Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος με μπανάκια, κοκτέιλ, βουτιές στα βαθιά,ηλιοθεραπεία ,μπρατσακια , κουβαδάκια και στις κοιλίτσες μας καταφθάνουν γλυκά μωράκια 🩷


Recommended Posts

Έχουμε κι εμείς κλιματιστικό, δεν έχει σταματήσει τόσες μέρες έχω βαρεθεί να το ακούω! Αλλά και πάλι ξυπνάω με εφιάλτες, πάνω από 8 ώρες λέει με το ζόρι κοιμάμαι 4 ώρες και μετά πετάγομαι πάνω! Δεν ξέρω τι πανικός είναι αυτός το αποδίδω στον καιρό γιατί μόνο αυτό άλλαξε! Τουλάχιστον δουλεύω πολύ γιατί προφανώς έχω χρόνο 😆 αξιοποιώ το δεν κοιμάμαι με το εργάζομαι!
Αχ @singing in the rain επέτειος γνωριμίας;;;; Να είστε πάντα ευτυχισμένοι κοριτσάκι μου και τριτώσετε σύντομα!!! 🤩

@kokkinoskoufitsa ευτυχώς είσαι ενημερωμένη γιατί πολλές κοπέλες δεν είναι και λένε α τώρα είμαι καλά. Μακάρι να πήγαινε έτσι! Εγώ πάντως σου εύχομαι να είναι παραπάνω από λίγους μήνες και κυρίως σε αυτούς τους μήνες να μας πεις τα ευχάριστα!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλέ μη φοβάσαι τη σαλπιγγογραφία!! Έτσι έτρεμα κι εγώ σαν το ψάρι και η βοηθός με είδε έτσι και μου κρατούσε το χέρι!! Εγώ πόνεσα όπως πονάω και στη γυναικολογική εξέταση όταν μου παίρνουν δείγμα για Παπ, σε αυτό το επίπεδο..Να μην το σκέφτεσαι και να το κάνεις οπωσδήποτε!! 

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Ισχύει ότι μετά (αν βγουν όλα καλά) έχεις περισσότερες πιθανότητες να συλλάβεις γιατί καθαρίζεις; Αν είναι έτσι να πάω και με χαρά μάλιστα να την κάνω 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

κοίτα, στην κλινική που πήγα, όσες γυναίκες συνάντησα έκαναν διερευνητική λαπαροσκόπηση, άντε και καναδυό υστεροσκόπηση. Εγώ ήμουν η μόνη που πήγα για να βγάλω κάτι που ΄ήξερα ότι υπάρχει. Αλλά αυτές είχαν ανεξήγητο πρόβλημα γονιμότητας, δηλ δεν  προσπάθησαν 3 μήνες και τις έβαλαν κατευθείαν στο χειρουργείο! Φαντάζομαι ότι πρέπει πρώτα να ελέγχουν ορμόνες κλπ στο ζευγάρι, και αν δείχνουν όλα οκ και περνάει και εύλογο χρονικό διάστημα, τότε να πέφτει στο τραπέζι η επιλογή της λαπαροσκόπησης.
Αν με ρωτάς, θα μπορούσα να κάνω λαπαροσκόπηση και κάθε μήνα, τόσο απλό μου φάνηκε. Οκ εγώ είχα πόνο (πιο πολύ βάρος-τράβηγμα) στη μήτρα, αλλά αφαιρέθηκε ολόκληρη μάζα, λογικό. Στην υπόλοιπη κοιλιακή χώρα που καυτηρίασαν την ενδομητρίωση δεν ένιωθα απολύτως τίποτα. Και στην 3η μέρα είχε περάσει και η μήτρα. Για ένα μήνα με ενοχλούσαν οι τομές, αλλά σ' εμένα έγιναν περισσότερες (6 αντί για 3) και οι 2 ήταν 4 εκ αντί για μισό με 1, επειδή η ενδομητρίωση ήταν εκτεταμένη και δε γινόταν να καθαριστεί αλλιώς. 
Αν δεν ήταν τόσο ακριβή διαδικασία, θα την ξαναέκανα αμέσως πριν βάλουμε μπρος, για να είμαι σίγουρη ότι είμαι οκ και δεν πρόλαβε να γίνει η ενδομητρίωση ξανά. 

