Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Έκανα και εγώ άλλο ένα τεστ σήμερα .. νομίζω είναι λίγο πιο έντονη η γραμμή αλλά περίμενα ότι θα είναι πιο πολύ   ..δεν θέλω να πάω ακόμη για χοριακη μέχρι να δω ότι είναι αρκετά έντονη η γραμμή .. γιατί δεν θέλω να δω πάλι μικρό νούμερο και να αγχωθώ και να κάνω παλι ένα σωρό χοριακες .. η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτή τη βιοχημική τον απριλιο έχω πολύ άγχος και πιστεύω ότι δεν θα πάει παλι καλά αυτή τη φορά 😕😕

46289AEA-BF16-4042-B042-3BCCC09BFA6F.jpeg

Κορίτσι μου γλυκό, τρέχαα για την χοριακή σου, μην περιμένεις να γίνει σκούρο σκούρο αυτό θα σημαίνει ότι έχεις πατήσει χιλιάρι χοριακή. Μην φοβάσαι καθόλου, και εγώ το ίδιο πέρασα με εσένα και τώρα σε λίγες μέρες μπαίνω στον 5ο ❤️ . Τρέχα να δεις ότι είσαι έγκυος να αρχίσεις και την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή, αυτό δεν πρέπει να το καθυστερείς  ❤️ έχεις την αγάπη μας και όλη μας την θετική ενέργεια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω, εγώ δεν βλέπω δεύτερη γραμμή. Δεν ξέρω τι παίζει με τα τεστ αλλά θα σου έλεγα καλύτερα χοριακη πάντα παρά αυτό το μαρτύριο... 

Γιάννα δες αυτό το τεστ που θα σου ανεβάσω είναι της κολλητής μου με χοριακη την ίδια μέρα 73!!!φαίνεται αν προσέξεις και σε εμένα αλλά είναι αρκετά αχνή...δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα τεστ

IMG_20230704_123715.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γιάννα δες αυτό το τεστ που θα σου ανεβάσω είναι της κολλητής μου με χοριακη την ίδια μέρα 73!!!φαίνεται αν προσέξεις και σε εμένα αλλά είναι αρκετά αχνή...δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα τεστ

IMG_20230704_123715.jpg

Τι να πω, δεν θα είναι πολύ σοι τα τεστ τότε! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra24 κοριτσι μου κανε χοριακη μην φοβασαι..και εμενα ετσι ηταν το τεστ με 2 μερες καθυστερηση και η χοριακη ηταν 384 και επειδη και εγω ειχα παλλινδρομη τον Φεβρουάριο φοβαμαι πολυυ αλλα αληθεια πρέπει να αποβαλλουμε τον φοβο μονο κακο μας κανει..!!Εγω απο το αγχος μου εκανα εχθες  εκανα αλλη μια και με 9 μερες καθυστερηση εδειξε 7800,γιατι τωρα μου εχει καρφωθει μην είναι εξωμητριο..βέβαια μίλησα με τον γιατρό και με ησύχασε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa καλε ασε τα τεστ μπορει να ειναι ελαττωματικά και να μην το βγάζουν σωστά!!Πιστεύω ότι η χοριακη θα δείξει το σωστό αποτέλεσμα!!!Καλά αποτέλεσματα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! Έκανα και εγώ άλλο ένα τεστ σήμερα .. νομίζω είναι λίγο πιο έντονη η γραμμή αλλά περίμενα ότι θα είναι πιο πολύ   ..δεν θέλω να πάω ακόμη για χοριακη μέχρι να δω ότι είναι αρκετά έντονη η γραμμή .. γιατί δεν θέλω να δω πάλι μικρό νούμερο και να αγχωθώ και να κάνω παλι ένα σωρό χοριακες .. η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτή τη βιοχημική τον απριλιο έχω πολύ άγχος και πιστεύω ότι δεν θα πάει παλι καλά αυτή τη φορά 😕😕

46289AEA-BF16-4042-B042-3BCCC09BFA6F.jpeg

Να μην κοιτάς τον Απρίλιο να κοιτάς το τώρα.. η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..

