Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Συγκινούμαι και μόνο στη σκέψη ότι -πρώτα ο Θεός- σε 2,5 μηνες θα εχω ενα μωράκι στο σπίτι 🥰 Κ γω Ιούλιο είχα ΠΗΤ στο μωράκι που έχασα, και με πόνεσε πολύ ο μήνας που πέρασε, χάρηκα όμως απίστευτα που διαβασα τα υπέροχα νέα όλων των κοριτσιων από τα μωράκια Ιουλίου. Γερά και τυχερα να είναι όλα τα μωρούλια ❤️

Το θυμάμαι κορίτσι μου γιατί είχαμε μείνει έγκυες τον ίδιο μήνα τότε! Δεν πειράζει! Τώρα έρχεται το ουράνιο τόξο σου 😊 Που θα σου φάει όλη την ενέργεια για να μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο 😅 

Μπαίνω κι εγώ και σας διαβάζω στην ομάδα του Οκτωβρίου αλλά δεν γράφετε συχνά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Α μια χαρά εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες 🥰 εγώ είμαι σε φάση αναγκαστικού διαλείμματος από τον προηγούμενο κύκλο γιατί λείπει ο σύζυγος... Από Σεπτέμβρη κ εάν θα μπορέσουμε να ξεκινήσουμε προσπάθεια πάλι... Αφού έχεις σταθερό κύκλο είναι καλό... Εμένα από 26 μέρες μου ήρθε στις 35 μέρες... Είναι λίγο ότι να ναι... Κ όχι τίποτε άλλο ήρθε ο άντρας μου για 3 ημέρες κ μου είπε να κάνουμε επαφές για μωράκι κ του είπα αφού αδιαθετω σε μια εβδομάδα...Κ τελικά πρέπει να ήταν οι γόνιμες τότε που ήταν εδώ... Αλλά που να φανταστώ ότι θα αργούσε 8 μέρες η περίοδος... Κ εγώ δεν κάνω τέστ πλέον κ γιατί δεν υπήρχε λόγος αλλά τελικά έπρεπε 😜... 

Βρε για αυτό δεν έχουμε πει επαφές όλες τις μέρες;! Δεν πειράζει. Την επόμενη φορά όμως, σεξ με κάθε ευκαιρία! Και θα έρθει το σπορακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Βρε για αυτό δεν έχουμε πει επαφές όλες τις μέρες;! Δεν πειράζει. Την επόμενη φορά όμως, σεξ με κάθε ευκαιρία! Και θα έρθει το σπορακι σας!

Χαχαχα ναι την πάτησα 😂 έπρεπε να έχουμε κ τις 3 μέρες επαφές! Την επόμενη δεν θα το πάρω χαλαρά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου το κάνετε? Καλό μήνα να έχουμε με πολλά θετικά τέστ εγκυμοσύνης! Και ήδη έχουμε ένα . @marinaP τι χαρά μου δίνεις πρωί πρωί σήμερα . Όλες ήμασταν σίγουρες για σένα.. τόσο καιρό αγωνιούσαμε όλες μαζί κάθε μήνα για το επιθυμητό και τώρα επιτέλους συμβαίνει σε κάποια από εδώ μέσα. Είναι τόσο συγκινητικό ♥️♥️♥️♥️ περιμένουμε την χοριακή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ κοριτσάκι μου είδες;θυμάσαι τι σου είχα πει τότε;;;ούτε που θα καταλάβεις πως θα έρθει ο Ιούλιος....και να σου και ο Αύγουστος και επιτέλους είδες τις πολυπόθητες 2 γραμμουλες!!!🩷🩷

Αύριο σου εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο χοριακης!!!!!περιμένουμε τα νέα σου ..φιλιά πολλά και να προσέχεις 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου το κάνετε? Καλό μήνα να έχουμε με πολλά θετικά τέστ εγκυμοσύνης! Και ήδη έχουμε ένα . @marinaP τι χαρά μου δίνεις πρωί πρωί σήμερα . Όλες ήμασταν σίγουρες για σένα.. τόσο καιρό αγωνιούσαμε όλες μαζί κάθε μήνα για το επιθυμητό και τώρα επιτέλους συμβαίνει σε κάποια από εδώ μέσα. Είναι τόσο συγκινητικό ♥️♥️♥️♥️ περιμένουμε την χοριακή σου 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ευχαριστώ πολύ όλες σας!! 

Μόλις πήγα για χοριακη. Το απόγευμα θα έχω το αποτέλεσμα 🙏🏻🙏🏻 μακάρι να είναι όλα όπως τα περιμένω να το χαρώ και εγώ♥️🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ευχαριστώ πολύ όλες σας!! 

