Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα , έχω πολύ καιρό να σας γράψω. Πήρα την  απόφαση να σας ανοίξω εγώ το νέο θεματάκι (ελπιζω να μην υπάρχει πρόβλημα) εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε γρήγορα να έχετε ενα θετικό τεστ στα χέρια σας με ένα γερό μωράκι!!!! Σας στέλνω άπειρη μπεμπεδόσκονη φου φου φου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλό μήνα κορίτσια μου ❤️ Να έχετε έναν υπέροχο Αύγουστο γεμάτο ξέγνοιαστες στιμγές, να ευχαριστηθείτε τα μπάνια σας και τις διακοπές σας ... και  ξέρετε.... όταν χαλαρώνουμε λεει μας έρχεται από εκεί που δεν το περιμένουμε ;) Άπειρη μπεμπεδόσκονη και από εμάς ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 μου σου απαντάω εδώ 

Ναι την κάναμε τώρα την βάφτιση γιατί πιο μπροστά δεν είχε άδεια ο αντρας μου να έρθουμε στο πατρικο μου να την κάνουμε.. είχαμε κάνει τον γάμο μας στο τόπου του, όποτε είπαμε την βάφτιση να την κάνουμε στο δικό μου μερος..

αν έκλεγε ; Παρά πολύ ! Από την ώρα που άρχισε το μυστήριο μέχρι να τελειώσει με λυγμούς.. αφού ο Πάπας έκανε όσο πιο γρήγορα γινόταν την τελείωσε πολύ νωρίς την βάφτιση για να μην παιδεύετε άλλο η μικρή.. ήταν πολύ καλός άνθρωπος να είναι καλα!

ξεκίνησα με αλεσμένα τώρα τρώει κομμάτια.. όχι δεν περπάτησε ακόμα αλλά άρχισε σηκώνετε και αυτό τώρα τις τελευταίες 3 βδομάδες άρχισε να σηκώνετε δειλά δειλά..

επειδη θηλάζω ο κύκλος μου είναι πολύ άστατος φαντάσου μου ήρθε περιοδος στις 56 μερες όποτε που να πιάσω μωρο έτσι αλλά εμείς κάνουμε ελεύθερα μπας και.. θέλω να κόψω τον θηλασμό για να παρω χάπι για την προλακτινη να την ρίξω ώστε να κάνω ωορρηξία τότε θα έχω καποια ελπίδα να μεινω εγκυος.. έχουμε κανένα 3 μηνο που κάνουμε ελεύθερα..   

Άντε με το καλό ο γάμος σας να τον ευχαριστηθείτε.. ειναι όλα έτοιμα ; Βρήκες νυφικό ; ( το πιο σημαντικό 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Elk

@Raf123

@marinamanoulitsa

@singing in the rain

@Eliza Kats

@Girly

@Mpourmpoulo

Κορίτσια κάντε πρόσκληση και στα άλλα κορίτσια 

Κοριτισι μου πως είσαι;; Καλημέρα καλό μήνα πως είναι το μωράκι σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@Raf123 μου σου απαντάω εδώ 

Ναι την κάναμε τώρα την βάφτιση γιατί πιο μπροστά δεν είχε άδεια ο αντρας μου να έρθουμε στο πατρικο μου να την κάνουμε.. είχαμε κάνει τον γάμο μας στο τόπου του, όποτε είπαμε την βάφτιση να την κάνουμε στο δικό μου μερος..

αν έκλεγε ; Παρά πολύ ! Από την ώρα που άρχισε το μυστήριο μέχρι να τελειώσει με λυγμούς.. αφού ο Πάπας έκανε όσο πιο γρήγορα γινόταν την τελείωσε πολύ νωρίς την βάφτιση για να μην παιδεύετε άλλο η μικρή.. ήταν πολύ καλός άνθρωπος να είναι καλα!

ξεκίνησα με αλεσμένα τώρα τρώει κομμάτια.. όχι δεν περπάτησε ακόμα αλλά άρχισε σηκώνετε και αυτό τώρα τις τελευταίες 3 βδομάδες άρχισε να σηκώνετε δειλά δειλά..