03.Αύγουστου 2021 εγκυμοσύνη σε δίδυμα από εξωσωματική .. τα έχασα..  

03.αυγουστου 2022 εγκυμοσύνη σε έναν μπεμπακο Κοιμάται τώρα δίπλα μου.

Ετρεμα στον πρώτο υπέρηχο κι όμως δες μια χαρά πήγε.  Διώχνουμε το άγχος και κοιτάμε μπροστά. Όλα θα πάνε πολύ καλά. Α.. και έκανα μόλις μία χοριακή μετά πήγα κατευθείαν στην 6 εβδ να ακούσω καρδούλα. Με το καλό σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Μαρίνα μου δυο σενάρια είτε το εργαστήριο δεν ήταν αξιόπιστο. Είτε είχες νια βιοχημική γτ το πρώτο τεστ φαινόταν πεντακάθαρα η γραμμή.  Αν είναι βιοχημική λογικό είναι να έχεις καθυστέρηση κάποιες μερούλες.  Θα δεις το θετικό ότι το εργαλείο (το σώμα σου έτσι το λέω σε εμένα;-) ) δουλεύει και μπορεί σύντομα να δεις τα θετικά τεστ. 

Όταν ήμουν έγκυος έκανα όλα τα τεστ απ το κουτί για να πάρω το άχτι μου . Μέχρι και 6μηνων τεστ εφτιαχνα πήρα το αίμα μου πίσω για τα 5 χρόνια προσπάθειας και απογοητευσεις αλλά το αποτέλεσμα είναι δίπλα μοθ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια .. πραγματικά είναι πολύ σημαντικό να ακούς ενθαρρυντικά λόγια .. πέρα από τον άντρα μου δεν το έχω  πει σε κανέναν ακόμη αυτή τη φορά όποτε μόνο με εσάς μπορώ να μιλησω για αυτό  .. αποφάσισα να βγάλω τις άσχημες σκέψεις από το μυαλό μου και να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά .. παρόλο αυτά δεν θα πάω ακόμη για χοριακη .. θα πάω η την Πέμπτη η την Παρασκευή .. έτσι και αλλιώς δεν έχω ακόμη καθυστέρηση .. όποτε καλύτερα να περιμένω δυο μερούλες ακόμη .. 

@marinamanoulitsa κορίτσι μου όσο δε βλέπεις αίμα ελπίζεις .. μπορεί να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη μιας και δεν είχες βρει και θετικό τεστ ωορηξιας ..  .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μαρίνα μου δυο σενάρια είτε το εργαστήριο δεν ήταν αξιόπιστο. Είτε είχες νια βιοχημική γτ το πρώτο τεστ φαινόταν πεντακάθαρα η γραμμή.  Αν είναι βιοχημική λογικό είναι να έχεις καθυστέρηση κάποιες μερούλες.  Θα δεις το θετικό ότι το εργαλείο (το σώμα σου έτσι το λέω σε εμένα;-) ) δουλεύει και μπορεί σύντομα να δεις τα θετικά τεστ. 

Όταν ήμουν έγκυος έκανα όλα τα τεστ απ το κουτί για να πάρω το άχτι μου . Μέχρι και 6μηνων τεστ εφτιαχνα πήρα το αίμα μου πίσω για τα 5 χρόνια προσπάθειας και απογοητευσεις αλλά το αποτέλεσμα είναι δίπλα μοθ. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου 🩷μου δίνεις κουράγιο!!!να το χαίρεσαι το μωράκι σου🩷🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Τι να πω πια βρε κοριτσι μου. Είσαι η μόνη περίπτωση που έχω δει με τόσα αχνά θετικά σχεδόν κάθε μήνα :( Είναι πολύ άσχημο να σου δίνουν ελπίδες τα παλιοτεστ και να σου κόβεται η χαρά.. Θα έρθει, που θα πάει, κάνε λίγη υπομονή ακόμα ❤️ Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Θα συμφωνήσω με την @Elli13.

