Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα! Με ανησυχούν οι τιμές τις χοριακής που δεν διπλασιάζονται.

Πρώτη μέρα περιόδου μου ήταν στις 16/6.

Τιμές χοριακής

17/7 1750

21/7 2670

Σημερινή χοριακή 2930 

Κάτι δεν πάει καλά σωστά; Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλή η εγκυμοσύνη; Η προγεστερόνη μου είναι 52

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι! Δυστυχώς ναι, η αύξηση δεν φαίνεται να είναι η αναμενόμενη... Ίσως είναι εξωμήτριο... Θα το δείτε όμως με τον γιατρό σου αύριο. Αν θες πες μας μετά το είδατε στον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Δυστυχώς ναι, η αύξηση δεν φαίνεται να είναι η αναμενόμενη... Ίσως είναι εξωμήτριο... Θα το δείτε όμως με τον γιατρό σου αύριο. Αν θες πες μας μετά το είδατε στον υπέρηχο.

Είδαμε σάκο και το έμβρυο 3 χιλιοστά αλλά δε χτυπούσε η καρδιά του. Ο γιατρός είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και να επαναλάβω χοριακή την Παρασκευή. Σάββατο θα με δει στο νοσοκομειο για υπέρηχο ώστε αν δεν ακουστεί καρδιά να προχωρήσουμε σε καθαρισμό . Λόγω εμπειρίας δίνει ένα 40% να αλλάξει κάτι, μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2023 at 3:49 ΜΜ, ο/η dimigim είπε:

Είδαμε σάκο και το έμβρυο 3 χιλιοστά αλλά δε χτυπούσε η καρδιά του. Ο γιατρός είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και να επαναλάβω χοριακή την Παρασκευή. Σάββατο θα με δει στο νοσοκομειο για υπέρηχο ώστε αν δεν ακουστεί καρδιά να προχωρήσουμε σε καθαρισμό . Λόγω εμπειρίας δίνει ένα 40% να αλλάξει κάτι, μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη 

Μακάρι κορίτσι μου! Γράψε μας πως θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2023 at 3:44 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Μακάρι κορίτσι μου! Γράψε μας πως θα πάει!

Πραγματικά τι να πω! Την επόμενη ημέρα πήγα σε δεύτερο γυναικολόγο. Είδε μονο  λεκιθικο ασκό. Μου είπε πως είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για απόξεση και να δώσουμε χρόνο μέχρι την 8η εβδομάδα τουλάχιστον. Μου διευκρίνισε πως κάτι δε του αρέσει με τις τιμές τις χοριακής γιατί το υπερηχογράφημα δείχνει μια καλή εγκυμοσύνη και οι χοριακες το αντίθετο. 

Πάω προχθές την Παρασκευή κάνω την 4η χοριακή. 2150 από 2930 που ήταν η προηγούμενη. 

Του στέλνω μήνυμα μου λέει μην αγχώνεσαι, θα περιμένουμε αλλά κάνε χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό.  Πάω καπάκι σε άλλο. Η τιμή της;;; 76443,60

Τρελάθηκα.  Αν δε με έστελνε ο δεύτερος γιατρός σε άλλο μικροβιολογικό ο πρώτος θα προχωρούσε απευθείας σε απόξεση. από λάθη άλλων θα τερμάτιζα μια εγκυμοσύνη που ίσως εξελιχθεί καλά τελικά! 

Τώρα αναμένω την Τετάρτη να κάνω  υπερηχογράφημα και να δούμε αν αναπτύχθηκε έμβρυο.  Έχουν ξεκινήσει και οι ανακατωσούρες, η εξάντληση και η υπνηλία! Χριστέ μου κοιμάμαι σχεδόν όλη τη μέρα!  Είμαι 6+4 σήμερα! Αγχώνομαι όμως μέσα μου νιώθω δυνατή και πίστη πως όλα θα πάνε καλά τελικά! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2023 at 10:19 ΠΜ, ο/η dimand είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα ! 

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι για όλες τις εγκύους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2023 at 1:05 ΜΜ, ο/η dimigim είπε:

Πραγματικά τι να πω! Την επόμενη ημέρα πήγα σε δεύτερο γυναικολόγο. Είδε μονο  λεκιθικο ασκό. Μου είπε πως είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για απόξεση και να δώσουμε χρόνο μέχρι την 8η εβδομάδα τουλάχιστον. Μου διευκρίνισε πως κάτι δε του αρέσει με τις τιμές τις χοριακής γιατί το υπερηχογράφημα δείχνει μια καλή εγκυμοσύνη και οι χοριακες το αντίθετο. 

Πάω προχθές την Παρασκευή κάνω την 4η χοριακή. 2150 από 2930 που ήταν η προηγούμενη. 

Του στέλνω μήνυμα μου λέει μην αγχώνεσαι, θα περιμένουμε αλλά κάνε χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό.  Πάω καπάκι σε άλλο. Η τιμή της;;; 76443,60

Τρελάθηκα.  Αν δε με έστελνε ο δεύτερος γιατρός σε άλλο μικροβιολογικό ο πρώτος θα προχωρούσε απευθείας σε απόξεση. από λάθη άλλων θα τερμάτιζα μια εγκυμοσύνη που ίσως εξελιχθεί καλά τελικά! 

Τώρα αναμένω την Τετάρτη να κάνω  υπερηχογράφημα και να δούμε αν αναπτύχθηκε έμβρυο.  Έχουν ξεκινήσει και οι ανακατωσούρες, η εξάντληση και η υπνηλία! Χριστέ μου κοιμάμαι σχεδόν όλη τη μέρα!  Είμαι 6+4 σήμερα! Αγχώνομαι όμως μέσα μου νιώθω δυνατή και πίστη πως όλα θα πάνε καλά τελικά! 

 

 

Πωπω κοίτα να δεις! Κανονικά θέλει μήνυση το πρώτο διαγνωστικό! Αφού ξεκίνησαν τα συμπτώματα όλα πάνε καλά 😊 Συγχαρητήρια! Μια εύκολη και τελειομανής εγκυμοσύνη εύχομαι! Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα ❤️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...