Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλό μήνα σε όλη την όμορφη παρέα ❤️❤️❤️❤️❤️ άντε κορίτσια βάλτε μπρος να δούμε θετικά τέστ!!! Πιστεύω ο Αύγουστος θα σας φέρει το μωράκι σας!!!! Ποιες ξεκινάνε γόνιμες μέρες?? Τεστ ωορρηξίας ξεκίνησε κάποια? Περιμένει κάποια περίοδο? Η μάλλον την καθυστέρηση περιόδου??🙏 @marinaP πότε θα κάνεις χοριακη? Όπως βλέπω όλες είμαστε σίγουρες ότι θα έχει πιαστεί το μωράκι... Η μωράκια 🥰

Εγω τελειώνω αύριο γόνιμες, του δίνω και καταλαβαίνει από επαφές 😁😁 και η επόμενη περίοδος αναμένεται γύρω στον δεκαπενταυγουστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλό μήνα με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης για ΄όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες ❤️

Εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες μέρες και τώρα ξεκινάει το two weeks wait. Βέβαια δεν κάνω τεστάκια ωορρηξίας για να ξέρω σίγουρα τις μέρες, απλά λόγω σταθερού κύκλου πάω με βάση αυτό. Είμαστε στον 3ο μήνα "προσπαθειών".  Εσύ σε τι φάση είσαι? 🥰

 

Α μια χαρά εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι μέρες 🥰 εγώ είμαι σε φάση αναγκαστικού διαλείμματος από τον προηγούμενο κύκλο γιατί λείπει ο σύζυγος... Από Σεπτέμβρη κ εάν θα μπορέσουμε να ξεκινήσουμε προσπάθεια πάλι... Αφού έχεις σταθερό κύκλο είναι καλό... Εμένα από 26 μέρες μου ήρθε στις 35 μέρες... Είναι λίγο ότι να ναι... Κ όχι τίποτε άλλο ήρθε ο άντρας μου για 3 ημέρες κ μου είπε να κάνουμε επαφές για μωράκι κ του είπα αφού αδιαθετω σε μια εβδομάδα...Κ τελικά πρέπει να ήταν οι γόνιμες τότε που ήταν εδώ... Αλλά που να φανταστώ ότι θα αργούσε 8 μέρες η περίοδος... Κ εγώ δεν κάνω τέστ πλέον κ γιατί δεν υπήρχε λόγος αλλά τελικά έπρεπε 😜... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η lilbern είπε:

Καλό μήνα με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης για ΄όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες ❤️

Εμένα μόλις τελείωσαν οι γόνιμες μέρες και τώρα ξεκινάει το two weeks wait. Βέβαια δεν κάνω τεστάκια ωορρηξίας για να ξέρω σίγουρα τις μέρες, απλά λόγω σταθερού κύκλου πάω με βάση αυτό. Είμαστε στον 3ο μήνα "προσπαθειών".  Εσύ σε τι φάση είσαι? 🥰

 

Καλησπερα lilbern  κ εμενα μολις τελειωσαν οι γονιμες μερες και ανυπομονω ❤️ Ουτε εγω κανω τεστ ωορρηξιας.Ευχομαι και στις δυο να εχουμε το αναμενομενο αποτελεσμα ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Εγω τελειώνω αύριο γόνιμες, του δίνω και καταλαβαίνει από επαφές 😁😁 και η επόμενη περίοδος αναμένεται γύρω στον δεκαπενταυγουστο!

Κ εσυ μαζι με εμενα και τη lilbern εισαι λοιπον , ευχομαι θετικα τεστακιαααααα<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Μπραβοοοο!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Αχ κορίτσι μου, μπορεί να μην γράφω πολύ, αλλά σας διαβάζω συχνά και ανυπομονούσα πολύ για το θετικό σου τεστάκι. Έμπαινα συνέχεια αυτές τις ημέρες για να μάθω τα νέα σου. Σαν χτες θυμάμαι που έγραφες ότι έπρεπε να περιμένεις πόσους μήνες για την εμβρυομεταφορα και να που τελικά το αποτέλεσμα σε ανταμείβει 😍

Εύχομαι αύριο να έχεις μια μεγάλη χοριακή και μια όμορφη εγκυμοσύνη μέχρι να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά ❤️🍀🌈

Χάρηκα πραγματικά πάρα πολύ με τα νέα σου ❣️

Για πες μας πως νιώθεις? Είσαι ευτυχισμένη? (εννοείται αυτό, το ξέρω). Από συμπτώματα πως πας? Αν και είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Συγχαρητήρια!!! Κι εμένα έτσι είχε βγει την όγδοη ημέρα κι η χοριακη ήταν πάνω από 200 την επόμενη ημέρα! Αύριο πρωί βουρ στο μικροβιολογικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Τι να σας πω δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Όπως σας είπα κρατάω μικρό καλάθι. Πολύ μικρό. Δεν το έχουμε πει πουθενά μέχρι να δούμε και την χοριακη🙏🏻 