Μήπως κάνεις πολλές βιοχημικές; Το τεστ πάντως ήταν ξεκάθαρα θετικό.

Καταρχάς σου στέλνω κι εγώ μια μεγάλη αγκαλιά ❤️ 

Κατα δεύτερον, στη θέση σου με το επόμενο αχνό θετικό τεστ θα πήγαινα κατευθείαν για χοριακη για να καταλάβω λίγο τι γίνεται. Ίσως γίνεται αρχικά η εμφύτευση αλλά για κάποιο λόγο δεν προχωράει και πρέπει να το ψάξεις το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Καλημέρα! Έτσι την είχα πατήσει κι εγώ ένα μήνα, ήταν πολύ αχνό αλλά από την τόση επιθυμία μου να είμαι έγκυος το πήρα για σίγουρο θετικό. Μετά μου ήρθε η περίοδος... 🤷‍♀️

Αισιοδοξία θέλει, τώρα το καλοκαίρι που υποτίθεται χαλαρώνουμε είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πετύχουμε! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι καινούρια και γράφω γιατί θέλω κι εγώ να τα λέμε όλες μαζί μιας και όλος ο περίγυρός μου έχει καταφέρει να κάνει τα παιδάκια του και έμεινα τελευταία οπότε δεν έχω με ποιον να συζητάω.

Είμαστε στον 8ο μήνα προσπάθειας και έχουμε αρχίσει να απογοητευόμαστε. Μακάρι ο Ιούλιος να είναι ο τυχερός μας μήνας 🤞 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

Αργούν λίγο να εμφανιστούν τα μηνύματα σου γιατί είσαι νέο μέλος όποτε να στέλνεις όσα μπορείς για να εμφανίζονται αμέσως.. θέλει περίπου 20 

Έχεις δοκιμάσει και τα τεστ ωορρηξίας ; Ο κύκλος σου είναι σταθερός ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πλήρης απογοήτευση....😪IMG_20230704_163340.thumb.jpg.f9d56dd632911f6291c0451806adc48d.jpg

Η μόνη μου ελπίδα είναι να μεγαλωσε ο κύκλος και να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να μην δείχνει ακόμα ...

Καλημέρα

Μαρίνα μου ειλικρινά αυτό δε το περίμενα... πραγματικά δε ξέρω τι να υποθέσω..να βγάζουν γραμμή εξάτμισης τα τεστ? Να ήταν βιοχημική? Θα σου πρότεινα να προμηθευτείς ταινίες τεστ που είναι πολύ πιο οικονομικές και πιο αξιόπιστες.. σου στέλνω οοολη μου την αγάπη και μια μεγάλη αγκαλιά. Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και θα σου πω και εγώ πως καλό θα ήταν την επόμενη φορά να πας απ' ευθείας για χοριακή για να ξέρεις τι γίνεται . 

@Dimitra24 και σε σένα κορίτσι μου γλυκό θα πω το ίδιο. Εφόσον βλεπεις ξεκάθαρα πως είσαι έγκυος άσε στην άκρη όλες τι υπόλοιπες εμπειρίες και αποδεξου το γεγονός. Είσαι έγκυος και όλα θα πάνε καλά. Μην αφήνεις άλλο χρόνο να περάσει . Αν δεν είχες άλλη εμπειρις στο παρελθόν θα συμφωνούσα να περιμένεις απλά και μόνο γιατί έτσι νιώθεις καλύτερα. Τώρα πια όμως εφόσον έχει προϋπάρξει εγκυμοσύνη με τέτοια έκβαση ,ίσως χρειαστεί να ξεκινήσεις άμεσα κάποια βοηθητική αγωγή ώστε να βοηθήσεις και το ίδιο το πλασματακι σου! Σαν μαμά μιλώντας, θα σου πω πως φόβους θα αντιμετωπίσεις 1002 , βοήθησε τον εαυτό σου να ξεπεράσει κάθε προηγούμενη εμπειρία και να αποβάλλει κάθε τι αρνητικό. Μην αφήνεις άλλο χρόνο να περάσει ,επικοινώνησε με τον γιατρό σου ,γνωστοποίησε του πως έχεις θετικό τεστ εγκυμοσύνης και στηρίξου σε ότι θα σου πει. Ίσως και αυτός πει να περιμένεις! Ίσως πει να κάνεις άμεσα μια χοριακή. Σίγουρα αυτός ξέρει καλύτερα από όλες μας. Σου εύχομαι να μας πεις σύντομα ένα μεγάλο νούμερο χοριακης και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου❤️🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνω από τον πρώτο μήνα προσπαθειών τεστ ωορρηξίας. Ο γιατρός μου όταν του το είπα μου είπε να μην ξαναπάρω γιατί δεν είναι απολύτως αξιόπιστα και σκέφτομαι αυτό τον μήνα να μην κάνω 🤔