επειδη θηλάζω ο κύκλος μου είναι πολύ άστατος φαντάσου μου ήρθε περιοδος στις 56 μερες όποτε που να πιάσω μωρο έτσι αλλά εμείς κάνουμε ελεύθερα μπας και.. θέλω να κόψω τον θηλασμό για να παρω χάπι για την προλακτινη να την ρίξω ώστε να κάνω ωορρηξία τότε θα έχω καποια ελπίδα να μεινω εγκυος.. έχουμε κανένα 3 μηνο που κάνουμε ελεύθερα..   

Άντε με το καλό ο γάμος σας να τον ευχαριστηθείτε.. ειναι όλα έτοιμα ; Βρήκες νυφικό ; ( το πιο σημαντικό 😂)

Έλα ρε το μικρακι :) 

εμένα δεν έκλαψε καθόλου ήταν πολύ ζεν 😂

Βρήκα νυφικό απλά θέλει διόρθωμα! Έχασα τα κιλά όλα της εγκυμοσύνης π είχα κ έγνοια αλλά έχασα κ ακόμα 2-3 😂 

Σου είναι δύσκολο να το σταματήσεις τον θηλασμό; Εγώ 2.5 μηνες καταφερα να θηλάσω ελπίζω στο άλλο μου παιδί να τα καταφέρω περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα σε όλες! Μιας και μπήκε ο Αύγουστος και θα έρθουν οι άδειες (επιτέλους!) έχω να σας προτείνω κάτι τώρα που θα έχετε επιπλέον χρόνο.

Στο youtube έχει ανεβάσει μία κοπέλα τις προσπάθειες που έκανε για να συλλάβει μωράκι και έχει φτιάξει μία σειρά από 10 βίντεο συγκλονιστικά. Afroditi petrinoli λέγεται το κανάλι.

Να σας προετοιμάσω ότι κάποια βίντεο είναι λίγο ''βαριά'', αν δεν θέλετε να μπείτε σε τέτοιο mood, αλλά στο τέλος... είναι πολύ αισιόδοξο δεν σας λέω τίποτα άλλο για να μην μαρτυρήσω αν τελικά τα κατάφερε. 🤭

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και καλό μηνα! Σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά θελησα τώρα να γίνω κι εγώ μέλος της παρέας σας. Προσπαθώ εδώ και 7 μήνες για παιδί. Έχουμε προσπαθήσει και με χρήση τεστ ωορρηξίας χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από ανωμαλίες στην περίοδο, πολλές εξετάσεις και αλλαγή γιατρών, κατέληξα επιτέλους στο ότι έχω πολυκυστικη εικόνα ωοθηκών. Επίσης έχω υποθυρεοειδισμό ο οποίος είναι ρυθμισμένος. Έχω κάνει ορμονολογικές, βιοχημικες και καμπύλη γλυκοζης-ινσουλινης. Η καμπύλη ήταν πολύ καλή (αν και για τις πολυκυστικες μου είπαν ότι πρέπει να παίρνω glucophage), οι βιοχημικές πολύ καλές και οι ορμονολογικές δείχνουν LH/FSH περίπου 2:1, χαμηλη οιστραδιόλη και φυσιολογικά ανδρογόνα. Ο τελευταίος γυναικολόγος μετά από υπέρηχους παρακολούθησης ωορρηξίας, μου είπε ότι δεν κάνω ωορρηξία σε κάθε κύκλο. Όλο αυτό με καταβαλει κάπως. Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε καλό, μέσα στα κατώτερα φυσιολογικα όρια των τιμών (μπορεί να γίνει και βελτίωση). Τώρα θα φάω αυτό τον μήνα μιας και ο γιατρός μου είπε ανωορρηκτικος κυκλος. Από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω θεραπεία για πρόκληση ωορρηξίας. Ας ελπίσω σε ένα θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP @cat12

Γεια σας κοριτσάρες μου!!!

Καλό μήνα να έχουμε με πολλά μπανάκια και θετικά τεστάκια!!

Ααααα θα δω να το δω το κανάλι του youtube!!!