Εγώ ο λόγος που άνοιξα το θεματάκι παραπάνω και έθιξα την ενδομητρίωση, είναι ότι έχω διαβάσει το φόρουμ αρκετά αλλά πουθενά δεν είδα οι γιατροί να παρέπεμψαν κάποια κοπέλα σε λαπαροσκόπηση για να βρεθεί άκρη με την ανεξήγητη γονιμότητα. Μου κάνει εντύπωση. Μήπως είναι θέμα κόστους; δηλ άμα σε πάνε για εξωσωματική θα βγάλουν περισσότερα απ' την όλη διαδικασία, και δεν τους συμφέρει να σε ανοίξουν, να σε φτιάξουν και να συλλάβεις φυσιολογικά;;; Είμαι πραγματικά πολύ περίεργη....

Υ.Γ. Όλο το σκεπτικό το ανέπτυξα γιατί η αδερφή μου προσπαθούσε 8 χρόνια φυσιολογικά, μετά εξωσωματικές και πέτυχε η τρίτη. Τώρα έχει ένα 7χρονο κοριτσάκι. Μετά την εμπειρία μου κανόνισε να κάνει λαπαροσκόπηση γιατί της μπήκαν ιδέες μετά απο την περιπέτειά μου, αλλά είχε κι αυτή ένα μικρό ινομύωμα να βγάλει. Λοιπόν, είχε κι εκείνη ενδομητρίωση, και μάλιστα σταδίου 4, είναι το τελευταίο, δηλ ήταν πολύ εκτεταμένη σε όλη σχεδόν την κοιλιακή χώρα. Έντερο, ουροδόχο κύστη, ορθό και σάλπιγγα... 
Και απόρησε γιατί τοοοοτε που προσπαθούσε για εγκυμοσύνη, δεν της είπαν  έστω σαν ιδέα να κάνει μια λαπαροσκόπηση αντί για 3 εξωσωματικές... Τι να πω ρε κορίτσια! Είναι και λίγο χάος η κατάσταση, 10 γιατρούς να ρωτήσεις για κάτι, 8 γνώμες θα πάρεις, δε βγάζεις άκρη εύκολα, και θες πολλές χιλιάδες ευρώ, άπλετο χρόνο και αρκετά κιλά αναισθησία για να τρέχεις σε 500 γιατρούς μέχρι να βρεις τον "καλύτερο", αυτόν που σου φαίνεται πιο γνώστης και σου εμπνέει εμπιστοσύνη. Εγώ πάντως εδώ που είμαι σίγουρα δεν τον εχω βρει, 4 έχει το νησί και είναι όλοι αποτυχία. Αν μείνω έγκυος θα μετακομίσουμε.... 

Καλημέρα, λυπάμαι πολύ για όσα έχετε περάσει εσύ και η αδερφή σου. Και σας καταλαβαίνω γιατί ζω το ίδιο πράγμα. Μια ερώτηση θέλω να σου κάνω. Εγώ που είχα σοκολατοειδή κύστη στη ωοθήκη μου, σε τι στάδιο ενδομητρίωσης βρισκόμουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Ισχύει ότι μετά (αν βγουν όλα καλά) έχεις περισσότερες πιθανότητες να συλλάβεις γιατί καθαρίζεις; Αν είναι έτσι να πάω και με χαρά μάλιστα να την κάνω 😅 

Έτσι έχω ακούσει κι εγώ, ότι βοηθάει στο να μείνεις έγκυος!! Για να δούμε!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η singing in the rain είπε:

Έτσι έχω ακούσει κι εγώ, ότι βοηθάει στο να μείνεις έγκυος!! Για να δούμε!! 😊

Επίσης, περίπου τι κόστος έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, λυπάμαι πολύ για όσα έχετε περάσει εσύ και η αδερφή σου. Και σας καταλαβαίνω γιατί ζω το ίδιο πράγμα. Μια ερώτηση θέλω να σου κάνω. Εγώ που είχα σοκολατοειδή κύστη στη ωοθήκη μου, σε τι στάδιο ενδομητρίωσης βρισκόμουν???

