Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαβήτης Κύησης


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες και καλό κουράγιο με τη ζέστη!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαγνωστεί κάποια με διαβήτη κύησης. Οι πρώτες μου τιμές είναι εντός ορίων, μόνο η τελευταία είναι 156 αντί 155.Η γυναικολόγος επιμένει ότι εχω διαβήτη και με αγχωσε...Αλλά μέχρι να βρω ραντεβού με ενδοκρινολόγο θα αργήσει.. εσείς με τι τιμές διαγνώστηκατε και τι οδηγίες σας δοθηκαν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Νάζα είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες και καλό κουράγιο με τη ζέστη!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαγνωστεί κάποια με διαβήτη κύησης. Οι πρώτες μου τιμές είναι εντός ορίων, μόνο η τελευταία είναι 156 αντί 155.Η γυναικολόγος επιμένει ότι εχω διαβήτη και με αγχωσε...Αλλά μέχρι να βρω ραντεβού με ενδοκρινολόγο θα αργήσει.. εσείς με τι τιμές διαγνώστηκατε και τι οδηγίες σας δοθηκαν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλησπέρα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη η τιμή της πρώτης ώρας ήταν 185. Έκανα απλά διατροφή κ μετριομουν. Μη φοβάσαι. Το πολύ πολύ να σ πει να προσέχεις λίγο τη διατροφή σου, τίποτα άλλο. Η απόκλιση είναι πολύ μικρή. Μη φοβάσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Νάζα είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες και καλό κουράγιο με τη ζέστη!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαγνωστεί κάποια με διαβήτη κύησης. Οι πρώτες μου τιμές είναι εντός ορίων, μόνο η τελευταία είναι 156 αντί 155.Η γυναικολόγος επιμένει ότι εχω διαβήτη και με αγχωσε...Αλλά μέχρι να βρω ραντεβού με ενδοκρινολόγο θα αργήσει.. εσείς με τι τιμές διαγνώστηκατε και τι οδηγίες σας δοθηκαν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Έστω και μια τιμή πάνω από το όριο σημαίνει διαβητη κυησης.  ςγω θα πω μπράβο στη γυναικολόγο σου που δε σε άφησε  έτσι. 

Στην πρώτη εξέταση 24εβδ η τιμή ήταν στα όρια 

Στην 33 εβδ βλέπουμε το μωράκι μου βγαίνει πιο μεγάλο, κάνουμε επανεξέταση Στην 35 εβδ και σοκ ΟΛΕΣ οι τιμές στα ύψη.  Μπαίνω κατευθείαν από μόνη μου σε διατροφή έχω μηχάνημα μετριέται (σε κάθε κοπέλα ο διαβητης κύησης και ο μερίδες ι τροφων που τρώει είναι διαφορετικές) πχ εγώ έτρωγα μέλι και δεν είχα απόλυτος κανένα θέμα, μακαρόνια δεν έτρωγα γτ με ανέβαζαν αλλά έπρεπε να τρώω υδατάνθρακες και βρήκα τις πατάτες όπως και να τις έτρωγα δε με ανέβαζαν ο ενδοκρινολογος έλεγε ότι σε ανεβάζει απλά περιορίζεις την ποσότητα, φυσικά όχι άσπρη ζάχαρη  βγήκε για 4 εβδ απ τη ζωή μου η άσπρη ζάχαρη και ήταν ότι καλύτερο 

 

Γεννησα έναν υγιέστατο μπεμπακο 4690 αν το βλέπαμε πιο νωρις θα ήταν πολύ καλύτερα. Δεν χρειάζεται άγχος γτ ανεβάζει στην 30 εβδ είχα περάσει μια δυσκολία ψυχολογική και φοβάμαι ότι έπαιξε ρολο . Πολλές κοπέλες είχαμε διαβητη κυησης και όλα πήγαν μια χαρά. 

