Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει έστω μια μικρή ελπιδα;


marr

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα χθες έκανα μια β χοριακη ήταν 1,9 αρνητική δηλαδή. Πήρα τηλ το γιατρό μου και τον ρώτησα κ μου είπε ότι είναι μικρή η τιμή αρνητική δηλαδή..Το στηθος μου είναι αρκετά πρησμένο.κ σήμερα νιώθω έντονες κράμπες στα πόδια.επαφες είχα στις 22 του μήνα.και περίοδο περιμένω την επόμενη βδομάδα υπολογίζω μέρα Πέμπτη με παρασκευή διότι έχω μικρό κύκλο. Υπάρχει έστω μια μικρή πιθανότητα εγκυμοσύνης ? Μια απογοητευομαι όμως από την άλλη έχω μια μικρή ελπίδα μέσα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χθες έκανα μια β χοριακη ήταν 1,9 αρνητική δηλαδή. Πήρα τηλ το γιατρό μου και τον ρώτησα κ μου είπε ότι είναι μικρή η τιμή αρνητική δηλαδή..Το στηθος μου είναι αρκετά πρησμένο.κ σήμερα νιώθω έντονες κράμπες στα πόδια.επαφες είχα στις 22 του μήνα.και περίοδο περιμένω την επόμενη βδομάδα υπολογίζω μέρα Πέμπτη με παρασκευή διότι έχω μικρό κύκλο. Υπάρχει έστω μια μικρή πιθανότητα εγκυμοσύνης ? Μια απογοητευομαι όμως από την άλλη έχω μια μικρή ελπίδα μέσα μου..

Κορίτσι μου αν στις 22 του μήνα ήσουν γόνιμη τότε θα περίμενες περίοδο σήμερα αύριο. Οι γόνιμες είναι 12-16 μέρες πριν την περίοδο. Αν περιμένεις όντως την επόμενη εβδομάδα δε γίνεται να συνέλαβες τότε. Από την άλλη δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει. Μπορεί τυχαία η ωορρηξια να γίνει πιο νωρίς ή πιο αργά σε κάποιο κύκλο. Αυτό σημαίνει και πάλι όμως ότι περιμένεις περίοδο πιο νωρίς ή πιο αργά. Πάντα το πότε θα σου έρθει περίοδος πάει με το πότε κάνεις ωορρηξια. Τωρα από την επαφή σου έχουν περάσει οι 2 εβδομάδες οπότε φυσιολογικα έπρεπε να έχεις κάποια χαμηλή έστω χοριακη αν είχες συλλάβει τότε που λες. Είναι μικρές οι πιθανότητες να είσαι έγκυος τώρα και να άργησε η εμφύτευση. Σε κάθε περίπτωση αύριο μεθαύριο θα φαινόταν πάντως. 

Αν προσπαθείτε για παιδάκι, τότε πρέπει να έχετε πολλές επαφές μέσα στον κύκλο και ειδικά τη "γόνιμη" εβδομάδα τουλάχιστον μέρα παρά μέρα. Έχω ακούσει και να πιάσει κάποιος με μια αλλά θα πρέπει να έχεις βρει ακριβώς τη μέρα και να είστε φοβερά τυχεροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2023 at 8:26 ΜΜ, ο/η marr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα χθες έκανα μια β χοριακη ήταν 1,9 αρνητική δηλαδή. Πήρα τηλ το γιατρό μου και τον ρώτησα κ μου είπε ότι είναι μικρή η τιμή αρνητική δηλαδή..Το στηθος μου είναι αρκετά πρησμένο.κ σήμερα νιώθω έντονες κράμπες στα πόδια.επαφες είχα στις 22 του μήνα.και περίοδο περιμένω την επόμενη βδομάδα υπολογίζω μέρα Πέμπτη με παρασκευή διότι έχω μικρό κύκλο. Υπάρχει έστω μια μικρή πιθανότητα εγκυμοσύνης ? Μια απογοητευομαι όμως από την άλλη έχω μια μικρή ελπίδα μέσα μου..

Δεν  ξέρω τι κύκλο έχεις κ πως υπολογιζεις τις μέρες. Καλό είναι να έχουμε έστω μια μέρα καθυστερη κ να κάνουμε τη χοριακη αλλιώς αναρωτιομαστε αν ήταν νωρίς κ αν είχα καθυστερημένη σύλληψη κ συμπέρασμα δε βγαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...