😘😘😘❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Έλα ρε το μικρακι :) 

εμένα δεν έκλαψε καθόλου ήταν πολύ ζεν 😂

Βρήκα νυφικό απλά θέλει διόρθωμα! Έχασα τα κιλά όλα της εγκυμοσύνης π είχα κ έγνοια αλλά έχασα κ ακόμα 2-3 😂 

Σου είναι δύσκολο να το σταματήσεις τον θηλασμό; Εγώ 2.5 μηνες καταφερα να θηλάσω ελπίζω στο άλλο μου παιδί να τα καταφέρω περισσότερο 

Αχ τι καλά που δεν έκλαψε μπράβο.. ίσως ήθελε να την βαφτίσω λίγο πιο μικρή.. δεν πειράζει 

Σημασία έχει ότι βρήκες νυφικό θα κάνει και τα διορθώματα που θέλεις μια χαρα

Είδες που το σκεφτόσουν για τα κιλά; Εχασες κιολας θα είσαι τελεια για το γάμο ήσουν και αδύνατη αν έχασες και αλλα θα έχεις γίνει μοντελάκι για τις φωτογραφίες του γάμου 🙂

Μια χαρά εμένα μου έμειναν 3 κιλά αλλα δεν προσέχω καθόλου τι τρώω..  

δεν θέλει το μωρο να κόψει το στήθος εγω αν μπορούσα θα της το είχα κόψει 8 μηνών.. ειπα την παιδιατρο ότι δεν θέλω να θηλάσω άλλο, μου είπε να κάνω υπομονή 4 μήνες ακόμα να χρονίσει για να δώσω φρέσκο γαλα.. θα με δυσκολέψει πολύ να το κόψουμε αυτό βλέπω 😞

όσο μπόρεσες κορίτσι μου καλό εκανες και τόσο που έδωσες βοηθάει το παιδί, γύρισες και στην δουλειά σου είναι δύσκολο να έχεις και σπίτι και παιδί και δουλειά να θηλάζεις κιολας ; Μεγάλη κούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλο μηνα ❤️ 

Ευχομαι πολλα θετικα τεστακια αυτο το μηνα! 

Οι ευχες μας να πραγματοποιηθουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα , έχω πολύ καιρό να σας γράψω. Πήρα την  απόφαση να σας ανοίξω εγώ το νέο θεματάκι (ελπιζω να μην υπάρχει πρόβλημα) εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε γρήγορα να έχετε ενα θετικό τεστ στα χέρια σας με ένα γερό μωράκι!!!! Σας στέλνω άπειρη μπεμπεδόσκονη φου φου φου

Να εισαι καλα κοριτσακι μου.  Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! Τέλειο το θεματακι @Pepe le pew

Καλά μπάνια και καλή ξεκουραστηκες εύχομαι σε όλες! Και θα έρθει και το σπορακι! Αυτός ο μήνας θέλει χαλάρωση και να περάσετε καλά!

@Elli13 πώς πάει η εγκυμοσύνη; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλό μήνα κορίτσια! Τέλειο το θεματακι @Pepe le pew

Καλά μπάνια και καλή ξεκουραστηκες εύχομαι σε όλες! Και θα έρθει και το σπορακι! Αυτός ο μήνας θέλει χαλάρωση και να περάσετε καλά!

@Elli13 πώς πάει η εγκυμοσύνη; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

Καλό μήνα κοριτσι μου ❤️ Όλα καλα προς το παρόν.. 28+5 σημερα, αλλα ξαφνικά όσο περνάνε οι εβδομάδες αντι να ηρεμώ αγχώνομαι πάλι. Ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ έκανες μαθήματα ανώδυνου τοκετού στη Φαιναρέτη, καλά θυμάμαι; Αξίζει; Ο γιατρός μου ειναι καχύποπτος με τέτοια δωρεάν μαθήματα.