Διατροφή και περπάτημα θα σε βοηθήσουν αλλιώς ινσουλίνη δεν είναι κάτι σημασία έχει πιυ το βρήκες και θα το αντιμετωπίσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Νάζα είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες και καλό κουράγιο με τη ζέστη!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαγνωστεί κάποια με διαβήτη κύησης. Οι πρώτες μου τιμές είναι εντός ορίων, μόνο η τελευταία είναι 156 αντί 155.Η γυναικολόγος επιμένει ότι εχω διαβήτη και με αγχωσε...Αλλά μέχρι να βρω ραντεβού με ενδοκρινολόγο θα αργήσει.. εσείς με τι τιμές διαγνώστηκατε και τι οδηγίες σας δοθηκαν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ακριβώς τις ίδιες μετρήσεις με εσένα,οι πρώτες δύο μετρήσεις εντός ορίων η τρίτη 156 μια μονάδα πάνω από τον όριο.Την ίδια ημέρα έκλεισα ραντεβού σε Ενδοκρινολογο και ξεκίνησα αυστηρή διατροφή και μετρήσεις μεχρι το τέλος.Δυστηχως ακόμη και μια μονάδα πάνω από το όριο θεωρείται διαβήτης.Αυριο έχω την καμπύλη και εύχομαι να μην μου βγει πάλι κάποια ανεβασμένη τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πότε γίνεται η πρώτη μέτρηση; η γυναίκα μου είναι στην 25η εβδομάδα και ακόμη δεν έχουμε κάνει την εξέταση καμπύλης ζαχαρου.  Δεν μας είπε κάτι ούτε στην Β επιπέδου ούτε ο γυναικολόγος μας. Ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2023 at 9:01 ΠΜ, ο/η Νάζα είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες και καλό κουράγιο με τη ζέστη!!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει διαγνωστεί κάποια με διαβήτη κύησης. Οι πρώτες μου τιμές είναι εντός ορίων, μόνο η τελευταία είναι 156 αντί 155.Η γυναικολόγος επιμένει ότι εχω διαβήτη και με αγχωσε...Αλλά μέχρι να βρω ραντεβού με ενδοκρινολόγο θα αργήσει.. εσείς με τι τιμές διαγνώστηκατε και τι οδηγίες σας δοθηκαν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου.. εχω διαγνωστη με διαβητη ειναι κληρονομικος και με ακολουθησε εννοειται στην εγκυμοσυνη μου. ο ενδοκρινολογος μου μου εδωσε εξ αρχης ινσουλινη και προσεχα την διατροφη μου αλλα με προσοχη ωστε να μην στερηθω κατι. η τιμες που θελαμε το πρωι ηταν μεταξυ  80-90 και 2 ωρες μετα το μεσημεριανο 130-140.  εκανα μετρησεις 3 φορες την ημερα και ηταν ρυθμισμενο μεχρι που γεννησα. η τιμες που εχεις ειναι υψηλες. ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει ωστε να το ρυθμισετε για να μην κανεις προβλημα απο το ζαχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Καλησπέρα! Στην πρώτη εγκυμοσύνη η τιμή της πρώτης ώρας ήταν 185. Έκανα απλά διατροφή κ μετριομουν. Μη φοβάσαι. Το πολύ πολύ να σ πει να προσέχεις λίγο τη διατροφή σου, τίποτα άλλο. Η απόκλιση είναι πολύ μικρή. Μη φοβάσαι καθόλου!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Με καθησύχασαν.. Καταλαβαίνω πως χρειάζεται προσοχή, ευτυχώς βρήκα αύριο ραντεβού με ενδοκρινολόγο και θα κάνω ο,τι μου πει...Δεν έχω πάρει πολύ βάρος, οπότε δε νομίζω να έχω πρόβλημα με περιορισμό στη διατροφή.

Την καμπύλη μου τη ζήτησαν στον 7ο μήνα.

Εύχομαι καλα αποτέλεσμα σε όσες περνούν από καμπύλη κύησης!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Με καθησύχασαν! Καταλαβαινω πώς χρειάζεται προσοχή, ευτυχώς βρήκα αύριο ραντεβού με ενδοκρινολόγο και θα κάνω ο,τι μου πει..Δεν έχω πάρει πολύ βάρος, οπότε δε νομίζω να έχω προβλημα με περιορισμό στην διατροφή.

