χθες ήταν όλη μέρα σε δουλειές κ το βράδυ είχα κοιμηθεί εγώ όταν γύρισε 😂 δεν μας θέλει... Έκανα τεστ σήμερα δεν άντεξα κ βγήκε με χαμόγελο 🙏 έστω σήμερα κ αύριο αν κάνουμε μπορεί να έχω ελπίδα τι να πω. Κ σήμερα πάλι δεν έγινε ελπίζω το βράδυ.... Του το είπα ότι είναι θετικό κ χάρηκε γιατί του είχα πει ότι υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορηξια... Ευτυχώς μου άργησε. 16η μέρα σήμερα. Θα τον δεσω σημερα να έχουμε επαφή 😂😂😂😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2023 at 1:49 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

να πας να σε δει ο Ενδοκρινολογος να δεις τι θα σου πει και εκεινος και μετά βλέπεις.. 

αν χρειαστεί πας να σε δει και άλλος γιατρός να παρεις μια γνωμη ακόμα να είσαι σίγουρη 

Ναι σίγουρα θα το ψάξω περισσότερο...  Δεν θέλω να το αφήνω στην τύχη του πλέον με κούρασε... Τουλάχιστον να καλύψω όσο μπορώ από εξετάσεις ότι είναι όλα καλά..🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2023 at 3:58 ΜΜ, ο/η tooth.fairy είπε:

Πες του προσπαθώ για παιδακι κι θα ήθελα να κάνω έλεγχο ορμονων τα πάντα όλα! Ενας ενδοκρινολόγος ξέρει τι θα σου γράψει να κανεις. Κι επειδή είπες πιο κάτω για ψυχρούς γιατρούς (ή δεν σε ικανοποιούν ή σε ξεπετανε), τότε αλλάζεις. Η επικοινωνία ανάμεσα σε έναν ασθενή και έναν γιατρό είναι το παν. Αλλιώς δεν γίνεται δουλειά.

 

Έτσι είναι κορίτσι μου αλλά λες κ έχω μαγνήτη κ μου τυχαίνουν τέτοιοι γιατροί συνέχεια... Θα του το πω να μου κάνει ότι εξετάσεις χρειάζεται... Να ηρεμήσω κ εγώ λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2023 at 3:14 ΜΜ, ο/η marinaP είπε:

Το πήρα κορίτσι μου! 1068 η σημερινή! Με έβαλε 16/08 για τον πρώτο υπέρηχο🙏🏻🥹🥹

Μπράβο κοριτσι μου!!!! Τέλεια η τιμή!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλά κορίτσι μου!!!! Εσύ??? Ήρθε Κυριακή βράδυ έπεσε ξερός για ύπνο χθες ήταν όλη μέρα σε δουλειές κ το βράδυ είχα κοιμηθεί εγώ όταν γύρισε 😂 δεν μας θέλει... Έκανα τεστ σήμερα δεν άντεξα κ βγήκε με χαμόγελο 🙏 έστω σήμερα κ αύριο αν κάνουμε μπορεί να έχω ελπίδα τι να πω. Κ σήμερα πάλι δεν έγινε ελπίζω το βράδυ.... Του το είπα ότι είναι θετικό κ χάρηκε γιατί του είχα πει ότι υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορηξια... Ευτυχώς μου άργησε. 16η μέρα σήμερα. Θα τον δεσω σημερα να έχουμε επαφή 😂😂😂😜😜

Αν σου έβγαλε σήμερα το χαμόγελο τότε ακόμα καλύτερα που δεν είχατε επαφή χθες και προχθές γιατί σήμερα και αύριο είναι κρίσιμες ώρες και με τόσο καιρό αποχή θα έχετε και οι 2 ορεξουλες!! Άντε κορίτσι μου ίσως είναι η τυχερή σου ♥️♥️🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Ναι σίγουρα θα το ψάξω περισσότερο...  Δεν θέλω να το αφήνω στην τύχη του πλέον με κούρασε... Τουλάχιστον να καλύψω όσο μπορώ από εξετάσεις ότι είναι όλα καλά..🙂

Να το ψάξεις αφού το θέλεις θα νιώσεις και εσυ καλύτερα έστω τα βασικά και μετά βλέπεις πως θα πάει 😊