Πως τα πάτε με το μωράκι σου; Βρήκατε τους ρυθμούς σας; Πρέπει να ειναι μαγικό συναίσθημα να ξυπνάς κάθε πρωί και να την αντικρύζεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κοριτσι μου ❤️ Όλα καλα προς το παρόν.. 28+5 σημερα, αλλα ξαφνικά όσο περνάνε οι εβδομάδες αντι να ηρεμώ αγχώνομαι πάλι. Ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ έκανες μαθήματα ανώδυνου τοκετού στη Φαιναρέτη, καλά θυμάμαι; Αξίζει; Ο γιατρός μου ειναι καχύποπτος με τέτοια δωρεάν μαθήματα.

Πως τα πάτε με το μωράκι σου; Βρήκατε τους ρυθμούς σας; Πρέπει να ειναι μαγικό συναίσθημα να ξυπνάς κάθε πρωί και να την αντικρύζεις ❤️

Καλό μήνα και με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα 🥰

Διάβασα το μήνυμα σου και ήθελα να απαντήσω, επειδή εγώ είχα κάνει μαθήματα στην Φαιναρέτη και ΄ήταν υπέροχη εμπειρία.

Πρώτα από όλα και μόνο που βλέπεις άλλες μανούλες που είναι στην ίδια φάση με εσένα και με τα ίδια άγχη και ανυπομονησία είναι πολύ όμορφο από μόνο του. Εκτός από αυτό όμως μας βοήθησαν πολύ στο κομμάτι του τοκετού, μας έδωσαν συμβουλές για την γέννα και τον θηλασμό, ακόμα και για το μπανάκι του μωρού κλπ. Επίσης, αφού γεννήσαμε ήταν σε επικοινωνία μαζί μας και πηγαίναμε 1 φορά τον μήνα (ή περισσότερο, δεν το θυμάμαι σίγουρα αυτό) με τα μωράκια μας και καθόμασταν όλες οι μαμάδες μαζί και με την σύμβουλο και μιλούσαμε για ό,τι απορία είχαμε. Επίσης μας έπαιρναν τακτικά τηλέφωνο να δούνε πως είμαστε και αν χρειαζόμαστε ψυχολογική υποστήριξη.

Δεν ξέρω πως είναι πλέον η κατάσταση και αν έχει αλλάξει κάτι λόγω covid, μιας και η δική μου εμπειρία ήταν αρκετά πριν από αυτό, όμως η προσωπική μου εμπειρία ήταν κάτι παρά πάνω από καλή.

Όπως και να έχει πιστεύω τα μαθήματα μόνο καλό θα σου προσφέρουν, είτε πας στη Φαιναρέτη ή όπου αλλού επιλέξεις. Προσωπικά πάντως αν/όταν ξαναμείνω έγκυος πάλι εκεί θα επιλέξω να πάω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lilbern είπε:

Καλό μήνα και με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα 🥰

Διάβασα το μήνυμα σου και ήθελα να απαντήσω, επειδή εγώ είχα κάνει μαθήματα στην Φαιναρέτη και ΄ήταν υπέροχη εμπειρία.

Πρώτα από όλα και μόνο που βλέπεις άλλες μανούλες που είναι στην ίδια φάση με εσένα και με τα ίδια άγχη και ανυπομονησία είναι πολύ όμορφο από μόνο του. Εκτός από αυτό όμως μας βοήθησαν πολύ στο κομμάτι του τοκετού, μας έδωσαν συμβουλές για την γέννα και τον θηλασμό, ακόμα και για το μπανάκι του μωρού κλπ. Επίσης, αφού γεννήσαμε ήταν σε επικοινωνία μαζί μας και πηγαίναμε 1 φορά τον μήνα (ή περισσότερο, δεν το θυμάμαι σίγουρα αυτό) με τα μωράκια μας και καθόμασταν όλες οι μαμάδες μαζί και με την σύμβουλο και μιλούσαμε για ό,τι απορία είχαμε. Επίσης μας έπαιρναν τακτικά τηλέφωνο να δούνε πως είμαστε και αν χρειαζόμαστε ψυχολογική υποστήριξη. Δεν ξέρω πως είναι πλέον η κατάσταση και αν έχει αλλάξει κάτι λόγω covid, μιας και η δική μου εμπειρία ήταν αρκετά πριν από αυτό, όμως η προσωπική μου εμπειρία ήταν κάτι παρά πάνω από καλή.