Την καμπύλη μου τη ζήτησαν στον 7ο μήνα.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες κάνουν καμπύλη σακχάρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2023 at 10:57 ΜΜ, ο/η vivika10 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ακριβώς τις ίδιες μετρήσεις με εσένα,οι πρώτες δύο μετρήσεις εντός ορίων η τρίτη 156 μια μονάδα πάνω από τον όριο.Την ίδια ημέρα έκλεισα ραντεβού σε Ενδοκρινολογο και ξεκίνησα αυστηρή διατροφή και μετρήσεις μεχρι το τέλος.Δυστηχως ακόμη και μια μονάδα πάνω από το όριο θεωρείται διαβήτης.Αυριο έχω την καμπύλη και εύχομαι να μην μου βγει πάλι κάποια ανεβασμένη τιμή.

Σε νιωθω 21.07 έχω ραντεβού και να με πάει ψαχαχα έχω τον μετρητή μαζί μοθ να κάνω παράλληλο έλεγχο 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κωνστνος είπε:

Πότε γίνεται η πρώτη μέτρηση; η γυναίκα μου είναι στην 25η εβδομάδα και ακόμη δεν έχουμε κάνει την εξέταση καμπύλης ζαχαρου.  Δεν μας είπε κάτι ούτε στην Β επιπέδου ούτε ο γυναικολόγος μας. 

Εκει κοντά στην 24 με 30 εβδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ποιες τιμές θεωρούνται φυσιολογικές μετά από μια ώρα φαγητού κ μετά από δύο ώρες? Ο γιατρός Μ είπε στη μια ώρα 120 κ κάτω. Ενώ νομίζω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι 130.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λίνα88 είπε:

Βρε κορίτσια ποιες τιμές θεωρούνται φυσιολογικές μετά από μια ώρα φαγητού κ μετά από δύο ώρες? Ο γιατρός Μ είπε στη μια ώρα 120 κ κάτω. Ενώ νομίζω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι 130.

ο δικος μου γιατρος μου ειχε πει 130

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2023 at 6:15 ΜΜ, ο/η Λίνα88 είπε:

Βρε κορίτσια ποιες τιμές θεωρούνται φυσιολογικές μετά από μια ώρα φαγητού κ μετά από δύο ώρες? Ο γιατρός Μ είπε στη μια ώρα 120 κ κάτω. Ενώ νομίζω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι 130.

Εμένα μου είχε πει <125 μετά από μια ώρα φαγητού 

εχω ακούσει και <140 πιο είναι το κριτήριο ακριβώς που λέει ο κάθε Ενδοκρινολογος άλλη τιμή δεν μπορω να το καταλάβω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερα!Πήγα προχθες στην ενδοκρινολογο για το καθιερωμένο μου ραντεβου είμαι 7η εβδομάδα και μου είπε ότι το ζάχαρο μου είναι στα όρια για το ζάχαρο κύησης.Με φόβισε για μελλοντικό διαβήτη και μου είπε να προσέχω την διατροφή μου όπως και να περπατάω.. Τα φυσιολογικά όρια του ζαχάρου μέσα σε κυηση πόσο είναι μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου πει?Εγώ είχα 92.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα!Πήγα προχθες στην ενδοκρινολογο για το καθιερωμένο μου ραντεβου είμαι 7η εβδομάδα και μου είπε ότι το ζάχαρο μου είναι στα όρια για το ζάχαρο κύησης.Με φόβισε για μελλοντικό διαβήτη και μου είπε να προσέχω την διατροφή μου όπως και να περπατάω.. Τα φυσιολογικά όρια του ζαχάρου μέσα σε κυηση πόσο είναι μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα να μου πει?Εγώ είχα 92.

Είχες 92 χωρίς να έχεις φαει το πρωι; Εγω το πρωί χωρίς να έχω φαΐ το ήθελε κάτω από <95 η Ενδοκρινολογος 


εγω είχα λιγο πάνω από το όριο αλλά προσωπικά εμένα με τρόμαξε η Ενδοκρινολογος και στο τέλος κατάλαβα πως ήταν αρκετά υπερβολική και χωρίς σοβαρο λόγο για την δίκη μου περίπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός θέλει κάτω από 93 το πρωινό…το ιδανικό μέχρι 90 θα ήθελε αλλά σου λέω τα όρια…με έβαλε σε διατροφή επειδή είχα 93…καλό μου έκανε γιατί εγώ μόνο θα πάχαινα αν συνέχιζα αλλά γενικά είχα πάντα ζάχαρο νηστείας υψηλό..με διατροφή ρυθμίζεται…θα σε μπερδέψουν λίγο…κ εμένα η ενδοκρινολόγος έλεγε κάτω από 95 αλλά ο γυναικολόγος ήταν πολύ αυστηρός κ όντως τα όρια π μ είχε δώσει σε ένα χαρτί πριν την καμπύλη ζαχάρου,έλεγαν κάτω από 93…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είχες 92 χωρίς να έχεις φαει το πρωι; Εγω το πρωί χωρίς να έχω φαΐ το ήθελε κάτω από >95 η Ενδοκρινολογος 