Ειχα λίγους πόνους περιόδου, δεν θα έκανα τεστ αλλά εδώ και 3 μέρες με έχει πεθάνει η μέση μου και μου χτυπάει στα πόδια πολύ,με παυσίπονα είμαι τοσες μέρες και Μου εκανε εντύπωση τοσος πόνος ξαφνικά και είπα να κανω τέστ, δεν είχα κάποιο αλλο σημάδι γιατι λόγω των φαρμάκων που παίρνω το στήθος μου εχει πρηστεί υπερβολικά και η κοιλιά Μ επίσης. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από τα φάρμακα ή από εγκυμοσύνη 🫢 παρόλα αυτά αύριο πρωί πρωί θα κανω την χοριακη και μέχρι το μεσημέρι θα έχω τα αποτελέσματα 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλό μήνα κοριτσι μου ❤️ Όλα καλα προς το παρόν.. 28+5 σημερα, αλλα ξαφνικά όσο περνάνε οι εβδομάδες αντι να ηρεμώ αγχώνομαι πάλι. Ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ έκανες μαθήματα ανώδυνου τοκετού στη Φαιναρέτη, καλά θυμάμαι; Αξίζει; Ο γιατρός μου ειναι καχύποπτος με τέτοια δωρεάν μαθήματα.

Πως τα πάτε με το μωράκι σου; Βρήκατε τους ρυθμούς σας; Πρέπει να ειναι μαγικό συναίσθημα να ξυπνάς κάθε πρωί και να την αντικρύζεις ❤️

Μια χαρά! Μπαίνεις στην τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Ναι έκανα στην Φαιναρετη, αλλά λέει ότι δέχονται μέχρι 28η εβδομάδα. Αλλά αν τους πάρεις τηλ μπορεί κάτι να κάνουν. Τα μαθήματα είναι γενικά γονεϊκοτητας και ήταν πολύ βοηθητικά! Γιατί μιλήσαμε για την εγκυμοσύνη και τα συναισθήματα, τον τοκετό και τη λοχεία, τον θηλασμό και την περιποίηση βρέφους! Έχει και προγράμματα γυμναστικής αν θες να ακολουθήσεις που κάνουν ασκήσεις με μπάλα και ειδικές για να εμπεδωθεί το μωρό (δλδ δεν είναι τρελή γυμναστική, πιο πολύ σαν διατάσεις φάση).

Όπως και να χει αν μένεις Αθήνα έχε τους υπόψη σου! Τα κορίτσια όλα είναι πολύ καλά και μπορούν να σε βοηθήσουν και μετά στον θηλασμό! Ειναι ΜΚΟ, για αυτό είναι δωρεάν και παρέχουν και ψυχολογική υποστήριξη με ψυχολόγους. 

Καλά τα πάμε με την μικρή, αν και έχει αρχίσει τις γκρίνιες και δεν ξέρω τι θέλει 🤣 Κλείσαμε ένα μήνα και σήμερα έχουμε παιδίατρο να μας μετρήσει 😊 Να σου πω την αλήθεια τις πρώτες μέρες δεν το πίστευα ότι ήταν εκεί στην κούνια, δικιά μου! Περίεργο συναίσθημα 😅 Τώρα δεν μπορώ να φανταστώ τη μέρα μου χωρίς τη μικρή 😊 Κουράζεσαι αρκετά, αλλά αυτή η αγκαλίτσα είναι όλα τα λεφτά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Μια χαρά! Μπαίνεις στην τελική ευθεία σιγά σιγά. 

Ναι έκανα στην Φαιναρετη, αλλά λέει ότι δέχονται μέχρι 28η εβδομάδα. Αλλά αν τους πάρεις τηλ μπορεί κάτι να κάνουν. Τα μαθήματα είναι γενικά γονεϊκοτητας και ήταν πολύ βοηθητικά! Γιατί μιλήσαμε για την εγκυμοσύνη και τα συναισθήματα, τον τοκετό και τη λοχεία, τον θηλασμό και την περιποίηση βρέφους! Έχει και προγράμματα γυμναστικής αν θες να ακολουθήσεις που κάνουν ασκήσεις με μπάλα και ειδικές για να εμπεδωθεί το μωρό (δλδ δεν είναι τρελή γυμναστική, πιο πολύ σαν διατάσεις φάση).