Όπως και να έχει πιστεύω τα μαθήματα μόνο καλό θα σου προσφέρουν, είτε πας στη Φαιναρέτη ή όπου αλλού επιλέξεις. Προσωπικά πάντως αν/όταν ξαναμείνω έγκυος πάλι εκεί θα επιλέξω να πάω.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμά σου!! Να χαίρεσαι το παιδακι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλη την όμορφη παρέα ❤️❤️❤️❤️❤️ άντε κορίτσια βάλτε μπρος να δούμε θετικά τέστ!!! Πιστεύω ο Αύγουστος θα σας φέρει το μωράκι σας!!!! Ποιες ξεκινάνε γόνιμες μέρες?? Τεστ ωορρηξίας ξεκίνησε κάποια? Περιμένει κάποια περίοδο? Η μάλλον την καθυστέρηση περιόδου??🙏 @marinaP πότε θα κάνεις χοριακη? Όπως βλέπω όλες είμαστε σίγουρες ότι θα έχει πιαστεί το μωράκι... Η μωράκια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα και από εμένα σε όλες! Μιας και μπήκε ο Αύγουστος και θα έρθουν οι άδειες (επιτέλους!) έχω να σας προτείνω κάτι τώρα που θα έχετε επιπλέον χρόνο.

Στο youtube έχει ανεβάσει μία κοπέλα τις προσπάθειες που έκανε για να συλλάβει μωράκι και έχει φτιάξει μία σειρά από 10 βίντεο συγκλονιστικά. Afroditi petrinoli λέγεται το κανάλι.

Να σας προετοιμάσω ότι κάποια βίντεο είναι λίγο ''βαριά'', αν δεν θέλετε να μπείτε σε τέτοιο mood, αλλά στο τέλος... είναι πολύ αισιόδοξο δεν σας λέω τίποτα άλλο για να μην μαρτυρήσω αν τελικά τα κατάφερε. 🤭

 

Αχ θα το βάλω να το δω κ εγώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αχ θα το βάλω να το δω κ εγώ!!! 

Εγώ τα επεισόδια με την εξωσωματική δεν άντεξα να τα δω γιατί ήταν πολύ δύσκολο ψυχολογικά και δεν θέλω να δω πώς είναι για να μην τρομάξω (καλύτερα να έχω άγνοια σε περίπτωση που  χρειαστεί να κάνω στο μακρινό μέλλον). Με τα υπόλοιπα ταυτίστηκα τόσο πολύ! Δεν είμαστε οι μόνες που απογοητευόμαστε κορίτσια, θέλει δύναμη! 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτισι μου πως είσαι;; Καλημέρα καλό μήνα πως είναι το μωράκι σου;;

Είμαστε καλά πολύ δεμένες, με κάνει ότι θέλει, πάμε παιδική χαρά, τρώμε μεικτά και αλεσμένα και κανονικά, ψιλοπερπαταει, αλλά έχουμε γίνει αυτοκόλλητες 😂💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλό μήνα σε όλη την όμορφη παρέα ❤️❤️❤️❤️❤️ άντε κορίτσια βάλτε μπρος να δούμε θετικά τέστ!!! Πιστεύω ο Αύγουστος θα σας φέρει το μωράκι σας!!!! Ποιες ξεκινάνε γόνιμες μέρες?? Τεστ ωορρηξίας ξεκίνησε κάποια? Περιμένει κάποια περίοδο? Η μάλλον την καθυστέρηση περιόδου??🙏 @marinaP πότε θα κάνεις χοριακη? Όπως βλέπω όλες είμαστε σίγουρες ότι θα έχει πιαστεί το μωράκι... Η μωράκια 🥰

Καλό μήνα με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης για ΄όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες ❤️

Εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες μέρες και τώρα ξεκινάει το two weeks wait. Βέβαια δεν κάνω τεστάκια ωορρηξίας για να ξέρω σίγουρα τις μέρες, απλά λόγω σταθερού κύκλου πάω με βάση αυτό. Είμαστε στον 3ο μήνα "προσπαθειών".  Εσύ σε τι φάση είσαι? 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...