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλά κορίτσι μου!!!! Εσύ??? Ήρθε Κυριακή βράδυ έπεσε ξερός για ύπνο χθες ήταν όλη μέρα σε δουλειές κ το βράδυ είχα κοιμηθεί εγώ όταν γύρισε 😂 δεν μας θέλει... Έκανα τεστ σήμερα δεν άντεξα κ βγήκε με χαμόγελο 🙏 έστω σήμερα κ αύριο αν κάνουμε μπορεί να έχω ελπίδα τι να πω. Κ σήμερα πάλι δεν έγινε ελπίζω το βράδυ.... Του το είπα ότι είναι θετικό κ χάρηκε γιατί του είχα πει ότι υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορηξια... Ευτυχώς μου άργησε. 16η μέρα σήμερα. Θα τον δεσω σημερα να έχουμε επαφή 😂😂😂😜😜

άντε ωραία το θετικό είναι ότι δεν έγινε νωρίτερα η ωορρηξία θα κάνετε τις επαφες σας να το απολαύσετε κάτσε και κανένα 20 λεπτό στο κρεβατι μετά και ελπίζουμε να είναι ο τυχερός σας μήνας 🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP καλά εκανες και πηγες για χοριακη αφού το ήθελες..

εμένα με άγχωναν 😂

περιμένουμε τα αποτελέσματα σου.. καφέ είναι συνηθισμένο να έχεις πολλές κοπέλες είχα συνήθως δίνουν προγεστερονη για αυτά…. 

σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@marinaP καλά εκανες και πηγες για χοριακη αφού το ήθελες..

εμένα με άγχωναν 😂

περιμένουμε τα αποτελέσματα σου.. καφέ είναι συνηθισμένο να έχεις πολλές κοπέλες είχα συνήθως δίνουν προγεστερονη για αυτά…. 

σε πια βδομαδα είσαι τώρα ; 

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Ο δικός μου γιατρός (κ έχω την εντύπωση πως μπορεί να έχουμε τον ιδιο) βάζει τον πρώτο υπέρηχο περίπου 6+3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Τέλεια!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️🧿🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Συγχαρητήρια!!! Πότε έκανες τη μεταφορά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Τέλεια!!! Με το καλό στις 16/8,λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Τέλειο το νούμερακι!! ❤️

Φαντάζομαι (χωρίς να ξέρω) πως και στην έμβρυομεταφορα όπως και με την κανονική σύλληψη τις βδομάδες τις μετράνε από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου και μετά ανάλογα και την σύλληψη.

 

Δλδ εμένα που μου άργησε πολύ η ωορρηξία δεν συμβαδίζαν εμβρυο με τελευταία περίοδο,  τροποποιησαμε  την ημερομηνία περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Αν θυμάστε εγώ δεν έχω προλάβει ακόμη να ξεκινήσω προσπάθειες, πλησιάζει η ώρα όμως!! Μετά την περίοδο που περιμένω τέλη Αυγούστου ξεκινάμε! Μιας και σήμερα είχα πόνο ωορρηξιας είπα να κάνω ένα τεστ να δω αν καταλαβαίνω σωστά το σώμα μου και ήταν θετικό. 2 ερωτήσεις για να επιβεβαιώσω ότι καταλαβα καλά. Πρώτον, βλέπουμε θετικό τεστ κ έχουνε ωορρηξια μέσα στις επόμενες 2 μερες πάνω κάτω, έτσι? Δεύτερον. Μετά την ωορρηξια σε πόσες μέρες έρχεται περίοδος είπαμε, 14?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για όσες προσπαθείτε θα σας πω κάτι που μου είπε η γυναικολόγος αλλά δε το έκανα 😂 αλλά νομίζω έπιασε χωρις να το καταλάβω! Μου είχε πει όταν κανω τεστ ωορρηξιας κ βγει θετικό το βράδυ θα έχω επαφή την επόμενη το πρωί κ το βράδυ κ την επόμενη το πρωί, αν βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας  πρωί να έχω επαφή το βράδυ της ιδιας μέρας με το τεστ, το πρωί της επόμενης κ το βράδυ.
 

εγω όταν έμεινα εγκυος δεν έκανα τεστ αλλά είχα επαφή το πρωί το βράδυ κ το επόμενο πρωί! Μάλλον εγώ τυχαία το πιάσαμε! Νόμιζα είχα χάσει τις γόνιμες ! 
 