Όπως και να χει αν μένεις Αθήνα έχε τους υπόψη σου! Τα κορίτσια όλα είναι πολύ καλά και μπορούν να σε βοηθήσουν και μετά στον θηλασμό! Ειναι ΜΚΟ, για αυτό είναι δωρεάν και παρέχουν και ψυχολογική υποστήριξη με ψυχολόγους. 

Καλά τα πάμε με την μικρή, αν και έχει αρχίσει τις γκρίνιες και δεν ξέρω τι θέλει 🤣 Κλείσαμε ένα μήνα και σήμερα έχουμε παιδίατρο να μας μετρήσει 😊 Να σου πω την αλήθεια τις πρώτες μέρες δεν το πίστευα ότι ήταν εκεί στην κούνια, δικιά μου! Περίεργο συναίσθημα 😅 Τώρα δεν μπορώ να φανταστώ τη μέρα μου χωρίς τη μικρή 😊 Κουράζεσαι αρκετά, αλλά αυτή η αγκαλίτσα είναι όλα τα λεφτά! ❤️

Συγκινούμαι και μόνο στη σκέψη ότι -πρώτα ο Θεός- σε 2,5 μηνες θα εχω ενα μωράκι στο σπίτι 🥰 Κ γω Ιούλιο είχα ΠΗΤ στο μωράκι που έχασα, και με πόνεσε πολύ ο μήνας που πέρασε, χάρηκα όμως απίστευτα που διαβασα τα υπέροχα νέα όλων των κοριτσιων από τα μωράκια Ιουλίου. Γερά και τυχερα να είναι όλα τα μωρούλια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Τι να σας πω δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Όπως σας είπα κρατάω μικρό καλάθι. Πολύ μικρό. Δεν το έχουμε πει πουθενά μέχρι να δούμε και την χοριακη🙏🏻 

Ειχα λίγους πόνους περιόδου, δεν θα έκανα τεστ αλλά εδώ και 3 μέρες με έχει πεθάνει η μέση μου και μου χτυπάει στα πόδια πολύ,με παυσίπονα είμαι τοσες μέρες και Μου εκανε εντύπωση τοσος πόνος ξαφνικά και είπα να κανω τέστ, δεν είχα κάποιο αλλο σημάδι γιατι λόγω των φαρμάκων που παίρνω το στήθος μου εχει πρηστεί υπερβολικά και η κοιλιά Μ επίσης. Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από τα φάρμακα ή από εγκυμοσύνη 🫢 παρόλα αυτά αύριο πρωί πρωί θα κανω την χοριακη και μέχρι το μεσημέρι θα έχω τα αποτελέσματα 🙏🏻🙏🏻

Εμείς πάντως ήμασταν όλες σίγουρες για την επιτυχια σου ❤️ Άντε, θα περιμενουμε και αλλη μια μερα για να κάνουμε πάρτυ (χωρίς αλκοόλ 😂). Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου, ήρθε η στιγμή που περίμενες με τόση υπομονή και προσπάθεια!! 🙏🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Κούκλα μου τι ευχάριστα νέα!! Συγχαρητήρια!! Αναμένουμε την χοριακή σου!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εμείς πάντως ήμασταν όλες σίγουρες για την επιτυχια σου ❤️ Άντε, θα περιμενουμε και αλλη μια μερα για να κάνουμε πάρτυ (χωρίς αλκοόλ 😂). Όλα θα πάνε υπέροχα κορίτσι μου, ήρθε η στιγμή που περίμενες με τόση υπομονή και προσπάθεια!! 🙏🍼

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Κούκλα μου τι ευχάριστα νέα!! Συγχαρητήρια!! Αναμένουμε την χοριακή σου!!! ❤️❤️❤️

ευχαριστώ κορίτσια μου μακάρι να πανε όλα καλά και δω μια καλή χοριακη αύριο!!! 🙏🏻 Θα σας κρατάω ενήμερες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lou418 είπε:

Εγω τελειώνω αύριο γόνιμες, του δίνω και καταλαβαίνει από επαφές 😁😁 και η επόμενη περίοδος αναμένεται γύρω στον δεκαπενταυγουστο!