Καλημέρα κορίτσι!! Η κατηγοριοποιηση γίνεται μόνο χειρουργικά. Δηλ μόνο ο χειρουργος που θα σου κάνει τη λαπαροσκοπηση μπορεί να πει σε τι στάδιο ενδομητριωσης ήσουν. Εμένα στον φάκελο που μου έδωσαν, εκτός από το στιχάκι με το βίντεο της επέμβασης έχω πάρει και το πρακτικό χειρουργείου κ εκεί μέσα γράφει τα πάντα με λεπτομέρειες. Δε σου είχαν πει κάτι όταν το έκανες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Η κατηγοριοποιηση γίνεται μόνο χειρουργικά. Δηλ μόνο ο χειρουργος που θα σου κάνει τη λαπαροσκοπηση μπορεί να πει σε τι στάδιο ενδομητριωσης ήσουν. Εμένα στον φάκελο που μου έδωσαν, εκτός από το στιχάκι με το βίντεο της επέμβασης έχω πάρει και το πρακτικό χειρουργείου κ εκεί μέσα γράφει τα πάντα με λεπτομέρειες. Δε σου είχαν πει κάτι όταν το έκανες?

 

Δεν μου είπαν κάτι σχετικό και όσο για το στικάκι δεν το έχω πάρει! Έγινε λάθος συνεννόηση μεταξύ του γιατρού και του νοσοκομείου και δεν το πήρα φεύγοντας! ο γιατρός όσες φορές το ζήτησα δεν μου το έχει φέρει! Οπότε θα το ξανά ζητήσω στην επόμενη επίσκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Δεν μου είπαν κάτι σχετικό και όσο για το στικάκι δεν το έχω πάρει! Έγινε λάθος συνεννόηση μεταξύ του γιατρού και του νοσοκομείου και δεν το πήρα φεύγοντας! ο γιατρός όσες φορές το ζήτησα δεν μου το έχει φέρει! Οπότε θα το ξανά ζητήσω στην επόμενη επίσκεψη

Και στο μιλητο μπορείς να μάθεις πάντως όπως και να χει. Αν είναι οργανωμένοι τέλος παντων. Εγώ πήγα για τη λαπαροσκοπηση σε κλινική που μου πρότεινε γυναικολόγος στην Άρτα. Από τη μέρα της επέμβασης και μετά, ενημερωναν για όλα και το γιατρό στην Άρτα και εμένα. Για το τι βρήκαν στο χειρουργείο, τι έκαναν, τι είχα ακριβώς, το βίντεο το έλαβε και ο Αρτινος γιατρός, τον πήραν τηλ μετά από 2 βδομάδες που βγήκε η ιστολογικη, όπως και εμένα, κλπ κλπ κλπ.

Δηλ θέλω να πω, πως γίνεται να μη σου έχει πει έστω στο μιλητο ο γιατρός τι και πως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Επίσης, περίπου τι κόστος έχει;

Νομίζω κάπου στα 200..πριν λίγο καιρό την έκανα κι εγώ αλλά προσπαθώ να θυμηθώ κι έχει κολλήσει το μυαλό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@marinaP τι έγινε;έκανες την έμβρυο μεταφορά;

Γεια σου κορίτσι μου ναι την εκανα χθές! Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Πήγαν όλα πολύ καλά! Τώρα περιμένουμε μέχρι τις 3/08🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ναι την εκανα χθές! Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Πήγαν όλα πολύ καλά! Τώρα περιμένουμε μέχρι τις 3/08🙏🏻🙏🏻

Με το καλό μια θετική χοριακη!! ❤️😍🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ναι την εκανα χθές! Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Πήγαν όλα πολύ καλά! Τώρα περιμένουμε μέχρι τις 3/08🙏🏻🙏🏻

Αχ αχ ανυπομονώ!!!!!!θα κάνεις χοριακη 3/08????

Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου....σου εύχομαι να φουσκώνεις ήδη 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με το καλό μια θετική χοριακη!! ❤️😍🙏

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ αχ ανυπομονώ!!!!!!θα κάνεις χοριακη 3/08????

Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου....σου εύχομαι να φουσκώνεις ήδη 🤰

Ναι κορίτσια μου την άλλη Πέμπτη θα μάθουμε τα αποτελέσματα του αγώνα 😏 σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Θα σας ενημερώσω εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

 

Ναι κορίτσια μου την άλλη Πέμπτη θα μάθουμε τα αποτελέσματα του αγώνα 😏 σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Θα σας ενημερώσω εννοείται!

Αχ κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!! Περιμένουμε με αγωνία μαζί σου!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την εμψύχωση! Ισχύει ότι μετά (αν βγουν όλα καλά) έχεις περισσότερες πιθανότητες να συλλάβεις γιατί καθαρίζεις; Αν είναι έτσι να πάω και με χαρά μάλιστα να την κάνω 😅 

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφια με αφρό! Έχω κάνει και την κλασική και με αφρό !! Η κλασική πονάει πολύ. Με αφορά ένιωσα ελάχιστους πόνους περιόδου για δευτερόλεπτα! Μην ανησυχείς καθόλου. Το κόστος ήταν 170 σε ιδιωτική γιατρό στην Θεσσαλονίκη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ναι την εκανα χθές! Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Πήγαν όλα πολύ καλά! Τώρα περιμένουμε μέχρι τις 3/08🙏🏻🙏🏻

Με το καλό μια τέλεια χοριακη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι μου ναι την εκανα χθές! Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες

Πήγαν όλα πολύ καλά! Τώρα περιμένουμε μέχρι τις 3/08🙏🏻🙏🏻

Αχχχ 🙏🙏🙏🙏 πάνω που σκεφτόμουν πριν γιατί δεν έρχεται κανένα θετικό τεστ στην ομάδα βλέπω αυτό και λέω ωπ να το έρχεται!!🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinaP είπε:

 

Ναι κορίτσια μου την άλλη Πέμπτη θα μάθουμε τα αποτελέσματα του αγώνα 😏 σας ευχαριστώ τόσο πολύ!!! Θα σας ενημερώσω εννοείται!

Εύχομαι μια τέλεια χοριακη θα περιμένουνε νέα σου! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Και στο μιλητο μπορείς να μάθεις πάντως όπως και να χει. Αν είναι οργανωμένοι τέλος παντων. Εγώ πήγα για τη λαπαροσκοπηση σε κλινική που μου πρότεινε γυναικολόγος στην Άρτα. Από τη μέρα της επέμβασης και μετά, ενημερωναν για όλα και το γιατρό στην Άρτα και εμένα. Για το τι βρήκαν στο χειρουργείο, τι έκαναν, τι είχα ακριβώς, το βίντεο το έλαβε και ο Αρτινος γιατρός, τον πήραν τηλ μετά από 2 βδομάδες που βγήκε η ιστολογικη, όπως και εμένα, κλπ κλπ κλπ.

Δηλ θέλω να πω, πως γίνεται να μη σου έχει πει έστω στο μιλητο ο γιατρός τι και πως??

Καλημέρα, μου ανέφερε τα εκατοστά της κύστης, την ζημιά που είχε προκαλέσει στην ωοθήκη μου και τις εστίες ενδομητρίωσης που βρήκε. Απλά δεν μου είπε κάτι για στάδια. Βέβαια και εγώ όλες αυτές τις απορίες τις απέκτησα μετά το χειρουργείο, γιατί έγινε πολύ γρήγορα χωρίς καν να καταλάβω από που μου ήρθε. Ε μετά ξεκίνησα να ψάχνω τα πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφια με αφρό! Έχω κάνει και την κλασική και με αφρό !! Η κλασική πονάει πολύ. Με αφορά ένιωσα ελάχιστους πόνους περιόδου για δευτερόλεπτα! Μην ανησυχείς καθόλου. Το κόστος ήταν 170 σε ιδιωτική γιατρό στην Θεσσαλονίκη! 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω άλλη μια απορία (η πρήχτρο της παρέας σορρυυυυ 😅). Τι διαφορά έχουν οι 2 μεταξύ τους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω άλλη μια απορία (η πρήχτρο της παρέας σορρυυυυ 😅). Τι διαφορά έχουν οι 2 μεταξύ τους; 