Μόλις πήγα για χοριακη. Το απόγευμα θα έχω το αποτέλεσμα 🙏🏻🙏🏻 μακάρι να είναι όλα όπως τα περιμένω να το χαρώ και εγώ♥️🙏🏻

Με το που πάρεις τα αποτελέσματα, να έρθεις κατευθείαν να μας το πεις αν και σίγουρα θα είναι όλα τέλεια! Σήμερα ξύπνησα με την αγωνία σου, με το που άνοιξα μάτι έπιασα τηλέφωνο να μάθω τα νέα σου 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Περίμενα αγωνιωδώς να περάσουν οι μέρες και να μας πεις τα ευχάριστα. Με συγκίνησες τόσο πολύ με αυτή την φωτογραφία. Έχουμε περάσει από τις ίδιες φάσεις με τα χειρουργεία κλπ, αλλά όλα αυτά για εσένα είναι πια παρελθόν. Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή και από εδώ και πέρα η ζωή σου να είναι μόνο χαμόγελα και αισιοδοξία. Περιμένουμε τα αποτελέσματα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ τι καλά που δεν έκλαψε μπράβο.. ίσως ήθελε να την βαφτίσω λίγο πιο μικρή.. δεν πειράζει 

Σημασία έχει ότι βρήκες νυφικό θα κάνει και τα διορθώματα που θέλεις μια χαρα

Είδες που το σκεφτόσουν για τα κιλά; Εχασες κιολας θα είσαι τελεια για το γάμο ήσουν και αδύνατη αν έχασες και αλλα θα έχεις γίνει μοντελάκι για τις φωτογραφίες του γάμου 🙂

Μια χαρά εμένα μου έμειναν 3 κιλά αλλα δεν προσέχω καθόλου τι τρώω..  

δεν θέλει το μωρο να κόψει το στήθος εγω αν μπορούσα θα της το είχα κόψει 8 μηνών.. ειπα την παιδιατρο ότι δεν θέλω να θηλάσω άλλο, μου είπε να κάνω υπομονή 4 μήνες ακόμα να χρονίσει για να δώσω φρέσκο γαλα.. θα με δυσκολέψει πολύ να το κόψουμε αυτό βλέπω 😞

όσο μπόρεσες κορίτσι μου καλό εκανες και τόσο που έδωσες βοηθάει το παιδί, γύρισες και στην δουλειά σου είναι δύσκολο να έχεις και σπίτι και παιδί και δουλειά να θηλάζεις κιολας ; Μεγάλη κούραση 

Δε πειράζει υπομονή κ σιγά σιγά θα το κοψει δε ξέρω δεν είμαι ειδική αλλά αν της έδινε μπουκάλι δε θα βοηθούσε στο να το κόψετε πιο γρήγορα; 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Μπράβο συγχαρητήρια ❤️❤️❤️ θα περιμένουμε την χοριακη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP τέλεια τα νέα σου! Συγχαρητήρια κορίτσι! Περιμένουμε και την χοριακη για να κάνουμε το πάρτυ το σωστό 😁😁😁

Άντε έτσι να μπει καλά ο μήνας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Δε πειράζει υπομονή κ σιγά σιγά θα το κοψει δε ξέρω δεν είμαι ειδική αλλά αν της έδινε μπουκάλι δε θα βοηθούσε στο να το κόψετε πιο γρήγορα; 
 

 

Δεν ξέρω.. δεν το έχω δοκιμάσει.. περιμένω να μας κάνει εισαγωγή  στο φρέσκο γαλα η παιδιατρος να δούμε πως θα πάει και αν θα της αρέσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2023 at 11:19 ΠΜ, ο/η tooth.fairy είπε:

Γεια σας κορίτσια και καλό μηνα! Σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά θελησα τώρα να γίνω κι εγώ μέλος της παρέας σας. Προσπαθώ εδώ και 7 μήνες για παιδί. Έχουμε προσπαθήσει και με χρήση τεστ ωορρηξίας χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από ανωμαλίες στην περίοδο, πολλές εξετάσεις και αλλαγή γιατρών, κατέληξα επιτέλους στο ότι έχω πολυκυστικη εικόνα ωοθηκών. Επίσης έχω υποθυρεοειδισμό ο οποίος είναι ρυθμισμένος. Έχω κάνει ορμονολογικές, βιοχημικες και καμπύλη γλυκοζης-ινσουλινης. Η καμπύλη ήταν πολύ καλή (αν και για τις πολυκυστικες μου είπαν ότι πρέπει να παίρνω glucophage), οι βιοχημικές πολύ καλές και οι ορμονολογικές δείχνουν LH/FSH περίπου 2:1, χαμηλη οιστραδιόλη και φυσιολογικά ανδρογόνα. Ο τελευταίος γυναικολόγος μετά από υπέρηχους παρακολούθησης ωορρηξίας, μου είπε ότι δεν κάνω ωορρηξία σε κάθε κύκλο. Όλο αυτό με καταβαλει κάπως. Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε καλό, μέσα στα κατώτερα φυσιολογικα όρια των τιμών (μπορεί να γίνει και βελτίωση). Τώρα θα φάω αυτό τον μήνα μιας και ο γιατρός μου είπε ανωορρηκτικος κυκλος. Από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω θεραπεία για πρόκληση ωορρηξίας. Ας ελπίσω σε ένα θετικό αποτέλεσμα!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

