Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γνώμες για κλινική


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Είμαι 13 εβδομάδων και 6 ημερών το νινί μας μεγαλώνει και το άγχος πλησιάζει 🤪

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τις κλινικές της Θεσσαλονίκης. 

Έχω 2 στο μυαλό μου το Γένεσις και την βιοκλινικη. 

Από την μια το Γένεσις ακούω πως είναι εξαιρετικό έχω κάνει και εγώ εκεί ένα χειρουργείο και έμεινα πλήρως ικανοποιημένη αλλά είναι λίγο τσιμπημενο. 

Από την άλλη για την βιοκλινικη δεν έχω ακούσει κάτι αλλά την σκέφτομαι γιατί ο γιατρός μου, μου είπε ότι με τα ίδια χρήματα που θα δώσω για 3κλινο στο Γένεσις θα πληρώσω μονοκλινο στην βιοκλινικη και θα έχω και σύνοδο. 

Πιστεύω πως την πρώτη μέρα θα ήθελα έναν σύνοδο μαζί μου. 

Ποια η γνώμη σας; 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2023 at 1:01 ΜΜ, ο/η linami είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Είμαι 13 εβδομάδων και 6 ημερών το νινί μας μεγαλώνει και το άγχος πλησιάζει 🤪

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τις κλινικές της Θεσσαλονίκης. 

Έχω 2 στο μυαλό μου το Γένεσις και την βιοκλινικη. 

Από την μια το Γένεσις ακούω πως είναι εξαιρετικό έχω κάνει και εγώ εκεί ένα χειρουργείο και έμεινα πλήρως ικανοποιημένη αλλά είναι λίγο τσιμπημενο. 

Από την άλλη για την βιοκλινικη δεν έχω ακούσει κάτι αλλά την σκέφτομαι γιατί ο γιατρός μου, μου είπε ότι με τα ίδια χρήματα που θα δώσω για 3κλινο στο Γένεσις θα πληρώσω μονοκλινο στην βιοκλινικη και θα έχω και σύνοδο. 

Πιστεύω πως την πρώτη μέρα θα ήθελα έναν σύνοδο μαζί μου. 

Ποια η γνώμη σας; 😅

Καλησπέρα! Είχα τους ίδιους ενδοιασμούς με εσένα. Δεν γνωρίζω πολλά για τις δυο κλινικές από διαμονή κλπ, αλλά εγώ τελικά κατέληξα στο γέν. λόγω περιοχής. Αν και δεν είναι δίπλα στο σπίτι μου, το γεγονός ότι η β. είναι στο κέντρο μέσα στην κίνηση κλπ με έκανε κάπως να το σκέφτομαι, όπως επίσης και το ότι κάθε φορά που περνάω από έξω βλέπω τον κάτω όροφο γεμάτο. Σε αντίθεση η άλλη κλινική είναι σε πιο ωραία τοποθεσία και προσωπικά μου δημιουργεί μια ηρεμία. 
Σχετικά με τα δωμάτια υπάρχουν κάποιες προσφορές που μπορείς να δεις στην σελίδα τους με αναβάθμιση δωματίου κλπ, αν κάνεις εκεί τους μεγάλους υπερήχους. Εγώ βέβαια δεν έκανα ούτε αυτό, γιατί ήμουν ευχαριστημένη από τον εμβρυολογο που ήδη πήγαινα. 3-4 μέρες είναι και θα κάνω υπομονή 😊 

Αυτό βέβαια που έχω διαβάσει για την β., είναι ότι έχεις όλες τις ειδικότητες και αυτό την καθιστά ιδιαίτερα «ασφαλή». 
Θεωρώ πως είναι και οι δυο αξιόλογες κλινικές και οι διαφορές κρίνονται σε μικρές λεπτομέρειες. 

Με το καλό το μωράκι σου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερη κλινική από τον Άγιο Λουκά δεν θα βρεις ...γέννησα τον δεύτερο μου γιο εκεί και έμεινα κατά ευχαριστημένη!!!αψογες οι μαίες...η κλινική προσεγμένη, πεντακάθαρη,στηρίζουν τον θηλασμό..

Ενώ τον πρώτο μου που γεννήθηκε  στο Γεν. χάλια από όλες τις απόψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2023 at 1:01 ΜΜ, ο/η linami είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες.

Είμαι 13 εβδομάδων και 6 ημερών το νινί μας μεγαλώνει και το άγχος πλησιάζει 🤪

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με τις κλινικές της Θεσσαλονίκης. 

Έχω 2 στο μυαλό μου το Γένεσις και την βιοκλινικη. 

Από την μια το Γένεσις ακούω πως είναι εξαιρετικό έχω κάνει και εγώ εκεί ένα χειρουργείο και έμεινα πλήρως ικανοποιημένη αλλά είναι λίγο τσιμπημενο. 

Από την άλλη για την βιοκλινικη δεν έχω ακούσει κάτι αλλά την σκέφτομαι γιατί ο γιατρός μου, μου είπε ότι με τα ίδια χρήματα που θα δώσω για 3κλινο στο Γένεσις θα πληρώσω μονοκλινο στην βιοκλινικη και θα έχω και σύνοδο. 

Πιστεύω πως την πρώτη μέρα θα ήθελα έναν σύνοδο μαζί μου. 

Ποια η γνώμη σας; 😅

Με το καλό κορίτσι το μωράκι σου!!! Εγώ πάλι γέννησα κ τα δύο μου παιδάκια στο διαβαλκανικό κ έμεινα υπέρ ευχαριστημένη. Νομίζω πως οι πιο πολλές από εμάς επιλέγουμε μαιευτήριο βάση του γιατρού μας κ τι μας προτείνει αυτός. Άμα νιώθει αυτός σιγουριά στον χώρο κ γνωρίζει καλά τους συνεργάτες του, νομίζω πως είμαστε καλυμμένες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...