εγω είχα λιγο πάνω από το όριο αλλά προσωπικά εμένα με τρόμαξε η Ενδοκρινολογος και στο τέλος κατάλαβα πως ήταν αρκετά υπερβολική και χωρίς σοβαρο λόγο για την δίκη μου περίπτωση 

Είχα ναι 93 χωρίς να έχω φάει,μου είπε ότι είναι το όριο 92 και ότι πρέπει να προσέξω.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γυναικολόγο την τεταρτη έχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα ο γιατρός θέλει κάτω από 93 το πρωινό…το ιδανικό μέχρι 90 θα ήθελε αλλά σου λέω τα όρια…με έβαλε σε διατροφή επειδή είχα 93…καλό μου έκανε γιατί εγώ μόνο θα πάχαινα αν συνέχιζα αλλά γενικά είχα πάντα ζάχαρο νηστείας υψηλό..με διατροφή ρυθμίζεται…θα σε μπερδέψουν λίγο…κ εμένα η ενδοκρινολόγος έλεγε κάτω από 95 αλλά ο γυναικολόγος ήταν πολύ αυστηρός κ όντως τα όρια π μ είχε δώσει σε ένα χαρτί πριν την καμπύλη ζαχάρου,έλεγαν κάτω από 93…

Και εμένα θεωρεί ότι είναι ψηλό και ότι πρέπει να είναι πιο κάτω,τώρα θα πρέπει μάλλον να το πάρω απόφαση 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Είχα ναι 93 χωρίς να έχω φάει,μου είπε ότι είναι το όριο 92 και ότι πρέπει να προσέξω.. δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γυναικολόγο την τεταρτη έχω!!

Εμένα της νηστείας ήταν καλό κάτω από 90 αλλά εγω είχα θέμα με το φαγητό όταν μετριόμουν μετά από μια ώρα ήμουν πάνω από 125…

εγω το είχα πάρει πολύ σοβαρό το θέμα με το ζαχαρο και στερήθηκα πολύ και το μετάνιωσα που έδωσα τόσο βάση στην ενδοκρινολόγο ενώ ο γυναικολογος μου ήταν πιο χαλαρός 

Γενικά δεν πέρασα και πολύ καλά 😅

Ίσως σου πει να κάνεις καμιά διατροφή αλλά μπορεί και όχι γιατί δεν είσαι και πολύ πάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, σας διάβασα τυχαία και έχοντας και γω διαβήτη κύησης από τον 4ο μόλις μήνα και ρυθμισμένο μόνο με διατροφή είπα μήπως βοηθήσω!! Τα όρια που μου έχει δώσει και ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος μου είναι το νηστείας κάτω από 93 και τα μεταγευματικα όχι πάνω από 130.Σε μένα και οι δύο ήταν αυστηροι αλλά άξιζε τον κόπο. Σήμερα είμαι 36+4 και έχω πάρει μόνο 5 κιλα, το μωρό δεν έχει καταλάβει τίποτα και ας κάνω και καμιά παρασπονδια που και που, μετριέμαι βέβαια ακόμα με μετρητή 4 φορές την ημέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι το αντίθετο…η ενδοκρινολόγος μ έλεγε δεν έχεις τπτ κ ο γυναικολόγος επιμένει ότι έχω ζάχαρο..εγώ ξέρω ότι είναι υπερβολικός γιατί μια ζωή είχα 94-95 ζάχαρο νηστείας κ στην εγκυμοσύνη παρέμεινε αμετάβλητο…δεν αυξήθηκε…κ σε αυτό έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην ενδοκρινολόγο μου να πω την αλήθεια αλλά οκ προσέχω…τις περισσότερες μέρες,όχι όλες…σήμερα έφαγα πίτσα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα πάλι το αντίθετο…η ενδοκρινολόγος μ έλεγε δεν έχεις τπτ κ ο γυναικολόγος επιμένει ότι έχω ζάχαρο..εγώ ξέρω ότι είναι υπερβολικός γιατί μια ζωή είχα 94-95 ζάχαρο νηστείας κ στην εγκυμοσύνη παρέμεινε αμετάβλητο…δεν αυξήθηκε…κ σε αυτό έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην ενδοκρινολόγο μου να πω την αλήθεια αλλά οκ προσέχω…τις περισσότερες μέρες,όχι όλες…σήμερα έφαγα πίτσα…