Με βρίσκει μια χαρά, το ωάριό μου τέλειο, ενδομήτριο τέλειο, χωρίς κανένα πρόβλημα, 30 χρονών σπερμοδιάγραμμα τέλειο αλλά πούντο το άτιμο το μπεμπέ; 

Αυτό το μήνα μου για να μην ταλαιπωρούμαι, πήγα μου βρήκε τη γόνιμη ημέρα, κάναμε προσπάθειες αλλά ξέρω ότι μου έρχεται η περίοδος σήμερα-αύριο άρα τίποτα. Ο κύκλος μου είναι 25-28 ημέρες. Στεναχωρήθηκα και αυτή τη φορά, δηλαδή ακριβώς στη γόνιμη κάναμε και δεν ξέρω τι πήγε στραβά. αισιοδοξία για την επόμενη φορά ✌️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου. Εγώ τα έχω φτύσει ,κάνω εδώ και δυο βδομάδες μόνο βραδυνές βάρδιες,είμαι όλη μέρα με τον μικρό και δεν έχω καθόλου χρόνο. Πήγα στον γυναικολόγο μου ,κάναμε υπέρηχο και κου είπε ότι μάλλον έγινε η ωορηξια μου και ότι δεν είναι και ιδιαίτερα ευχαριστημένος από την αριστερή ωοθήκη και το ενδομήτριο. Βέβαια μπορεί να έτυχε αυτόν τον μήνα ετσι. Εγώ τεστ ωορηξιας δεν είχα αυτό τον μήνα και δεν παρήγγειλα κιόλας. Είχα την 10-11 μέρα διάφανα υγρά αλλά δεν είχα καθόλου πόνο ,τίποτα καμία μέρα. Υποθέτω πως ίσως έπεσα σε ανωρρικτο κύκλο γιατί συνήθως πονάω. Στον γιατρό πήγα την 14η μέρα. Όλες τις μέρες είχα μόνο μια επαφή λόγω δουλειάς και ωραρίων την 12η μέρα. Ο γιατρός μου είπε να έχω επαφές 8η με 17η μέρα μέρα παρά μέρα η κάθε μέρα όπως μας βολεψει και πιστεύει μέσα σε 3-4  μήνες θα μείνω έγκυος. Μου είπε να μη μπούμε ακόμη σε διαδικασία σπερματεγχυσης κλπ και να δούμε αν θέλουμε από Σεπτέμβρη να κάνουμε παρακολούθηση ωορηξιας και αν δεν υπάρχει αποτέλεσμα δε δύο κύκλους να πάρω κλομιφαινη. Επίσης μου έκανε και καλλιέργεια κολπικού υγρού για χίλια δυο πράγματα και σήμερα θα βγουν τα αποτελέσματα.  Εν τω μεταξύ με μάτωσε με την καλλιέργεια και ακόμη και σήμερα έχω διάσπαρτα καφέ υγρά. Πόσο καιρό κάνουν καλέ να φύγουν??

