Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τάισμα μωρού φόρμουλα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια , το μωρακι μου σήμερα είναι 6 ημερών και εχω θέμα με το φαγητό ! 

Ενω μου είπαν να της δίνω μέχρι 60 μλ φορμουλα δεν χορτενει και κλαίει συνέχεια ,  να περάσω στα 70 μλ ανα 2 με 3 ώρες ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2023 at 7:35 ΠΜ, ο/η Maria Chris είπε:

Καλημέρα κορίτσια , το μωρακι μου σήμερα είναι 6 ημερών και εχω θέμα με το φαγητό ! 

Ενω μου είπαν να της δίνω μέχρι 60 μλ φορμουλα δεν χορτενει και κλαίει συνέχεια ,  να περάσω στα 70 μλ ανα 2 με 3 ώρες ;  

Γεια σου κορίτσι μου! Να σου ζήσει το μωράκι σου ❤️

Εμένα το μωράκι μου είναι 14 ημερών και του δίνω κυρίως φόρμουλα και λίγο μητρικό.

Ρωτήσαμε τον παιδίατρο αν μπορούμε να του δίνουμε παραπάνω ποσότητα από το προβλεπόμενο, διότι το μωρό την ζητάει και μας είπε ναι, εννοείται, όσο ζητάει, τόσο θα του δίνεται.

Εμάς για την εβδομάδα του κανονικά δεν έπρεπε να ξεπερνάει τα 120 ml, αλλά εμάς πίνει ακόμα και 150 ml σε κάποια γεύματά του για να χορτάσει.

Ελπίζω να βοήθησα.

Ρώτησε όμως και τον/την παιδίατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Και εμένα τρώει λίγο παραπάνω ο μικρός μου, τώρα είναι δύο μισή μηνών. Στο μαιευτήριο μας είχαν πει 30 μλ και έτρωγε 70 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...