Εύχομαι να δεις το θετικό τεστακι κορίτσι μου!!! Έτσι φουλ επαφές να το πιάσεις το σπορακιιιιι!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Τέλεια όλες το περιμέναμε κορίτσι μου ότι θα ήταν θετικό!!!! Αύριο θα έχεις κ μια ωραιότατη θετική χοριακη!!!! Όλα θα πάνε καλά γλυκιά μου🙏❤️🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εύχομαι να δεις το θετικό τεστακι κορίτσι μου!!! Έτσι φουλ επαφές να το πιάσεις το σπορακιιιιι!!!!🙏🙏🙏

Ευχαριστώ!!! Επίσης!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Μπράβο!!! Με το καλό μια τέλεια χωριακή!!! ❤💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Περιμένουμε με ανυπομονησία την χοριακή αύριο!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Γεια σας κορίτσια και καλό μηνα! Σας διαβάζω αρκετό καιρό αλλά θελησα τώρα να γίνω κι εγώ μέλος της παρέας σας. Προσπαθώ εδώ και 7 μήνες για παιδί. Έχουμε προσπαθήσει και με χρήση τεστ ωορρηξίας χωρίς αποτέλεσμα. Μετά από ανωμαλίες στην περίοδο, πολλές εξετάσεις και αλλαγή γιατρών, κατέληξα επιτέλους στο ότι έχω πολυκυστικη εικόνα ωοθηκών. Επίσης έχω υποθυρεοειδισμό ο οποίος είναι ρυθμισμένος. Έχω κάνει ορμονολογικές, βιοχημικες και καμπύλη γλυκοζης-ινσουλινης. Η καμπύλη ήταν πολύ καλή (αν και για τις πολυκυστικες μου είπαν ότι πρέπει να παίρνω glucophage), οι βιοχημικές πολύ καλές και οι ορμονολογικές δείχνουν LH/FSH περίπου 2:1, χαμηλη οιστραδιόλη και φυσιολογικά ανδρογόνα. Ο τελευταίος γυναικολόγος μετά από υπέρηχους παρακολούθησης ωορρηξίας, μου είπε ότι δεν κάνω ωορρηξία σε κάθε κύκλο. Όλο αυτό με καταβαλει κάπως. Το σπερμοδιαγραμμα του συζύγου βγήκε καλό, μέσα στα κατώτερα φυσιολογικα όρια των τιμών (μπορεί να γίνει και βελτίωση). Τώρα θα φάω αυτό τον μήνα μιας και ο γιατρός μου είπε ανωορρηκτικος κυκλος. Από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω θεραπεία για πρόκληση ωορρηξίας. Ας ελπίσω σε ένα θετικό αποτέλεσμα!

Καλησπέρα κορίτσι μουπαινω λίγο σφηνα,είχα και εγώ το ίδιο θέμα με εσένα και έχω και θυροειδη και είμαι και με μια σαλπιγγα..πριν κάνεις την πρόκληση πάρε και ένα inofert plus εφόσον ρωτήσεις εννοειται και τον γιατρό σου εμένα με βοήθησε πολύ το Glucophage και το inofert plus παράλληλα στο 3μηνο ήμουν εγκυος στο 1ο μου παιδι σκέψου τώρα είμαι εγλυος στο 2ο χωρίς κανένα θέμα!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέσα από την καρδιά μου σου στέλνω μπεμπεδοσκονη💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Συγχαρητήρια κοπέλα μου, εύχομαι να πάρεις μια πολυυυ υψηλή χοριακη❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα αγάπες, κοιτάξτε να χαλαρώσετε και να δώσετε πονο τώρα που θα ξεκουταστειτε μιας και οι περισσότεροι βγαίνουμε σε άδεια!!

Σας διαβάζω αν και περνάω πολύ δύσκολα έχω υπερβολικους εμετούς.. και τον μικρο σπίτι με εκπαίδευση τουαλετας οπότε καταλαβαίνετε τι επικρατεί εδώ μεσα🤣🤣

Το μωράκι μου είναι πολύ καλά και τέλος Αυγούστου θα κάνω και την αυχενικη όπου και πιστεύω θα χαλαρωσω λιγακι γιατί έχω ακόμα φόβο.. εύχομαι πραγματικά να ακούσω σύντομα ότι όλες οι κοιλίτσες γέμισαν με μωράκια..πολλά μωράκια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλό μήνα! 

Εγώ χθές 01 Αυγούστου και μου μπήκε φαίνεται καλά ο μήνας 🫢 δεν άντεξα κορίτσια μου και εκανα τεστ πριν την χοριακη. Κανονικά αύριο παω για χοριακη. 

Το τέστ όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι θετικό, στις 6 το απόγευμα μετά από πολλά πολλά υγρά 🥹🥹 κραταω βέβαια μικρό καλάθι μέχρι να παω για την χοριακη. Αύριο είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.

 

IMG_20230802_153240.jpg

Αχ κοριτσάκι μου είδες;θυμάσαι τι σου είχα πει τότε;;;ούτε που θα καταλάβεις πως θα έρθει ο Ιούλιος....και να σου και ο Αύγουστος και επιτέλους είδες τις πολυπόθητες 2 γραμμουλες!!!🩷🩷

Αύριο σου εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο χοριακης!!!!!περιμένουμε τα νέα σου ..φιλιά πολλά και να προσέχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...