Εγώ είμαι ήρεμη και απλά θα χαρώ το καλοκαίρι μου. Δε νομίζω να τεστ ωορηξιας , θα το αφήσω εντελώς φλου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου. Εγώ τα έχω φτύσει ,κάνω εδώ και δυο βδομάδες μόνο βραδυνές βάρδιες,είμαι όλη μέρα με τον μικρό και δεν έχω καθόλου χρόνο. Πήγα στον γυναικολόγο μου ,κάναμε υπέρηχο και κου είπε ότι μάλλον έγινε η ωορηξια μου και ότι δεν είναι και ιδιαίτερα ευχαριστημένος από την αριστερή ωοθήκη και το ενδομήτριο. Βέβαια μπορεί να έτυχε αυτόν τον μήνα ετσι. Εγώ τεστ ωορηξιας δεν είχα αυτό τον μήνα και δεν παρήγγειλα κιόλας. Είχα την 10-11 μέρα διάφανα υγρά αλλά δεν είχα καθόλου πόνο ,τίποτα καμία μέρα. Υποθέτω πως ίσως έπεσα σε ανωρρικτο κύκλο γιατί συνήθως πονάω. Στον γιατρό πήγα την 14η μέρα. Όλες τις μέρες είχα μόνο μια επαφή λόγω δουλειάς και ωραρίων την 12η μέρα. Ο γιατρός μου είπε να έχω επαφές 8η με 17η μέρα μέρα παρά μέρα η κάθε μέρα όπως μας βολεψει και πιστεύει μέσα σε 3-4  μήνες θα μείνω έγκυος. Μου είπε να μη μπούμε ακόμη σε διαδικασία σπερματεγχυσης κλπ και να δούμε αν θέλουμε από Σεπτέμβρη να κάνουμε παρακολούθηση ωορηξιας και αν δεν υπάρχει αποτέλεσμα δε δύο κύκλους να πάρω κλομιφαινη. Επίσης μου έκανε και καλλιέργεια κολπικού υγρού για χίλια δυο πράγματα και σήμερα θα βγουν τα αποτελέσματα.  Εν τω μεταξύ με μάτωσε με την καλλιέργεια και ακόμη και σήμερα έχω διάσπαρτα καφέ υγρά. Πόσο καιρό κάνουν καλέ να φύγουν??

Εγώ είμαι ήρεμη και απλά θα χαρώ το καλοκαίρι μου. Δε νομίζω να τεστ ωορηξιας , θα το αφήσω εντελώς φλου. 

 

Πολύ ωραία νέα..εφόσον τα βλέπει έτσι ο γιατρός θα πάνε όλα καλά...καλά αποτελέσματα εύχομαι ...όλα καλά θα πάνε...αυτό το φλου όντως πιάνει γιατί δεν αγχώνεσαι....απόλαυσε το καλοκαίρι σου κάνε έτσι μερα παρά μέρα όπως σου είπε ο γιατρός και θα γίνει σίγουρα...φιλιά πολλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πολύ ωραία νέα..εφόσον τα βλέπει έτσι ο γιατρός θα πάνε όλα καλά...καλά αποτελέσματα εύχομαι ...όλα καλά θα πάνε...αυτό το φλου όντως πιάνει γιατί δεν αγχώνεσαι....απόλαυσε το καλοκαίρι σου κάνε έτσι μερα παρά μέρα όπως σου είπε ο γιατρός και θα γίνει σίγουρα...φιλιά πολλά 🥰

Ας γίνει ότι είναι καλύτερο να γίνει όταν και όποτε ! Θα σας ενημερώσω το απόγευμα.

Υγ. Χαίρομαι που εκλαμβάνω ότι είσαι καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας 😊

Αργούν λίγο να εμφανιστούν τα μηνύματα σου γιατί είσαι νέο μέλος όποτε να στέλνεις όσα μπορείς για να εμφανίζονται αμέσως.. θέλει περίπου 20 

Έχεις δοκιμάσει και τα τεστ ωορρηξίας ; Ο κύκλος σου είναι σταθερός ; 