Αυτό το να μην συμφωνούν οι γιατροί μεταξύ τους  είναι ότι χειρότερο! Εγώ το πέρασα αυτό με την αιματολογο μου και τον γυναικολόγο μου, δεν συμφωνούσαν σε τίποτα ομως!! Καλά κάνεις και προσέχεις όπως και να χει γιατί και και γω προ εγκυμοσυνης 95 είχα νηστείας και μου είπαν ότι θεωρειται  προδιαβητης και τώρα πάντα κάπου εκεί έχω από 92 μέχρι 97

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω το εξης θέμα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα την καμπύλη την προκαθορισμένη περίοδο, η οποία έδειξε διαβήτη. Έκανα διατροφή κ μετριομουν 5 φορές τη μέρα. Τώρα διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη, είμαι στην 11η εβδομάδα. Ο ενδοκρινολόγος Μ είπε λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης με διαβήτη, να κάνω από τώρα διατροφή κ να μετριέμαι. Μου έδειξε μια καινούργια μέθοδο μάλιστα με ένα αυτοκόλλητο π το σκαναρεις. Μ είπε να το κάνω αυτό κάθε μισή ώρα. Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι Μ δείχνει υπογλυκαιμία συχνά. Λέω να κάνω καμπύλη κ Μ λέει όχι ακόμα. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία με δεύτερη εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Εγώ έχω το εξης θέμα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα την καμπύλη την προκαθορισμένη περίοδο, η οποία έδειξε διαβήτη. Έκανα διατροφή κ μετριομουν 5 φορές τη μέρα. Τώρα διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη, είμαι στην 11η εβδομάδα. Ο ενδοκρινολόγος Μ είπε λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης με διαβήτη, να κάνω από τώρα διατροφή κ να μετριέμαι. Μου έδειξε μια καινούργια μέθοδο μάλιστα με ένα αυτοκόλλητο π το σκαναρεις. Μ είπε να το κάνω αυτό κάθε μισή ώρα. Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι Μ δείχνει υπογλυκαιμία συχνά. Λέω να κάνω καμπύλη κ Μ λέει όχι ακόμα. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία με δεύτερη εγκυμοσύνη?

Νομιζω και το χαμηλό ζαχαρο πάρει θεωρείτε διαβήτης ούτε πάνω θέλουν ούτε κάτω

Η διατροφή που κανείς είναι οκ; Σου φτάνουν οι ποσότητες που τρως; Ή πεινας ; 

καθε μισή ώρα μετράς ; Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται 🤔

εγω είχα κάνει καμπύλη από πολύ νωρίς στην 7 εβδομάδα και μετά ξανα έκανε όταν ήταν καθορισμένο να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Νομιζω και το χαμηλό ζαχαρο πάρει θεωρείτε διαβήτης ούτε πάνω θέλουν ούτε κάτω

Η διατροφή που κανείς είναι οκ; Σου φτάνουν οι ποσότητες που τρως; Ή πεινας ; 

καθε μισή ώρα μετράς ; Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται 🤔

εγω είχα κάνει καμπύλη από πολύ νωρίς στην 7 εβδομάδα και μετά ξανα έκανε όταν ήταν καθορισμένο να κάνω 

Κ μένα μου φαίνεται υπερβολικό. Αλλά αφού έτσι μου είπε ο ενδοκρινολόγος τι να κάνω? Η αλήθεια είναι ότι αφού δεν τρυπιεμαι δν είναι δύσκολο. Απλά σκαναρω το αυτοκόλλητο. Να σ πω την αλήθεια πεινάω. Αλλά φοβάμαι να φάω. Προσπαθώ όμως να καταλάβω τι με πειράζει και τι όχι και δν έχω καταλήξει ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...