Το υλικό που χρησιμοποιείται. Δηλαδή με τον έναν τρόπο χρησιμοποιούν τον αφρό που είναι ανώδυνος και πολύ φιλικός προς τον οργανισμό ενώ με τον κλασικό τρόπο το υλικό που χρησιμοποιείται ( δεν ξέρω πως λέγεται) πονάει πολυ και δέχεται ο οργανισμός ακτινοβολία σε μικρό βαθμό βέβαια .Κατά τα άλλα καμία άλλη διαφορά. Καθόλου δεν μας πριζεις να ρωτάς ότι θέλεις. όλες μας έχουμε απορίες και γι'αυτό είμαστε εδώ γιατί καταλαβαίνουμε η μία την άλλη! Πάντως μη φοβάσαι αν είναι να το κάνεις με αφρό είναι εξέταση μισή ώρα το πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Το υλικό που χρησιμοποιείται. Δηλαδή με τον έναν τρόπο χρησιμοποιούν τον αφρό που είναι ανώδυνος και πολύ φιλικός προς τον οργανισμό ενώ με τον κλασικό τρόπο το υλικό που χρησιμοποιείται ( δεν ξέρω πως λέγεται) πονάει πολυ και δέχεται ο οργανισμός ακτινοβολία σε μικρό βαθμό βέβαια .Κατά τα άλλα καμία άλλη διαφορά. Καθόλου δεν μας πριζεις να ρωτάς ότι θέλεις. όλες μας έχουμε απορίες και γι'αυτό είμαστε εδώ γιατί καταλαβαίνουμε η μία την άλλη! Πάντως μη φοβάσαι αν είναι να το κάνεις με αφρό είναι εξέταση μισή ώρα το πολύ..

Σας ευχαριστώ πάαααρα πολύ αλήθεια! 💗 Με ηρεμίσατε πολύ. Ελπίζω μέχρι την επόμενη Πέμπτη να μην μου έρθει η περίοδος και να μη χρειαστεί να την κάνω. Έχω το νου μου συνέχεια σε ό,τι αισθάνομαι εκεί κάτω μήπως και καταλάβω έστω ένα σημάδι ότι κάτι καλό γίνεται, αλλά από τόσο νωρίς δεν γίνεται βέβαια 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα, μου ανέφερε τα εκατοστά της κύστης, την ζημιά που είχε προκαλέσει στην ωοθήκη μου και τις εστίες ενδομητρίωσης που βρήκε. Απλά δεν μου είπε κάτι για στάδια. Βέβαια και εγώ όλες αυτές τις απορίες τις απέκτησα μετά το χειρουργείο, γιατί έγινε πολύ γρήγορα χωρίς καν να καταλάβω από που μου ήρθε. Ε μετά ξεκίνησα να ψάχνω τα πάντα 

καλημεεεραααα! Ε εντάξει σου είπε πράγματα τότε, δε σε άφησε στο σκότος...
Συνήθως αν έχουν γίνει ενδομητριώματα στις ωοθήκες είναι στάδιο πάνω από το 1. 
Τώρα εντάξει, για μας το νούμερο δεν έχει κ μεγάλη σημασία, από την άποψη ότι είτε είναι 1 είτε 4, δεν περνάει από το χέρι μας να κάνουμε κάτι για να μην ξαναγίνει!
Απλά όσο πιο προχωρημένη ήταν η κατάσταση, τόσο πιο πιθανό είναι να επιστρέψει και προετοιμάζεσαι ψυχολογικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...εγώ έχω αρχίσει να νιώθω από εχθές πολλά τσιμπήματα και πονάκια διάσπαρτα από κάτω...λέτε να γίνεται κάτι καλό;;;6η ημέρα μετά την ωορρηξία είμαι.... παρήγγειλα και τεστακια από το ίντερνετ...με 1,06 το ένα ... κανονικά όχι ταινίες...είναι το zpharmacy αν το ψάξετε εκεί τα έχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...