μου είχε πει να κάνω 2 φορες μέσα στην ημέρα τεστ ωορρηξιας για να μη το χάσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Αν σου έβγαλε σήμερα το χαμόγελο τότε ακόμα καλύτερα που δεν είχατε επαφή χθες και προχθές γιατί σήμερα και αύριο είναι κρίσιμες ώρες και με τόσο καιρό αποχή θα έχετε και οι 2 ορεξουλες!! Άντε κορίτσι μου ίσως είναι η τυχερή σου ♥️♥️🤞🤞🤞🤞

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να το ψάξεις αφού το θέλεις θα νιώσεις και εσυ καλύτερα έστω τα βασικά και μετά βλέπεις πως θα πάει 😊

 

άντε ωραία το θετικό είναι ότι δεν έγινε νωρίτερα η ωορρηξία θα κάνετε τις επαφες σας να το απολαύσετε κάτσε και κανένα 20 λεπτό στο κρεβατι μετά και ελπίζουμε να είναι ο τυχερός σας μήνας 🍼

Μακάρι κορίτσια μου να είναι το τυχερό 🙏🙏🙏 περιμένω να γυρίσει τώρα που ήταν σε δουλειά πάλι 😁😁😁 δεν με πήρε ο ύπνος ευτυχώς😂 γιατί κοιμάμαι πολλές φορές νωρίς.. κρατήθηκα σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Βγήκε κορίτσια 3115! 

Τώρα σε ποια βδομάδα είμαι θα σας γελάσω 😂 στις 03/08 η πρώτη χοριακη έδειξε οτι ήμουν 5 βδομάδων όπως και όλες μέχρι σήμερα. Ενώ σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που υπολογίζει εβδομάδες κύησης μετα από εμβρυομεταφορα  στις 3/08 ημουν ακριβώς 4 βδομάδων 🤷 θα το μαθω στον υπέρηχο στις 16/08🫢

Συγχαρητήρια Μαρίνα!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Με το καλό κ ο υπέρηχος!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω κορίτσια μου δεν ξέρω, μπερδεύτηκα λίγο... Τουλάχιστον το νούμερο είναι ικανοποιητικό, θα αντέξω μέχρι τις 16/08.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Τέλειο το νούμερακι!! ❤️

Φαντάζομαι (χωρίς να ξέρω) πως και στην έμβρυομεταφορα όπως και με την κανονική σύλληψη τις βδομάδες τις μετράνε από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου και μετά ανάλογα και την σύλληψη.

 

Δλδ εμένα που μου άργησε πολύ η ωορρηξία δεν συμβαδίζαν εμβρυο με τελευταία περίοδο,  τροποποιησαμε  την ημερομηνία περιόδου.

Ναι και εγώ αυτό διάβασα αλλα για να δούμε τι θα μου πει στο ραντεβού 🙏🏻

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Πότε έκανες τη μεταφορά? 

Ευχαριστώ πολύ, 25/07 την έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Αν θυμάστε εγώ δεν έχω προλάβει ακόμη να ξεκινήσω προσπάθειες, πλησιάζει η ώρα όμως!! Μετά την περίοδο που περιμένω τέλη Αυγούστου ξεκινάμε! Μιας και σήμερα είχα πόνο ωορρηξιας είπα να κάνω ένα τεστ να δω αν καταλαβαίνω σωστά το σώμα μου και ήταν θετικό. 2 ερωτήσεις για να επιβεβαιώσω ότι καταλαβα καλά. Πρώτον, βλέπουμε θετικό τεστ κ έχουνε ωορρηξια μέσα στις επόμενες 2 μερες πάνω κάτω, έτσι? Δεύτερον. Μετά την ωορρηξια σε πόσες μέρες έρχεται περίοδος είπαμε, 14?

Οι οδηγίες λένε να κάνεις το επόμενο 48ωρο επαφές από το θετικό τεστ. Σε εμένα όμως δεν το έβγαζε απόλυτα σωστά διότι 3 μήνες που πήγα στο γυναικολόγο μου στις γόνιμες να με δει, έβγαινε το τεστ θετικό αλλά ο γυναικολόγος μου είπε (και τους 3 μήνες) ότι η γόνιμη μέρα μου ήταν την μεθεπόμενη ημέρα. Τον ρώτησα πώς γίνεται αυτό και μου είπε ότι τα τεστ ανιχνεύουν μία ορμόνη, δεν είναι τελείως αξιόπιστα. 