Κορίτσια και εμείς στον 8ο μήνα προσπαθειών είμαστε, κάναμε κάποιες βασικές εξετάσεις, και ξεκίνησε ο σύζυγος βιταμίνες για ενδυνάμωση του σπέρματος,έχει κάποια εμπειρία βοηθάνε καθόλου?? Ωστε να πετυχουμε σύντομα σύλληψη?? Δεν είναι χάλια το σπερμοδιαγραμμα μας έχουμε με την κινητικότητα λίγο θέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια και εμείς στον 8ο μήνα προσπαθειών είμαστε, κάναμε κάποιες βασικές εξετάσεις, και ξεκίνησε ο σύζυγος βιταμίνες για ενδυνάμωση του σπέρματος,έχει κάποια εμπειρία βοηθάνε καθόλου?? Ωστε να πετυχουμε σύντομα σύλληψη?? Δεν είναι χάλια το σπερμοδιαγραμμα μας έχουμε με την κινητικότητα λίγο θέμα! 

Κι εμείς στον 8ο είμαστε. Έχω ακούσει ότι με τον καιρό κάτι γίνεται με τις βιταμίνες. Εσένα τουλάχιστον του έδωσε βιταμίνες εμένα του δικού μου δεν του δίνει (βέβαια το σπέρμα του βγήκε πολύ καλό) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν του δίνει, κακό δεν θα του κάνουν. Κι εμένα με βρίσκει ο γιατρός μου τέλεια αλλά μου έδωσε 🤷‍♀️

Από ψυχολογία πώς πάτε μετά από αυτούς τους μήνες προσπάθειας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια και εμείς στον 8ο μήνα προσπαθειών είμαστε, κάναμε κάποιες βασικές εξετάσεις, και ξεκίνησε ο σύζυγος βιταμίνες για ενδυνάμωση του σπέρματος,έχει κάποια εμπειρία βοηθάνε καθόλου?? Ωστε να πετυχουμε σύντομα σύλληψη?? Δεν είναι χάλια το σπερμοδιαγραμμα μας έχουμε με την κινητικότητα λίγο θέμα! 

Καλημέρα κορίτσια 

και εμένα είχε πάρει ο αντρας μου αλλά πήρα και εγω βιταμίνες για καλύτερη ωορρηξία.. ναι πιστεύω βοηθανε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Κορίτσια και εμείς στον 8ο μήνα προσπαθειών είμαστε, κάναμε κάποιες βασικές εξετάσεις, και ξεκίνησε ο σύζυγος βιταμίνες για ενδυνάμωση του σπέρματος,έχει κάποια εμπειρία βοηθάνε καθόλου?? Ωστε να πετυχουμε σύντομα σύλληψη?? Δεν είναι χάλια το σπερμοδιαγραμμα μας έχουμε με την κινητικότητα λίγο θέμα! 

Καλημέρα!!

Εμενα ο σύζυγος είχε πάρει και με το που τελείωσε την αγωγή έμεινα έγκυος. Είχα κάνει βέβαια εγώ και σαλπιγγογραφια και έπειτα υστεροσκοπιση και μάλλον λίγο το ένα λόγο το άλλο βοήθησαν και πήγαν όλα καλά!! Σίγουρα βοηθούν πάντως όπως και να έχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...ακόμα τίποτα από αίμα....🙄 Και από εχθές το βράδυ με έπιασαν φοβερά τσιμπήματα κάτω χαμηλά..υπέφερα...αλλά ακόμα τίποτα από αίμα...λέτε να μην έδειχνε ακόμα η β χοριακη;;;;αχ όσο δεν βλέπω αίμα ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα!!

Εμενα ο σύζυγος είχε πάρει και με το που τελείωσε την αγωγή έμεινα έγκυος. Είχα κάνει βέβαια εγώ και σαλπιγγογραφια και έπειτα υστεροσκοπιση και μάλλον λίγο το ένα λόγο το άλλο βοήθησαν και πήγαν όλα καλά!! Σίγουρα βοηθούν πάντως όπως και να έχει!

Αααχ τι ευχάριστο αυτό που λες ! Μακάρι μακάρι να βοηθανε τόσο πολύ και να έρθει η σύλληψη μετά την αγωγή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...