πολυκυστηκες έχω και εγω αλλά είχα και ανεβασμένη την προλακτινη μια ορμόνη 

glucophage εγω δεν έχω πάρει δεν ξέρω τι είναι 

Σας έδωσαν καμία βιταμίνη να πάρετε ;  Δεν κάνουν θαύματα αλλά λίγο κάτι κάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Μπράβο!!! Με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Είναι σούπερ!!!!!!!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!γιουχουυυυυυυυυ με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!στο είπα στο είπα ότι θα πιάσεις κατευθείαν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Οι κόποι σου ανταμείφθηκαν!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Μπράβο σου Μαρίνα  μου!!!!!! Τι υπέροχα νέα, μας γέμισες χαρά 🙏❤️❤️🍼🍼 Με το καλό, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, κοίτα να το χαρείς και να το απολαύσεις με όλη σου τη ψυχη!!! Θα γίνεις μανούλα κοριτσάκι μου, πολλά πολλά συγχαρητήρια 💗💗💗👶🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Οι κόποι σου ανταμείφθηκαν!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️❤️

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Είναι σούπερ!!!!!!!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!γιουχουυυυυυυυυ με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!στο είπα στο είπα ότι θα πιάσεις κατευθείαν!!!!!!

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μπράβο σου Μαρίνα  μου!!!!!! Τι υπέροχα νέα, μας γέμισες χαρά 🙏❤️❤️🍼🍼 Με το καλό, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, κοίτα να το χαρείς και να το απολαύσεις με όλη σου τη ψυχη!!! Θα γίνεις μανούλα κοριτσάκι μου, πολλά πολλά συγχαρητήρια 💗💗💗👶🤰

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου παρα πολύ!!  🥹 Προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω και τώρα καταλαβαίνω αυτό π λένε οτι το αγχος δεν σταματά με το θετικό τέστ. Τώρα ξεκινάει 🫢 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Συγχαρητήριαααααααααα!!!!με το καλο ένα ή και δύο γερα μωρακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Mπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου παρα πολύ!!  🥹 Προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω και τώρα καταλαβαίνω αυτό π λένε οτι το αγχος δεν σταματά με το θετικό τέστ. Τώρα ξεκινάει 🫢 

 

 

Ναι έχεις δίκιο, ξεκινάει άλλο άγχος τώρα, γιατί σχεδόν έφτασες στην πηγή και θέλεις τόσο να πιεις νερο.. 29η εβδομάδα είμαι και το άγχος αμείωτο 😂

Όμως, θετική σκέψη όσο μπορείς, να είσαι λιγο προσεκτική τον πρώτο καιρό (εντάξει, όχι σε βαθμό υπερβολής), προσευχούλα (αν πιστεύεις) και εδώ θα είμαστε να μοιραστούμε το υπέροχο ταξίδι που μόλις ξεκίνησε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Συγχαρητήρια κορίτσι , να προσέχεις και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακη μου. 490,87🥹🥹 τώρα περιμένω τηλέφωνο από τον γιατρό μου για οδηγίες 🙏🏻 ευχαριστώ όλες για τα μηνύματα και τις ευχές. Εύχομαι σε όλες όλες να δείτε και εσείς τις πολυπόθητες γραμμουλες. Και να μην τα παρατήσετε ποτέ! Θα έρθει το θαύμα για όλες!

Τώρα περιμένω το Σάββατο για την επανάληψη 🙏🏻

Μπράβο!!!!! Σούπερ τιμή!! Με το καλοοοοοοοοοοο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Ναι έχεις δίκιο, ξεκινάει άλλο άγχος τώρα, γιατί σχεδόν έφτασες στην πηγή και θέλεις τόσο να πιεις νερο.. 29η εβδομάδα είμαι και το άγχος αμείωτο 😂

Όμως, θετική σκέψη όσο μπορείς, να είσαι λιγο προσεκτική τον πρώτο καιρό (εντάξει, όχι σε βαθμό υπερβολής), προσευχούλα (αν πιστεύεις) και εδώ θα είμαστε να μοιραστούμε το υπέροχο ταξίδι που μόλις ξεκίνησε ❤️

Όντως άγχος τώρα μέχρι την επόμενη χοριακη και τον πρώτο υπέρηχο 🥹 

Θετική σκέψη και πίστη!🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...