Σχετικά με την ημέρα ωορρηξίας έχω κι εγώ απορία. Υποτίθεται είναι στη μέση του κύκλου μας, δηλαδή αν μας έρθει η περίοδος στις 28 ημέρες, η γόνιμη ήταν η 14η. Αυτό ισχύει; Δηλαδή είναι ακριβώς στη μέση; Γιατί κάποιους μήνες εμένα δεν ήταν ακριβώς στη μέση, πχ η περίοδος μου ήρθε στις 28 ημέρες αλλά η γόνιμη ήταν τη 13η (αποδεδειγμένα από το γιατρό). Ξέρει καμιά να μας πει;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Τι να σας πω κορίτσια μου δεν ξέρω, μπερδεύτηκα λίγο... Τουλάχιστον το νούμερο είναι ικανοποιητικό, θα αντέξω μέχρι τις 16/08.

Ναι και εγώ αυτό διάβασα αλλα για να δούμε τι θα μου πει στο ραντεβού 🙏🏻

 

Ευχαριστώ πολύ, 25/07 την έκανα!

Το νούμερο είναι καλό κορίτσι μου τώρα υπομονή έως της 16 για να κανείς τον πρώτο υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Οι οδηγίες λένε να κάνεις το επόμενο 48ωρο επαφές από το θετικό τεστ. Σε εμένα όμως δεν το έβγαζε απόλυτα σωστά διότι 3 μήνες που πήγα στο γυναικολόγο μου στις γόνιμες να με δει, έβγαινε το τεστ θετικό αλλά ο γυναικολόγος μου είπε (και τους 3 μήνες) ότι η γόνιμη μέρα μου ήταν την μεθεπόμενη ημέρα. Τον ρώτησα πώς γίνεται αυτό και μου είπε ότι τα τεστ ανιχνεύουν μία ορμόνη, δεν είναι τελείως αξιόπιστα. 

Σχετικά με την ημέρα ωορρηξίας έχω κι εγώ απορία. Υποτίθεται είναι στη μέση του κύκλου μας, δηλαδή αν μας έρθει η περίοδος στις 28 ημέρες, η γόνιμη ήταν η 14η. Αυτό ισχύει; Δηλαδή είναι ακριβώς στη μέση; Γιατί κάποιους μήνες εμένα δεν ήταν ακριβώς στη μέση, πχ η περίοδος μου ήρθε στις 28 ημέρες αλλά η γόνιμη ήταν τη 13η (αποδεδειγμένα από το γιατρό). Ξέρει καμιά να μας πει;  

καλημέρα!! κ εγώ το ίδιο, τον Μάιο που είχα κάνει ένα τεστ μεσημέρι βγήκε θετικό και το απόγευμα είχα γυναικολόγο, μου είπε ότι σε 1-2 μέρες είναι ωορρηξία. Άρα μάλλον βγαίνει θετικό ακριβώς πριν, ώστε να προλάβεις να κάνεις τη δουλειά σου;;

Για το μετά ρώτησα επειδή σύμφωνα με το ίντερνετ η περίοδος έρχεται 12-16 μετά την ωορρηξία, ενώ εμένα εκείνη τη μοναδική φορά που το έψαξα, ήρθε στις 11. Βέβαια οκ μεσολάβησε και η επέμβαση και μου είπαν ότι μπορεί να επηρεαστεί λίγο ο τρέχων κύκλος οπότε ίσως δεν είναι το κατάλληλο παράδειγμα να συζητάμε. Θα δω σ' αυτόν τον κύκλο. Βέβαια καταλαβαίνω ότι εντελώς εντελώς ακριβείς δε μπορούμε να είμαστε, αφού τα τεστ δε δείχνουν ακριβή μέρα ωορρηξίας αλλά με απόκλιση 1-2 μέρες. Αλλά αν παρακολουθείς όλους τους κύκλους φαντάζομαι θα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα!! κ εγώ το ίδιο, τον Μάιο που είχα κάνει ένα τεστ μεσημέρι βγήκε θετικό και το απόγευμα είχα γυναικολόγο, μου είπε ότι σε 1-2 μέρες είναι ωορρηξία. Άρα μάλλον βγαίνει θετικό ακριβώς πριν, ώστε να προλάβεις να κάνεις τη δουλειά σου;;

