Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτρέπεται το μηχανάκι στην 6η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Στην 6 εβδομάδα. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2023 at 10:54 ΠΜ, ο/η eirini Papadopoulou είπε:

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Στην 6 εβδομάδα. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Καλό θα ήταν εφόσον το γνωρίζεις πως είσαι έγκυος να το αποφύγεις για πολλούς λόγους. Προτίμησε κάποιο άλλο μέσο! Με το καλό, να πάνε όλα καλά, να έχεις μία τελειόμηνη κύηση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2023 at 10:54 ΠΜ, ο/η eirini Papadopoulou είπε:

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Στην 6 εβδομάδα. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Καλή τελειόμηνη  εγκυμοσύνη εύχομαι! όταν είχα ρωτήσει τον δικό μου γιατρό στην εγκυμοσύνη μου, μου είχε πει ότι επιτρέπεται... μου είχε φανει κουλό βέβαια τότε αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν οδήγησα μηχανάκι μέχρι να γεννήσω. Είναι ανάλογα το γιατρό πιστεύω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως πρέπει να το αποφύγεις ιδίως όταν δεν θα είσαι σε καλή ισορροπία με την κοιλιά μεγαλωμένη και μπορεί να κινδυνεύεις. Καλή εγκυμοσύνη πάντως να έχεις! Πάντως θα είναι αναγκαίο μέσο για σένα φαντάζομαι για να ρωτάς γιατί λογικά θα το απόφευγες χωρίς να ρωτούσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2023 at 10:54 ΠΜ, ο/η eirini Papadopoulou είπε:

Καλημέρα..προχθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Στην 6 εβδομάδα. Δεν έχω παει ακόμη σε γιατρό θα πάω την Πέμπτη. Αλλά μια σημαντική ερώτηση . Επιτρέπεται να οδηγάς μηχανάκι ;;;; Πάω με τα 20.  Και αποφεύγω λακούβες !!!

Επειδή το ίδιο πρόβλημα είχα στις αρχές και μου ήταν αναγκαίο μέσω το μηχανάκι, από την ώρα που το έμαθα μόνη μου δεν ξανά ανέβηκα ποτέ.. είχα ακούσει και μια άσχημη περίπτωση όποτε είχα γενικά τρομάξει.. ο γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει μου είχε πει να μην ξανανεβω ποτέ σε μηχανάκι ούτε συνοδηγός λόγω κραδασμών ακριβώς κάτω στην μήτρα.. όσο και να προσεχείς ειδικά τους πρώτους μήνες καλό θα ήταν να μην το πάρεις ούτε για μισή γωνία.. με το καλό και να πάνε όλα καλά σου εύχομαι.!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...