Για το μετά ρώτησα επειδή σύμφωνα με το ίντερνετ η περίοδος έρχεται 12-16 μετά την ωορρηξία, ενώ εμένα εκείνη τη μοναδική φορά που το έψαξα, ήρθε στις 11. Βέβαια οκ μεσολάβησε και η επέμβαση και μου είπαν ότι μπορεί να επηρεαστεί λίγο ο τρέχων κύκλος οπότε ίσως δεν είναι το κατάλληλο παράδειγμα να συζητάμε. Θα δω σ' αυτόν τον κύκλο. Βέβαια καταλαβαίνω ότι εντελώς εντελώς ακριβείς δε μπορούμε να είμαστε, αφού τα τεστ δε δείχνουν ακριβή μέρα ωορρηξίας αλλά με απόκλιση 1-2 μέρες. Αλλά αν παρακολουθείς όλους τους κύκλους φαντάζομαι θα βγαίνει κάποιο συμπέρασμα!

Έτσι έχω χάσει κορίτσια παααρα πολλούς μήνες (μπορεί και 6-7)! Κάναμε μετά την περίοδο και τις 2 γόνιμες που έβγαζε το τεστ και μετά σταματούσαμε λίγες ημέρες γιατί δεν θέλαμε άλλο 😅

Βέβαια και με επαφές πριν τις γόνιμες μπορεί να μείνεις έγκυος εάν ζει μέρες το σπέρμα αλλά προφανώς χάνεις το πικ. 

Και άντε τώρα να του το βάλω στο κεφάλι του άντρα μου που είναι χάλια ψυχολογικά με την πάροδο των μηνών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Έτσι έχω χάσει κορίτσια παααρα πολλούς μήνες (μπορεί και 6-7)! Κάναμε μετά την περίοδο και τις 2 γόνιμες που έβγαζε το τεστ και μετά σταματούσαμε λίγες ημέρες γιατί δεν θέλαμε άλλο 😅

Βέβαια και με επαφές πριν τις γόνιμες μπορεί να μείνεις έγκυος εάν ζει μέρες το σπέρμα αλλά προφανώς χάνεις το πικ. 

Και άντε τώρα να του το βάλω στο κεφάλι του άντρα μου που είναι χάλια ψυχολογικά με την πάροδο των μηνών...

εμείς τώρα που είναι καλοκαίρι και δουλεύει κάτι 15ωρα έχουμε επαφές μόνο ανά 2-3 μέρες. Τώρα που θα ξεκινήσουμε προσπάθειες λέω να το συνεχίσουμε έτσι, απλά στις γόνιμες να γίνεται για 4-5 μέρες σερί. Τώρα αν θα απολύσει αυτός εμένα, ή το αφεντικό του αυτόν, θα δείξει! 😅

Είναι και χαϊβάνι ο δικός μου, νομίζει ότι επειδή έχουμε καλές εξετάσεις θα πετύχει με την πρώτη. Θα με αγγίξει και θα κλωτσήσει το μωρό! Ήδη λέει πρέπει να βρω νυφικό για έγκυες γιατί στο γάμο θα είμαι 5 μηνών. Το Γενάρη!  Οπότε κ ο δικός μου θα είναι περίπτωση που θα απογοητευτεί πολύ αν περάσουν μήνες και δεν πετυχαίνουμε τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Έτσι έχω χάσει κορίτσια παααρα πολλούς μήνες (μπορεί και 6-7)! Κάναμε μετά την περίοδο και τις 2 γόνιμες που έβγαζε το τεστ και μετά σταματούσαμε λίγες ημέρες γιατί δεν θέλαμε άλλο 😅

Βέβαια και με επαφές πριν τις γόνιμες μπορεί να μείνεις έγκυος εάν ζει μέρες το σπέρμα αλλά προφανώς χάνεις το πικ. 

Και άντε τώρα να του το βάλω στο κεφάλι του άντρα μου που είναι χάλια ψυχολογικά με την πάροδο των μηνών...

Koριτσι μου μην απογοητευεστε ! θα σου πω οτι εμεις ποτε δεν καναμε τεστ ωορρηξιας κτλ. Απλα κανουμε σχεδον καθε μερα. Βεβαια εδω και 3 μηνες δεν εχουμε δει αποτελεσμα χαχα Τωρα περιμενω να δω αν και ο 4ος κατα σειρα μηνας προσπαθειων πηγε κουβα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...